Homofobik eşcinseller hakkında ne düşünüyorsunuz?

Soru daha çok kişilik sorusu ama içerik bakımından cinsellik bölümünde soruyorum... Hadi heteroseksüel arkadaşlar, kendi yönelimleri dışında olduğu için gay, biseksüel, lezbiyen veya transseksüel bireylere karşı soğuk davranırlar, ki homofobi terimi bu durumu anlatan bir kelime olmuştur... Ancak toplum baskısından veya gerekçe olarak neyi gösterirler bilmem ama homofobik davranışlar sergileyen eşcinsel bireylere son zamanlarda sık rastlar oldum ve özellikle bu sitede bile var... Benimle özelden eşcinsel olarak konuşan ama yorumlarında eşcinsellere yönelik bir cevap verildiği zaman homofobik birine neredeyse destek verecek bir şekilde yorumlarda bulunuyorlar... Yakıştıramıyorum... Neysen o'sun arkadaş... Kendini yaşamayacaksan bu hayatta, niye yaşıyorsun? Gerçek hayatta gerçekten zor durumda kalmana sebep olabilecek bir hayata sahip olabilirsin, yaşaman için belki makul görülebilir ama sanal alemde de halen homofobik takılıyorsan sen kendini tekrar bir gözden geçirmelisin arkadaşlar... Lütfen kendiniz olunuz!

Bu açıklamadan sonra siz bu soruya ne cevap verirsiniz: Homofobik eşcinseller hakkında ne düşünüyorsunuz?

Lütfen kimseye hakaret etmeden seviyeli cevaplar verelim...

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Merhabalar Cenk

İlk atışmalarımızı bilirsin :D Benim bu konuda düşüncelerimin değişmesinde olduğun gibi davrandığın ve dikkati bu konuda üzerine çektiğin için sana teşekkür etmiştim :)

Homofobik eşcinseller hakkında diyebileceğim pek fazla şey yok açıkçası. Homofobi dediğin gibi hetoroseksüel arkadaşlara göre yanlış veya olağandışı görüldüğünden ters davranılmasına sebep veriyor.

Homofobik eşcinseller ise homoseksüelliği kendi yaşasada bunu fobi olarak dışarı yansıtıp kendini normal olarak gösterme çabasında oluyor. Bence bunun asıl sebebi ise heteroseksüel arkadaşların homoseksüel arkadaşları yargılamasından, kişisel tercihlerini söz ya da farklı bir yolla taciz etmesinden oluyor diye düşünüyorum.

Ben hetoroseksüel biriyim. Benim dışarıdan baktığımda görüşüm bu açıkçası :)

Teşekkürler...

0|0
    0|0
    • :) Mücadele etmezlerse öyle yaşamaya mahkum olacaklar başka bir kazançları olmaz... O kastettiğim şahıs yakında bana ulaşır diye düşünüyorum ve sanırım son ulaşması olacak :) Görüşlerin için teşekkür ediyorum...

• Tekrar teşekkür ederim :) Şartlarım uygun olsa meydanlarda olurdum ama şu sıralar pek uygun değil hayatım... İleride umarım :)

• Ahahahaha :D :D :D

Kızlar Ne Diyor 1

• her ne kadar eşcinsel de olsalar da yetiştirilme tarzı mı desem toplumsal baskı mı desem, tabularından sıyrılamıyor bazı insanlar. bazı şeyleri henüz aşabilmiş değiller. eşcinsellik çoğu zaman dışlandığı, hor görüldüğü için kendini aklama psikolojisiyle böyle davranıyorlar belki de... cinsel ilişkide aktif rol oynadığı için eşcinsel olduğunu kabul etmeyen insanlar tanıyorum ben :)

0|0
    0|0
    • Baskı yok demiyorum ama sanal ortamda bile buna devam etmelerine sinir oluyorum :) Tamam bende gizliyorum kendimi gerçek hayatta ama burada en ufak bir gizlenme teşebbüsüm olmadı :) 0 gizli soru, 0 gizli cevap :) Gerçek hayatta kendimi gizliyorum ama kesinlikle homofobik şekilde davranmıyorum, farkedilmemek adına homofobik davranıyorlarsa, benim gibi hiç tepki vermesinler daha iyi... Ben eşcinsellik geçen sohbetlerde tepki vermiyorum, ne olumlu ne olumsuz... Çünkü beni anlamayacaklar :)

• Ve dediğin gibi, erkekleri becerip ben gay-biseksüel değilim diyen erkekler var :D Birkaç tane bana da denk geldi :) Uzun uzun anlattım çoğuna umarım kabullenmişlerdir kendilerini :D

Erkekler Ne Diyor 4

• Sanırım mahalle baskısından çekiniyorlar.

0|0
    0|0
    • KızlarSoruyor mahallesinde de mi var acaba :) #direnkslgbt :D

• okumadım ama profil resminden anladım birşeyler herkes özgürdür.

0|0
    1|0
  • Belkide eşcinsel değildirler

0|0
    0|0
    • Eşcinsel olduğunu bildiğim birisi nedeniyle yazdım bu soruyu :) Ama bu durumda olan çok kişi var daha...

• Tanıdım seni sen eşcinseldin daha öncede buna benzer soruna cevap vermiştim soruna gelince eşcinseller neden suçlanıyor biliyormusun eşcinsel oldukları için değil toplumda herkesin kardeşine çocuğuna kuzenine arkadaşına kötü örnek olur teklif ederler ve yakınımın aklını karıştırır korkusu. Bana eşcinsellerden ilişki teklifi geldi hala geliyorda gay olmadığım halde bu beni rahatsız ediyor birde üsteleyenlerde oluyor gelde küfür etme küfür etsen saygın yok diyorlar etmesem rahatsız ediyorlar eşcinsellik doğuştan rahatsızlık olabilir ama bu demek değildirki herkes eşcinsel olmayanlarada saygı duymak lazım

0|0
    0|0
    • İşte insan gibi çıkıp gerçek samimi yüzlerini gösterseler, kötü izlenimi birazcık bile olsa düzeltmeye çalışsalar daha iyi bir hayat yaşayabilir herkes... Senden de o davranışı sergileyen gayler adına özür dilerim :) Ve dediğin gibi, saygı duy, saygı duysunlar...

• Rica ederim ben özür beklemiyorum söylemeye çalıştığım herkes saygı duymasını bilse tabi eşcinsel olmayanlarda dahil

Yükleniyor...