Şoke olacağınız belkide ilk kez duyacağınız bir duruma hazır mısınız?

Ben psikoloğum .bu nedenle çok farklı sorunlarla karşılaşabiliyorum .ancak bu sorun gerçekten ilginç.yetişkin bir bayan nişanlısıyla evlenmeye hazırlanıyor.yurt dışından bir akrabası aramış ve demişki :sen çok küçükken ben kızlığını bozdum.vicdan azabı çekiyorum .artık söylemek zorundayım .adam evli ve aile dostu.kız kontrole gitti gerçekten zar yırtılmış.çok küçükken olan bir hadise.nişanlısına söylese bir türlü ,söylemese bir türlü.ailesi inanmaz yargılar diye söyleyemiyor. gerçekten kpss den herşeyden vazgeçme durumuna gelen bir ünv öğrencisi .siz neler söylemek istersiniz .sizce ne yapılmalı ?

Güncellemeler:
talihsiz ve bilgisiz yorum yapanlar olmuş.bence burada bir kadın ve üç erkeğin hikayesi var.sadece yorum istedim sizden farklı bir soru sordum.hasta siteye üye değil.olsa bile onu yargılamıyorum ,ayıplamıyorum .ona ihanet eden akraba,güveneceğinden kuşku duyduğu bir baba ve nişanlı var ortada .bu duruma dair düşüncelerinizi yazmak yerine kalkıp bana meslek etiği sorgulamayın .cinsellik bölümüne girip bilimsel de sorabilirim ,fantezik olarak da .ben mesleğimi ve sorularımı gizlemiyorum.

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• Ne yapmalı, ilk önce doğruyu söylemeli, sonuçta kızlığı bozulmuş ilişkiye mi girmş yoksa başka bir sebepten dolayı mı mast yaparken olabilir, bisiklete binerken olablir ya da daha farklı sebepleri var, ilişki dışındakiler malum sebepler olabilir eğer ilişkiye girdiyse hem kendini hemde evleneceği kişiyi sıkıntıya sokmasın(çünkü gerçekten depresyonda bu kişi) eğer erkek arkadaşı bu dediklerimin dışındaki ilişkiye girdiğini öğrenirse bu iş olmaz, diğer sebeplerden ise mantıklı düşünürse kaza ile olabileceğini bunu yetkili bir kişinin söylemesi ve içinin rahat etmesi sonuçta insan bir sürü kaza geçiriyor. Bende sonuçta önem veririm ha kaza olursa birşey diyemem sözüne güvenmekten başka ha yalan söylediğini öğrenirsem o zaman külahlar değişiriz. En mantıklısı konuşmak, neyin sebep old öğrenmek, (cinsel ilişki haricindekilerden birisi ise sebep) oturup yetklil bir kişiden olabilir diye bir görüşme yapmak ve ailelere belli etmemek çünkü ailelerden çok değişik tepkiler gelebeilir, iki kişi arasında kalması daha mantıklı psikolog hocam nasıl yazımı beğendinimiz valla ders çalışıyordum bıraktım 10 dk yazı yazıyorum.

0|0
    0|0
    • eyvallah kardeş çözüm üreten analizci bakış açısı .ders çalışmanda başarılar .

• Eyvallah hocam teşekkürler.. Sağolasın seninde ellerin dert görmesin insanlara yardım etmeyi çok severim. Ne kadar sinirli ve bazende çekilmez olsamda :) :)

Kızlar Ne Diyor 4

• bi uzman psikolog olarak hastanın sırrını burada anlatıp birde yardım soruyosan o diplomayı çöpe at. Belki kendisi de bu sitede üye? Şu an sana güvenilip tedaviye gelinmemesi gerektiğini belli ettin.

6|11
    0|2
    • talihsiz bir yorum olmuş.önyargın üzücü.ben sorunu çözdüm.seçenekler sunup görüştük ve ortak bir karara varıldı .hastaların kimlikleri gizli tutulmak kaydıyla paylaşılabilir bunu araştır ve öğren .bana gelme konusunda kararında seni ilgilendirir.ben yorum istedim ,bakış açısı farklılıklarını görmek istedim canım .

• Soran, A dan Z ye haklısın..

• bende katiliyorum +1

• yalanla hiçbiyere varılmaz . baştan aşağı olay neyse anlatmalı sonu ne olursa olsun

0|1
    0|0
  • iyide kız çok küçükken zarı yırtılsa o çocuk acıdan ölürdü ve öyle bir şeyi unutamazdı ne olduğunu bilmesede unutulmazdı yani. belki kız başkasıyla yattı..

0|0
    0|0
  • madem üniversite ögrencisi ozaman yetiskin gibi davransin hem onun hatasi degilki

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Şoke olacağımız birşey olabilirde başkalarının özel hayatını buraya anlatman ne kadar doğru. ?

O kişi siteye üye olsun veya olmasın bunu anlatman hiç etik değil.O kişi sana güvenip herşeyini anlatmk sende gelip burada bizlere anlatıyorsun.DEmek ki sizlerede güven olmazmış bunuda burada görmüş olduk.Bence ne olursa olsun hastanla olanlar sende kalmalı bunu kimse bilmemeli çok yanlış yapmışsın anlatarak bunu.

