Önemli bir konu, tecrübelerinize dayanarak cevaplar mısınız?

4 ay öncesinde bir firmada işe başlama arefesinde sağlık sorunum nedeniyle ertelemek zorunda kaldım... 1 ay dır eski yaşantıma dönebilmiş durumdayım ve iş konusunda bir kaç firma ile görüşmem oldu, Şu an için maddi olarak eksi deyim ve bir an önce işe girmem gerek, bir firma ile anlaşma durumundayım ama hem ücreti çokta iyi olmamasına rağmen idare edecek kadar hem de çalışma ortamı biraz sıkı... Açıkçası pek rahat bir ortam olmayacak ve işin garip tarafı departman kordinatörü gay... Benim bu paraya ihtiyacım var, bir süre daha bekleyip daha iyi şartlarda bir iş bulabilirim ama açıkçası bir an önce olması gerek...

Sizin öneriniz nedir? Çalışma tecrübelerinize dayanarak cevaplarsanız sevinirim... Herkes teşekkürler..

0|0
3|13

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle geçmiş olsun.Eğer çok eksideysen şimdilik başla,ama bir taraftan iş aramaya devam et.Koordinatörün gay olmasının sana pek zararı olmayacaktır.Onu kafana takma.Eğer işe başladıktan sonra başka başvurularından arayan olursa bir bahaneyle görüşmeye gidebilirsin.

0|1
    0|0
    • borç durumu vs. yok gelirim var ama bazı özel ihtiyaçlar için biraz para kazanmam gerek.. belki 1 hafta içerisinde başka bir iş imkanı olacak ve ayrı bir sektöre girmeyi de düşünüyorum ama her şey için biraz para lazım... işe girip 1 ay içerisinde çıkmakta istemiyorum açıkçası başkasının güvenini boşa çıkarmak istemem...

• Rica ederim.Karar verirken,düşünürken uzun vadeli düşün hangisi bana ne verebilir,maximum ne olur ve o nokta için şansın istatistik olarak kaç.En gerçekçi değer ne çıkarsa biraz onun üzerinde yoğunlaşarak çözmeye çalış.İşe yarıyor .

• açıkçası 6 ay lık bir süre içerisinde devlet kurumuna girmem yüksek olasılık, özelde aldığımın 2 katı ücret ve daha iyi çalışma şartları olduğu için asıl cezbeden o... herşey çok karışık... hayırlısı bakalım... teşekkürler cevabınız için :)

Kızlar Ne Diyor 2

• gir bir süre çalış sonra çık?

0|1
    0|0
  • Geçmiş olsun. Bu işi değerlendirin, hiç yoktan iyidir, ama o sırada yeni işler de arayın ve daha iyi şartlarda bir iş bulduğunuz takdirde o firmaya geçiş yapın derim. Kolay gelsin.

0|1
    0|0
    • Teşekkürler açıkçası başkasının güvenini boşa çıkarmak istemiyorum... firmanın şuan ihtiyacı var ve kendim için kullanıp sonra çıkmak değil sürekli kalacağım bir yer olacak..

• Rica ederim. Her şey gönlünüzce olsun.

• amin hepimiz için inşallah...

Erkekler Ne Diyor 13

• Açık konuşmam gerekirse iş tecrübem yok. O yüzden bu konuda kendi şahsım adına bir yorum yapamam. Ama sevgilim 5 ay öncesine kadar falan iş arıyordu ve çok sıkıntılı bir dönemdi onun için. Daha sonra bir iş buldu, maaş biraz düşüktü vs. ama girdi. Orada çalıştığı sürede de başka bir iş aradı. Çalışırken iş aramak daha rahat oluyor. En azndan az çok bir para geçiyor insanın eline.

Ancak departman koordinatörünün gay olduğunu neden buraya yazma gereği gördün ben onu anlamadım? Bu işe girip girmemenle ilgili bir kıstas mıdır? Ben de eşcinselim ve bu şekilde insanları kategorize etmeniz beni çok rahatsız etti. Ne yapacak yani adam senin üstüne mi atlayacak?

