Ugg alıcam, önerileriniz ?

İnsanlardan geriye bir şey kalmıyor öldükten sonra.

Hayattayken birinin anlaması gerek onları. Sen birini anlarsın, ama başka biri seni anlamaz, peki o zaman ne olur ?

Boşluk.

Günü gelecek sıkılacaksın bu sahte düzenden. O zaman hiç bir şey seni durduramayacak. Kaçmalısın bu sahteliklerden. Kurtarmalısın kendini.

Kaçma, kurtarma. Ne gerek var arkadaşım ? Git yarın kendine yeni bir Ugg al, sonra git telefonunu bir üst modeline yükselt. Neden ? Onda ihtiyacın olan özellikler mi var ? Yoksa sınıftaki "arkadaşlarına" hava mı atman gerek ? Sakın bu sorularının cevabını düşünme. Bir kere farkında olursan bitersin. Her şey boş gelir, okulun, gelecek, topluma kabul edilme arzusu, kız arkadaşın, erkek arkadaşın... Hepsi... Her şey sana boş gelir. Sabah kalkıp tutunacak bir dal ararsın kendine, ama o dal yoktur. O koduğumun dalı yine bir yerlerde belkide, ama asla sana görünmez. Sen bir kere farkındalığa girmişsindir, bir kere görmüş, düşünmüşsündür.

Kimseyle arkadaş olamazsın. Kimseye biraz dahi güvenemezsin. Utanmadan sorarlar sana bir de, "Aaa! Bana güvenmiyor musun yoksa ?" Güvenmiyorum. Neyine güveneceğim ulan senin? Neyini seveceğim ? Her sabah benden nasıl yararlanacağınızı düşünüyorsun, bir de sana güvenmemi mi bekliyorsun?

Ben izleyici olarak izliyorum hayatı artık. Ne o kızların çekici olmak için giydiği taytlar, ne o erkeklerin kızları etkilemek için kendi kişiliklerinden verdiği ödün. Bir öneminiz yok.

Dünyadaki çoğu insan aptal, o çoğu insan dış görünüşte farklı, içinde diğerlerinin aynısı. Bu çoğunluktan geri kalan sınırlı insan ise farklı. Çünkü düşünebiliyorlar. Ama siz, düşünme özürlüsünüz. Siz sizi kötüleyen şeyleri görmezden gelir, başkasının anlattığı ateşli hikayeyi ağzınız sulanarak okursunuz. Yanı başınızda duran arkadaşınızın bacaklarının hayaliyle uyursunuz. Yüzüne güldüğünüz arkadaşınızın arkasından "sınavda kesin geçmeliyim bunu" diye düşünürsünüz. Acırım.

Korkuyorum arkadaşım insanlarla tanışmaktan, hepsi aynı yere farklı yoldan giden araçlar. Hepiniz o lanet B şehrine gidiyorsunuz. Hepiniz o lanet B şehrinden geldiniz. Hepiniz o endoplazmik retikulum sayesinde girdiniz o okullara. Hepiniz o sınavlarda Alaeddin Keykubad'ı gördünüz o şıklarda. Cevap B.

Derdini anlatınca çocuk derler sana. Kalbini öyle saklamışsındır ki, zerre kötülük yoktur içinde. Herkes yeni alacağı ayakkabıyı hayal ederken sen sokakta gördüğün kimsesiz birine bir kır pidesi ısmarlamışsındır. Herkes birbirini izlerken sen hayatı seyirci olarak izlemişsindir. Sonra bir de gelip sorarlar sana "Saf mısın ?" diye. Böyledir işte.

Neden bir insana çocukça olduğunu söylersin ? Dışa vurduğu Charlie Chaplin gülüşüne aldanıp, içinde yaşadıklarını bilmeden.

Zaten kısıtlı her şey, yazmak bile kısıtlı. 3000 harfi geçmemen gerek sonuçta. Öyle olunca da böyle kopuk oluyor yazı. 5 Sayfayı 3000'e sığdırmak zor iş be.

Neden söylersin ?

He arkadaşım, ben ugg alıcaktım da. Sen ne bekliyordun, gerçekleri mi ? link

Güncellemeler:
1 yıldızımız var, ikici hedefimiz 2.

İleri!

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Link ne alaka ?

1|0
    0|0
    • Bunları okumak sıkıcı, ateşli sorular görmek lazım. Düşündürmeyen, ateşlendiren.

• Bu arada sarı çizmeyi biraz süslemişler adı ugg olmuş. Millet iyice saflaştı.

Yükleniyor...