Türkiye ya laik olmalıdır, ya da şeriat gelmelidir..

Ya tamamen dine göre ülke şekillensin ya da din ve devlet işleri birbirine karışmasın..

Kur'anda şöyle yazıyor deyip kanun getirirsin, buna bir şey demem fakat Kur'an'da yazanların neden sadece işine gelen (yada uygulamaya dötünün yediği) kısımlarını uygulamaya alıyorlar?

Madem sen muhafazakar iktidarsın, hadi kes hırsızlık yapanların elini?

Kur'anda hırsızlık yapanların eli kesilebilir yazıyor, inanmayana link atabilirim..Hadi hırsızların da eli kesilsin?

Şöyle bir gerçek var "Hem müslüman hem laik olunmaz"

İnsanın dötü başı ayrı oynamamalı, ya siyah olacaksın ya beyaz..Gri olmamak gerek.

SORU:SİZCE ŞERİAT MI GEÇERLİ OLSUN, TAMAMEN LAİK BİR ÜLKE Mİ OLALIM?

Güncellemeler:
Arkadaşlar..

Hem müslüman hem laik olunmaz..

Neden ben adam öldürdüğüm için hapiste yatıyorum?Neden bir şey çalınca ceza alıyorum?

Bana göre adam öldürmek yasak olmamalı, isteyen istediğini öldürebilmeli mesela..

Ama öyle olmuyor çünkü dinler bize böyle emretmiş..

Aynı türden iki hayvan kavga edip, biri diğerini öldürdüğü zaman türdaşları tarafından yargılanıyor mu?Yargılanmaz tabi.Çünkü cinayet insanlara kötü, çünkü dinler bize böyle öğretti..
Bana inanmıyorsanız başbakana inanın, ülkenin yüzde 99'u müslümaaaanmış

link

Hüloooğ!1

0|0
11|6

En İyi Kız Görüşü

• Bir kere hem Müslüman hem laik olunmaz cümlesini kabul etmiyorum.

Laik devlet olur, Müslüman insan olur.

Müslüman ülkeyiz söylemini de kabule etmiyorum. Bu ülke sınırları içinde yaşayan herkes Müslüman değil. Burası da sözüm ona bir hukuk devleti.

Kafa bulandırmaya gerek yok. Hiçbir şeyi hakkıyla beceremeyenler tarafından yönetiliyoruz.

Dinle devlet yönetilmez.

5|2
    3|0
    • Off be güzel yazdı

• şeriatla hükmetmeyenler kafirlerin ta kendileridir Maide Suresi .. Bu bir ikincisi Osmanlı yıllarca şeriatla hükmetti ve kmseyi de Müslüman olmaya zorlamadı şeriatı önce düzgün anlayn bizim dinmz hoşgörü dini kmsenın dınıne karışılmaz hakkıyla hukmedıldıkten sonra

• Alttaki arkadaş sizin dininiz beni ilgilendirmiyor. Kafirim sorun?

Ayrıca gelip bana hoşgörü zırvalığı yapma. Osmanlıda devşirme sistemini bilmeyen yok. Madem çok hoşgörülü bir yönetim vardı gayrimüslim olan her beş çocuktan biri ailesinin rızası olsun olmasın neden alıkoyularak Müslüman yapıldı? Boş boş konuşmayın hoşgörünüzü de kendinize saklayın.

Kızlar Ne Diyor 10

• Şu laik insan müslüman olamaz kafasından kurtulun. Benim inancım kimseyi bağlamadığı gibi, kimseye de yaptırım uygulanamaz. Devlet her kesimden insanı kucaklar; dolayısıyla yönetim dinden esinlenirse bir kesime büyük haksızlık olur. İnanan insanların sığ olduğunu düşünen asıl düşünce yoksunu insanlarca sınırlandırılmış hiçbir yaftalamaya katlanmak zorunda da değilim. Öf sıkıldım.

0|1
    0|0
  • Laik mi şeriat mı bir karar verilmeli evet.

Kur'an klavuzdur sadece yapılması zaruri şeyler vardır bir de gidişata göre şekil alan zaruri olmayan şeyler vardır(yemek tarifinde isterseniz birazda pul biber ekebilirsiniz gibi)

Benim bildiğim kol kesmek diye bir şey yoktur kesmek sözcüğü tefsiri son vermek önünü almak anlamındadır.

Zaten hiç bir zaman laik olmayı beceremedikki.

Türban sorunu bile yıllar yılı çözüldü..

0|0
    0|1
  • Laik olan müslüman olamaz düşüncesi kadar saçmalık olamaz ya

0|1
    0|0
  • Maide suresi 38. ayete göre hırsızın elleri kesilir. Doğru olanda budur. Bugün Suudi Arabistan'da insanlar dükkanlarını kilitlemeden geceleri kapıyı kapatıp çıkıyor. Çünkü hırsızlık yok.

