Herşey boka sarmış durumda ne yapacağım ben?

Evliyim ve eşim hamile. 1 ay sonra doğum yapacak. Tam ondan ayrılma kararı almıştım ki, hamile olduğunu öğrendim ve vicdanıma yenik düşüp boşanmadım. Ama mutlu değilim, o da değil. Aramızda cinsellik de yok. Çünkü ikimizde istemiyoruz. Mecburen çocuk olacak diye birbirimize katlanıyoruz. Ama hergün daha çok mutsuz oluyorum ve çıkmaza giriyorum. O da öyle. Ama boşanmak istemiyor, sırf çocuk yüzünden. Onu insan olarak çok seviyorum ama asla aşk falan yok aramızda. Bu işi nasıl çözeceğimi bilmiyorum. O da bana aşık değil ve bunu söylüyor zaten. Sizce bu kangren olmuş evlilik nasıl çözülebilir?

0|0
1410

En İyi Kız Görüşü

• Terapiye gitmenizde fayda var ama ne kadar düzelir bilemiyorum. Bizde ayrılıcaz eşmle seni çok iyi anlıyorum.

0|1
    1|0
    • Arkadaşım onu da teklif ettim ama yok yani, kabul etmiyor. O kadar farklı dünyaların insanıymışız ki, ben nasıl görememişim. Hep aşık olduğumu sandım, kriterlerime uysada, sırf aşık olduğumu düşündüğüm için evlendim ama bak işte şuan geldiğimiz noktaya. Oysa hem özel konularda, hem de genel anlamda hiç uygun olmadığımızı biliyordum.

• O zaman sen gidip başla ve o da ikna olur zamanla. Belli bir sorunu var eşinin bu kadar herşeye negatif olması normal değil.

• Bence de.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 13

• ilişki terapisine gitmenizi öneririm, karını ikna etmelisin sen edemiyorsan aile büyüklerin girsin araya ve gidin sorunlarınızı dökün

0|1
    0|0
    • ikna edebilsem götürecem ama çok zor.

• Aşk bitmişmişte

cinsellik bitmişmişte

benimde canım var la

biz neden şikayetlenmiyoruz.

ayrıl.

çocuğunla fazla ilgilenir psikolojisi etkilenmez

aklı başına geldiğinde boşanmanız daha sağlıksız.

bişeyden anlamıyorken halledin.

0|1
    0|0
    • Ben yazdıklarından birşey anlamadım. Ama tamam dediğini yaparım :)

• Önemli olan verilen cevabı beğenip, beğenmemem değil. Buraya bir soru soruyorsan, her türlü cevaba ve eleştiriye de hazır olacaksın. Ben sorduğum her soruya, cevap veren herkese +1 veriyorum. Onayladığım veya beğendiğimden değil, soruya iştirak edip cevap verdikleri için. Şimdi senin bunu anlaman biraz zaman alabilir, sen düşün, daha sonra konuşuruz tekrar. İyi akşamlar.

• insanlar neden böyle?sevgi varsa ve geçiniyorsanız,yani anlaşabiliyorsanız neden illaki aşk?

sizin doğacak çocuğnuza annesi ya da babasına hasret bir hayat yaşatma hakkınız yok..

0|1
    0|0
    • Çünkü aşk ve duygusal anlamda sevgi olmadığı zaman geçinmek çok zor. En ufak şeyler bile gözüne batar oluyor ve tedirgin oluyorsun. Bu da huzursuzluk yaratıyor.

• 2,5 yıllık evliyim

• düzelir emin ol.ama ayrılmayı çıkar aklından..

• buda karınm link

2|1
    1|0
  • Bence bu zamanla duzelicek.. nede olsa cocugunuz olcak o birbirinizi daha cok sevmenizi saglar diye du$unuyorum... birbirinize baglar cunku $imdi oldugu gibi dunyaya gelince o ortak yonunuz olcak...

0|1
    1|0
    • evet ama nasıl...hiç bilmiyorum..

• Çocukta o mutsuzluğunuzu şimdiden hissediyor bunu biliyor musunuz?

2|1
    0|1
    • evet haklısın ve çok üzülüyorum

• Sana özelden mesaj yazabilirmiyim?

• açık mesajım yazabilirsin.

• aranızda cinsellik yok ama çocuk oluyor :D

0|1
    2|0
    • belki de daha önce cinsellik vardı, fakat belli bir zamandan sonra olmadı...olamaz mı ? ya lütfen biraz düşünerek yorum yapın...daha okuduğunuzu yorumlamaktan acizsiniz, gelmiş bir de yorum yapıyorsunuz...

• boğa gibi bir sevgilim var merak etme :P

• peki o zaman :)

• neden evlendınız pekı çocuga yazık

0|1
    0|0
  • Kürtaj olsun. Ben bakamam istemiyorum de. Git şikayet et, sonuçta istemedğin bir şeyi sana dayatıyor tehdit resmen. Ömür boyu çekersin valla.

0|1
    0|1
    • Çok rahatsnz "kürtaj olsun" falan.. bir cana kıymak bu kadar basit mi ?

• henüz insan değil o. ayrıca doğup mutsuz bir hayatı olmasından daha iyidir.

• hamile olduğu an aldırtcaktın. olan çocuğa olur. yazık.

0|1
    2|0
    • çok söyledim ama dinlemedi. istersen boşa beni ama aldırmam çocuğu dedi.

• soruda aşık değilim yazıyo.anlaşamıyoruz geçinemiyoruz değil.elbette kimse istemez her gün kavga gürültü olan bir evde çocuk büyütmeyi..

