Sadece kızlarda mı sanarsın bekareti ?

Kızlar için önemlidir bekaret. Namusdur... Ya erkek için yokmudur bekaret ? Bence vardır.. Zevki uğruna parasıyla bedenlerde kaybeder bazen, bazen birini sözleriyle kandırır.. Zinanın cinsiyeti yoktur. Namus ortaktır.Kızlarda ister temiz bir erkek..

Diyeceğim o ki erkeklerinde bekareti bozulur da marifet sanır...

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Namus tek kiz icin gecerli degildir. Erkektede namus vardir. Bir erkek bakire bir kiz istiyor ise ozaman kendiside istedigi özellikleri tasimali, bakir olmali. Ama kiz veya erkek bakire ve bakir degil iseler bunu söylemeleri gerekir. Yalan eninde sonunda ortaya cikar ve evlilik hayatini bitire bilir.

Burada güven cok önemli. Dinimizde kiz ve erkekte parasi veya isi icin degil öncelikle güzel ahlakli olani es secin diye buyurur. Önce güzel ahlak dinine bagli olan insan Allah korkusu olan evlenmeden önce seks hayati olmaz. Önce ona bakilmali. Ama günümüzde parasi varmi, evi varmi, isi varmi, ne kadar kazaniyor vs... Kimse ahlaklimi, karakteri nasil, gece hayati varmi, namuslumu, uyusturucu kullaniyormu falan... bunlari kimse sormuyor. Ve sonra evlilikte kizlar sorun yasiyorlar.

Aile önemli, sonra evlenmek istediginiz es takip edilmeli. Ailesiyle nasil geciniyor, erkek ise kiz kardesi veya annesi ile nasil geciniyor, sünkü bir erkek evde kiz kardesi ve annesine karsi nasil davraniyorsa evlendigindede sana öyle davranmasi büyük olasilik. Bu kizlar icinde gecerli. Kiz annesi, erkek kardesi, babasi ile nasil davraniyor ise evlendigindede öyle olmasi büyük olasilik.

Evlenene kadar iki tarafta tiyatro yapiyorlar. Elde edildikten sonrada gercek yüzleri ortaya cikiyor ve huzursuzluk baslamis oluyor.

Hep kizlardan namuzlu olmalari beklenir bu yanlis. Erkekte namuslu olmali. Bir erkek gidip cesitli kizlarla seks hayati olacak sonra ben bakire bir kiz istiyorum diyecek, evlenmek istedigim bakire olmasini istiyorum deme hakki olmamazi gerekir.

Herkese tavsiyem dürüst olun bu benim icinde gecerli. Ben bakirim ve bakire bir kizla evlenmek isterim. Bu benim hakkim diye düsünüyorum. Bu yasima kadar kendimi koruduysam ozaman bununda karsiligi olmasini isterim. Herkesin fikri ayni olmaya bilir. Buna saygi duyarim.

Bundan dolayi evlenmek istediginiz kiz veya kizlar evlenmek istediginiz erkek hic yalan eksik bilgi vermeyin. Yalan üzerine mutlu bir yuva evlilik kuramassiniz. Eninde sonunda ortaya cikar.

Kizin kizlik zari varmis yokmus bunlar günümüzde artik maalesef önemini kayip etmistir. Sünkü artik iliski yasamis kizlar hekimlere gidip sonradan kizlik zarini diktiyorlar. Burada öncelikle Allah korkusu (bildimiz korku degil, allahin emirlerini yerine getirme, ahlak,vs.) olmasi gerekir ve dürüstlük. Yalanin mumu yatsiya kadar yanar diye bir laf vardir.

1|0
    0|0
    • fazlasyla katılıyorum dostum sana.

• Öncelikle yüreğine eline sağlık kardeş.. Yazdığın satırlara kelimesi kelimesine katılıyorum. Hayırlı eşler nasip eylesin ALLAH herkese.

• Arkadaslar tesekkürler. Allah (c.c.) cümlemize hayirlisini nasip etsin. Amin

Kızlar Ne Diyor 1

• Çok haklısın 5 +

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• burdakı en dogru ve en onemlı soruyu sordun. aslında zınanın bır cehennem çukuru oldugunu herkez bılse ehvamına kapılmazlar azacaklarına aglarlar yaptıklarına. allah dusurmesın zınanın pesıne kımseyı.

0|1
    0|0
    • Amin inşALLAH

• Boşa dememişler eline beline diline..

• evet atasozlerı aslında bızlerı hep uyarmıstır.

• bekaret namusla alakasız bir kelime , bu benim görüşümdür , insan sevdiğiyle birlikte olduğu sürece namusludur , sen evlendiğin kadını namussuz diye kapıya koyarsan , seni fethullah gülen e havale ediyorum

1|0
    0|0
    • Bekareti nasıl kaybettiğine bağlıdır namus benim için.. Zevki uğruna kaybetmekle tecavüze uğramak aynı değildir.

• Erkeklere sorun yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...