Neden islami kurallar tek kadınlara varmış gibi davranıyor bu insanlar ?

Geçen gün bir çocukla tartiştık. Ataerkil kafa yapisinin dibine vurmuştu.

Kiskanirim erkeklerle konusamaz beni sozumu dinlemeli giyimi istedigim gibi olmali vs vs. Sana bir adet robot verelim o halde diyince yoo hayir dinimizcede bu boyle begenmiyorsan ingiltereye git dedi. Güldüm...

Kadinlara gelince günah , erkeklere gelince sorun yok, aferin hatta.

Kız bakire kalmali. Dinimizce böyle.

ama erkekte bakirlik aranmaz sanki ona gunah degil.

Kızın sevgilisi olamaz zina. Erkeğin sevgilisi oldugunda aferin benim oğluma.Ki bir erkeğin yabanci bir kadına şehvetle bakmasi bile çok gunahken boyle oluyor.

Böyle şeyler gordukce benim tepem atiyor. Eskisine nazaran bu tip insanlar cok sukur azaliyor ama hala arada çikinca boyle curuk elmalar , kadinlari kimsizlestirmek isteyenler bir sure atamiyorum icimdeki o siniri ben.

0|0
3|23

En İyi Erkek Görüşü

• Yaaa sen o arkadaşın ve öyle türevlere ne bakıyorsun. Bu türevlerede kimse aldırış etmesin zaten.

O tipler bellidir, benim dinime aykırı diyip gidip zina eder, eee sonra kızlar yapamaz günah.

E KARDEŞİM HANİ GÜNAHTI?

Ya bırak olsun o kadar

E KARDEŞİM ZİNA ETTİĞİN DE AYNI ŞEYİ YAPTI?

Salla şu kaşarı

Yahu islamda kadın erkek eşittir. Kadın için geçerli kuralları ön plana at, ee sonra, erkeğe verilen kuralları göz önüne sürünce(-ya yapmıyom işte offf) diye tribe gir.

ALDIRIŞ ETMEYİN HİÇ LAF YARIŞINA GİRMEYE DEĞMEZ.

cut.

3|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 22

• ben şuna inanırım arkadaşım ben anaerkil yetiştim iyi ki de öyle yetiştirmişler beni kendini biliyorsa neyin doğru neyin yanlış olduğunu iyi ölçüp tarta biliyorsa evleneceğim eşim ya da kız arkadaşım aşırıya kaçmamak kaydıyla baz şeylere izin veririm nede olsa bir birimize güvenmek zorundayız

1|0
    0|0
  • Allah'ın öküzü diyeyim ne diyieyim yaaa:)yobazmış.. link şu linkteki siteyi tamamen okusun,Kuran ve tefsirleri,hadisleri ve açıklamaları bir okusun sonra eğer beyin varsa düşünüp kabullenir:)))5 yıldız:D

1|0
    0|0
  • islam dünyasına bir bak dünyadaki en sapık ahlaksız toplumlar.Müslümanız ama islamı bilmiyoruz bizde islam sömürmek için var resmen herkes işine geldiği gibi o sana giyimi istediğim gibi olacak benim sözümden çıkmayacak diyen adam iş kendine gelince başkasına bakar başkası hakkında konuşur

1|1
    0|0
    • Aynen öyle. Guzel bir kizla yatalim dese kosarak gider gunah degil ona cunku.

• Guzelim din cahillerin eline oyuncak olmuş.

• İslamiyet çıkar için kullanılan bir araç olmuş desej daha doğru olur

• O tür insanlar dinden bihaberler dinlerini kafalarına göre yaşamak daha kolay geliyor onlara dinde kadına haram erkeğe serbest diye birşey yok bunlar dini bildiğini zanneden yobazlar sen o tür insanlara aldırış etme ve boşuna sinirlerini bozma inan değmez doğru olanın ne olduğunu sen iyi biliyorsun ve her erkeğinde o tür erkekler gibi düşündüğünü zannetme

1|0
    0|0
    • Tüm erkeklerin oyle dusundugunu dusunsem lezbiyen olurdum :D.

sevgilim hic oyle bir insan degil. Ama bu cocuk baya sinirimi bozdu dün ama baktim anlamaz tamam bosver dedim kendi kendime.

• Çoğu kız erkeklerin hepsi aynı diye düşünor buda bir gerçek o yüzden söyledim :)

O tür insanlara gerçeği anlatamazsın gerçekleri öğrenmek işlerine gelmediği için o yüzden tartışmak bile anlam taşımıyor çünkü insan olanla tartışılır

• Cok dogru dediniz.

