Zina yapan erkekler; kuran size bakire kadınları yasaklıyor.

Kuran'da Nur süresinde zina yapmış bir erkek zina yapmış ya da müşrik bir kadınla, zina yapmış bir kadın da zina yapmış ya da musrik bir erkekle eklenebilir. Bu müminlere haram kılınmıştır' yazıyor. Bekarlığınızı erkek olmaniza ve sizde bakirliği ifade edecek bir zar' bulunmamasına ve toplumun "elinin kiri" olarak nitelendirip size daha serbest bir yaşam olanağı tanimasiyla yaşayıp sonra temiz kız arayışına düşmeyi ne derece hakli görüyorsunuz ? Kötü haber: Bu size yasaklanmış. :)

Güncellemeler:
Arkadaşlar bu benim görüşüm değil , bu kuran ayeti. Ve ben bununla sizi yargılıyor da değilim. Isteyen istediği gibi yaşar, ayetlere ters düşen de hesabını verir. Ben de ayni konumdayım. Benim değindiğim nokta günahkârlıklarımız değil, kibir de yapmıyorum. Benim tepkim "ben erkeğim"deyip her haltı yiyen sonra doyum deyip "namus" deyip bekaret sahibi kız arayanlara. Kuran sen buna layık değilsin diyor. Size serbestlik tanınmamış ki neden bakir olmamayı kendinize hak görüp de bekareti olmayan kızı
... kendinize layık bir eş olarak görmeyip " aşağılık" mış gibi nitelendiriyorsunuz. Namus bacak arasıdır/değildir diyebilirsiniz, ama sadece kadına aittir kadın taşımalıdır diyemezsiniz.

0|1
3|28

En İyi Erkek Görüşü

• Senin yazdığın Nur suresi 3. ayeti. aynı surenin devamında 5. ayetinde de bunu diyor

5 - Ancak bundan sonra tevbe edip ıslah olanlar müstesnadır. Çünkü Allah çok bağışlayıcı ve merhametlidir.

Yani zina yapan kişi pişman olup tevbe ettiyse zina etmemiş biriyle evlenmesine musade var

3|2
    1|0
    • O halde tevbe edip ıslah olduğundan emin olmak gerek :) kaldı ki yapar sonra tevbe ederim anlayışı da pek doğru değil.

• Aynen öyle karşındaki insanın tevbe etiiğinden emin olmak gerek :)

• Mevlana da der ki, gel ne olursan ol gel, tevbe et yine gel, tevbe etmeye ne zaman tevbe edeceksin?

Erkekler Ne Diyor 27

• Kuran hükümleri bazı insanlara zor gelir peki neden çünkü o insanlar nefs ve şehvetlerine yenik düşmüş insanlardır keyiflerinin arzularının yasaklanmalari işlerine gelmiyor şeytan yasak olanı haram olanı insan nefsine güzel gösterip yasakları zevkli hale getirir

3|1
    0|3
  • zinanın kendini yasaklanmış zaten neyin kafasını yaşıyon adam zina yapmış sonra bakire kız bulmuş hayır evlenemem onla bana yasak yapamam böyle bişey mi dicek

2|1
    0|0
  • Haklısın, benim için sorun yok 38 yaşında yım bir kızın elini bile tutmuş değilim çünkü ben Allah'tan korkuyorum!

2|1
    0|1
  • Bu erkek kadın için fark etmez ama erkekler içinde denir zina yapan kişi zina yapmış eş nasip eder allah dedin gibi

1|0
    0|0
  • Öncelikle Allah beni yanıltmasın;

Nur suresinde öyle bir ayet var fakat ayeti yanlış anlamışsın ben sana açıklıyayım...