0|1
    0|0
  • bence başla. disiplin kötü gibi gözüksede profesyonel iş hayatında son derece önemli ve iyidir.her işyeri insana yeni deneyim ve tecrübe katar.kendine yine iş ara daha iyisini bulduğunda çıkarsın.ekonomik olarakta kafan rahat olursa daha iyi düşünürsün alternatifleri iyi değerlendirirsin.amirinin gay olması kadın olması erkek olması çokta önemli değil senin nasıl çalıştığın önemli

0|1
    0|0
  • zamanı boşa harcamak yerine, sıkı bir iş ortamını da görüp hem para kazanıp, hemde tecrübe edinmeyi dene. unutmaki , ne kadar zor bir yerde çalışırsan, daha iyi tecrübe ve insanlarla olan ilişkilerini daha iyi gözden geçirirsin :))

0|1
    0|0
  • gecmis olsun bence basla ise cunku her gecen gun senin zararina olur dahada eksiye gdersn calisirken bir taraftan is ararsn interbettn felan cv birakirsin cagrdiklarnda bir kac saatlik bahane uydurur is gorsmelerine gdersn adamin gay olup olmamasi ni takma sen isini yap gerisini bosver derim

0|1
    0|0
  • gir çalış kanka, daha iyi iş bulunca ayrılırsın.. öte yandan, adamın gay olması ne gibi bir sorun yaratacak anlamadım ? ha, karşı gibi düşünüp, sorun olabileceğini düşünüyorsan, bu ülkede çalışan kadınlarımıza yazık.. şimdi onları daha bir iyi anlıyorum..

0|1
    0|0
  • Departman Koorninatörünün Gay olması bence işe girmenize engel değil. Sonuçta direk size kayma planları yapmayacak.

İhtiyacın varsa bence gir ve orada çalışmaya başla. Hemde bir taraftan başka işler araştırır ve görüşmelerde bulunursun. Başka bir firmaya geçebilirsin :)

0|0
    0|1
  • bir işe başlama esnasında biraz karnın tok olacak kardeşim, ben şu şu şartların altında bir işte çalışmam diyebiliyorsan ve işsiz olarak durduğunda maddi sıkıntı çekmeyecek durumdaysan iyi bir iş bulabilirsin. Ama durumun kötü ise önüne gelen ilk işe girmek zorundaysan, bir ay bile bekleyecek durumun yoksa el-mecbur o işe gireceksin.

0|1
    0|0
    • o kadar sıkıntılı bir durumum yok... gelirim var sadece biraz daha iyi şartlar ve bazı özel ihtiyaçlar için gerekli bu iş...

• kardeş aynı senin durumundaydım ama ben ailemin onca baskına rağmen kafama yatmayan hiç bir işi kabul etmedim. yaklaşık 1.5 ay işsiz kaldım ama değdi. Şimdiki çalıştığım yerde 3 ay çalıştıktan sonra reddettiğim diğer işlere göre o 1.5 aylık zararımı kapatıyorum gerisini sen düşün.

İşsizlik biraz sıkıntı veriyor özellikle psikolojik olarak yıpranıyorsun ama sabredersen iyi bir bulma ihtimalin çok yüksek. Hem gözün tok olursa iş görüşmelerinde daha iyi pazarlık yapıyorsun

• benim durumum da aynen bu dostum... biraz beklycem sanırım bende... teşekkürler cevap için...

• Geçmiş olsun..

Şartları daha iyi bir iş için beklemene gerek yok..Bu işe başla derim..Zira yaşadığın sıkınıtılar olaylara bakış açını da etkıler..Bu işte çalısırsan hem aciliyeti olan ödemelerini yapar kafanı rahata erdirirsin hem de bir taraftan yeni bir iş arayışına girersin..Sağlıklı olanı da mantıklı olanı da budur..

0|1
    0|0
  • hem ihtiyacım var diyorsun hemde işi beğenmiyorsun ya. çalış işte. gaydır kuppak cemilem

0|1
    0|0
  • Koordinatör sana asılıpta sen pas vermessen senin için sıkıntı olabilir.Şaka gibi ama gerçek.

0|0
    0|1
  • departman koordinatörüne oral yaptirisan isi kaparsin senin için de iyi olur. sahsen ben asla yapmazdım ama tercihini bilmediğim için söyledim.

0|0
    0|2
  • bence calışmalısın :)

0|1
    0|0
  • Departman kordinatörünün gay olduğunu nasıl anladın:))

0|1
    0|0
    • Bir arkadaşım o firmada çalışıyordu önceden ondan biliyorum... :)

• Aman uzak dur, bir lokma ekmek için bazı şeylerden fedakarlık etmeye değmez;))

Yükleniyor...