Dünyayı Kurtaracak Düzen

Bunu kafamda yarattım aslında , yorumlarınızı merak ediyorum

Öncelikle yazımı yalnızlığı,antisosyalliği,depresyonu yaşamış ve bunlara rağmen hayat savaşından vazgeçmemiş ve direnerek kendi çıkış yollarını yaratmış insanlar anlayabilir

Öncelikle insanın üstün insan ve alt insan olarak 2 ye ayrıldığını anlamak gerek

İnsanı bir doğru gibi düşünün sol tarafında hayvani yönleri var şiddet,cinsellik,sapıklıklar gibi sağ tarafında insani yönler var sanat,bilim,felsefe gibi

üstün insan soldan çok sağ tarafta bulunan insandır

alt insan ise sağdan çok sol tarafta bulunan insandır

Toplumun büyük çoğunluğunu altinsanlar oluşturur çoğu markalara ,paralara,cinsel isteklerine vs tapar bunlar sürüinsanı ve ayaktakımı olarak ikiye ayrılırlar

üstün insan ise toplumda çok az bulunur geneli yalnızdır , antisosyaldir ya da çok az arkadaşı vardır toplumu sevmez , düzeni sevmez daha iyisinin kurulabileceğine inanır

Söylediğim düzen ise şu:Dünyadaki tüm üstün insanları tek çatı altında toplamak ve onlarla bir devlet kurmak, altinsanları sömürmek amaçları ise tamaı üstün insanlardna oluşan bir toplum yaratmak amacı ise din,milliyetçilik,ırkçılık gibi kişileri birbirine düşman eden ideolojileri sonsuza kadar silmek ve cennet gibi bir dünya yaratmak

üstün insanların ahlak kurallarının,hukuk sistemlerinin olduğu kitaplar filanda olmalı tabiiki

sizce çok mu ütopik yoksa doğru ve gerekli mi

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Gerekli. Fakat şöyle bir durum var. İnsan zaafları olan bir canlı olduğu için bugün a dediğine yarın b diyebiliyor. Yani şöyle ki belki yarın morali farklı moddayken güzel diyebileceği esere bugün canı sıkkın olduğu için kötü diyebiliyor. Ya da çocuk tecavüzcüsünü haberlerde izlerken sinirden birden ağzında idam edilsin lafı çıkabiliyor. Halbuki üstün insan kavramında bir insan cinayet bile işlese sadece cezalandırmak vardır, öldürmek yok değil mi? Modern toplumlarda da böyle. Demek istediğim üstün insanı nasıl ayırt edeceğiz. Tüm düşünceleri, her ruh halinde hiç değişmeden kaliteli ve kusursuz insan var mıdır? Bunun barajı, belirleyicisi ne olmalı? Ya da ne bileyim sanatta, bilimde çok başarılı bir isan aynı zamanda parayı ve kaliteyi seviyorsa üstün olmuyor mu? Ama bahsettiğin düzen çok mantıklı dünya keşke böyle yönetilse. Ayrıca biraz sonra buraya 'Eşitlik nerde?' diye doluşacak arkadaşlara söylüyorum, bunun eşitlikle alaksı yok. Eşitlik hala var fakat ayaklar başı yönettiğinde dünya bugünkü gibi oluyor işte.

0|0
    0|0
    • Üstün insan aklı ile istek ve zevklerine hakim olabilen , bilimin,sanatın,felsefenin yanında olan insan , üstinsan tanımım henüz oluşum aşamasında

insanlar eşit değildir , hele ki üstün insanla altinsan asla eşit değildir , zararlı olan üstün olan tarafından sömürülmeli ya da yok edilmeldir

Ben insandan ötesine inanıyorum.İnsanlar bir kez doğalarına karşı geldiler hayvanken insan oldular bir kez daha gelmeli ve üstinsan olmalılar çünkü henüz doğadan tam anlamıyla ayrılabilmiş değiller

• zevklerine hakim olma kısmı karışık. ne anlamda hakim olmak? Sabah Cern deneyi toplantın var fakat günü karınla yatakta geçirip sevişmeyi tercih etmen mi? Tecavüze yeltenmek mi? Zevk demek istemedin sanırım. Çünkü İskandinav ırkı üstün kavramına daha yakın fakat seks de yapar, bilim de sanat da, parti de. İstediklerimizden ödünç vermeden, fakat başkalarının haklarına da zarar vermeden, bilimi, sanatı ve felsefeyi aynı anda yapabiliriz.

