Bir kadının kaç erkekle birlikte olduğu sorunsalı

Bir kadın şu kadar erkekle birlikte oldum bunu yaptım sunu yaptım diyince aaa kaşar diyen erkekler neden kendilerinin birçok kadınla birlikte olmasından övünüp bunu normal bulurlar. Cinselliğin neresi kötü ve yanlıs? aksine ne kadar yaptıysan o kadar uzun ömürlü değilmisindir. neden sayı bu kadar önem arz ediyor? Onaylamasalar bile neden bu hiddet ve saldırganlık. Kadının özgür olmasını ve istediği gibi davranmasını onaylanmıyorsa aynı kadın eğitim ve kültürel açıdanda kendisine yardımcı olabilir mi sizce.? hep aşağlanmışlığın etkisi altında olup o ne der bu ne der namussuz derler bana diye davranan bir kadın nasıl normal psikoloiye sahip ve sağlam durabilir ki. ne yapsak bu cahil ataerkil topluluğu. yaksak yakılmıyorlar satsak satılmıyorlar psikolojiyi bozmaktan başka ne yararları var. bakire bir kız alıp o kanı akıtınca ego şişiren basit varlıklar bir kadının kaç erkekle yattığını hesab edip üstüne üstlük bu kadına aşağılayıcı sözler söylüyorlar . örneğin burada çok karşılaşıyorum kız birkaç erkekle birlikte olduğunu söylediğinde yorumlar gerçekten çok ağır oluyor. namus bu değil arkadaşlar. lütfen bacak arasından önce birazda kadın psikolojisine önem verelim. kaldı ki bu erkeğin değil kadının sorunu ve kaldı ki cinsellikte bir sorun değildir.

Güncellemeler:
Ki bunu NAMUS abiesi kesilen kadınlarda yapıyor. aayy ne kadar erkekle birlikte olmuşsun kendini erkeğine saklaman lazımdı bizler erkekler için varolan ezik birer canlılarız değilmi istediğimizi yaşayamayız çok erkekle birlikte oluyosak onlar bizi sevmez. :) Bırakın sevmesinler kendinizi sevin kendinizi şımartın kendiniz için yaşayın bir erkekten gelecek beklemeyin kendi geleceğinizi kendiniz yaratın okuyun üretin kazanın. bırakın sevmesinler.
ve dikkat ettiğim kadarıyla bu yazıma tepki gösterip namustan bahseden birçok erkek diğer sorulara verdiği cevaplarda sunu yaptım bunu yaptım vajina yaladım anal yaptım vs diye övünüyor ama günah namus diyorlar sadece kadının mı namusu var ne ilginç

0|0
3|30

En İyi Erkek Görüşü

• Söylediğin her şeyde haklısın. Bu ülkenin en az yarısı yobaz. İnsanlıkla ve medeniyetle uzaktan yakından alakaları yok.

Türklükleriyle övünürler ama bilmezlerki, ataları olan Göktük'ler de aile ve devlet yönetiminde kararları veren kadınlardı. Kadınlar özgürdü. At sırtındaydı.

Bu salaklar sürüsü, Türklük zannedip övündükleri şeyin aslında, çöllerde yaşayan pislik arapların adetleri olduğunun farkında bile değiller.

Daha çok şeyler yazılır bu gerzekler içinde, ağzımı bozmaya değmez. Sen mümkünse, git bir Avrupa ülkesinde yaşa, insanlığın keyfini çıkar. Bir kadının Türkiye'de mutlu olması imkansız gibi bir şey.

Hayat medeniyetin olduğu yerlerde güzelmiş.

2015 genel şeçimlerinde Akparti kazanırsa, bende varımı yokumu satıp gidicem, erkek olmama ramen. En kısa sürede kaç bu geri kalmış, cahillerin ülkesinden.

5|1
    0|1
    • bu cahillerle bir arada yaşanmaz haklısın :) en doğrusu uzaklaşmak zararlı bunlar yahu bunlar adam öldürür :D

• kullanıcısanal;

Pisliklerde ondan, belki aralarında temizlerde vardır ama, geneli acayip. Örneğin bir arkadaşımı evini araplara kiraya vermişti, evin bir odasını toprakla doldurup, çiçek ekmişlerdi. Yine başka bir olayda arabın yere s.tığını biliyorum... şans mıdır nedir, bu tip çok olaya şahid oldum.

