Göğüs ucunun etrafındaki tüylenme normal mi?

hangi bölüme açıcağıma karar veremedim sorum özellikle kızlara göğüs uçlarında oluşan tüylerin olması normal mi? Göğüs ucu çevremde tek tük tüylenme oluyor ve ben onları bikaç kez cımbızla aldım dahada kalınlaştılar kurtulmak için ne yapabilirim? Normal bişey mi? Erkekler hiç böyle bir sorunu olan kızla karşılaştınız mı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• belli bir dogum kontrol hapi var tatlim kadin doktorun seni yönlendirecektir dert etme

• adet düzenim normal neden doğum kontrol hapı kullanıyım ki?

• adetinle alakasi yok hormonlarla alakasi var erkek hormonu tavan yapmis sende :)) bu yuzden kullaniyorsun tuylenme olmasin diye

Erkekler Ne Diyor 13

• Normal yani tüyse.

• Eğer başka bölgelerde de varsa göbek ,kalça gibi hormon dengenle ilgili bir sorun olabilir.Jinekoloğa görünüp doğum kontrol hapı kullanabilirsin muayeneden sonra.

• görmem lazım :P

• Hormonal bozukluklarınız olabilir. Yaşınız 18-24 arasında demişsiniz 18e yakınsanız gelişme çağındasınız. Tanner sınıflaması da kullanılabilir. Göğüs gelişimi pubik-axiller kıllanma vb parametrelerle bir şeylerden şüphelenilebilir. Bir estrogen-testosteron baktırmanızda fayda var sanırım rahatsız edecek boyuttaysa. Normalde hafif kıllanma olabilir tabii ki ama göğüs ucunda kıllar beyazlıktan çok siyah ve kalın çıkıyorsa yüzünüzde erkeklerde ki gibi bıyık-sakal bölgelerinde ince-beyaz yerine siyah kalın tüyleriniz çıkıyorsa bir endokrinologa görünmenizde fayda var. Tabii ki gelişim döneminizdeki hormonların dengesizliği de olabiir.

• bilgilendirme için teşekkür ederim 21 yaşındayım

• sevgilimde var normal bu tür şeyler oda alıyor ama 3-4 tane en fazla

• Siyah değildir umarım:)

• mavi mi olsaydı:) malesef ki siyah tüy işte

• Al o zaman:))

• bence fazla normal değil

• No problem valla :DD

• bıyıklar ne alemde :)

• vala naparsanız yapında bizim yanımıza öyle gelmeyin:D

• normaldir. olmazsa olmaz. kimileri bende hiç çıkmıyor diyor ama ben çok gördüm. tüy değil resmen kıl.

• Evet karşılaştım. 5 6 tane çıkıyor almazsan uzuyor. Alınca kalınkaşıyor. Sebebi hormonel nedenler. Doktora başvurmanızı öneririm. Birde genellikle aşırı beyaz tenli bayanlarda görülüyormuş.

• evet alınca kalınlaştılar aşırı beyaz teli de degilim buğdayım:(

• benim olmuştu bu hormonal bir bozukluk diye biliyorum bunun için bir doktora gitmende fayda var

Kızlar Ne Diyor 6

• Lazere başvur

• nomaldir.

• tamamen kurtulmanın yolu var mı?

• lazer epilasyon,birde karınca yumurtası yağı varmış.

• Bütün bayanlar da olur mu bilmiyorum ama yarısından çoğunda bulunan bir şey. Tanıdığım tüm kız arkadaşlarım da var. Bende de öyle. Kafaya takılacak bir şey değil. Sonuçta tüy bu..

• doktoroa gittim hormon bozukluğu yok bende ama aynı sorun var iğnei epilasyona git kesn çözümmüş

• büyük ihtimal androjen hormonu fazladır adet düzensizliği varsa pkosundur google dan bak en iyi çözümü git kan tahlili yaptır jinekoloğa görün büyük ihtimal yasmin ve aldactone vercek ama ben yasmin ve proscar kullanıyorum kesin işe yarıyor

• adetim Allaha şükür düzenli oluyor bu zamana kadar hiç kafama takmamıştım ancak normal mi başkalarınında böyle bir sorunu var mi diye merak ettim ileride sorun oluşturabilir diye düşündüm. O dediğiniz ilaçlar ne için? Cepten giriyorum inceleyemedim

• tüylenme

• bendede çok var vücudumda sanırım hormon bozukluğu var bizde :(

• buna bir çözüm bulabildin mi peki?

• Öncekileri Göster
    • epilamor diye bişey cıktı ondan ala bilirsın kulandım bidha cıkmıyormus üy flan hic

• valla benim sarı olduğu için takıntı haline getirmiyorum siyah olsaydı ne yapardım allah bilir . en iyisi ya sir ağdayla aldırcaksın yada tüy dökücü kullancaksın

Yükleniyor...