Namus nerde? Namus iki bacak arasında değilse nerede?

tutturmuşlar bir namus iki bacak arasında degıldır dıye. namus ıkı bacak arasında degılse nerede.

namus beyındedir felan geçin bunları. evlenmeden cinsellik yaşıyosan yaşadıysan namussuzsun. ailenin namusuna leke sürmüşsündür. kızlık zarını koruyup başka her haltı yapanlar onlarda namussuz. mesele bekaret değil sadece

eğer namus kelimesi kişi için bir anlam ifade etmiyosa tamam saygı duyarım onun yaşam tarzı bu. ama hem namustan dem vurup hemde her haltı yemişse komık gelıyo bana saçma yanı.

sizcede öyle değil mi? çok mu geri kafalıyım

0|0
20|11

En İyi Kız Görüşü

• yol geçen hanı gibi açıp bacaklarını gelene gidene gir deyip sonra ben namusluyum demek diğer namussuzlara kötü örnek teşkil ediyor,kimi et parçası diycek,kimi toprak olacağına vereyim demekle olmuyo sen bir vermeye başla evin genelev gibi olur saygıda kalmaz ama adam gibi dur herkez ölür sana hanımlığına

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 19

• Sonuna kadar haklisin arkadasim.

Bu sitede çok pis varliklarda gördüm,insan degiller onlar

Namusun ne oldugunuda bilmiyorlar.

Gurup seks yapmayi,eşini başka erkekler paylaşmayi düşünen adi ş..refsizler var.

Tek kelime ile,İĞRENİYORUM bu gibi pisliklerden.

Namus,iffetini korumaktir,onun bunun icin degil kendin icin korumaktir.

Cunku herkes kendi namusuna sahiptir.

5 yıldız soruna..

1|4
    0|0
    • 1 defada olumsuz yorumun görsem şaşıracam, bir kadın bu kadarmı ağır başlı kendini bilir yaa, valla helal olsun sana helalllllll, en iyi cevap bu yorumdan başkası olamaz.

• Tşk ederim Rantet arkadaşım..

• O insanlar her zevki için her yolu deneyen ve çeşitli bahanelerle kendilerini aklamaya çalışan zavallı insanlar...

Namus kavramını sadece gelenek olarak gören insanlar...

Bu insanların soyu kurusun inşallah. Çok haklısın hiç de geri kafalı değilsin aksine değerlerinin bilincinde olan birisin. Helal olsun.

1|1
    0|0
  • Namus bacak arasında değildir dogru.Ama sadece bacak arasında değildir olarak değiştirsek cümleyi daha dogru.Beyin,ruh,oturmasını kalkmasını bilmeye dahi gider bu olaylar açarsak.Tabii bunların arasında bacak arası da var.Ama sadece bacak arasında aranmamalı.

0|0
    0|0
  • Okumaya üşenme seni aydinlatacağina inanıyorum...Namus iki bacak arasinda değil demek istedikleri o değil canım..Mesela kimi kizlar var tecavüze ugruyorlar istemeden yapıyorlar veya fahiselige mecbur kaliyorlar (mecbur dedigim param yok bedenimi satayim değil)..Simdi bunu istemeyenler ve isteyerek yapanların hepsini namussuz kategorisine koyamayiz cünkü onların kaderinde öyle yazmasa onlarda başka yapardı...Yani namus dediğimiz akılda bitiyor bir örnek vereyim kiz sevgilisine ilk gecesini yaşamak istedigini söyler ve işte o an namussuz olur..tam yapmak isterken babasi basar ve sevgilidi onu bozamaz baska bir ornek vereyim kiz evde yanlizdir ibadet ederken eve hirsiz gelir ve onu tecavuz eder Simdi hangisi namussuzdur yapmak isteypte yapamayan mi yoksa istemeyipte tecavuz edilen mi ? Namus dedigimiz bacak arasinda bitmez o yüzden bakire olmadiği icin kimseyi yargilamamaliyiz herseyin bir aciklaması vardır.