Bunların dışında arap ülkelerinde çalışan arkadaşlarımın anlattıkları var... dilim varmıyor söylemeye...

• psiko-terapist2 ; özden uzaklaşma dediğin nedir? biraz açıklar mısın ?

Erkekler Ne Diyor 29

• aynen katılıyorum sana kadınında farklı tercihlerde seks yaşaması kendini bağlar bu ona her hangi cirkinlikler içeren sıfatlar yükmez bu sıfatları yükleyenler ondan daha karaktersiz hale düşerler . ve diyorumki takma kafaya herkes kendi bkunu örtme cabasında başta özellikle erkekler erkeklerin bu karaktersizliğien bir erkek olarak iğreniyorum ve akabinde namusu bacak arasında sanıp diğer türlü her türlü toplumsal ahlaksızlığı yapan kadınalr ve birde öz güveni olmayan kadınalr bu konularda dürüstlük abidesi kesilir .

1|0
    0|0
  • Kendini eşine saklamış erkekler için geçerli olmaz bu dediklerin. Her kızla zevk için her haltı yemiş bir erkek zaten bu konuda ağzını açamaz. Sevilerek yapılan yakınlaşmalara kimse ses çıkartamaz zaten insan öyle her önüne geleni de sevemez eğer insansa. He şimdi görüyorum da neymış cinsellik kadar normal bir şey mi varmış vs. yazan ERKEKLER olmuş burada artist artist. Canınızdan çok sevdiğiniz sevgiliniz, nişanlınız vs size gelip " Hayatım beni bundan önce 4-5 kez becerdiler" dese siz de : "Aman hayatım ya normal şeyler bunlar" diyebilecekseniz medeniyetinize hayranım. Şahsen ben asla göz yumamam sevdiğim insanın daha önce birilerinin altında inim inim inleme ihtimalini. Size göre normalse kolay gelsin ;)

0|0
    1|0
  • guzel bir yazı olmuş. belki bunun dogrulamasını yazında bahsettiğin sekilde bir soru sorup gelen cevaplarla desteklemek yerinde olur. 5*

0|0
    0|0
  • Keşke vermeseymissin. Beyninin zarida gitmiş.

2|2
    2|0
    • Aslında senin conta kaciriyor. Boşver millet ne yaparsa yapsin. Vermek istiyorsan ver. Kimene. İstersen verme kimene. Onlar kiskanc .

• Bakirelik bir zardan ibaret.

Onu koruyunca bakire olunmaz.

Her boku yiyip ama bakireyim demekte dunyanin en aptalca lafi!

Birde burada KS de herkez bir diğerine bo k. Atmadini okadar seviyor ki,

Her birey kendinden sorumludur,

Senin tasvif etmedigin bir olaysa bo k atma otur g öthünün üstüne,

Sen dön bir kendine bak!

Burada ya da reel hayatta eleştirdiğiniz hor gördüğünüz o insanlar ya reelde en yakin

Arkadasinizin akrabanizin

Yada ilerde evlendiğinizde çoluğunuz çocuğunuz olduğunda

Başına gelicek!

Bu kadarda emin konusuyorum !

Kimseyi aşşağlamayin hor gorup yargilamayin.

Benden size tavsiye.

Çok örneğini gördüm etrafimda...

0|0
    0|0
  • bu ne yazık ki cahil toplumun safsatalarından biri, önemli olan kadının bunu gönül rahatlığı ile söylüyor olabilmesi. biz erkekler kendimizde böyle bir hakkı nasıl buluyorsak aynı şekilde kadında bu hakka sahiptir. yani cinsel organ sadece bizde yok. kadında da var. bizim ki nasıl bazı zevkleri dilediği zaman yaşıyorsa, kadın da istediği zaman istediğini yapma hakkına sahiptir. ha o kuş beyinlilere gelince, emin ol onunla yattım, bununla yattım diyerek ortalıkta gezen, sonra da olmaz ben bakire kız ile evlenirim diyenler var ya, ellerinden başka bir haltı becerememişlerdir.

