Arkadaşlar ben basit bir kadın mıyım?

Çok yönlü bir insanım. Lise 1de birine aşık olduğumu sandım ve birlikte oldum onu kaybetmemek için ve sonunda bitti bana çok hata yaptı şimdi o istemesine rağmen evlenelim demesine rağmen istemiyorum. Ondan sonra birlikte olduğum bir kaç kişi daha oldu. Ondan sonra birini gerçekten sevdim ve taşındıktan sonra 9 ay idare etsek de bitti bunu ona anlatmıştım bunu atlattığımızı düşünsem de bu yüzden yani kabullenemiyorum sen çok iyisin seviyorum ama aklıma geliyor sürekli dedi sonuç olarak bitti. Herkese söylemiyorum tabi ki bunu ama eğer ben bir adamla evleneceksem ki ömrümü yalnız geçirsem de umrumda değil bunu söylemek hata mı? O zaman nasıl gerçekten samimi olabilirim. Esrar alkol sigara kullandım zamanında esrar sadece bir kaç kere oldu hala alkol sigara var ama bunun yanında derslerim de çok iyidir hep başarılı oldum. Hala öyle çok yönlü bir insanım yani. Dinime de bağlıyım tövbe etmek istiyorum sadece doğru bir insan olmak istiyorum ne yapabilirim bunun için? Ve neden çoğunuzun vereceği sapık ve yargılayıcı cevaplar gibi toplumda surekli bir on yargı var ne yaşadığını bilmeden ? Ben yaşıtlarıma göre çok olgun biriyim bunu ben değil çevrem söyler. Kendime göre çok sıkıntılar atlattım ve güçlü hale getirdi bu beni sizce önümdeki yaşam nasıl olmalı ne yapmalıyım içimde bir boşluk var dolmayan bunun sebebini baba sevgisi eksikliğine bağlıyorum bu yüzden mi erkek arkadaşlarıma çok bağlandım korumalarını sahiplenmelerini istedim ? Uzun oldu ama şimdiden teşekkür ederim :) Artık normal sadece cinsellik olmayan saygılı tutkulu bir aşk istiyorum ...

0|0
1|15

En İyi Erkek Görüşü

• Sondan başlayalım, biz insanlar için, cinsellik te normal bir ihtiyaç, yeme, içme, nefes alma gibi,

ihtiyaçlarımızı karşılamamızın, bir yolu ve yöntemi var, sadece, cinsellik için değil, hepsi için geçerli, ayrı ayrı kuralları var, sen de bu kurallar çerçevesinde, cinselliğini yaşamışsın, biraz özgür yaşamışsın, sana şu kadarını söyleyeyim, çoğu insan bunu böyle yaşamak ister, ya yapamaz, ya da açığa vurmaz. Kısaca, yaşadıklarında bir anormallik yok, kendine işkence çektirme, yazında da vurguladığın gibi, yaşadığın deneyimlerden çıkardığın dersler, bundan sonra sana ışık tutsun, sadece, zevkini, sefanı değil, acını, sıkıntını da paylaşabilecek, gerçek bir yol arkadaşı bul, ve şimdiye kadar olduğu gibi, hayatın tadını çıkarmaya devam et..:)

1|1
    0|0
    • teşekkür ederim, umarım, iyi haberler alacağız senden :)

• Haber vereceğim :)

• Ben sana güveniyorum, çok geçmeden, iyi haberler geleceğine de inanıyorum :)

Erkekler Ne Diyor 14

• Ön yargımı acaba bu bekaretini kaybetmeyen bayanlar nasıl kaybetmiyor hiç düşündünmü hadi 9 . sınıfta yaptın sonra 2 kere daha niye yaptın hatanı anlamadın sanırım esrar kullandım diyosun beynin yok musenin niye kullanıyosun kime özeniyon sigara alkol hadi neyse ben kullanmıyomda artık ona tepki veremez olduk herkes kullandığı için kullamayanlara suçlu gözüyle bakılıyor bekaret önemlidir evet burada bir soru sor bakire olmayan kızla kaç erkek evlenirmiş gör cevabını yaptığın hataları geçtim üstüne yaptığın hatalar senin hala olgun biri olmadığını gösterir.

1|0
    1|0
    • Saygı duyuyorum görüşünüze .

• Evet olabilir mesela fiziğim iyidir yani body yaparım ben ayrıca bir cafede bir yerde oturduğumuz zaman sigara falan uzatıyo yeni tanıştığımız kişiler ben kullanmıyorum dediğim zaman garipsiyolar orası beni biraz geriyo kullanmıyom yani neresi garipki bunun

• O ortamda herkes öyleyse garipserler işte

• Kimine göre basit, kimine göre değil. Kimine göre ... uzar gider. Bana göre asla basit değil ama hata yapmış olabilecek bir kız profili. Başkasına göre hata da değil. Yani bu sorunun cevabını kimseden beklemeyin. Kendinize sorun, siz ne hissediyorsunuz ? Yaşadığınızı söylemek dürüstlük. Bu önemli bir erdem. Bu önünüze zorluklar çıkarabilir ama bence dürüst olmaya devam edin. Siz kendi hayatınızı planlayın, akışına bırakın. Aşk-sevgi olaylarının üzerine gitmeyin. Öğrenciyseniz keyfini çıkarın, çalışıyorsanız kariyerinize bakın. Umulur ki önünüzde başarılı ve mutlu bir hayat sizi bekliyordur.

