Sizce bu konuda ne yapılmalı?

Eşcinsellik konusunda herkes "Saçmalama olmaz öyle şey,çok ayıp,iğrenç"gibi şeyler söylüyor. İnsanları eşcinsellik hakkında bilinçlendirmek ve kötü bir şey olmadığını, bunun kendi seçimimiz olduğunu göstermek için çalışmalar yapılıyor fakat yeterli değil.Bende bu çalışmaların içindeyim ve sizlerden cevap almak ufkumuzu daha da açacak yeni yollar sunacak.Evet;haydi dökülün balaım sizce bu durumla ilgili neler yapılmalı?

Güncellemeler:
Eşcinsellik konusunda herkes "Saçmalama olmaz öyle şey,çok ayıp,iğrenç"gibi şeyler söylüyor. İnsanları eşcinsellik hakkında bilinçlendirmek ve kötü bir şey olmadığını, bunun kendi seçimimiz olduğunu göstermek için çalışmalar yapılıyor fakat yeterli değil.Bende bu çalışmaların içindeyim ve sizlerden cevap almak ufkumuzu daha da açacak yeni yollar sunacak.Evet;haydi dökülün bakalım sizce bu durumla ilgili neler yapılmalı?

0|0
2|12

En İyi Erkek Görüşü

• Eşcinsellik başta dünya sağlık örgütü ve amerikan psikiyatri kurumu olmak üzere hiçbir önemli bilimsel kuruluş tarafından hastalık olarak kabul edilmemekte. Bir yönelim/eğilim olarak görülüyor. Tercih değil. Yani siz nasıl karşı cinse ilgi duymayı kendi iradenizle tercih etmediyseniz, ve bunu istesenizde değiştiremesseniz bir eşcinsel içinde aynısı geçerlidir. Ayrıca cinsel yönelim bir spektrumdur. Tümüyle karşı cinse ilgiden tümüyle hemcinse ilgiye kadar geniş bir yelpazeyi içerir. Bu spektrumun uç noktalarında ya da uca yakın yerlerde alanlar heteroseksüel ya da eşcinsel olarak kabul edilirken, ortalarda yer alanlar biseksüel olarak kabul edilir. Cinsel yönelimin nasıl oluştuğu tam olarak bilinmemekte. Ama nasıl oluşmadığı biliniyor. Cinsel yönelimin vücudun salgıladığı testosteron-östrojen oranıyla bir alakası yoktur. Aynı şekilde ailenin yetiştirme şeklinin, cinsel tacize uğramanında cinsel yönelime etki ettiğine dair sağlam bir kanıt yok. Yapılan araştırmalar cinsel yönelim tek bir faktör tarafından değil genetik, hormonal ve çevresel faktörlerin etkileşimiyle oluştuğunu destekliyor. Burda hormonal derken anne karnındaki süreci kastediyorum.

link

Yukardaki "eşcinselliğin nedenleri" kısmında cinsel yönelim üstüne yapılmış genetik, nörolojik ve doğum öncesi süreci incleyen önemli araştırmaları ve önemli kuruluşların cinsel yönelim hakkında ne dediğini bulabilirsiniz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• içinde bulunduğun topluma birşeyler anlatmak izah etmek acıklamak için toplumun yapısını çok iyi analiz edip buna uygun argumanlar kullanmak mesajın daha iyi iletişimine neden olaacaktır. bende bu konuda paralel düşünüyorum. bu konu bir sapkınlık veya psikolojik bir sorun değil, bir kişilik olduğunu ortaya koyuyor.

1|0
    0|0
  • göz önüne koydukça daha çok tepki alırsınız.insanların eşcinselliği kötü görmesinin en büyük sebebi ailesinin,çocuklarının benimsemesinden korkmasıdır.ve travesti gay olanların fuhuş yapmasıdır.öncelikle eşcinselliğin fuhuş olmadığını izah etmelisiniz ve bunu kimsenin gözünün içine sokmadan başarmalısınız

1|0
    0|0
  • İnsanların kendilerini ve çevrelerini aldatmak yerine oldukları gibi görünmesi taraftarıyım

0|0
    0|0
  • bir insan birseyi kendine yakistirdiktan sonra ayip gunah igrenc diye birsey olmamali aslinda..