0|0
    0|0
    • kardeş ben kimseyle yatmadım gerçektende evlenene kadar bekliyeceğim inadımda inat. ha hoşlandığım kadın var birisiyle yattığını öğrendim diye ondan soğudum. iğreniyorum ne yapıcaz. benim aklımdan zorum mu var . ben bekliyorsam onunda beklemesini istemem normal değilmi. eşşek bile eşşeği ödünç kaşır. bana öyle gelmeyeceklerse ozaman bende gideyim hayat kadınıyla birliktemi olayım.

• aslında soran arkadaşın söylediği de en mantıklı olanı xmenasik ama senin içinde bulunduğun psikolojiyi de anlıyorum, rahat ol sen..

• yürekte arıyorum kendim olarak yaşıyorum. birde bu kızlara anlamıyorum arkadaşsın ama senin bir bakir erkek olduğunu öğrenince isteyenede gıcık oluyorum. vajinada aramıyorum aslında ruhta arıyorum ama özel anın kavramını bilsin istiyorum. yoksa o kız özel okızda özel e ötekide özel ooo dur durak bilmez. ozaman kadında böyle merak eder sorar o da özel oda özel e kaç özel olur diye sorarlar adama. okadar özel olurmu bence özel birdir tektir. sadece vajina ve penis ile değil. bütün olarak cinsel

• hepsini okumadım. çok uzun yazmışsın. erkek için neden marifettir? kadın için neden değildir. bunun cevabı yobazlıkta ya da dini inançlarda değildir.

kadın doğası gereği seçen taraftır. erkekse seçilen. yani bir erkeğin birçok kadına kendini seçtirmiş olması ve onlarla ilişkiye girmiş olması erkek için bir marifettir. oysa kadınlarda böyle birşey yok. kadın çok abartılı çirkin olmadığı sürece canının istediği her erkekle yatabilir. bunun için yapması gereken tek şey bacaklarını ayırmasıdır. bu şekilde, en etkileyicisinden en sıradanına kadar her erkeği cinsel ilişkiye ikna edebilir.

bu durumda kadın için çok erkekle yatmış olmak değil, çok seçici olmak marifettir.

açıklayıcı oldu mu?

0|0
    1|0
  • Erkeklerde Kızlara yavşamak için entel dantel yorum yapıp cok normal dıyorlar ya oluyorum gulmekten :D :D

Cok şey yazdımda sildim , erkek bayan farklıdır bana gore bayan adı ustunde hanım efendı olur onune gelenle yatıp kalkmaz bakırelıklede alakası yok herkes hata yapabılır , kız evlenıp evlendıkten sonra ne haltlar akrıstıranlarıda bılıyoruz Herşey kafada bitiyor bu kadar net ... Gidipte erkek onune gelenle yatsında demıyorum . Bayan dedıgın kendıne sahıp cıkıcak daha kendıne sahıp olamıyrosa evınede sahıp olamaz bukadar net soyluyorum !

0|0
    0|0
    • hanımefendi olmadığımı iddia edemezsin buna vajinayla karar vermiyoruz değil mi.

evimin kadını olmak gibi bir niyetim yok çokca fazla para kazandıran bir işim var üniversite okumuş bir insanım ve doktorum.

neden bunu evlilikle bozma gereği duyup tüm zamanımı çamaşır bulasık yıkamakla harcayayım?

• Ev kadını olma nıyetınız yoksa birşey diyemem ... Ozaman ev kadını olucaklarında kafası karısmasın buradan not olarak gecıyım , ben %50 vajına %50 kafa yapısına bakarım yarı yarıya herkesın kendı dusuncesı hocam :)

• denizgözlüm34 sayfanda cinsellik hakkında birçok soruya cevap vermişsin oral yaptım demişsin şunu yaptım bunu yaptım demişsin şimdi soruyorum sana sen namuslumusun? :) eğer öyleyse seninde p**evenk olma ihtimalin çok yüksek.

• doğruları net bir biçimde söyleyen hiç bir bayana ben şu ya da bu demem...

ne istiyorsan net ol istediğini veya istemediğini belli et...

aksine namuslu görünüp altından her bok çıkanlardır asıl kaşarlar

rahat ol

0|1
    0|0
  • Guzel tespitler. Katiliyorum sana. Tebrik ederim.

