Yıllardır mastürbasyon bağımlısıyım, kurtulmak istiyorum. Önerileriniz nedir ?

Öncelikle baştan belirteyim lütfen bana evlen, sevgili bul ya da seks yap gibi cevaplar yazmayın. çünkü zaten bunları yapabiliyor olsaydım bu illet bağımlılığın derdine düşmezdim.

Bu durum benim yıllarımı çaldı ve günlük hayatımı olumsuz etkiliyor, birçok açıdan zararını görüyorum. o yüzden bırakmak istiyorum kaç defa denedim ama en fazla 1 ay dayanabiliyorum yapmadan. çünkü ben o illeti bıraksam da, regl dönemi öncesi cinsel isteğim tetikleniyor ve o sebepten yine başlıyorum ve arkası geliyor. cidden heryönden bunun zararını görüyorum..hayatta ilerlememe yolalmama hatta sağlığıma bile zarar verdi ama kurtulamıyorum.

bende hazımsızlık, mide sertleşmeleri , kabızlık ve sinus tıkanlarına yolaçtığı gibi psikolojik olarak herşeye karşı isteksizlik günlük işleri bile yerine getirmekte zorlanma, tahammülsüzlük gibi ciddi hayatımı aksatan sorun var...yaşıtlarım hayatlarında epey yol aldılar ben 15 senedir neysem oyum.bu bana çok koyuyor. benim gibi olup da bu derdini çözebilen varsa özellikle onlardan öneriler istiyorum.

Güncellemeler:
Lütfen ciddi önerilerde bulunalım. dalgasına ve muhabbetine yazanlara eksi veriyorum haberiniz olsun. vaktimi boş yere almayın.
hergün günlük olarak yaptığım mastürbasyonlar genelde psikolojik kökenli oluyor. yani ben kendi kendimi azdırıyorum herhangi bir cinsel isteğim olmadığı halde. bunu belki günlük hayatta kendimi başka şeylere vererek çözebilirim.

ancak adet dönemi öncesinde ise bünye bunu kendisi istiyor. Adet dönemi öncesindeki cinsel atağım olmasa aslında 1 ay yapmadan da durabiliyorum ama beni tekrar başlatan şey adet öncesindeki istek durumu oluyor. içten kaşınıp uyarılıyor. buna çözüm lazım esas.

0|0
2|23

En İyi Erkek Görüşü

• Masturbasyon bağımlılık değildir ..

Her insan ergin hale geldikten sonra , kendi hormonlarının üretken etkisi altında kalır ve , doğa'daki canlıların tersine insanlarda cinsellik ve üreme belli sosyal koşullara sıkı sıkıya bağlanmıştır.

Dlieyen bu sosyal kuralların dışına kişisel olarak çıkar ve üremeye değil cinsel yükselimlerini giderme amacı ile hareket eder , dileyen ise sosyal kuralları daha önemli bularak fiilen yükselimleri gidermek yerine , benzer bir durumu masturbasyon ile sakinleştirir.

Bayanlarda veya erkeklerde , sisteme aşırı yüklenilmediği ve tahriş edici yöntemler kullanılmadığı surece masturbasyon hem normal hem de sosyal kurallar yerine gelmeden karşı cins ile illa ilişkiye girmeyi engellediğinden aslında bir emniyet supabıdır. Hatta mantıklı bir sonuç gereken insanlar arası ilişki konularında konuyu masturbasyondan önce ve sonra düşünülürse , hissel baskı ortadan kalktığı için çok önemli farklar olur. Yani keskin mantık gerektiren durumlarda aslında mastrubasyon , hatadan uzak bile tutabilir.

Diğer bahsettğin sorunların bununla bir bağı yok , onların ayrı şekilde incelenmesi gerekir.

2|1
    0|0
    • bilgiler için teşekkür ederim. ancak ben günde 2 veya 3 kereye kadar çıkabiliyorum ve hayatımın yarısı böyle geçti. yani çok sıklıkla ve aşırı diyebiliriz. ancak şunu keşfedebildim kendimce. mastürbasyon sonrasında günlük hayattaki sersemlik ve bazı sağlık sorunlarımı büyüme hormonu salgılanmasını sağlayan ses dalgalarını dinleyerek kısmen hafifletebiliyorum ama mastürbasyona devam ettiğim için bünye kendisini tam olarak toplayamıyor.

• Erkeğin tükenişe giden yapısının tersine kadın üretişe dönük yapısı yüzünden üstüste tatmin yeteneğine sahiptir , bunda bir gariplik yok. Ancak bu derece başvurman ve buna da anlattığın ancak geçersiz sebepler göstermen , daha altta daha başka bir şeyin baskısı olduğu ve buna da mantık kılıfı bulduğunu gösteriyor. Kısaca , mekanik olarak sorun yok ama bundan bağımsız başka konuların var gibi , ve bir uzmanla görüşmen iyi olabilir.