• Bence kki taraf icin kurallar ve kadin istemese erkek istese bile o erkege aferin durumu olmaz..hem erkege aferini yasatan bir bayan bayan degildir orus..dur benim nazarimda ve sen kendini onla bir gormemelisin...bilmemmantigi anlatabildim mi buyukler veya sevgili edindigin insanlar bu yanlisa dusme diye konusuyorlsr bir denin icin degil tum. tum bayanlsricin syni seyi diyorlar ki ucuz kadin olmasinlar diye..kendinizi bu konularda o ucuz kadinlsrla bir gormeyin ve bu tur duduncelerden vazgecin..senin dedigin olay yirmi yiloncede vardi 50 yiloncede..bayan kismi annelik unsurundan oturu namusdur..bebegi doguran erkek olsaydi emin ol erkekler bu baski ile yasiyacakti..yapacak sey basit gereksiz konu yalnis dusunce..zihnini bosalt bene..birak o isi yapan gunahkar varsa kendi pisliginde gezip dursun ya da bogulsun..

0|0
    0|0
  • Yine suçlu kadınlar bence bu durumda o adamlara istediklerini vermezseniz kendilerine çeki düzen verirler.Bu arada dinde erkek veya kadın ayrımı yoktur bunlar sadece dini kendi amaçlarına göre anlamak isteyen erkeklerin uydurmalarıdır.Allah katında ayrım olamaz günah herkes için geçerlidir

0|0
    0|0
    • Evet ben bunu biliyorum kadin erkek olarak dinde esitlik var. Bazi erkekler bunu kendine gore yorumluyor.

• Aynen öyle sen bu tarz bir adam gördün mü arkana bakmadan uzaklaş laf dalaşı yapmaya bile değmez

• Sorunun yanıtı çok açık ve net aslında: İslam dinini akıllarıyla, beyinleriyle okuyup anlamadıkları için, şu hoca bunu demiş, babam böyle dedi, öbürü bunu dedi, şu kitapta şöyle yazıyor gibi saçmalıklara inanıp, duvarda süs niyetine astıkları Kur'anı açıp mealini okumadıkları için böyle. Açıp okusalar her şey açıkça yazıyor, hiç hurafe ve sonradan çıkarılan uydurmalara inanmazlar.

0|0
    0|0
  • Bir noktada haklısın şunu gözardı etmemek lazım sap ile saman karışınca ne olur?kadınla erkeğin sorumlulukları farklı birbirine karıştımı günümüzde örneği çok aile patlamaları,saygıdan uzak bireyler tabiki kadın köle,esir,ikinci sınıf insan değildir lakin sorumluluklar detaylarıda var tabi.

0|0
    1|0
  • Önce sakin olalaım :) dediklerinide haklısın eleştiri anlamında yani, ama ne yapalım bu toplumu medyaya teslim ettiler!İşte rezillikler, ben 38 yaşında bir adamım ve bu güne kadar bir kızın elini dahi tutmuş değilim!

0|0
    0|0
  • Bakir ile bakireliği sadece bir zar parçası ayırıyor malesef

0|1
    0|0
  • Ne anlatsan boş gercekten bisey degismicek cünkü..ama haklısın bu söylediklerinde o bir kesin..

0|0
    0|0
  • peki bişi sorcam dinimize ne kadar uyuyorsun?
    baskalarının ole demesı mi senı rahatsız etti yoksa dinimize uymadıkları ıcın mı

0|0
    0|0
    • Dini yanliş sekilde yorumlayip bana bunun doğru oldugunu israrla anlattiklarinda sinirleniyorum

• tamam sen dinine uy ona gore yasa baskalarının dedigi kendıne senlık bir durum yok yani bundan yani suphen olmasın baskası ne derse desin ama kızlarda erkekler gibi olsun anlayısını yansıtmaya calısıosan oda apayrı bu konu

ama erkek yapınca degil kız yapınca suc konusuna katılırım diger taraftan bu durum bole die kızlarında her onune gelenle yatmaları erkekler gibi bunun olmasını istiosan sacma

• vermek ıstedıgın mesajı ben aldım..haklısın bır kızın gecmısı benı ılgılendırmez lakın bakıre olmayan bır kızı BEN ALMAM ALANA DA MANI OLMAM..bakıre olmayan bır kızla gıdecegım tek masa yatak odasındakı makyaj masası..