• bende çok iyi bir ailede büyüdm diyemem.ama her ailede olur öyle.herkesn yaşantısı ya da eşi tam anlamıyla istediği gibi değildr.kimse dört dörtlük olamaz benc e..

• en mantiklisi bosanmak .. cocuk konusunda mutlaka destek olmalisin ama

0|1
    0|0
    • öyle birşey olursa tabi ki destek olurum, sonuçta babasının evinden getirmedi yani o çocuğu.

• saka misin sen,dun asik oldugumu saniyordum bugun degilim falan.artik sorumlulugun var,ne kadar kolaylasti istemiyorum bosanalim demek.hic caba gostermek yok,evliligi kurtarmak yok.sen ne zaman esin icin guzel bir sofra hazirladin,onu yemege cikardin veya guzel bir surpriz yaptin?hep akliniz disarda,emin ol senin gibiler ne yaparsa yapsin yine mutlu olmaz gozu hep baskalrinda olur,yazik be

0|1
    0|0
    • dışardan böyle konuşmak ve yorum yapmak ne kadar kolay değil mi :)

• seninle muhattap olmak istemezdim ama esine uzuldum ve en cok da dogacak cocugunuz icin uzuldum:( bence bir sekilde kurtarin evlilignizi,mutluluk dedigin bizim elimizde

• iyi günler

• Evlilik terapistine gidin.

En büyük haksızlığı doğacak çocuğa yapıyorsunuz.

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 10

• peygamber efendimiz "cenabı allah'ın en nefret ettiği helaldir boşanmak "buyuruyor sen yuvanı kurtarmanin her türlü yolunu dene,erkeklerin işinin nekadar zor olduğunu ancak yaşayanlar bilir bunu bir kadına anlatamazsın...bahse konu kişi eşin ise geçmişte mutlaka birbirinize karşı duyduğunuz muhabbet aşk sevgi saygı vardır bunun olmaması mümkün değil görücü usulü bil olsa aranızda mutlaka birbirinize hissetiğiniz duygularınız vardır,bunu yeniden kazanmak için birlikte evlilk terapistlerine psikologlara gidin neticede sadece senin ve eşinin değil yuvanızın mutluluğu söz konusu emin ol mutlu olmak içn yapmadığınız bir iki şey daha vardır ve o adımlar sizi mutluluğa götürecektir...bahsettiğin kişi eşin nekadar kötü olsada onunla mutlu olmak içn son raddeye kadar uğraşmanı tavsiye ederim.bahsettiğin duygular bir anda gelişen duygular değillerdir uzun bir süreden sonra oluşan duygulardır buda şu anlama gelir velevki çocuk doğmuş olsun buda 9 ay öncesi demektir siz 9 ay evvel aranızda hiç bir duygu paylaşımı olmadan nasıl birlikte oldunuzki? aşkın sevginin olmadığı bir yuvada birlktelikde olamaz demekki bu daha yakın zaman içerisinde birbirinize karşı bu hale geldiniz,buda yine şu anlama gelirki henüz hiç birşey içni geç değil.

0|1
    0|0
  • Hiçmi birbirinize sevgi kalmadı ? Alışkanlık olarak görebilirsiniz beraberliğinizi ama sevgi gösterin çocuk doğduğu zaman doğal olarak ihtiyaçları olur kendinizi bırakır tamamen ona adarsınız ALLAH gereken sevgiyi ve merhameti kalbinize verir biraz daha sabredin.

Boşanmak o kadar basit bir şey değil, doğacak olan çocuğunuz hatrına yapın bunu.

0|1
    0|0
  • Emin ol bir çıkar yolu vardır. o doğacak bebek benim babam neden yanımda yok deyipte hayata 1-0 yenik başlamasına izin verme bence dostum. Olması için bişeyler yap seni sevmediğini söylüyor olabilir ama bunu demesi belkide senin hataların sonucundadır. toparlamaya çalışmalısın bence. bir çiçek götür. eşinin akrabalarından birisine anlat durumu, aranızın tekrar düzelmesini iste. yoksa o çocuğun hayatta yiyeceği her tekmeden sen sorumlu olacaksın..

0|1
    0|0
  • hemen ayrılmayı düşünmeyin önce sorun neden kaynaklı onu bulun evlendiğinize göre nutlaka sevdiniz birbirinizi sizi sıkıntıya sokan sorun olan şeyleri kavga etmeden birbirinizi kırmadan konuşun mutlaka sorun çözülür

0|2
    0|0
  • evlenirken yokmuydu aranızda aşk felan nasıl evlendiniz peki?

0|1
    0|0
    • aşık olduğumu sanıyordum ona

• e aşık olduğunu sanıp bir kişinin hayatını bitiriyorsun başta her şey güzelken nedir sorun yani kolaymı o kadar ya pardon aşık olduğumu sanıyordum pardon başkasınıa aşığım şimdri yarın da aynısı ona gerçerli olur

• ALLAH yardımcınız olsun.. bebek bereketiyle gelir inşallah. oturup konuşmanız gerekiyor bir takım sorunlar varbelli.. bunu yeni doğacak bebeğinizle beraber aşarak yen ibir sayfa açmayı denemlisniz.

0|1
    0|0
  • bence boşanmayın.anlaşmaya çalışın.

0|2
    0|0
  • oturup konusacaksınız olmuyorsada zorlamanın alemi yok

0|1
    0|0
  • boşanmak daha kötü olur, buna emin ol

çocuk doğduktan sonra o sizi birbirinize bağlar

0|0
    0|0