Erkekler Ne Diyor 22

• Bedenini neye alıştırırsan bedenin onu ister. Mesela bedenin sigaraya, uyuşturucuya ihtiyacı yoktur. İlk içtiğinde tüm dengelerin bozulur öksürürsün, başın döner. Hatta daha ilk nefes çektiğinde ikincisini içemezsin. Fakat 5-6 gün içersen bedenin buna alışır sonrada bedenin sürekli senden sigara içmeni ister. Veya spor yaparsan ilk günler zorlanır ondan sonra bedenin spor yapmanı ister yapmazsan rahatsız olursun.

Senin mast sorunun da böyle. Bunun gerçek cevabını istemediğin için yazmıyorum :))))

1|0
    0|0
  • üzgünüm ama başka bir yolu yok bunun.. mast. kurtulmanın tek yolu düzenli seks hayatıdır..cinsellik bir ihtiyaç yemek yemek gibi su içmek gibi... bir alışkanlığa bağlıdır..fizyolojik bir durum.. hormonlarını kontrol altında çok tutamazsın anca baskılarsın ama engelliyemezsin..içsel sonuçta bu..vucudunu mast alıştırmanın vajinal orgazm olmanada zararı vardır.. toplumsal ailesel çevresel etkenlerden ve baskılardan dolayı ilişkin olmuyordur evet ancak daha farklı yollarını deniyebilirsin bekaretine zarar gelmeden...bunu buradan izah etmek kolay değil..

1|0
    0|0
  • Karşılıklı konuşularak çözüm bulunabilecek bir durum bu bence.

1|0
    0|0
  • hımm doktora gitsene sen ?

neden evlenemeyesinki yanii ?

1|0
    0|0
    • kısmette varsa tabi ki evlenirim de geçen yıllarıma ve şu ana faydası yok. şu an tek derdim alışkanlığımını yoketmek

• bilemem yaniii ama bence istekli olursun...

kocanla yapacaksın helalinde sevdiğin adam

• hımm.. doktora git bakalım aslında bunların olması normal biliyormusun yanii sağlıklı bir birey olduğunu gösterir birde yaşında ileride malum

• sağlık sorunlarının nedeni maturbasyon yapmak değil. kendini suçlu hissediyorsun, yaptığının yanlış olduğunu düşünüyorsun ve bu yüzden kendini huzursuz hissediyorsun. bütün bunların sonucunda vücudunun verdiği tepkileri masturbasyondan kaynaklı sanıyorsun. yanılıyorsun

hafta da bir kaç defa masturbasyon yapıyor olmanın bir sakıncası yok. bazı kadınlar kendilerini mutsuz hissettiklerinde günde 3 defa bile masturbasyon yapıyor. masturbasyon yapmayı bir kabahat olarak görmekten vazgeç. bu senin doğanda var. ve sen de doğana uygun bir şekilde davranıyorsun. bunun normal bir şey olduğunu kabullendiğinde daha iyi olacaksın

0|0
    0|0
  • bagımlılıkla ilgili bir tedaviye başlamalısın belki.

0|0
    0|1
  • masturbasyon yapmak rahatlamak acısından onemlı madem sevısemıyosun kendı vucudunu bundan mahrum bırakrısan elbet bı sekılde dısa vurur

1|0
    0|0
    • haklısın ben bıraksam bile hormonların etkisiyle regl öncesi önüne geçemediğim bir istek oluyor mecburen yapıyorum. ancak benim derdim ben bu işi aşırı yapıyorum. bazen hergün bazen 2 günde 1 , bazen günde 3 kere gibi...1 ay benim için büyük bir rekor.

• Eklerseniz daha rahat konusup yardimciii olabilirim

• ekliyorum o zaman teşekkür ederim :)

• bağımlılık değil senin ki öncelikle bunu bil. Sadece arzuların fiziki ihtiyacın yüksek. Bunu da karşılamadan sana rahat vermiyor. Ben sana sanal bir ilişki öneririm. En azından bu durumda olduğunda sanaldan bu ihtiyacını karşılarsın.

0|0
    0|0
  • mastürbasyon neden kötü ve kurtulunması gereken bir zararlı alışkanlık olsun ki? eğer bir seks arkadaşın yoksa ki olmadığını zaten söylüyorsun o halde tek çaren bu:)

haa tabi çok fazla yaptığında bünyende yorgunluk olur ama bence tamamen kurtulmak yerine kararını bulmak daha iyi olur diye düşünüyorum:)

0|0
    0|0
  • Cinsellikle ilgili konularda uzmanlaşmış biri ile görüşsen iyi olur. Buradan alacağın ya da bilgisiz kişilerin vereceği öneriler muhtemelen işe yaramayacaktır.

0|1
    0|0
  • kimisi evlenmek demiş ama evlenmek sadece seks değil ki bir dünya sorumluluk isteyen birşey.

güvenebileceğin bir seks arkadaşı bulmalısın.

0|0
    0|0
    • aile yapım ve terbiyem buna müsade etmiyor işte. sorumu sorarken de baştan belirttim zaten evlenmek, sevgili ve seks harici öneriler istiyorum diye. okumadan mı cevap veriyorsunuz nedir ?