0|0
    0|0
    • psikologlar anılarını kitapta bile yazıyor .neyin kafasındasınız .işimin etiğini ben iyi bilirim.kul hakkının bilincindeyim.danışanım bana güvendi ve güvenmeye devam ediyor .ben burada suç işleyen,hatalar yapan birinden bahsetmiyorum .ne gibi insanlar var dünyada ,neler neler duyuyoruz anlamında yorumlarınızı merak ettim sadece.sorununu çözmüş ve psikolojisi düzelen hastamın sırlarını ifşa etmiyorum.hepiniz etik kurallar hocası oldunuz ya bravo

• Bir psikoloksun ve burada hastanın sorunlarını paylaşıyorsun.. Kimlik bilgilerini paylaşmana gerek yok, hastanın düşmüş olduğu bu durumdan kendine bir nema çıkarıp saçma fikirlerine ortak ediyorsan yazık sana verilen emeklere ve güvenlere...

1|1
    0|1
  • Söylenecek bir şey yok bazı insanlar gereksiz aşırı duygusal bir hiç uğruna hayatlarını yıkabiliyorlar ...halbuki girse KPSS ye adam gibi bir kariyer yapsa karakter ve kişilik anlamında da sağlam dursa bırak bakire olmayışını p*rno yıldızı da olsa yine mutlaka taliplisi çıkacaktır... Türkiye gerçekten çok garip bir ülke..

0|0
    1|0
    • güvendiğin bir akrabandan böyle bir haber geliyor ama bunu düşün.küçükken tecavüze yeltenmiş bir adi .kızlık zarına önem veren bir kültürde hele yetişmişsen bu açıdan değerlendir dostum

• tamam da bu hayatta hiç bir şey çözümsüz değildir ... Hele ki 2014 yılında yaşadığımızı var sayarsak bakireliğin hayatın akışını etkileyecek bir kavram olduğunu düşünmüyorum yeter ki doğru ortam ya da çevrede yaşamayı becerdiği sürece hiç sorun olmaz.. önemli olan çevresini doğru seçmesi..

• eğer mesleğin doğrsuysa, meslek ahlakını sorgula önce arkadaşım

3|1
    0|1
  • Anlatman çok yanlış .

1|1
    0|1
  • hata onun değil bence kimse ile paylaşmasın gerdek öncesi kızlık zarını diktirsin.

unutmayalım bilmedikleri sürece kimse üzülmez :)

0|0
    0|0
  • bu anlatılır mı? lannn

1|1
    0|0
  • Sorunu çözdüğünüzü yazmışsınız, yazdığınız yorumda. Nasıl çözdünüz acaba? Ben olsam kızlığı diktirirdim..

0|0
    0|1
    • ben seçenekler sundum .seçeneklerden biri de oydu.ama o diktirme seçeneğini kabul ettimi bilgim yok kardeşim

• Anladım. Kendisi ile ilgili en doğru kararı kendisi verir..

• sen nasıl bir yüzsüzsün ki hastanın sırrını herkese anlatıyorsun? nasıl psikologluk bu?

0|0
    0|0
    • ne kuşusun bilmem ama sözünü aynen iade ediyorum.açıklamasını yaptım iyice oku sonra o söylediğini al geriye. hastam bunları aşmış ve sorunu çözümlemiş birisi ve bu paylaşımdan hiç rahatsız değil hukukkuşu .onu yargılamak ,ayıplamak yok burada.

• o masum çocuğa sen mi bir şey yaptın da buradan psikoloğum ayağına yazılar yazıyorsun ?

eğer öyle bir şey yaptıysan fettullah hocanın tayybe yaptığı bettuaların bin katı gelsin başına..

sözüm meclis dışı bu tecavüzcülere bu o*nun evlatlarına idam cezası getirilmediği sürece daha çok kızlar kirlenir intihar eder eyyy kızlar soruyor sitesi madem sitenizin adında kızlar adı geçiyor bir öncülük yapın tecavüze idam hadım cezası için imza toplayın adım atın bizde gelelim peşinizden.

0|2
    0|0
    • cesursan gizleme kendini bir.beyinsiz yorum yapma iki.ilk iki cümlen ve beni yargılaman ,önyargın için seni kınıyorum ama sonraki yorumuna katılıyorum .

• sana birşey söyleyim sokakta tartışmamak için her şeyi göze alacağın biriyim şimdi burada aslansınya hani seni bulamam falan onun vermiş olduğu rahatlıkla oturduğun yerden aslanlık yapıyorsun sen okumuş kültürlü adam olsaydın ve suçlu olmasaydın bu söylediğime alınmazdın değilmi?yazımda eğer öyle bir şey yaptıysan dedim! ve sözüm meçli dışı dedim sen gerçekten psikolog olduğuna eminmisin?

• ne ara piskolok oldun da cinsellik bölümü bagimlisi oldun.cevaplarinin hepsi cinsellik bölümünde maden piskoloksun diger bölümlerle ilgilen piskolokcummmmm :):):)

1|1
    0|0
Yükleniyor...