0|0
    0|0
    • saçmalamışsın dostum. "sen nıe tecavuze ugradın vay namussuz kız" demıyo kımse zaten.

• yoo bozulmamış(!) olanı da oluyo. ama kımseyı pembe panjurlu ev ıkı cocuk hayallerıyle kandırmıyorum

• Gecicisin diyosn yani

• Sen ve senin gibi dusunenler alayinizin beyni yok cok mu degilde ne ..!

3|0
    1|1
    • ne oldu senınde mı kuyruk acın var

• katılıyorum..

0|0
    0|0
  • Bence sen yobazsın. çok geri kafalısın sen eolmuş 2014 bilgilen biraz at şu cahilliği hala gelmiş burada bir zarı aile namusu vb. savunuyorun. sonra senin gibiler yüzünden bakireyim ama oral ve anal seks yapan genç kızlarımız oluyor cinselliklerini basıtramadıkları için gerekirse diktiriyorlar böylece erkekleri elimizde oynatıyoruz siizn gibi hayvanlar yüzünden.

0|0
    0|0
    • level 4 olmayı bekleyip damlamışın hemen. öncelikle hoşgeldin :) hala senın gıbı motor olmammış gerçekten namuslu genç kızlarımız var. ben öyle kızlardan hoşlanıyorum sende senı sevecek geniş bir herif bul neden kızıyosun ki. ben kımseye neden namuzssuzsun demıyorum sadece namussuzsun dıyorum :)

• namussuz biriyle karşılaşırsın ve inşallah bunu hiçbir zaman bilmezsin her haltı yemiş ama diktirmiştir inşallah

• amennn :D

• ohooo sen olayı tamamen yanlış anlamışsın be abi.

erkeklerin namusunu niye düsünmuyosun madem oyle?

insanlar bir şeyler hissedip sevip birlikte olabilir. bu dogaldır. namus dedigin sey beyınle alakalı. kul hakkı yemekle serefle alakalı arkadaşım.

0|0
    0|0
    • kul hakkı yıyen kötü adamdır. şerefsiz olan şerefsizdir. namussuz olan da namussuzdur bu kadar basit

• yazıyı tam okursan kız erkek ayrımı yapmadıgımı görürsün

• orayı yanlış okumuşum :/

• cok haklisin namus oradadir ama bu dediklerin erkek icinde gecerli bakire olmayan erkek bakire kizla evlenemez zaten bu dinimizcede uygun degil .. kendin neysen o

1|1
    1|0
  • Çok sert konuşmuşsun. Namus sadece bacak arasında olmaz derken, herkesle her şeyi yapıp ben temizim diye gezenler kastedilir, yani onların yaptıkları ikiyüzlülüğe atıfta bulunulur.

0|0
    0|0
    • namussuz kelimesini illa küfür gibi düşünme.

• iltifatta degıl sadece bı durum bu. namusuna dıkkat edıyosundur ya da etmıyosundur

• Namus göreceli bir kavramdır. Benim için evlenmeden hiçbir şey yaşamamak gerekir, ama bu düşüncemi içimde tutarım, ilişki yaşayanlara namussuz demem. Bir başkası ise sevdiği insanla evlilik dışı beraberliği çok normal görebilir, onun değeri o şekildedir, hatta belki ateisttir, hayatına karışıp namussuz diyemeyiz. Patavatsızlığın ve saygısızlığın adı düşünce özgürlüğü değildir. Bence.

• Sizin bahsettiğiniz ahlak anlayışıdır. Bu da zihniyetle ilgilidir. Eğer kişinin ahlak anlayışı buysa namus da önemli değildir onun için. Ahlak anlayışı dolayısıyla namus da zihniyetle alakalıdır. Her ne kadar kabul etmeseniz de siz de böyle düşünüyorsunuz aslında.