Zina "Yapmış" değil "Zina edendir" o diyor ki zina eden bir erkek ancak zina ""eden"" bir kadınla evlenebilir yani demek istediğim allah tövbe edenleri bağışlar eğer tövbe edip zinadan kurtulmuşsa evlendirmek lazım kim olursa olsun her kul hata yapar...Ama eğer zinada ""devam eden""" birileriyse ancak öyle müminlerle evlenemezler...

1|0
    0|0
  • Yani ne diyon şimdi bana? Evlenmek istediğim kız bakire çıkarsa evlenmeyimmi? Yoksa bozdurup gelmesinimi söyleyim? Erkeklerin penis boyu kızlarında zarı başa bela oldu. Aşın artık şu mevzuları millet ay'a merdiven kuruyor yaw.

1|1
    0|1
  • Erkek de kendini sakınacak kadın da. Sakınmıyorsan da Allah'la senin aranda bizlik bir durum yok ama dediğin gibi bakire birini kirletip bakire arayanlara kılım...

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim, alttaki yorumun için. En azından beni anlamışsın.

• Cinsellik bölümünde fink atıp din alimliği yapmanın alemi yok. Burası bunu anlatacağın yasa tartışacağın bölüm değil. Kaldı ki, buraya üye olan herkes bir dibe mensup da değil, yani bayan çok bilmiş bu konuyu cinsellikte değil kültür ya da diğer de paylaşmalıydın. Dini inançların gereği topluma faydalı olmak istiyorsan da önce dini bilgeliğini kanıtlayan lisansını ardından da kimliğini açık tut ki sana saygı duyulsun. Ayrıca o ayette yasaklamıyor, olabilir diyor yani bununla karşılaştığın zaman karşındakine hesap soramazsın diyor. Ve sadece erkeğe demiyor, kadına da diyor.

0|0
    2|6
    • Çok akıllısın ben bunu düşünememiştim sanki :) ben zaten diğer' kategorisinde sordum ama buraya atmışlar. Akıl vermede birebirsiniz. Ben yazmadım o ayeti Allahın ayetleri, yorumunuz kendi vicdanınıza kalmış. Evet kadına da diyor ama "ihtiyaç" bahanesi altında her haltı yiyip de bakir erkek arayan kadın görmedim.

• Kızın tek yaptığı ayeti yazmak başka bişey değil. Ayeti yorumlamıyor ki kız din ulemalığı yapsın. Sanada banada -kız erkek- yasak diyor. Herkes istediği şeyi yazıp sorar bu sitede. Kaldı ki ne saçma sorular var...

• Karides avukatlık yapmana gerek yok, ayeti eksik yazmış ve kafasına göre yorumlamış

• Evet itiraf ediyorum zina yaptım... Ayrıca bakire kızla da uğraşamam.. Yazdıkların da benim için problem yok anlayacağın..

1|0
    0|0
  • ben zaten yapmadıgım bugüne kadar hayatımda çok şükür ama korkuyorum 21. yy da yapmaya teşvik eden mahluklardan ve şeytana uymaktan nefsine inş da olmaz bu saatten sonra tek isteğim benim gibi birinin bana nasip olması...

1|0
    0|0
  • ben bakireyim bakire olarak evlenmeyi düşünüyorum umarım karşıma düzgün biri cıkarda pişmanlık yaşamam etrafımdaki erkek arkadaşlar bu konuda bana baskı uyguluyorlar üzüyorlar beni dışanlandım diyebilirim

1|0
    0|0
  • bakire bir kadınla evleneceğim diye bir derdim yok :)

2|1
    0|2
    • her kesle ilişkiye girsin ama dürüst olsun ben evlenirim mi diyorsun

• Allah korusun, Allah bilir :) umut kesilmez.