0|0
    1|0
  • üşenmedin bunları mı konuştun

0|0
    0|0
  • Neden acaba?

0|0
    0|0
  • O erkekleri kadınlar yetiştiriyor yani suçu birazda hatta fazlaca kadınlar kendisinde arasın

0|0
    0|0
  • erkeklere gelince sorun yok mu? onu nerden çıkardın?

0|0
    2|0
    • İslami toplumlar hep ataerkil olmustur o yuzden bence sakin erkekler olarak kiyaslama yapip bir de kendinizi hakli cikarmaya calismayin sakin

• Kim bir erkegin sevgilisinin olmasina karisiyor . Yada bakir degilse yadigiyor ?

• yazdığımdan anlaşılmadı galiba? erkekler serbesmi yani? kadınlarda aynısını erkeklere yapıyor.

artık eskisi gibi değil bu işler. ataerkil kafa azaldı artık.

• sorun güzel ama ne bu ya yazmışta yazmışsın bune ya kim okuyacak zaten uykum geldi

0|0
    0|0
  • çok haklısın. insanlar haram bakıştan korusa kendini, diğer rezilliklerin önü kesilir.

insan eşinin bekaretine önem verir de, önce kendi bekaretini önemsemeli.. yanlış eşten ayrılırsın ama kendinden geçmişinden ayrılamazsın.

1|0
    0|0
  • herkesin düsüncesine saygı duyarım , ama kendimden örnek veriyim ben bakir bir erkeksem eşiminden öyle birinin olmasını isterim dogal olarak , sözlerinede kesinlikle katılıyorum insan ilk önce kendine bir öz eleştiri yapıp bunların kız erkek farketmez bu tür seylerin yanlıs oldugunu bılmelerı gerektigini düsünüyorum ama akıl varsa tabi . . .

0|0
    0|0
  • erkekle kadının yapısı bir değil bakire ile bakir olayını insanlara kazımaya çalışıyonuz ama erkek adam ilk olmak ister

0|0
    1|0
  • İslami kurallar tüm insanlığa gelmiştir. erkek kadın diye farklı farklı olabilir ama sonuç olarak her ikisinede günah ve sevap aynıdır. ayrım yok. ONU YAPANLAR KENDİNİ KANDIRIR. sİNİRLENMENE GEREK YOK.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim E.İ.Cvp için iyi geceler dilerim. Bierde arkadaş olarak eklesen daha çok sevineceğim ama neyse :)

• En basindan beri baskasini sectim. Bilmemki

• neyse ya seçmediğini üzüleyimmi yoksa yanlışlıkla seçtiğine sevineyimmi bilemedim ama sonuçta üzüldüm :( demekki yardımcı olamamıiım anladığım bu :(

Kızlar Ne Diyor 3

• Biraz önce bir sorunun cevabına yine yazdım erkek bir cinsel birliktelik yaşayınca milli kadın yaşayınca o* okuyor. Yahu sizde bunu tek başınıza yapmıyorsunuz yaptığınızda bayan. Sizde yapmayın o zaman. Srn nesinki kurallar koyuyorsun. Sana erkekle konuşma der kendisinin keain dünya kadar kız arkadaşı vardır. Dinimiz bu kadar katı kurallara sahip değil bence. ..

0|0
    0|0
  • Müsamaha göstermeyin o halde.Kendinizi mal gibi birinci el ikinci el sınıfına sokup bize mal gibi davranıyorlar moduna girmeyin.

0|2
    0|0
  • kimse hüloooğğ demesin kendi fikrimi söylüyorum.. öncelikle bir inancım yok bence islam kişilerin çıkarlarına göre yapılan bir din bütün dünya da kadınlar nüfüsun yarısını oluşturuyor ve neslin devam etmesini sağlıyor insanlar akıllılık yapıp bu gücü pasifize etmeye çalışıyor çok ta güzel başarıyolar da ..

0|0
    0|0
    • İslam dini kadini geri planda tutan bir din değil. İnsanlar kafalarina gore yorumlayip davrandikca sacmalasiyor.

bu arada adin neydi ?

• adım büşra amacım kavga çıkartmak ya da benim bilgilerimi size empoze etmek değil düşündüğümü söylüyorum islamda kadın ön planda olsaydı ademin kaburga kemiğinden yapılmazdı o da erkeği tatmin etmek için hem kuran da bile yazıyor erkeğin üstünlüğü..

Yükleniyor...