Hayatları bu kadar mı etkiler, 3. kişilerin yarattıkları huzursuzluklar?

sizlere samimi bir şey paylaşacağım. özellikle evliler.

evliliğin öncesinde daha başlayan bir k. valide kıskançlığı ve müdahale etme durumu vardı. düğünden sonra artan bir ivmeyle her şeyimize karışıyordu. kıskançlık üstü bir haldi ondaki. eşimle yan yana bile otursak bakışlarıyla yerdi bizi.

velhasıl o kadar yoğundu ki hayatımıza- yuvamıza dokunması. kocamla kendi hayatımızı onun tekelinde olmaktan yaşayamıyorduk. sürekli evimizde annesinin bize yarattığı travmalar vardı.

sonuca gelmek istiyorum. üçüncü kişilerin evliliğe müdahalesinde eşler bedel ödüyor. oturup iki sohbet edemiyorsunuz. böyle bir ortamda da cinsellik yaşamak akla bile gelmiyor. moral olmayınca istek de olamıyor kadında. her şey huzurlu bir ortamda oluyormuş bunu k. validemden sonra daha iyi anladım.

en sonunda eşim artık dur dedi bu böyle devam etmeyecek annesine. ne zamanki hayatımızdan ellerini çekti annesi ondan sonra biz baş başa kalabildik beynimiz arındı. sonra düzeldi cinsel hayatımız.

ben anladım ki evlilikte karışma- eleştirilme varsa sürekli eşlerde aralarında bu sinerjiyi yakalamıyorlar üzüldüklerinden bu dış müdahalelerden. öyle ki o hayatımızdan çıktı ve aramızda çok iyiye gitti. hatta üzülüyoruz kaybettiğimiz yıllara.

buna benzer deneyimleri olan arkadaşlar varsa paylaşırsanız sevinirim. hayatları bu kadar mı etkiler 3. kişilerin yarattıkları huzursuzluklar?

1|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• düğünümü derneğimi eşyalarımı herşeyimi inatla kendim yaptım üstüne basa basada hem kendi aileme hem karşı tarafa söyledim. Kimsenin ailem üserinde söz sahibi olmasını istemiyorum o yüzden bizi seven yardım etmesin kendi aklını kendisine saklasın. Sonuç olarak mutlu bir evlilik ve iki aileninde karışmasına asla izin vermediğimiz kendi hayatımız.

0|0
    0|0
    • bi yerde anne nasıl denecek ki sen karışma- çık diye? o büyük olarak o erdemi göstermiyorsa ve zorluyorsa sabrı- sınırı?

ikimizde eğitimli insanlarız. bunun ekonomik özgürlükle alakası çok yok. tamamen büyüklerin olgunluğunda saklı kaderimiz birazda.

• Bir yerde değil heryerde diyebilmelisin mutlu olmak istiyorsan. Merak etme 1 hafta üzülür 2 ay naz yapar 1 sene arkandan konuşurlar ama sen aileni ve mutluluğunu korumuş olursun.

• kırıcı olmak istemediğimden, yoksa bir günde sert tavır yapsan çözülürdü. ben kazanırım çabasındaydım.

Erkekler Ne Diyor 9

• Kişi sevdiğiyle evlenir, sevdiğinin ailesiyle değil... Evlenirsem elbette başımın tacıdır eşimin ailesi ama hepsi o kadar, yani bana, eşime, evliliğime bırakın müdahale etmeyi, en basit eleştiri dahi yapmalarına izin vermem...

Mümkün olduğunca az ziyaret tercih ederim. Elbette ailesidir, eşim dilediği kadar gidebilir ama çift olarak senede bir iki defadan fazlası sakıncalı...

0|0
    0|0
  • Herkesten uzak, dosttan akrabadan uzak bir yuva istiyorum. Dediğin gibi, ne zaman ki 3. şahıslar giriyor araya ve gereksiz zırvalamalarda bulunuyor o vakit evlilik zora giriyor.

1|0
    0|0
    • eşler bir biriyle kalamıyor ki.