Sizi yurekten destekliyorum..

avrupada boyle bir sorun yok ama ulkemizde maalesef mevcut..

cunku insanlara ulkemizde avrupada oldugu gibi zekaya beceriye karakterine yaptigi guzel seylere degil; basortusune sacina sakalina kiyafetine gore deger veriliyor. 3. sinif bir ulkeyiz cunku..

benimde guzel bir meslegim ve iyi bir icra tarzim var ama bende nudistim ve bunu soyleyince tepki aliyorum..

size kendi uyguladigim yontemi tavsiye ediyorum. yani kut beyinli insanlara aldirmayin acik acik yilmadan dusuncelerinizi soyleyin. bu insanlarin ufku bir gun acilacak ve bir insana insan oldugu icin deger verilmesi gerektigini ogrenecekler lakin umarim fazla gec olmaz...

0|0
    0|0
  • Bu bir hastalık kanıtlanmış bırşey doktorlar tarafından erken teşhıs olursa cocukluk yaşlarında tedavısı mumkun .. İnsanın hastalıgıyla dalga gecılmez bence yanı kötü gozle bakılmaması gerek o kişilere .

0|0
    0|0
    • Ne hastalığı ya? Nasıl böyle kulaktan dolma bilgilerinizle konuşuyorsunuz merak ediyorum. En üstteki yorumumu okuyun.

• Git google onunde araştır bak ... Psikolojik veya hormonel rahatsızlık !

• Eşcinsellik 1973'te Amerikan Psikiyatri Kurumu tarafından DSM'den, 1990'da Dünya Sağlık Örgütü tarafından ICD'den hastalık olmaktan çıkartılmıştır. Eşcinsellik insan cinselliğinin normal ve pozitif bir varyasyonu olarak kabul edilmektedir. Buda Türkiye Psikiyatri Kurumu'nun açıklaması.

link

• Eşcincellik kötü bişey değil mi? Kim demiş onu? Kime göre neye göre?

0|0
    0|0
    • Freud okuyun anlayacaksınız.

• Freudun etrafında dönmüyor bu dünya. Bir yahudinin laflarını nasihat alacak dğilim ayrıca

• Ben bölümüm itibari ile okumak zorundayım.Sizin gibi önyargılı olduğum konularda ise "denemekten zarar gelmez"diyip o konu hakkında yazılar,makaleler okudum,Dini inancı değil görüşleri ve teorileri ilgilendirir beni.

• Psikolojik bir rahatsızlık..

0|0
    0|0
    • Kesinlikle değil.Ben Soyoloji öğrencisiyim ve cinsiyet sosyolojisi dersi görüyorum.Bu hastalık olarak değil,kişisel görüş olarak KANITLANMIŞ bir durum.

• Youtube-Evrim Türlerin Serüvenleri belgeselini zamanınız olunca izlerseniz sevinirim

• Psikolojik bir rahatsızlık değildir. Eşcinselliğin psikoloji bir hastalık olmaktan çıkaralı 40 yıl geçmiştir. En üstteki yorumumu okuyun.

• Başkasını kendi içimde yargılarım ama niye böyle olduğun diyede boğazına yapışacak değilim

0|0
    0|0
  • Malesef Türkiyede bunu kabullendiremessin, sen çok konusunu açma vallaha taşlamaya kalkarlar mazallah:)

0|0
    0|0
  • doğuştan eşcinselse eyvallah ama bide sonradan olanlar var bencede onların izahı yok.

0|0
    0|0
  • valla lezbiyenlik fena değil de kimse bana yiyişen iki erkeği izah edemez :)))

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• eşcinsellik! her zaman saçma bulduğum bir durum, ama yinede seçim sizin... geçmişdekilerin başına ne geldiğini bilen bilir.

0|0
    0|0
    • Size saçma gelen şeyler bazı insanların seçimi ve yaşamı.O yüzden olaya objektif bakarsanız sevinirim...

• böyle yaşamı tercih ediyorlarsa yapılacak tek şey saygı duymak. link

• Sen erkeklere ilgi duymayı ne zaman tercih ettin?

• Herkesin kendi kişisel tercihidir.

Yargılamak bize düşmez.

0|0
    0|0
Yükleniyor...