1|0
    0|1
  • aynı soruyu sana soruyorum ben bir erkek olarak açıklıkla söyleyebiliyorum yaşım 34 de ve kimseyle ilişkim olmadı ha öpüştüm ama cinsel olarak yaşadığım sadece öpüşmek. oda sadece 1 kızla. şimdi kızın biri gelse evlenecek olsa bana deseki daha önce ben 4 erkekle birlikte oldum. ne anlarım ben kendimi saklıyorum harbiden duygusalım duygusal olduğuna bazı şeylerin özel olması gerektiğine inanan biriyim . ha cübbeli ahmet hocamıyım hayır sinemayada giderim meyhaneyede hatta arkadaşlarımla kerhaneye göz banyosunada ama cinsel birliktelik özel olmalı ne yapacaksın sana şimdi ne diyeyim anla anlayacağını.

0|0
    0|0
    • :) ben deneyimli erkeği tercih ederim erkeğin doğasında utangaclık yoktur ki yakışmazda zaten bana göre yani bence. ama senin düşüncenede saygım var buda sana göre doğal ve normal ve umarım sana göre biriyle karşılaşabilirsin kimse senide yargılayamaz herkesin tercihleri vardr

• bana yazdığına cevap olarak yazıyorum. hangi dine mensupsun bilemem ama bu durumun müslamanlıta yeri vardır. sen imam nikahı yapana kadar zinaya bulaşmazsan imam nikahlı eşinde bulaşmamış, temiz bir insan olacaktır diye. gönlüne göre yaşa, nasıl inanıyorsan öyle devam et, içini rahat tut.

• akıllı arkadaşım neden ikinci el kıyafet almıyosun bir düşün

0|2
    2|0
    • insanı kıyafet olarak görüyorsun bu tartışılmaz tabiii. ama ben öyle görmüyorum ha 2. el kıyafette alırım çok beğenirsem oda ayrı konu :) yani aynı kıyafeti bulamazsam ve 2. elini bulursam alır aklar paklar giyerim hiç komplexlerim yoktur bu konularda

• mantık bile bunu kabul etmez ve dinimizdede mantıksız bir şey yok kadını erkeğe köle yapan zihniyete dur deyip kadını erkeğe eş yapmıştır ve demiştir ki cennet annelerin ayakları altındadır ve bir erkek eşinin hakkını ödemeden cennet yüzü göremez siz neden bahsediyosunuz allah aşkına

• doğru sadece kadının namusu yok erkekte namuslu olmalı şöyle düşünelim bir kadın zorla fuhuş batağına sürüklenmiş bişey bilmeden aşağılanıyo ne için parayla yattığı için peki her gün sevgili değiştirip bilerek ve isteyerek birilerinin alttında gezen ne oluyor bence daha aşağılık daha zavallı ... ben istedim diye sen vermek zorunda değilsin erkek o* diye sen o.. olmak zorunda değilsin

• husso arkadşalarımız cok haklı ben holanda roterdamdayım bu türkiye devleti cok abaza erkekler yaptımı erkek oluyor kızlar yapınca fahişe sevişti bir bakir ile bakire bakire dediler beline kuvvet bakireye dediler fahişe bak şimdi bu yaşadıgım ülkede roterdam da kızlar lise sonda vemrezlerse dalga geciyorlar ayrıca 10 aileden 1 i mastı yasaklıyor 9 uzu ise serbes 1 inde ast yasak diyorum ama oda ilişkiye girer sadece aileleri öyle dedilermi haftanın 4 günü ben ilşkiye girdigimi bilirim anlıyacagın bırak bu ülkede daha hayır gelemz lübnan gibi herşey yasaklı bir ülke olucak sanırım burası herşey yasak yasak sie tavsiyem avrupya acılın ve hayatınızın tadını cıkarın

0|0
    0|0
  • yıllardır toplum öğretilerindeki saçmalıklardan başka bir şey değil

0|0
    0|0
  • "eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı" :Herkes yeni şeyleri sever. Eski şeylerden kimse hoşlanmaz.Herkes yeni ve güzel şeyleri ister, İki şeyin eskisi değerli Şarap ve kaşar,

0|0
    0|0
    • kadınları eski nesnelere benzetmesen belki daha mutlu olursun. insana insan gözüyle bak vajina gözüyle değil.

