Erkekler ikinci evliliklerinde neden bekareti önemsemezler?

Saçma sapan cevaplar hariç yanıtlarınızı bekliyorum size bir soru! Erkekler ilk evliliklerinde kendileri bakir olmasalarda hep bakire kız isterler ama ikinci evliliklerinde bunu önemsemezler sizce neden?

Güncellemeler:
Ya insanlar daha doğrusu türk milleti hala şunu anlayamadı evlilik bir kurumdur bir aile oluyorsun herşeyi paylaşcağın bakirelik denen şey değil karşındaki kadın o bikerelik bişey bozulup gidiyor ama o kadın gittiği yere kadar seninle her sıkıntıda sorunda iyi kötü günde...
link bu linkden türkiye de ki bekarete verilen önemin oranına bakın
bir röportaj...

0|0
3|46

En İyi Erkek Görüşü

• çünkü evliligin bekaretle degil akıl uyumuyla yürüdügünü anlarlar.

7|1
    1|2
    • işte bu abi bravo alkış!

• alakası yok ilk kez olduğunda hakkı olan odur ilktir ve en iyisini ararlar ayrıca ikinci evlilik yapılacağı zamanda erkek herkesin altında inlemiş birini almaz evlenip ayrılmış birini arar yani dul birini adamda dul olduğundan kendince birini bulmasında sıkıntı yoktur istisnayı yazmışsın sen

Erkekler Ne Diyor 45

• Benim böyle bir komplexim hiç olmadı ama sorunuza cevap olarak yazıyorum Yetime çağlarından buyana insanlara ne verilirse onu alırlar kültür verili bir konudur ne verirseniz onu uygularlara insanlar.Sonuçta bekaret konusu bir kompleks haline geliyor,İkinci evliliklerinde bu komklexini yenmiş oluyorlar sanırımAslında evlenmiş ayrılmış dulkişi olarak bakıyorlarartık evlilik olayına buda rahatlyırdur.Aslında aynı dugu ve düşüncenin ikinci evliklikde evrimlşemsi gibi birşey bekaret artıok önemsizleşmiyor bence evrimleşiyor.İkinci evliklleri olduğu için.

0|0
    0|0
  • Bakir değilim, bakire bir kızı hakettiğimi de düşünmüyorum.

Kişisel tercihime gelince, bakire olmayan biriyle evlenmeyi tercih ederim...

0|0
    0|0
  • Çok merak ediyorum ilerde birgün bir yuva kurup aile olunca ve

bir kız çocuğu sahibi olunca da bu şekilde gayri meşru ilişkileri

meşru görerek ve bu fikri savunarak kızınızında dilediği adamla

yatmasına müsade edecekmisiniz. Şöyle mi diyeceksiniz mesela.

-Şey kızım bakire olman veya olmaman hiç sorun değil. Bugün

mehmetle yat baktın teniniz uyuşmadı sana süleymanı ayarlarız keyfine bak takma kafana o seni daha sert düzer.

Birde bakıyosun kızcağız amansız bir hastalığa yakalanmış. "HIV

virüsü"

Neden ? Kafasına estiğiyle yatmayı çok normal karşılayan

ebeveynleri yüzünden. Ne günlere kaldık bee sizde aile olup yeni nesiller

yetiştireceksiniz.. Kimin şeyi kime girip çıkıyor belli değil...

0|1
    0|0
    • namus meselesine bakışta sorun bence şu iki kavramda: düzmek ve düzülmek. her ikisi de duygudan ari.

• ben almıyım saol. sen kızını istediğine düzdürebilirsin...

• al demedik zaten

• aslında bunun birçok boyutu var. birincisi bekaret erkek için bir et parçası meselesi değil. tersine kadının nasıl bir kadın olduğu ile ilgili kendisine bir ipucu olarak kullanıyor. bakire olmayan kızı da "ohoo kimlerle düştü kalktı bu" şeklinde yorumluyor. ikincisi bekaret insanın doğasında karşılığı olan birşey. yani hem kadın hem de erkek için hayatındaki "en özel anlardan biri" olarak görüyor. sonuncusu da herşeyi bir kenara bıraksa bile bekaret meselesini merak ediyor. yaşamak istiyor. ikinci evlilikte bu saydıklarımın hepsi anlamsızlaşıyor. ikinci evlilikte evleneceği kadın da kuvvetle muhtemel ikinci evliliğini yapıyor oluyor. yani bakire olmamasının çok basit kabul edilebilir bir sebebi var. erkek hayatının en özel anını zaten önceki evliliğinde yaşadı ve merakını da giderdi.

ne çıkarım yaptım ama! belgesel gibi oldu.