• yaptıklarımızı biliyoruz kurallarda net :) Allah'tan ümit kesilmez ama muhtemelen hafif pembeleşinceye kadar kızartıp öyle alacaklar cennete , en azında bronz gideriz cennete diyorum :D

• Bu doğru nur suresinde öyle bir ayet var

1|0
    0|0
  • guzelım senın bu dedıgını cuppelı ahmet hocadan dınledım ben bu ayettın artık gecerlılıgı kalmamıstır o ogunun sartlarında gecerlıydı dedı acıklamasınıda yaptı fakat aklımda bu kısmı kaldı yanı dıcem o kı fazla sevınme :D

1|0
    2|1
  • benim için hava hoş onu zina yapanlar düşünsün

1|0
    0|0
  • O kadar kötü değilmiş.

1|0
    0|1
  • ıyı olunca gelmıo emın ol saf oluon kakalıolar ateıstım bı bok gormedım gercı ayetler yalan ve gereksız delı saçması boşver onları

0|1
    2|3
  • güzelim bana nur suresinin kaçıncı ayeti olduğunu söylermisin?

0|0
    0|0
    • 26. Kötü kadınlar, kötü erkeklere; kötü erkekler de kötü kadınlara; temiz kadınlar temiz erkeklere, temiz erkekler de temiz kadınlara layıktır. O temiz olanlar iftiracıların söyledikleri şeylerden uzaktırlar. Onlar için bir bağışlanma ve bolca verilmiş iyi bir rızık vardır. buldum...

• Yazdığın ayet 26. Ben 3. Ayetten bahsettim. Yanlış bulmuşsun gibi geldi. Insan teşekkür eder "buldum dedim". Çok kaba.

• boşver. üzülmeye değmez.

• bir de bu tipler var. ota b.ka islami yorum yapmayı misyon edinmiş zerzevatlar... bitin artık

0|1
    6|5
    • Zerzevat öyle mi ? :) gerçekten çok medenisin. Şimdi sana seni sorsam gayet özgürlükçü medeni bir tipsindir ama hoşuna gitmeyen bir görüşe rastladığında nedense o düşünce özgürlüğü yerini "Zerzevat" gibi hakaretvar? ifadelere bırakır. Evet bu çok tutarlı bir yaklaşım...

• ya bi*gidin bitin ya offff* harbi sıktınız ya

0|1
    5|4
  • Arkadaslar hocalarin bu konu hakkinda yorumlari var sonrasinda inen ayette serbes birakilmistir

0|0
    5|5
    • zekeriya beyaz a ya da yaşar nuriye ya da taksim imamına göre herşey serbest onlara uyanlarada serbest

• Sence kimi dinleyelim? Cübbeliyimi yoksa Adnan hocamı?

• Dunyaca yuzyilin alimi mahmut hoca secildi cubbeli bu hocanin talebesidir adnan hoca sedigin dua bilmiyor suanda televizyondaki en gercekci hoca cubbelidir

• muhammette cariyeyle bırlıkte olup sonra gıdıp karısyla beraber oluyordu..buda bı zına... tabı sıze gore carıyeyle cınsel ılıskı helal dımı.. carıyeyı ıstedıgın zamanda alıp satabılıyorsun... farzetkı bnde 2 saatlıgıne bırtane fahıse aldım yemegını yedırdım sonrada beraber oldum ve 1 gun snra sattım aynı şey...

0|1
    1|3
  • sorun degıl nefes alsın yeter

1|0
    0|1
  • Kuran'a göre hırsızlık ve yolsuzluk ta yasak diye biliyorduk daha dün öğrendikki yasak değilmiş... Kuran'a göre adam öldürmek, kafa kesmekte yasak ama bakıyorsun İslam ülkelerine vücutlarından ayrılmış kafaların etrafında sevinç naraları atan binlerce Müslüman. Bence Kuran'da bir şeyin yasaklanmış olması o kadar dikkate alınması gereken birşey değil. Çünkü Kuran'da belirtilenlerle Kuran'a göre yaşayan insanların yaptıklarına bakınca Kuran ve yasaklamaları bizzat kendisine inananlar tarafından dikkate elınmıyor. Kuran her türlü yolsuzluğun ve ahlaksızlığın kılıfı olmuş hala çıkıp "Kuran'da zina yasak ne yapacaksınız beyler diye" sormak ne kadar anlamlı?