• Namus ilk önce bacak arasından başlar gözde biter, İnsana ben insan gözüyle bakıyorum. Hormonlarına sahip olamayıp onun bunun yatağında gezen namuslu mu? Herkes tuturmuş zinayı olağan bir işmiş gibi göstermeye, zinayı yapan erkek olsun kadın olsun hepsi bir. Eğer cinsel arzularınıza gem vuramıyorsanız gidip evlenin kim engelliyor. Burada sorgulanması gereken neden evlenilmiyor?

• Ben liseye giderken küreselleşme, teknolojik gelişmeler vs. bu aptal muhabbetler 10 seneye kalmaz insanlar daha özgür olur, birbirlerine karışmaz diye düşünüyordum fakat daha beter oldu. Muhafazakarlık denen şey iyi - kötü anlamlı- anlamsız haklı veya haksız herşeyi korumayı içeriyor ve halkımız çok muhafazakar :)

0|0
    0|0
  • 2-3 gün önce benzer içerikte açtığım başlığa da bu tür yorumlar yapılıyordu.söylediğim şu,kızlar evde kalma endişesi ile bekaretlerini kaybetmek istemiyorlar ama bunun dışında her şeyi yapıyorlar,siz güçlü olun şartı siz koyun.ben bakire değilim,hayat benim.kabul ediyorsan gel.

0|0
    1|0
    • Bende cevap vermekten sıkıldım tepkilere. çunku bu cümlelerden benim önüme gelenle birlikte olduğum erkekler tarafından kullanıldığım anlamını çıkardılar fakat ben sevilen ve aşık veya hoşlanılan insanla birlikte olmayı savunmuştum burada. cinsellik aşkın en güzel telafuzudur. fakat bu cümlelerime karşı çıkan insanların profilinide inceledim genelde cinse sorular ve cinsel cevaplarla ilgilenipte bana namus din demeleri şaşırtıcı. sustum ben artık :))

• söylediğin konularda haklısın ancak bu değerleri özgürce savunduğunu düşünüyorsan gizli olarak yazman ayrı bir saçmalık, kadınlar gizlendiği sürece, bazı şeyleri açıkça toplum içerisinde söyleyemediği sürece bahsettiğin kafası gelişmemiş erkekler halen aynı şeyleri söylemeye devam edecekler.

0|0
    0|0
  • Kişi namusunu o ne der bu neder korkusuyla diye değil "O(C.C:) ne der" korkusuyla korursa ancak özgür bir insa olur. Bunun kadını da erkeği de olmaz.

0|0
    0|0
  • Vallahi bu yazdıklarınız benim için hiç geçerli değil. Benim için önemi yok 1 kadının kiminle kaç kere yattığı. İlk eşimin benden önce 2 sevgilisi olmuş. Bakireliğini muhafaza etmiş ama onlarla 100 lerce kez sevişmiş. O na; keşke o sevgililerinle doğru dürüst seks yapsaydın, demiştim. Ayrıca benden öncve yaşadıkları beni inanılmaz tahrik etmişti. Cinsel dünyamız rengarenkti inanın bu yüzden.

0|0
    0|1
  • Çünkü

Türk Milleti Gariptir

Her Bir Lafı Kaldırmaz

İ bne Dersin Küser De

Siqtir Dersin Aldırmaz :D

0|0
    0|0
  • iyide sende cinselliği istediğin gibi yaşayabilirsin? kendi çevrenden böyle şeyler yapmadıgın sürece dedikodunda olmaz gül gibi istediğin şekilde yaşar gidersin? bu arada nerede oturuyosun yaş kaç senin?

0|0
    0|0
    • Benim çevrem bu tür konuların dedikodusunu yapacak vasıfta insanlar değil ailem çevrem bu konuda kişinin özgürlüğüne önem veriyor. kaldı ki ben yanlıs insanlarla olmuyorum yalnızca diğer kadınların bu konuda eleştirilmesine karşı yazdım bunu. ve ayrıca nereden olduğum yaşımın kaç olduğu sizi ilgilendirmez.

• iyide şimdi örnek veriyorum, ben evlilik öncesi çok cinsel ilişki yaşadım ve dinimizce bunun çok büyük günah oldugunu bile bile yaşadım,kendi cinsimden erkeklerin evlilik öncesi ilişki yaşayıp yaşamaması,ne düşünüp düşünmemesi beni ilgilendirmezki? isterse evlenene kadar bakir kalır,isterse hergun cinsel ilişki yaşar,bu kişinin kendi düşüncesi,kendi görüşüdür,böyle laik takılıp insanların düşüncelerine saygı göstermeyen yobaz cahl gören insanlara uyuz oluyorum gerçekten.