• problemine çözüm olarak aklıma başka bir şey gelmedi. bir uzmana danış

• yaşın itibari ile normal değil tabiki ama cinsel isteğinin bu denli fazla olması da ilerisi için iyi diyebilirim çözüm olarak düzenli ilişki diycem ama onuda yapmanın imkanı yok

0|0
    0|0
  • Masturbasyonun bayanlara yazdığın gibi zarar verdiğini ilk kez senden duyuyorum. İnanılacak gibi değil. 1 psikiyatriste gitmeni öneririm.

0|0
    0|0
  • bence düzenli ilişki ve psikolojik destek herşeyi çözer be canım ama sende kendine bak biraz

0|0
    0|0
  • evlenmeden o sorun düzelmez

0|0
    0|1
  • bebn bile duyuyorum mast ihtiyacı evlilerde duyar yani

0|0
    0|0
  • sevgili edin bırak o mast yapsın daha güzel olur emin ol.

0|0
    0|2
  • oruç tutabılırsın ve yalnız kalınca bişilerle uğraşmaya çalış elınden gelırse yalnız kalmamaya çlış

yalnız kalınca nefsın zayıf olduğu için şeytan musalat oluyor

dını kıtaplar oku sohbetlere katıl faydası kesınlıkle olur

0|0
    0|0
  • Merhabalar, ben de aynı dertten muzdarip biri olarak internette birkaç öneri bulmuştum. Zehirliok diye bir site var orada kaliteli yazılar ve yorumlar bulmuştum size de tavsiye ederim. Bırakabildim mi? Maalesef irademi zayıflattığım için haftada 1,2,3 kere yapıyorum. 1ay dayanıp gece rüyalanırsam da şükrediyorum. Hakikaten hayata olumsuz etkileri çok. Ama mast yapmayınca da daha olumsuz etkileyebiliyor. Bırakmak oldukça zor, ben kendimi bu şekilde kabul ettim. Sitedeki önerileri cidden tavsiye ederim

1|0
    0|0
  • Sanirim ev kizisiniz? Evde bos kaldikca mast. yapiyorsunuz.. kendinize ufak bir is bulun yani baska seylerle mesgul olun.. yalniz kalmamaya calisin.. 2 -3 gunde bir banyo yapin, banyodan banyoya mast yapin..

1|0
    0|0
    • eskiden bir iş hayatım vardı ama orada da böyleydim...gün aralarında tuvalete gidip o işi yapıyordum...

• Yaa Bazen bendede oluyor is yerinde wc ye gittigimde erekte olmusum, ama abdestsiz gezmek bana gore degil.. wc de bosaldigin oluyor muydu?

• bende senın gıbıydım sonra arkadaslrla vakıt gecırdıkce yapamamaya basladım cok zorda kalırsam 1 gun yanlız kalıp halledıyorum ama ertesı gun yıne arkadaslarla felan oyle

1|0
    0|0
    • adet donemınde yap sadece ozmn dıer zamanlar farklı seylerle ılgılen bırsının yanında dur ozmn yapamassın yapmamaya odaklanırsın

• evet...demekki 1. s i karar 2. si zarar diyelim :)

• aynen :) ıkı uc kez ustu uste aynı gundede olabılır ama farklı gune sarkmasın hayatını yasa

• seks yapmayı denedin mi gerçekten? seks yaparsan ihtiyaç duymazsın.

0|0
    0|0
    • evlenmeden seks yapmam imkansız. çünkü ailem tarafından öyle yetiştirildim. benim de hayat görüşüm böyle..değiştiremem...

• kendini bir şekilde tatmin etmen gerekiyor bu zevki aldıysan birdaha bırakman zor en kolayı seks yapmak başka yolu yok... içine almasan bile başka yollar var.

Kızlar Ne Diyor 2

• Bağımlılık değil bir ihtiyactır o.1 ay yapmadan duruyorsan zaten bağımlı olamazsın.Takma kafana yaşa zevkini.

0|1
    0|0
  • söyle diyeyim her sağlıklı insan mast.ihtiyacı duyar hatta evliler bile ama bu senin yaşamına olumsuz etkileri olmadan madem böyle bir sorun yasıyorsun kendini kısıtlamaya gidebilirsin gerci ne sıklıkla yaptığını bilmiyorum ama deneyebilirsin kısıtlamayı

1|1
    0|0
    • kaç defa kısıtlamayı denedim olmuyor. yapma sıklığım neredeyse hergün veya 2 günde 1 diyebilirim. 15 senedir durum bu şekilde. en fazla 1 ay yapmadan durabiliyorum. çünkü regl dönemi öncesinde sanırım kan cinsel bölgeye hucüm ettiğinden midir nedir mekanik de olsa istek oluşuyor ve yapmak zorunda kalıyorum.

• ozaman sana şöyle söyleyim madem iradene hakim olamıyorsun bekarsın ozaman seks oyuncaklarından kullanabilirsin belki biraz isteğini dindirir

Yükleniyor...