0|0
    0|0
  • ılk evlılıkten once safsın temızsın. hem erkek hem kadın. bu kısıelr sıfır km ısterler. hıc evlenmemıs kastım. tabı bakırede ıstenır. ama ıkıncı evlılıkte yıne kendın ayarında bırıyle evlenmen mesru oluyor. yanı dul bır hatunu alabılırsın. ama adam bkr bır kız alıyorsa kı oluyo. yıne evlenmemıs kızdan bekaret ıstenır. ama cogu erkek sanırım artık dert etmez. cunku kendı de kız ıcın eksı ıcerıyor. cunku dul. aılesıne nasıl ızah edecek kız dımı. o yuzden sanrıım danısıklı dovus olur. ıkı tarafta ok der. erkek hıc evlenmemıs cocugu olmayan sıkıntısız muhtmelen de cıtır kız bulmustur hemde kendı dul olmasına ragmen mutludur. kız ıse erkegın malum eksısıne karsılık bekaretını koymustur gıbı. boyle oluyo cogu zmn. ya da dul dulla evlenır. ama bır bkr dulla evlenecekse bence bır eksıgındendır. yanı bozuk kızlara taktık vermıs oldum arkadasım

0|0
    0|0
  • Çünkü topum onlara bir kızlık zarı delme hakkı veriyor. Bu haklarını kullanıyorlar. Bunu evlenmeden kullanan erkeklerin çoğu kızlı zarı aramıyor. Toplum kızlara da bekaretini koruma görevi veriyor. Bu görevi yapmayanlar itiraz etmesin lütfen! Bey beyliğini verir ama kız kızlığını vermez ata sözü buna örnek. İlk evlilikte masraflar çok oluyor. Eşyalar, geline takılar, slaon paraları çalgıcı veya orkestra parası vs. İkinci evlilik o kadar detaylı olmuyor.

1|0
    0|0
  • Burda ne derserler desinler bakire olmayan bir kızla evlencek adam sayısı az

0|0
    0|0
  • bekaret önemi genelde çevre ve aile baskısındandır aslında, ama ben herşeyin çift taraflı olduğunu düşünürüm, herşeyi yapıp karşındakinden bekaret beklemek aptallıktır sadece.

ilkinde deneyim kazanıp akıllanan erkek ikincisinden kriterlerini gevşetip başka öncelikler edinir.

0|0
    0|0
  • Coğrafya sever misiniz ? Enlem - Boylam meselesi.:)

0|0
    0|0
  • Hic 2. Esinden ayrılanları duymuyoruz sanki. Madem akıl uyumuyla oluyo niye ayrılıyolar 2. Kez evlenenler. 2. Evlilik en aşağı 30 lu yaslarda falan yapılır. Adam kalkipta hem yaşına uygun hemde bakire birini mi arıcak. Zaten 2. Evliligi yapacak erkegin evleneceği kişi de kendi gibi evlenip boşanmış birisi olur cok yuksek ihtimalle

0|0
    0|0
  • Kesin '' ulan zaten geçti gitti içimi kurudu, bu saatten sonra bakire olsa n'olur olmasa n'olur '' mantığına giriyorlardır.

0|0
    0|0
  • İlk evlilikde bekar bulurlar çünkü kimlikte brkar yazıyo ikinci evliliklerinde kimlikte dul yazdığı için bskire kızı kimse vermez mecbur açık alıyorlar

0|0
    0|0
    • hayır artık dul diye bişey yok bekar yazıyor

• Pis veya virüsle alakası yok bizim milletimizi biliyorsun kimseyi kimseye layık görmüyorlar mesela sen evlenip boşansan tekrar evlenmeye kalksan hiç evlenmeyen biri ile evlenemez evlenmiş boşanmış biriyle evlendirirlerdi şayet bekar hiç evlenmemiş olsan sana hiç evlenmeyen biri gelir evlenen birine vermezlerdi demi yani şunu demek isterimki tencereye uygun kapak arıyorlar

• o kapağı münasip biyerlerine...!