• bu maalesef böyle değiştiremezsin. böyle geldi ve korkarım böyle devam edicek

0|0
    1|0
  • ne şiş yansın ne kebap diyenler çok

0|0
    0|0
  • la ne uzun yazmışsın adamın okuyası gelmiyor.

0|0
    0|0
  • iyide siz söylüyorsnuz hemcinslerinize şu kız kaşar diye

0|0
    0|0
    • ben hayatta öyle bişey söylemem

• kaşar kelimesi cinsellikle alakalı değil. kazık atan sevgilime göz diken kıza bende kaşar derim o ayrı

• olurmu yanlış biliyorsun "kaşar" kelimesi bu işin üstadı demek

• zaten ortalıkta" ben şu kızı becerdim. yok ben 5 6 kızı patlattım(bakireliğini almak) şuan bir çok evli kadını beceriyorum, kocalarına yazık " diyen p*çler olmasa isteyen istediği gibi yaşasın cinselliğini her kesin hakkıdır. Namus kavramı da zaten toprak mülkiyetiyle birlikte çıkmıştır. babanın sahip olduğu mal kendinden olmayan çocuklara gitmesin diye kadın o erkeğin kölesi haline getirilmiş. sonra bu gelenek haline getirilmiş ve dinde de yer almıştır. Yoksa bir kadın kendi çalışıp kendini geçindiyorsa mala mülke ihtiyacı yoksa şuan ki toplumumuz gibi kim takar namusu. ben şahsen erkek olarakta kimseyi namusum olarak görüp evlenmem bu devirde. çünki herkesin özgür cinsel hayatı var. ne diye istediği kişiyle beraber olan bir kadını ben eşim gibi görüp sahipleneyim ki.

kısacası evliliklerin olmadığı herkesin istediğiyle birlikte olabilceği özgür cinsel yaşam olacak bir dünyaya doğru gidiyoruz.

1|0
    0|0
  • benim nazarımda erkeğin de kızın da kaşarı birdir. hatta çevremde bu tür insanlarla hep pürüzler yaşarım, hayata bakış açılarımız farklı. onlar kendileri gibilerle arkadaş, ben de bana benzeyenlerle.

1|1
    0|0
  • ya hepsi saçma arkadaşım ya ALLAH a inanıyor musun tamam konu kapanmıştır ya onun emrettigini yerine getireceksin bunlar falan hep boş şeyler kadında erkekte yapmayacak bunların hepsni psikoloji falan geç bunları yok öyle bişey.ikiside yani erkek kadın için çok günah bişey bunlar..daha ne diyeyim ki.

0|0
    0|0
    • eminim karşında çırılçıplak bir kadın olsa açar sokarsın. :)

Kızlar Ne Diyor 3

• size kesinlikle katılmıyorum...

0|4
    2|0
    • saygı duyarım herkesin düşünce biçimi farklıdır bana katılmayabilirsin ama bak olgun bir dille bunu ifade edebildin saldırmadın ben saldıranlara karşıyım yoksa katıl katılma ilgilendirmez

• Peki umarım önüne gelenle birlikte olup senin bekaretine önem veren bir öküzle çok mutlu olursun.

• o tarz insanlarla muhataplığım olmaz. benim adıma meraklanmayın siz.

• Ben iki kisinin birbirinin ilki olmasini isterim mumkun olsa ama cok zor.Her halti yiyip karim bakire olsun diyenlere de bakire olmayip zarlarini diktirenler mustehak.

1|2
    0|0
    • içiniz rahat eder mi bilmiyorum ama o haltı yemeyip istediğini hak etmeye çalışanlar da var emin olun...

• dediklerine sonuna kadar katılıyorum arkadaşım ama o değil de gürakansu gibi kaç tane var ki? ya da kendisi de bunu içten mi söylüyor çok merak ettim.

1|0
    0|1
    • gürakansu ne anlamadım?

• gizli sana bişey demedim soran arkadaşa demiştim ama sanırım o da benim yalan söylemediğime kanaat getirmiş, o zaman sorun yok. ikinizden de verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim

• tamam cicim sorun yok

Yükleniyor...