• Sor
  • Bence

Günah olduğu için mastürbasyon yapmayan erkek var mıdır? Boşalmadan bir erkek durabilir mi?

günah olduğu için mastürbasyon yapmayan erkek var mıdır? boşalmadan bi erkek durabilir mi?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Evet mazbut yaşayan gençler var. Hiç el sürmeden sakin sessiz yaşayıp depo dolunca gece rüyalarında ırmağa düşüyorlar...Sabah kalkıp gusül abdesti alıp işlerine gidiyorlar..Evlenince rüyalar gerçeğe dönüşüyor..

• hahahah

• Ciddi söylüyorum. Hiç milli olmadan 0 km acenta araba gibi saf ve temiz evlenen gençler çok..

Erkekler Ne Diyor 26

• mastürbasyon yapmayan erkek su içmeden yaşayan erkeğe benzer mutlaka yapar her erkek.

• warsada yok olsun :)

• hiç mastürbasyon yapmayanlar var. ben görmüştüm cemaate takıldığım zamanlarda.hiç boşalmama olayı olmaz. bi süre sonra üretilen spermler sığmaz testislerde fallop tüplerine, boşalma uykuda gerçekleşir eğer düzenli ilişki ya da mastürbasyon yapılmıyorsa.

• bence yokdur sanmıyorum ...

• onu yapmak günah değil

• yapmayan var mı yok mu onu bilemeyiz de.yapmadığını söyleyen ler var.

• mastürbasyon günahmıdır sizce

• Tabiki günahtır.

• niye günah olsun oda bi ihtiyaç sonuçta çok abartmadığın sürece bi günahı yok arada sırada boşalıp rahatlamak zorundayız yoksa bu günlük yaşantımızı kötü etkilemeye başlar

• yemek içmek gibi birşey değil ki bu yapmayınca 1 hafta sonra ölesin.eğer adam iradeliyse yapmadan durabilir.onun için de derviş olmak lazım:)ne kadar gerekli tartışılır bu da.

• 5 ay ara verdiğimi biliyorum sırf bu nedenden dolayı.

• ee sonra ne oldu? nasıl boşalıyordun?

• Öncekileri Göster
    • boşalmayınca rahat durabiliyor muydun? erkekler boşalmadan durabilirler mi

• İlk başlarda zor. Sora mastürbasyon yaptığın zamanlardan daha keyifli bir yaşam sürüyorsun.

• benimm arkadaşlarım arasında yoktur herhalde bende dahil ortalama hafta da bir ya da iki defa mast. yapılır yada karşı cinste birlikte olunur.

• MASTÜRBASYON GÜNAHTIR; tam hatırlamıyorum ama hadisti sanırım kendi elini gebe bırakmak diye bir tabir var günahlar arasında, bundan yola çıkarak kadınlar içinde kendi parmağından yada tohuma kaçmış salatalıktan hamile kalmak...

• ben ilk askere gittiğim zaman tam bir ay hiç tık yoktu.Bir ayın sonunda denedim olana kadar canım çıktı korktum bende mi bi,şey var diyte ama şimdi tıkır tıkır saat gibi çalışıyor

• Askerde hap atıyorlar yemeklere kimse azmasın diye.Gerçi etrafda birşey yokki öyle çekimleneceğin :D

• kim günah diyor ki ? değil

• eliyle nikahı olanların ALLAH yüzüne bakmıycakmış

• Öncekileri Göster
    • eliyle nikahı ne demek yaa kim kıyıyo üç sefer boşol desek başka ellerle takılabilirmiyiz...?

• hoçam lütfen hepimiz çok eşliyiz ikişer tane 3.ye hükümet nikahı gerekiyor ama

• peki evlenmiş boşanmış bir kadın mastürbasyon yapmadan durabilirmi

• Vardır olmaz mı?Duran duruyor,herkes nefsine hakim olamayacak diye birşey yok.

• masturbasyon gunah degilki

• evet vardır. kişi eliyle yapmazsa belli bir süre sonra vücut depoyu uykuda boşaltır. tabii erotik bir rüya eşliğinde :D

• kim diyo gunah oldugunu

• onun bunun dötünü memesini orasını burasını hayal ederek masturbasyon yapmak zevk için günah ama çok fena azdıysan kızzın biriyle zina yapmamak iiçin gidip yaparsan sevaptır bile ben 1 ay yapmadım eskiden namaz kılardım . 1 ay sonra ruymda boşaldım hayatımda ilk ve sondu o

• Günahsa bir odunda bunun için atsınlar. Rüyamda bile kendimi uyandırarak 48 gün yapmadan durdum ama bu öylesine bir rekor demesiydi. Sonra gereksiz olduğunu fark ettim :DRüyada boşalınca günah mı bilmem ama o zaman da günahsa tüm erkekler cehennemik olur :D

• Durur durabilir ama rüyasında bocalar bu sefer günah değil istimna .

• Bikini ciddi ciddi tırsıyorum senden ve avatarlarından. Bir de sorularından lol

• niye?

• Öncekileri Göster
    • sana hesap mı vercem bu konuyu seviyorum ben

• Ovv eleştiri kaldıramıyorsun tamamdır anladık :) bana hesap versen de almam ki :)))

• zina riski varsa masturbasyon gunah değildir diye okumustum bir yerde

• sence_?

• Mastürbasyon günah olur mu hiç ya biraz düşünün sadece çocuk yapmak için sperm üretseydik zevke gelmeseydik mantıklı olabilirdi mastürbasyon sonucunda insan bir haz alıyor tıpkı yemek yemek su içmek gibi bir şey cinsel ilişkiye evlenmeden önce girmemek için zina yapmamak için mastürbasyon şarttır kanaatimce insan dayanamaz çünkü bu yaratılışımızın anatomisinde var, ister istemez belli bir süre sonra sen o spermleri atacaksın vücudundan (uykuda) bunun da en sağlıklı yolu haftada 2 kez mastürbasyon yapmaktır.

• hyr duramaz kesinlikle

Kızlar Ne Diyor 3

• mastürbasyon yapmasa bile rüyalanma ya da hamamcı denilen rüyasında boşalma olayını yaşar.

• masturbasyon gunah degilki hatta yapilmasi gereken birsey ki evlilik disi iliskiye girilmesin diye. bu dinimiz de gerekli olan birsey ve engel olamadigin bir durum. zina yapicagina masturbasyon yapip ama abdest alman lazim felan filan

• alkışşşşş ++

• İyi araştırmalısın.Masturbasyonda günah ancak zina yapıcak kadar zevke geldiysen yaptığında daha az günah diye biliyorm.

• vardır ama bence bınde bır gecelerı ruyada kopturuyodur :D

Yükleniyor...