Kızlar da erkekler gibi boşalırlar mı?

Cinsel ilişkide kızlar da erkekler gibi boşalır mı, yoksa sadece ıslanırlar mı?


0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

 • Uyarılan kadın ıslanır ve bu cinsel birleşme için doğal olarak oluşan birşey. Vajina girişindeki bartholin bezlerinden salgılanan sıvı kayganlık sağlar.

  Boşalma ise bu ıslanma durumundan farklı ve hala tartışmalı bir konu. Lakin büyük ustad Gräfenberg babamızın 1940larda erkekteki prostata karşılık kadında bulunan g-noktasını(Gräfenberg noktası) tariflemesi çığır açmıştır. Kadın ve erkek aynı embriyodan geliştiğine göre iki cinste de eşdeğer yapılar bulunması gerekir.

  Gräfenberg noktası klinik olarak bulunmuştur. Vajina ön duvarında 2.5-5cm içerde, idrar torbasının altındadır, oldukça erojen ve duyarlı bir bölge olup uyarılmaya kanla dolarak ve salgı oluşturarak yanıt verir. Erkekteki prostat bezine eşdeğerdir. Anatomisinin değişkenlik gösterdiğinden dolayı her kadında aynı değildir. Arayıp bulmak mümkün Arayan mevlasını da belasını da ... :D

  Yoğun uyarılma sonucu üretilen sıvının idrar kanalına akıtır. Yapılan çalışmalar bu sıvının kimyasal sonuçlarını çıkarmış, üre, kreatinin, prostatik asit fosfat, glikoz ve fruktoz seviyelerinin yardımı ile idrar olmadığını kanıtlamıştır. Erkeklerde boşalma 02-6.6 mL ilen kadınlarda 3-15mL arası olduğuna dair araştırmalar var.

  Yalnız her kadında ve her uyarılmada aynı miktarda sıvı üretilmez; sıvının idrar çıkışından çıkması her kadında mümkün olmaz; çünkü kadınların bu esnada işeme duygusu hissettikleri ve buna engel olmaya çalıştıkları rapor edilmiştir. Bu duyguyu kontrol edebilen kadınların %6sında orgazm anında bir fışkırma durumu, %60ında ise hissedilir bir sıvı çıkışı bildirilmiş. Uyarı sonucu boşalmamış kadınlardan alınan idrar testlerinde bu sıvıya rastlanmış ve dışarı akıtılmıyorsa içeri akıtılıyor fikrine ulaşılmıştır.

  Birleşme sırasında pozisyondaki açıdan dolayı fışkırma varsa bile görülmeyebilir. Flimlerde squirting başlığı altındakiler haliyle kurgudur ama böyle birşeyin olmadığı anlamına gelmez. Bunun öğrenilebilir bir refleks olduğu söylenir; tabi önce erkeğin yada kadının bu noktayı boşalma sağlayacak kadar uyarması gerekir..Seksologların incelemelerine göre g-noktası orgazmı daha güçlüdür. klitorisi alınmış kadınlarda g-noktası orgazmının yaşanabilirliği gösterilmiştir.

  Tüm bu yazdıklarımı okuduğum çeşitli kaynaklardan- çeşitli siteler, pdf ekitaplardan- derledim, ne yazıkki henüz kendime bunu deneyecek birisini bulamadığım için ben araştırmanın dışındayım ama ilerde denemek istediğim konulardan birisidir.

  Uzun ve sıkıcı olmuş olabilir kusura bakmayın. Sadece bu konudaki çalışmaları aktarmak istedim. Deneyin çğrenin farklı zevklere kapı açın, cinsellikte doğru yanlış ayıp günah yoktur, yeterki gönüller bir olsun.

  0|1