1|0
    0|0
    • Kişilerin bakış açısına göre değişir yani haklısınız. Teşekkürler

• Doğru, ben sadece hatırlatayım dedim. Ön yargı kişinin acizliğindendir. Malesef toplumumuzda oldukça çoğunluktalar. Tövbe ve doğru insan olmak konusunda ne yapmanız gerektiğini bilirsiniz, öğrenirsiniz. Gereken yapıldığı taktirde hedefine ulaşamayan kimse görmedim sadece zamanını tutturamamış olabilir. Size hayatta başarılar...

• Çok teşekkür ederim size de :)

• senin gibi bisürü insan var.çok övündüğümüz aile sistemimiz fena çatladı içi boşaldı.hemen herkeste sevgi eksikliği tavan.isteristemez hatalar yapmışsın ama önemli olan yaşadıklarından aldığın dersler.ne olursaolsun doğru bildiğin yoldan şaşma.tüm toplum seni dışlasa bile savun düşüncelerini.kimse için eğilip bükülme.kimsenin sana önem vermesini bekleme.hepimiz kalabalıkta yalnız canlılarız.sorgugünü yanımızda kimse olmucak.

1|0
    0|0
  • Bikere tövbe etmeye karar vermeden önce çok iyi düşün çünkü tövbe asla bozulamaz. ve yaptığın günahlarda sevap yerine geçer. Evet basit birisin, ama bazı şeylerin farkına varabilirsen çok karakterli birisi olursun.

1|0
    0|0
    • Bazı şeyler ? Bunlardan ders çıkarttım zaten ve büyük bir tecrübe oldu benim için. Bunu şimdi burada konuşurken bile utanıyorum ama ne bileyim ya evet bu yüzden düşünüyorum ama düşünürken de vicdan azabı çekiyorum ney önemli ki Allaha iyi bir kul olmaktan diyorum başka türlü nasıl olacak günahlarının affı diyorum...

• Evde kalmak değil derdim zaten dediğim gibi umrumda değil sadece insanları çok sahte buluyorum artık akılları orada değil mi sadece çoğunun buna tahammül edemiyorum ve umarım karşıma böyle düşünen biri çıkar :)

• inşallah

• Adam gibi birisini bulursan seni prensesi yapar , korur , terk etmez... Olay sende bitiyor...

2|0
    0|0
  • hayat kaliteni değiştirmen için önce kafaya koymalı ve kararlı olmalısın

önceki hayatında yaptığın hatalar kimseyi ilgilendirmez sen kararlı ve emin adımlarla yürü zafere ulaşacaksın

1|0
    0|0
  • basit kadın aptal kadındır bence senin durumun bunla alakalı değil

illa ki aşk istiyorsan kendin gibi birini bulcaksın

davul bile dengi dengine demişler

1|0
    0|0
  • tır garajına çevirdikten sonra folloş yaptıktan sonra tövbe edecem demen bana abzürt komedi geliyor tatlım.

0|0
    1|1
    • Melekler tövbe etmez zaten.

• İğrençsin'iz.

• sen tiksinçsin

• sen artık oheyecanı yaşamıssın yanı o ılk heyecan bıtmıs.. yenı gelıcek aday bunu kabul edermı bılmıorum evlılık dısı ılıskı bıde..sıkıntılı

1|0
    0|0
  • nah bulursun follofoş olmuşsun hoşafın çıkmış seni km napsın erkeklerin sadece yatakta işini gören birisi olarak kalacaksın sennle evlenecek adam maldır bende görsem mala vurur yol veririm senn gibilere yaptığım gibii =))

0|0
    4|1
  • Bazi yanlislar yapmissin ama durust olman yeter karsina seni anlayan seni gercekten karsiliksiz seven biri cikar insallah

0|0
    0|0
    • Umarım

• Kesinlikle

• Su zamanda erkekte ayni bayanda ilkdun sevgili oluyorlar yarin ise is yatakta bitiyor sonrada birbirlerini istemiyorlar hani derler ya nerde eski sevdalar

• her boku yemişin birde milleti suçlayarak soru sor alemsiniz ...

0|0
    2|1
  • içinde normal var ama anormal

0|0
    0|0
  • cok uzun okumadim

baska bir soru acarmisin kisa olmasina ozen goster?

0|0
    2|0

Kızlar Ne Diyor 1

• bırını kaybetmemek ıcın ılıskıye gırılmez bu bastan kaybetmıktır , her ılıskın oldugu ınsanada soylemek zorunda degılsın gercekten cıddı oldugunuzu dusunursenız soylemen gerek

1|1
    0|0
Yükleniyor...