Evlendikten sonra ani bir değişim geçirerek eve tıkılan eski bir arkadaşımla tesadüfen alışveriş merkezinde karşılaştık.

Yürüyen merdivenlerin dibindeki bankta oturmuş, elindeki küçük plastik kaseden haşlanmış mısır yiyordu. O an etrafından gelip geçenlerin telaşlı kalabalığı arasına iliştirilmiş bir fotoğraf kadar huzurluydu. Uzun yıllardır görüşmemiştik. Evlenmeden önce beraber bir Bükreş alemi yapmış, kendisini en son Sofya'da trenden inerken görmüştüm. Evlenilecek kadın henüz ortalıkta yoktu.

Güzel sütyenler giymeni istiyorum...Kimi zaman da sütyensiz geniş yaka bir t-shirt'le aç kapıyı

Ona doğru yürürken beni farketti, sarıldık, yanına oturdum. Karısının alışverişinin bitmesini bekliyormuş. Laf lafı açtı. Kokulu sabun satan seyyar reyonun tezgahına dayandığı kalçalarından aşağıya uzanan bacaklarını batik desenli maxi etekle sarmalamış hatunu gösterdim göz ucumla.

"Bıraktım o işleri" dedi.
"Hayrola" dedim.

"Aradığımın fazlasını karımda buldum. Artık kötü seks yok hayatımda. Her defasında iyi seks. Sektirmeden" dedi.

"Sekste ne arıyordun ki" diye soracak oldum ama susmadan devam ettim: "Sabun kokuları buraya kadar geliyor bak, aradığım hemen önümde işte, belli değil mi zaten. Kötü seks dersen de, kötü seks yoktur seks sekstir. Yenge senin aklını almış."

Dünyaya uçan halısıyla inmiş pek bilge uzaylı gibi gülümsedi. "Çok toysun, yenge bana bazı sırlar öğretti. Daha önce bilmediğimiz şeyler bunlar, çok acayip, farklı bazı şeyler"

O sırada da yenge kucağında kocaman ve çok acayip bir kutuyla yanımızda belirdi. Zaten tanışmıştık, merhabalaştık. Evet yenge güzel bir kadındı. Ama bir erkeğin aklını başından alıp uçan halılarda haşlanmış mısır yedirecek kadar değil. Bu işte bir numara var diye düşünürken ben, öpüştük, ayrıldık. Arkadaşım, karısı ve kucaktaki kocaman çok acayip kutu, otomatik kapının ardında kayboldu.

Facebook'tan chat açtım.

"Ne gibi şeyler öğretti yenge?"
"Yengene açıldım gerisi geldi. Başka kadınlar görmek istiyorum, dedim. Anlayışla karşıladı. Mahalleden bir arkadaşını beğenip beğenmediğimi sordu. Olabilir, dedim."
"Eee?"
"Eeesi, öyle işte"
"Hadi hayırlısı"
"Evet.. hayırlısı.. diyeceğim şu, mutlu bir seks hayatının sırrı burada. Partnerinle konuşacaksın. Derdini anlatacaksın. Ağlamayan bebeye meme vermezler. Ne aradığını biliyorsan bugün Bükreş yarın Amsterdam deli dana gibi dolanmaya gerek yok."
"Doğru.."

"Mesela söyledim kendisine, güzel sütyenler giymeni istiyorum, dedim. Ama kimi zaman da sütyensiz geniş yaka bir t-shirt'le aç kapıyı. Memelerin güzel, dedim."
"Ne dedi?"
"Bişey demedi. Akşam eve geldim, gayet hoş, istediğim gibi geniş yaka bir tişörtle açtı kapıyı.. aynen düşündüğüm gibiydi herşey"

Kadınlar dolambaçlı yollardan hoşlanırlar

"Evli olunca başkadır belki"
"Bence evlilikle alakası yok.. Konuşacaksın, dile getireceksin"
"Evet.."
"Sizin durumlar nasıl?"
"Valla.. işte.. Rölantide."
"Al karşına konuş..Ağlamayana meme vermezler"
"Ne diycem abi karşıma alıp?"
"Mesela ne yapmasını istersin?"
"Oral seks.."
"Akşamki rüyanı anlat"
"Ha oldu"
"Yahu uydur bişeyler.. Akşam rüyamda seninle bir şelalenin altında sevişiyorduk aşkım. Sen önümde tüm güzelliğinle diz çökmüş falan gibi.."
"hmmm.."
"İma et. Şelalenin altında, anladın, benzetmeler yap"
"Şelaleye taktın!"
"Ya şelale olur değirmen olur. Başka?"
"Başka ne?"
"Başka ne yapsın?"
"Birşey değil de mesela vajinası kokuyor bazen, afedersin"
"Yıka geçer.. Şaka değil. Seksten önce banyoda romantik bir ortam yarat. Mumlar falan. Küveti doldur, köpürdet. Sevgilini banyoya götür. Yavaşça soy. Birbirinizi sabunlayın güzelce. Ne kadar hoş koktuğundan bahset. Öp onu usul usul. Temiz vajinanın iç ve dış dudaklarının ne hoş koktuğundan bahset. Ki bunu bir alışkanlık edinsin.

"Ya alınırsa?"
"Çaktırmayacaksın. Öyle pat diye söyleme düşündüklerini. Kadınlar dolambaçlı yollardan hoşlanırlar. Mesela senin aklında bir fikir var, fantezi var onu uygulamak istiyorsun"
"Evet"

"Sen müşteri olacaksın misal, senin hatun da sabuncudaki hatun, sana sabun satmak istiyor. Öyle bir senaryo geliştirebilirsin. Bunu direkt olarak 'sen şimdi sabuncu ol' diye anlatırsan 'hoppala nerden çıktı' diyebilir. Dikkat et."

"Senaryo yap diyorsun."
"Senaryo yap. Düzenler, düzenekler kur. Mesela biz yatak odasına salıncak kurduk."

Telefon çaldı. Sevgilim. Akşama uğrayacakmış. Chat'i kapattım.

Kalktım mumları kontrol ettim. Sabunları hazırladım. Akşama kız arkadaşımı sabuncudan aldığım sabunlarla güzelce bir yıkayıp, aklımdaki tüm fantezileri gerçekleştireceğimi düşündüm. Gülümsedim, mutlu oldum. Mutfağa gittim. Şarabımızın yanına mısır haşladım.