• Zevkten kastım hayvni yönlerimiz cinsellik gibi , mesela bir erkek seksi görünümlü kadına bakar ama bakmaması gerek bunu aklıyla engelleyebilir yani bir erkeğin kadınlara cinsel gözden çok sanatsal,felsefi gözle bakması onu üstinsan yapar bence

Irk üstünlüğüne inanmıyorum tıpkı yaratılış saçmalığına inanmadığım gibi.

istediklerimizden ödünç vermeden, fakat başkalarının haklarına da zarar vermeden

buna katılmıyorum bir erkek 10 kadnla seks yaparsa bu onun özgürlüğü olmamalı

Kızlar Ne Diyor 2

• İnsanı dediğin alt ve üst kalıplarına sokabilmek maalesef o kadar kolay değil bu yüzden düşüncen baştan çürük bir temelle başlıyor.

0|1
    0|0
    • Bence kolay , eğer bir insanın hayvani yönleri insani yönlerinden fazlaysa altinsandır , tam tersi ise üstinsandır

insan düşünen bir hayvan sadece

• Tamam o şekilde olduğunu düşünelim hangi insanın hangi özelliklerini daha fazla kullandığını nerden bilebileceksin? Bu uzun bir gözlem süreci gerektirir buna yetecek ömrümüz ve imkanlarımız olmadığına göre hala çürük bir proje.

• e şu illuminati de bunu yapcam diyomuş hacı. sömürme dışındakilere katılıyorum.

0|0
    0|0
    • Sömürme kısmı doğru , bunu zamanla anlıyacaksın , insanların zararsız olmaları için evcilleştirilmeleri gerek ve insanlar korku ve acı ile evcilleştirilirler

• bizde doğanın bir parçasıyız. bu konuda katılmıyorum.

• Öyleyiz , dostum etrafına bak insanları doğadaki hayvanların hareketlerine bakıp anlayabilirsin mesela doğada fiziksel güç önemldir ve kadın bu konuda güçsüzdür bu yüzden güce tapar , güçlü erkeği arar , doğada erkek güçlüdür fakat sevişecek eş arar bu konudada kadın vardır , hayatta buna benzer hayatta güç paradadır ve kadınların çoğu paraya tapar bunun gibi çok örneği var

Erkekler Ne Diyor 2

• "din,milliyetçilik,ırkçılık gibi

kişileri birbirine düşman eden ideolojileri

sonsuza kadar silmek ve cennet gibi bir dünya

yaratmak" bu cümle harika ben inanan biri olduğum için din o gurup içinde olsun istemem bence din insanları birbirine düşürmez yanlış anlama seninde inancına saygm var. Din konusunda farklı düşünsekte düşüncen hoşuma gitti.

0|0
    0|0
    • Dostum sana önerim sorgulaman ancak bunu yaparken gerçeklere katlanabilmelisin , din zararlıdır , islam diğerlerinden kat kat iyi yönleri var , kat kat kötü yönleride var islamdaki kul hakkı,nefs terbiyesi gibi şeyler mantık olarak gerekli sadece ufak bir reform gerekli , din seçme hakkım olsa müslüman olurdum..Bu arada müslümansın demi :))

• Dinini biraz daha öğren öyleyse , karşıt görüşlerden , şeriat kanunlarını mesela eşcinsel katli mürted katli vb şeyler

• Şeriati araştırmama gerek yok biliyorum. Diğerlerine bakıcam

• Ben o düzenin de çok yaşayacağını sanmam sonuç itibari ile en iyi genetiği olan insanları da alsan bir yere koysan bozulacak ve bozulmaya mahkum çünkü her insan kendince belirli gücü elde ettiğin de kendini ilah sanıyor.

0|0
    0|0
    • İnsanın doğası değiştirilebilir , insan bir kez doğasına karşı geldi ve bir daha gelmeli ve tam anlamıyla doğadan ayrılmalı

Yükleniyor...