• ilk evliliğinde yaptığı hatayı ikinci evliliğinde yapmıyor. ilk evleneceklere tavsiyem, hayatının kalanını beraber geçirmeyi düşündüğün kişiyle ne kadar uyumlusunuz, ona bakın. Gerisi boş. Bakire ama hayatını zindan etmiş, evlendiğine evleneceğine pişman etmiş seni. Niye evlendin ki o zaman?

0|0
    0|0
  • 2. evliliklerini yapanlar ergen dönemleri çoktan atlatmış olup hayatın gerçeklerini daha net görebiliyorlar..kendinden öncesinin değil sonrasının önemli oldugunu düşünüyorlar.kendini bakire biriyle evlenmiş sananların %80 nin müstakbel karılarının öncesinde cinsel deneyimi var.kandırılıyor olmak önemli değil önemli olan bakire olmaları:) sistem böyle dönüyor işte..

0|0
    0|0
  • bence bir çoğunun ilkinde bekaret araması birazda etraf toplum baskısından millet ne der sonra ki seferde daha rahat etraf nasılsa evlenmişti bu secenek te var bence

0|0
    0|0
  • öyle diyosunda kızlığını bozdurup sorumsuzca davranmış geleceğin annesi hesapta kadın başkasının altında inlicek ilk olanı seninle yapmıcak eyvallah diceksin hadi onu geçtim en büyük sorumluluğunu üstlenememiş ondan nasıl anne olsun dostum unutma bunu

0|0
    0|0
  • demi 2. de de bakire isterukkkk

0|0
    0|0
  • o verilen linktekiler türkşiyeyi yansıtmıyo üniverite örencılerı aydın kısım falan neyse neden onemsemeze gelırsek adam yapıo bakıokı gırgırı yok olsada olur olmasada olur dıyor

0|0
    0|0
  • ilk evliliğimde bekareti önemsemedim. ikincisinde de önemsemiyorum. namus bacak arasında değil, KİŞİLİKTEDİR.

0|0
    0|0
  • önemi yoktur çünkü ilk kez evlenecek bbirini bulmaları zordur bulur ama o da gayri resmi biişey yaşamıs olur birbirlerinin kusurlarını görmezler buyuzden

0|0
    0|0
  • ne bu sinir ne bu ünlemler eski zamanlarda buna benzer bir konu daha açmışsın da neden bu kadar üstüne gidiyosun bu konunun ?

0|0
    0|0
  • müslüman topluluklarındaki adetler işte. yapacak bişey yok, git gide geriye gidiyoruz.

kafamız kapalı, yüzümüzde hacı sakalı,

elimizde ayakkabı kutuları, içinde saklıyoruz dolarları,

erkeğe yapınca sıkıntı yok ama istiyoruz bakire kızları.

1|0
    1|1
  • Bekaretin önceden düşündükleri gibi önemsenecek bir durum olmadığını yaşayarak tecrübe edinirler.

0|0
    0|0
  • çünkü onlarda biriyle yatmıştır ve bozmuştur

0|0
    0|0
  • bakire kızı elde etmişlerdir heveslerini almışlardır

0|0
    0|0
  • 1 kere aliyim en iyisi olsun 2cisi ise geldik gidiyoz napalım idare edicez artık* mantığı:)

0|1
    1|0
  • iyi soru ha

0|0
    0|0
  • Her iki tarafında bakirliği, olmadiği içindir...

0|0
    0|0
  • ilk evlilik önemli ayrıca evlenmiş ayrılmış erkeğe pek bekar bayan gelmez aileri de istemez ondan

0|0
    0|0
  • ya türkiyede öyle ama genelde dünyada pek takılmazlar bekarete

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    15

Kızlar Ne Diyor 3

• Kendilerinin bakir olmadigi da tescillenmis oluyor bir yerde.

0|1
    0|0
  • birinciye özenirler ikinciye gerçeği görürler

0|0
    0|0
  • Bu yanlıs bn esımın ıkıncı esıyım bekaretı bırak sevgılılerımı bıle dıdıkledı cokta onmsedı

0|0
    0|0
Yükleniyor...