0|0
    0|0
  • Milletin namusundan bizene

0|0
    0|0
  • Senin başlıkla içerik çok farkli zıt düşünceleri savunmuşsun bence

0|0
    0|0
  • % 100 katılıyorm sana

0|0
    0|0
  • yanımda olsan seni öldürürdüm biliyormusun

0|0
    0|0
    • yok yaa kıyamazsın bana sen :)

• huhhuuu yerim seni :)

• yede görelim

• sen her haltı yapmıssın bakir değilmişsin evlenecein kızıda bakire bekleme sen çok namuslusun sanki bide her haltı yedim diyorsun sizin gibiler geri kafalıdan da beter yer yüzünden silinmeniz lazım.

0|0
    0|0
    • ben beklıyorum arkadaşım olur ya da olmaz. ben namussuzum namuslu kız ıstıyorum evlenecegım zaman. sana evlenme teklıfı edersem kabul etme. ama kabul edecek bırını bulurum elbet

• evet bencillik bu ve ben boyle ıstıyorum

• anladım..

• dediklerinde haklılık payın var. peki bakir olmadığı olmadı halde bakire kızla evlencem diyenler hakkında ne düşünüyorsunuz? burada namustan bahseden erkeklerin yarısından fazlası bakir değil onlara sorsan elimin kiri der. bu tür erkekler o namuzsuz kızlardan daha namussuzdur. herkes dengiyle evlenmeli dinimizde böyle buyuruyor.

0|0
    0|0
    • yoo ben elimin kiri demiyorum. yapmak istedim yaptım. kötü birşey bu. ama kılıf da aramıyorum yaptıgıma. yınede namuslu bir kızla evlenmek isterim. kabul eder etmez o ona kalmış. dinin seni baglar bu arada. eger allaha ınansam zaten zina yapmam

• yoo müslüman bır kızla evlenirim ki yine.

• tabii olabilir kısmet bu işler yine de

• görüşlerine sonuna kadar katılıyorum..kaşar kızların savunma mekanizmaları bunlar..10 tane erkekle yat kalk,kız 26 yaşına gelmiş eline erkek eli değmemiş, o değilde kim namuslu...yok beyindedir yok şurdadır buradadır..laf hepsi.. bu bir..ikinci mesele NAMUS kelimesi kadın erkek her iki cins içinde geçerlidir..fakat malesef ülkemizde sadece kadınlar için kullanılıyor..ben nasıl koruyosam kendimi evleneceğim kişiye erkekte koruyacak kardeşim..bacak arası tabiri onun içinde geçerli.aksi halde o da namussuzdur...

0|1
    0|0
  • Bir de her önüne gelenle yatıp evleneceğim kız "bakire" olsun diyenler var. Ben de bunlara çok gülüyorum:) Namus bacak arasından başka nerde olacak ki? Düşünen bir varlık olan insanın "değerlerini" ürettiği, doğru-yanlış ayrımını yaptığı karar alma mekanizmasında olacak değil ya... Söylediklerin bakire olduğu halde zarın yapısından dolayı kan gelmedi diye öldürülen namussuz kızlarımıza, elaleme kuyruk sallayıp tecavüze uğrayan namussuz kızlarımıza kapak olsun. Haa bu arada "namus" benim için çok şey ifade ediyor; ama beni ilgilendirmeyenlerin özel hayatlarını didikleyecek ya da tanımadığım insanları belli ithamlarla yaftalayacak kadar değil.

