İnsanları neden insan olarak görmezler, ayırırlar?

o ateist, bu müslüman

o Kürt, bu Türk

o solcu, bu sağcı

o gay, bu lezbiyen

o cemaitçi, bu çapulcu

o doğulu, bu batılı

o açık, bu kapalı

o zengin, bu fakir

Neden insanlar insan olduğu için sevilmez? Neden onları bu yargılarla ayırırız?

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• Cunku cogu insan karsisindakinin ayni fikirde olmasini tipki onun gibi olmasini ister ama sacma dusunsene kurt doguyorsun (senmi anani babani seciyorsun ? hayir kurtsun bu boyle ) ama bazi zihniyetsizler bunu bile bir hata gibi goruyor .. turk olsun kurt olsun sunni olsun acik olsun alevi olsun kapali olsun bunlarin hic biri fark etmiyor her yerde iyi ve kotu insanlar var onemli olan insan olmak insan gibi yasamak .. bu boyle bunun bakis acisi boyle dige sevmeyenler gercekten insanliktan cikanlar bence cunku insan kalbi icin sevilir turk ya da kurt ya da su bu dige degil

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Bir milleti parçalamak istersen en kolay yolu ya dili ya inancıdır.

0|0
    0|0
  • işte ayrımcı zihniyet oysa herkes eşittir

1|0
    0|0
  • düşünceme saygı duydukları sürece bende onların tercihlerine saygı duyarım .. daha doğrusu umursamam

0|0
    0|0
  • herkes insan nasıl ayırt etcez?

0|0
    0|0
  • güldüğün zaman allaha şükretmıyorsun. ağladığın zaman nıye kızıyorsun ıssız adam

0|0
    0|0
    • YAW HE HEEEE

• yorum yanlıs geldı k. bakma... bu zamanda ınsan ıcnde ınsan arıyoruz

• Sence neden? Bence kendini koruma içgüdüsü. Yargılama ki yargılanmayasın. Ama ne olursan ol gel sözü bir yere kadar geçerli... Beni tehdit olarak görene kucak açamam. Göze göz dişe diş ;)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• İnsanlar zaten ayrılmıştır. "Benim siyasetle, felsefeyle, dinle ilgim yok" diyen insan bile bir gruptadır.

Dünyayı temiz bir yer göremem, her insanı kucaklayamayız. Dostlar var düşmanlar var.

En temel öğretisi "Kendi inancından olmayanı öldürmek" olan bir insanı insan göremem. Çünkü o beni insan görmüyor. Anlatabilmişimdir umarım

1|0
    0|0
  • fikir ve dusunceler yuzunden tabiki sana soyle diyim sen erkeksin yaninda bir gay dolastirir misin? ama herkes bilecek ne oldugunu ;)

0|0
    0|0
    • gay arkadaşımın olmasından rahatsız olamam, bu duruma toplumun baskısından rahatsız olurum

• Çünkü herkes secim yapmak zorundadır çünkü herkes farklıdır sorumu bu şimdi bay dünya vatandaşı

0|0
    0|0
    • RTE gibi konuştun o da böyle düşünüyor

• Ben hiç bir millete düşman değilim, Onların bizi sevmemeleri türk milletinin karakterinden. Haklılar da bence

• Eger Türkleri tanimak istersen anadoluyu gez bizi ingilterede degilde Moğolistan da falan ara emin ol pisman olacaksın

• Ayırmam ama muhattap da olmam.

1|0
    0|0
Yükleniyor...