• feciymiş. Allahtanki düzelmiş aranızdaki sorun.

• o bizi hiç kendimize bırakmıyordu ki. her şeye ama aklınıza gelebilecek her şeye karışıp- beğenmez- aşağılardı. şu ortamda insanın neyi canı ister- ne sohbet nede ilişki eğilimi oluşur mu insanda. Psikolojik tamamen bunlar. Ne haddini bilirdi- nede söylediği cümlelerin nereye varacağını. Sadece ucuz egosunu tatmin ederdi. nasıl üzüldük- yıprandık.

• Bütün sorun eşinde. Bu dengeyi kuracak olan ve arada köprü olacak kişi eşin. Asla annesi ve seni karşı karşıya getirmemeli. Ayrıca sende ne olursa olsun, eşinin söylediklerine göre hareket etmelisin. Bana soracak olursan, bu konuyu sadece eşin çözebilir, başkası değil.

0|0
    0|0
    • öyle uzaktan göründüğü gibi değil hiç bir şey:

• allah o tarz ailelerin belasını versin

0|0
    0|0
  • Haklısın

0|0
    0|0
  • dediğin doğru etkiler ben onu bei bilmem ev ev üstüne olmaz.

0|0
    0|0
    • haklısın. beraber oturmuyorduk ama hep bizdeydi. yine olsaydı sözüm yok ama çok kıskanıyordu çok.

• ben kimseye küsemem. o beni hep oğlunu aldığımı ona ortak olduğumu düşündü. banyo yapamazdık düşün o derece.

• nasıl ya cünüp mü? geziodunuz.

• bu ne ya roman yazmışsın, senin kocanda iş yok

0|0
    0|1
    • uzaktan öyle yorum yapmak çok kolay.

• Çok takmamalısın bence

0|0
    0|0
  • bende buna benzer bir durum yaşadım ama senin gibi mutlu sonla bitmedi...ayrıldık...senden farkı eşin durumu fark edip müdahale etmesi...bende ise anne ve kızı bir vucut gibi (beyin anne) yapışık devam etmesi...öyle ki boşanma zamanlarında bir annesi arıyor bir kızı...annesi bizim yatak odası dahil herşeyi bana teker teker söyledi...şimdi çok mutluyum..rezil bir evlilikten kurtuldum...

0|0
    0|0
    • Kesinlik arkadaşın insanın yatak odasını annesinin bilmesi ayıp şeyler bu konuları nasıl anlatır annesine zaten sorudada bunu anlatıyor herkes yerini bilmeli huzur isteniyorsa baskı karışma ve bilmemesi gereken şeyler bilinmiycek budur yani..Ama yetişme tarzından oluyor annelerine öyle bir bağlı oluyorlar ki artık olgun davranmak ya da çocuksuluktan olgunluğa geçemiyince sorunlarda bitmiyor..

• güzel bir noktaya değindin..çocuksu..aslında bu tip bayanlar asla evlenmemeli.yani evlilik bir kurtuluş değil aksine yük almaktır.bunu kaldıramayan bayan haliyle annesine gidiyor...burda eğer annede kırıksa yandın...etrafımda evli çiftler var.aynı benim durumda.mutluymuş gibi davranıyorlar...benim yaşadığımı yaşayanlar erkekler iç güdü olarak yükü sırtlanmak istiyorlar ama nafile...evlilikte bayanın görevlerini asla erkek yapamaz istese de yapamaz..

• bu nasıl rezilliktir ya. nasıl anlatılır anneye mahremiyet?

Kızlar Ne Diyor 2

• ah ah bunu yazan :))

0|0
    0|0
  • yazıyı okuyunca bian kendim yazmış gibi hissettim :D erkekler kızarlar hep ama yineliyorum kayınvalideler oğullarını kıskanıyorlar eşlerinden bizde yanyana oturamayız onların yanında bakışlarıyla bizi yer bitirir uzağız ama yinede yetişiyorlar cinselliği bırakıyorum bir tarafa herşeyimiz altüst oluyor

1|0
    0|0
Yükleniyor...