0|1
    0|0
    • ben onlardanım ama:) her haltı yedim evet ama evlenecegım kız namuslu olsun istiyorum bende. kabul eder ya da etmez ben oyle ıstıyorum:)

• Namussuzsun yani :)

• bi bakıma öyle :)

Erkekler Ne Diyor 11

• Kendine hakim olamayan her hafta başka biriyle yatan kaşar kızlarımızın kendini aklamak için uydurdukları kelimeler fastafasıdır bunlar. Katılıyorum her cumlene

3|1
    0|0
  • Senin söylediğin her kelimeye imzamı atarım. Gizlenmene gerek yok dim dik dur kimliğini açık et arkadaşım

4|1
    1|0
  • adamın dıbı be gaza gel tum kasarlaara ölum :D

2|1
    0|0
  • sen çok gerilerde kalmışsın arkadaşım istersen irana ya da sudi arabistana taşın sen

4|0
    4|3
    • abi eger senın ıcin bir önemi yoksa bunun tamam. senin görüşlerin bunlar. senin yaşam tarzın takmıyosan takmassın yanı. ama hem namustan dem vurup hem boyle dıyenler ıcın dıyorum ben. kalkıp elin avrupalısına zaten namussuz dıyemezsın. adamların umurunda olmuyo cunku boyle seyler

• Bak arkadaşım ben adaletten yanayım ya erkeklere de yasak olsun kimse yapmasın ya da her iki cins de rahatça yaşasın cinselliği diğer türlü düşünce tarzı iki yüzlülüktür şerefsizliktir adaletsizliktir ...

• bizim ülkemzide namus bacak arasında ama sadce bayanlar için (ne kadar dogru tartısılır) bu yuzden ewet namus bacak arasında.

ama bu namus olayı 2 cins içinde olmalı.

2|0
    0|0
  • Önce namus ne demek onu iyice bir öğrenmek lazım bunu sadece cinsellik olarak mı düşünmeniz gerekli ?

1|0
    1|0
    • cinsellikle alakalı tabiki namus olayı. adam kötü adamdır şerefsizdir hırsızdır katildir vs. onlar baska namussuz başka

• Aslında değil kardeşim konu biraz derin şuan hiç havamda değilim mantıklı cümleler kuramam başka bir zamanda denk gelirse tartışıp doğrusunu izah etmeye çalışırım iyi geceler

• geri kafalısın evet. Ailenin namusuna leke vurmuşsun ne alaka ? anası babası tasma mı takıyor bu kıza, oğlana ? Her an yanında mı olucak? Sen nasıl eğitirsen eğit insanı çevresi etkiler. Namus 2 bacak arasında değil beyindedir lafını da anlamamışsın hiç. Kültür 0 eğitim 0 gelmiş burada dedesinden duyduğu laflarla ahkam kesiyor cahil dümbeleği.

0|0
    0|0
    • kaç tane anne baba tanıyosun kızının evlilik öncesi ilişkisini normal karşılayabılecek. eger namusunu korumazsan aileni utandırmış olursun. senın aılenın oyle bır deger yargısı yoksa o ayrı zaten. soyledım zaten basta, namus kavramı senın ıcın ailen için onemsızse onemsızdır. kımse karısmaz buna. dedemin fıkırlerıde boyle evet. namussuz onun zamanında da namussuzdu sımdıde namussuz. evlilik öncesinde cinsellik yaşıyosan namussuzluktur bunun tanımı budur. boşuna buna kılıf uydurmaya calışmanın

• bi anlamı yok. sen kalk her haltı yap sonra benım beynım namuslu de. beynınıde ssssevdirecektin mubarek.

• devam et hala namusun ne demek olduğunu bilen birileri var bu memlekette arkandayız dostum

1|0
    0|0
  • Oraninda payi var illaki

0|0
    0|0
  • Geri değil eski kafalısın. Ve eskiler bizden daha namusluydu

0|0
    0|0
  • bence sonuna kadar haklısın. kız gelip diyor ki beni seven adam benim geçmişimi yargılamasın. ulan herkesle ye ,iç ,yat sonra biz eşek gibi senin geleceğini mi sevelim. bu konuda sana katılıyorum böyle olalım işte. bir kızı götürecez ,kızla ilişkiye gireceğiz diye kalkıp ona bunlar benim için önemli değil vs vs deme. bizim gibiler çoğaldıkça kezbanlar azalacaktır...

1|1
    0|0
Yükleniyor...