1|0
    0|2
    • Çok boş konuşmuşsun. Bunları yapanlar olunca gene yasak olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Saçma, mantıksız ve boş konuşuyorsun.

• bence Müslümanların baştan sona kendilerini bir güncellemeleri gerekiyor... söyledikleri ve yaşayışları bu kadar ters bir toplum görmedim. boş konuştuğumu düşünmene birşey diyemem. Özeleştiri yapamadığınızın farkındayım çünkü kendinizi ve inancınızı mümkemmel gördüğünüzden benim söyledikerimi anlamanızı beklemiyorum. Zaten inancınızı sorgulamak size yasaklanmış bu yüzden yaşantınıza dışardan bir gözle bakıp ne kadar çelişki içinde olmanızı görmeniz çok zor.

• Yani dogru bir kere sen bakir degilsen bakire kiz nie istiyorsun sevgili ayagina ayarlayip kixligini aliyorlar yazik bu yasima kadar sevgilim olmadi bakirim cunku hak ediyorum bakire birisini bakir olmayanlarda bosuna beklemesin hak eden hakini alır

3|2
    0|0
  • eee bakire değilsen bu seni de ilgilendiriyor

senin için sorun yok heralde

0|0
    1|1
    • Ben bakireyim. Ben de bir bakirle evlenmeliyim.

• Her koyun kendi bacagından asılır takmışsınız bir zara bakireliğe ya da bakirliği yüreğin içindeki aşka sevgiye ne oldu önemli olan anlayış ve sadakat değil mi

1|0
    1|2
    • her kesle ilişkiye girsin ama dürüst olsun ben evlenirim mi diyorsun

• Ben bir görüşten değil , tamamen dini bir kuraldan bahsediyorum. Ve elbette bazı erkeklerin bakış açıılarından.

• Yani benim ahiretliğim bana seninki de sanadır. Demek istediğim bu

Kızlar Ne Diyor 3

• Verdim 5 yıldızı.

3|4
    0|3
  • güzelm sen neyin derdindesin ben anlamadım kendini çokmu değerli gösteriyosun nispetmi yapıyorsun nedir yani niye paylaştın şimdi bunu isteyen istediğiyle evlenir bundan sanane sen önce kendi işine bak buraya girip cinselliğe dair bir ton soruyu gördükten sonra kurandan ayet paylaşmanın manası yok ki kaldı ki ayeti kendine göre yorumluyorsun hükmü senmi veriyosun allah merhametlidir bağışlayandır esirgeyendir allah bir o*yu köpeğe su verdiye affetmiş niye zinayı affetmesin bu size yasaklanmış diyosun nekadar biliyosunda bir tarafından element uyduruyorsun dinide kendinize döndürdünüz ya hayır yani madem bu kadar dinine düşkünsün burada işin ne senin sen nekadar temiz olursan ol burada işin ne ozman kızım milletin derdi seni bağlıyor çok dindarsın madem ona göre yaşa dinime söven imam olsa bari bırakın bu işleri ya...

0|4
    3|5
    • Üşenmedin mi :)))

• Al benden de o kadar çok farksız bişey yazmamışım senden :) +1

• işine gelmeyenler bu kıza eksiyi basmı benden +1 arkadaş ben hiç cinsellik yaşamadım ancak birisinin birisine karışmasına sonuna kadar karşıyım bırakın ya kim ne yapıyorsa yapsın herkes bir kişi gibi düşünmek zorunda değil .

• yorumlara baktım da erkeklerin işine gelmemiş bu bilgi :)

kızın bekaretine gelince yok din yok namus erkeğinkine gelince bunlar artık geçerli değil rererö.

oldu canım :)

3|3
    0|0
Yükleniyor...