"Sanal mezhep genişliği" konusunda ne düşünüyorsunuz?

İnsanların günlük hayatından tanımadığı kişilerle sanal alemden cinsel hayatlarını konuşması sizde ne düşündürür?

Evli-çocuklu insanların karşı cinstekilerle cinsel hayatını konuşması mesela? Ya da yaşı küçük çocukların yaşı büyüklerle konuşması?

İnsanlar konuşacak bir şey mi bulamıyor da birbirlerine seks pozisyonlarını anlatıyorlar?

Masum bir şey mi? Gizliliğe itilmiş bir şeye duyulan merak mı? Yoksa bir rahatsızlık mı? Seks bağımlılığının sonucu mu?

Reelde ailesi, eşi, dostu, arkadaşı ile konuşması gereken bir cinsellik konusunu neden sanal alemden yanlış insanlarla ve yanlış biçimlerde konuşurlar?

İnsanların hayatlarının en özel alanını internetten yayması, sizce modernlik midir? Ben soru başlığında ne düşündüğümü belli ettim zaten.

Yaşı 17-18 olan küçücük kızların cinsel ilişki sonrası virüs tahlillerini bile yazdığı bir ortamda, "tabu"ları mı yıkmış oluyoruz yoksa en özel alanımızı gereksiz şekilde teşhir mi ediyoruz mesela?

Bunun gibi durumlar... Ne düşünüyorsunuz?

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Yaşı kaç olursa olsun , eş ya da evleneceği insan harici, cinsellik gibi kişiye özel konuların uluorta sanal dahi olsa detaylara girerek konuşulmasına karşıyım..Fikir söylenebilir, tavsiye verilebilir ama eşi ile yaşadığı özeli eşine özel kalmalı..

Bunun '' tabu''ları yıkmakla bir ilgisi olduğunu değil gizli bir haz aldıklarını düşünüyorum..İçlerinde kalmış, baskılamaya çalıştıkları bir tür teşhircilik veya arzulanma duygusu..Ha resim göndermişsin, ha anlatığın detaylarla o resmi adamın kafasında çizmişsin hiçbir farkı yok bence..

Evli olmayanların özelini bütün çıplaklığıyla anlatması '' Bakın ben de artık büyüdüm '' ya da '' Farkedilmek , beğenilmek, tahrik ederek arzulanmak istiyorum'' 'un farklı bir anlatımla vurgulanmak istenmesi..

Evli olanların ki ise '' monotonlaşmaya başlamış bir evliliğin getirdiği heyecan eksikliğini sanalda tatmin etmek'' ya da '' yılların getirdiği monotonluğa biraz heyecan ve keyif katabilmek '' ten ibaret..

Her ikisi de çocukca hoş olmayan gereksiz bir teşhir..

Akıllı kadınlar cinsellikte cevap vermeden 2 kere düşünmeli..Vereceğim cevap nereye çekilebilir? İçinde yanlış anlamaya meydan verecek bir kelime var mı? Karşı cinsi tahrike sebep olabilecek ya da asılmaya varabilecek durumlar oluşturur mu?

Biz modernliği, milletçe, eşiyle,sevgilisiyle elele tutuşurken, öpüşürken ya da evlilikteki cinsellikte yanlış anlaşılma korkusu ile sonu frijitliğe kadar varabilecek bir '' utanma'' olarak algılıyoruz..Sanalda gizli - açık profillerle özelimizi , yatak maceramızı veya tercihlerimizi bütün detaylarıyla utanmadan anlatmayı da normal..İronik !

Böyle yanlış yetişen bir nesil, sanalı ve oradaki cinselliği görünce evli- bekar farketmiyor, kafesinden kurtulan aç vahşi bir hayvan gibi saldırıyor..Şaşmamak gerek !

İngilizcem var ve bu sitenin orijinal versiyonu olan GirlsAskGuys'ı inceledim bilhassa cinsellik bölümünü..Soru soruluyor sadece çözüme yönelik , detaya girilmeden üstü kapalı cevaplar veriliyor ve erkekler de bu tip sorulara bala üşüşen arılar gibi üşüşmüyorlar..

Her zaman diyorum bu toplumda herşey başaşağı..Modern olan şeyleri gayrimodern, gayrimodern olan şeyleri de modern olarak kabul eden bir milletiz..

Bazı şeyleri kafamızda değiştirmedikçe böyle gelmiş böyle gideriz..

1|2
    1|2
    • Kesinlikle... Yönetimden birisi senin benim fake'im olmadığını yazmalı, o kadar benzer düşünüyoruz ki...

Bu sitedeki 18'lik madamlar ve onlara yalakalık yapan kırolara göre benim ek hesabımsın ve ben de kendiyle konuşan şizofrenim. Ne komik insanlar, senin yazdığın bu yorumun 1 cümlesini bile kurmaktan acizler oysa...

Elinize sağlık

• caps benim işim :)

sağlıcakla kalınız

• hep merak ederdim nasıl görünüyorum diye :P hoş olmuş..

Siz de sağlıcakla kalınız..

Kızlar Ne Diyor 1

• herkes kendine bir pay çıkarıyor burada.cevap yazmayan soru sormayan bile gelip okuyor.daha fazlasını öğrenmek için.cinsellik tabu olmuş ülkede .özel özeldir ama sır gibi saklamanında bir anlamı yok ne olacak başımız göğe mi erecek saklanınca.fikirler paylaşılmalı

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Sanalda çok daha rahat konuşuluyor böyle şeyler.

cünkü karşınızdaki insanı ne görüyor ne de tanıyorsunuz. belki bir daha hiç konuşmayacaksınız. rahat rahat anlatabiliyor insan. çünkü aynı durum sizin içinde geçerli.

tabuları yıkmak değil. ağız gevşekliği desek daha doğru olur.

Mesela kızlar sevgilimle şunu yaptım bunu yaptım. diyor.

sıkıyorsa arkadaş ortamında konuşsun böyle. aynı durum erkekler için de geçerli.

1|1
    0|0
  • bu malesef eğitimle ilgili bir sorun. baktığımız her herde cinsellik var. reklamlarda bile. bu insanlar cinsel bilgileri p*rno filmlerden alıyorlar. işte bahsettiğiniz hastalıklar ortaya çıkıyor. hiç olmazsa arada bir insan çıkarda doğruyu söylerse bu arkadaşlar da konu hakkında en azından biraz daha bilgi sahibi oluyorlar. sonuçta tabiatın iki kanunu var. aç kalma ikincisi üre... bu kadar.

0|1
    0|0
    • KS gibi siteler cinselliği öğrenmek için uygun bir yer değil

Yükleniyor...