Birde laik Türkiye'ye bak. Hırsız senin ifaden alınmadan evvel karakoldan salıveriliyor.

1|1
    1|1
    • Hacca giden akrabam söylüyor hırsızlık yok diye. Kapılar kilitlenmiyormuş. Dilenciler var o ayrı konu.

Vahhabi şeriatının maalesef yanlışları da var.

• Şeriatın Şii'si ve Vahabi'si vardır. Sunni hadislerdeki bazı saçma kurallar Şia şeriatında olmaz.

Ayrıca o çocukların elleri kesiliyor evet. İleride büyük bir hırsıza dönüşmüyorlar. Ne güzel işte. Bizim ülke hırsızlık ve pislikten geçilmiyor.

• Haklisin ama bunlarin isi gucu duzen oyun yok oyle din felanda bnlar ve bunlar gbler yaratiyorlar ve bazilarida inaniyor . Paracilar islerine geleni yapsinlar anca ! Bos is bunlar herkesin gozu kapali degil dusunenler var hala

0|0
    0|0
  • boşver biz bunu dinliyelim link

1|0
    0|0
  • fotoğraf diyorum .. of diyorum :D

0|0
    1|1
  • neden iki seçenek , bu düşünce mantıklı değil

demokrasi olsun yeterli

laiklik sığ bir düşüncedir

0|0
    0|2
  • Ya hep ya hiç demişimdir her zaman.

0|0
    0|1
    • Hayır, mutlaka birinin canına kast etmek yine ahlaksızlık olabilirdi mesela..

Ama evlilik öncesi seks olayı tamamen dinsel inançlardan yerleşti.

Bana göre

• Anladım.:) Saygı duyarım.:)

• Bu dünya b*k. S*klemiyorum.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 6

• Kardeşim öyle şeriatı öcü gibi göstermekle olmuyor o işler. Ellerini ve ayaklarını çaprazlama kesin ayetinden bhsediyorsun da, sünnet olmadan Peygamber olmadan din olmaz. Peygamberin içtihadına da bakmak gerekir. Bu durum had denen cezaları doğurmuştur. El kesmek son raddedir. Burada insanlar fıkıh bilmiyor olabilirler, İslam '' biri suç işlese de elini kessem '' diye tetikte beklemez. Raddeleri ve çeşitli kademeleri var.

Çalınan malın devrin parasıyla belli bir meblağın üstünde olması gerek. Söz gelimi 10 altın. 10 altın değerinde bir mal değilse el kesme cezası uygulanmaz. Malı çalınan adam şikayetçi olmazsa el kesilmez. Ne bileyim bunun gibi yığınla örnek var. İslam'ı el kol kesen din olarak göstermek yersiz ve saçma.

O ruhsattır, son çaredir. İflah olunmazlar içindir. Bunu uygularken sizi acıma tutmasın diyor ayet. Gerekirse de o uygulanır. Ama iş oraya gelmesin diye 80 bin tane kademe koymuştur İslam fıkhı. Bilerek konuşmakta yarar var.

3|0
    1|0
  • Kadınlara ve genç kızlara hayvandan daha değersiz bir gözle bakılan, saçmalıklar furyası ile yönetilen bir rejimi nasıl arzuluyor bazı insanlar hala anlam veremiyorum.

Sokak ortasında vurup kaçtıkları yetmiyor bir de şeriat sayesinde bu kez beline kadar gömüp taşlamayı mı arzuluyor bu millet ya da kadınlar ve genç kızlar bunu mu istiyor?

2|1
    1|1
  • Muhafazakarlık sadece din demek değildir. Önce bunu bilmelisin. Ayrıca kişinin laikliği diye bir şey söz konusu olamaz, laik olan devlettir. Devletin dini de olamaz. Kişilerin dini olur.

0|1
    0|0
  • gene işsizlikte tavan yapmışsın.hem müslüman hem laik olunur.olunur mnskm git öğrende gel.ya beyinsiz şakirt ya da ateyiz olunmaz.ikisinin herzaman arası vardır.araştırman lazım.

2|0
    0|0
  • eger söz konusu laiklik se din ile yönetilen bir yerde şeriatı secerdim

cünki diyanet beni kuranla korkutup devlet okulda sacımı acmasını istemezdim.

yada din tamamen kalakmalı.

ortası yok

0|0
    0|0
  • Hırsızlık yapanın elini kesmeye bakanların oğullarından başlarlar ise gelsin dötleri yerse

1|0
    1|1
Yükleniyor...