Hiç bir korunma yöntemi bana güvenli gelmiyor, nasıl aşarım bunu?

Resmen hamilelik fobim var, sürekli test yapıyorum. Doğum kontrol hapı kullanıyorum ona da güvenmiyorum. Arkadaşlar sizin için en güvenli yöntem nedir?nasıl korunuyorsunuz? Ne derece güvenli kullandığınız yöntem, bilginiz var mı?

Artık takıntı olduğundan ilişkide konsantrasyon sorunum var, nasıl aşarım bunu?

0|0
3|14

En İyi Erkek Görüşü

• Merhabalar Arkadaşım.

Bu konuyu hiç araştırmadım ama eczanelerde ve bazı sağlık kuruluşlarında hamilelik için yapılan aylık kür iğneleri varmış. Mesela 3 aylık 1 aylık gibi ve o iğneleri araştırabilirsin.

Bu kadar tereddütlü yaklaşırsan cinsellikten zevkte almazsın ve her an sana sıkıntı olarak gelebilir. Doğum kontrol hapını kullandığınız zaman hamile kalma riskiniz çok ama çok düşük. Eğer bu hapları çokça kullanırsanız zaten hamilelikten öte size zararı var. İlerleyen zamanlarda çocuk konusunda size sorun yaratabilir.

Eğer bu kadar tereddütlü yaklaşıyorsanız yapacağınız 3 şey var..

1 - Özgüveninizi tazeleyip kendinize güveneceksiniz.

2 - İlişkiye sık giriyorsanız ara vereceksiniz ve sıkça doğum kontrol hapı kullanmayacaksınız.

3 - Kesin çözüm rahminizi aldıracaksınız. Ömür boyunca hamile kalmayacaksınız.

Bu durum ne yazıkki bu kadar acı. O iğneleri bir araştırın derim ;)

Teşekkürler...

0|0
    0|0
    • 3 numaralı öneri cok acımasızca, aşk olsun :)

• Rica ederim :) O zaman erkek arkadaşınız kondom kullansın. OK - Safex - Eros ya da Arnetta markaları güvenli. Eğer bulabiliyorsa Arnetta alsın FDA tarafından onaylı o ürün, bulamıyorsa OK' iyidir :) Ben hiç kullanmadım, bilmiyorum :)

• Arkadaşım, neye karar verdiniz :)

Erkekler Ne Diyor 13

• Hapı aynı saatlerde alıyor musun unutmadan?

0|0
    0|0
  • Bu kadar korkuyorsan O boku yemeyeceksin . git bir seks shopa al bir takma sok sok çıkar. Riskin olmaz.

1|0
    1|0
  • psikolojin bozulmuş kuzum senin hap kullanıyosun daha ne yapcan. o zaman spral taktırcan güvenmiyosan hiç bişiye ya da extradan partnerinde komdom takacak. bu kadar takıntı yapma ilerde ciddi sorun yaşarsın

1|0
    0|0
  • tek bıldgım sey sureklı dogum kontrol hapı kullanmak cınsel aktıvıte ve yumurtalıklar ıcn skntı dogubılecegı. bu hapı ayda 1 ve ya en fala 2 defa kullanılmalıdır

1|0
    0|0
  • ben 13 yaşımfan beri kendimi geri çekerim boşalmam içeri hiç sorun yaşamadım ama sana spiral öneriyim

0|0
    0|0
  • Zaten böyle takıntıları aşamazsan yaşadığın şeyden de bir şey anlayamazsın.Hamile kalmak sandığın kadar kolay bir şey değil aslında. En etkili yöntem prezervatiftir tabi kaliteli olanı kullanmalısınız. Onun dışında geri çekme yöntemi.

0|0
    0|0
  • evli misin bekar mı

0|0
    0|0
    • sanane arkadaşım medeni durumumdan

• evliler prezervatif kullanamıyor diye bir kural mı var?

• BANA onu kullan dicek karının ağzına sıcarım

• Domalma o zaman

Kesin Çözüm

Ölü eşek kurttan korkmaz

0|1
    1|0
    • domalmak hayvanlara özgü bir kelime yani senin içinde bulunduğun alem ile ilgili.

• Ben o eylemi yaptıran olduğum için

Hangi aleme ait olduğunu bilmiyorum

Ama dur ya

Geçen selin i domalttim

Hic de hayvana benzemiyordu

Sizin köyde bu �detin olmasi

Bak aklımi karıstirdi:p

• Ben o eylemi yaptıran olduğum için

Hangi aleme ait olduğunu bilmiyorum

Ama dur ya

Geçen selin i domalttim

Hic de hayvana benzemiyordu

Sizin köyde bu �detin olmasi

Bak aklımi karıstirdi:p

• ertesi gün hapı kesin yüzde yüz çözüm pişman olmazsın

0|0
    0|0
  • Spiral taktır rahatla

0|0
    0|0
  • anal takıl.

1|1
    0|0
  • Aynı sorun benim eşimde de vardı.İlk zamanlar fantezi olsun diye göbeğine ya da beline boşalıyordum fakat herseferinde içeride boşalmadın dimi ya boşaldıysan gibi sorular sorup hem senin gibi odaklanamıyordu hemde ilişki sırasında ve sonrasındaki romantizmi bitiriyordu.En ufak bir adet gecikmesinde hemen test istiyordu abartmıyım ama bir 400-500 tl test parası vermişimdir.Çocuk yapmaya karar verdikten sonra korunmayı bıraktık ve tam bir yıl içeri boşaldığım halde çocuk olmadı.Anlatmak istedigim oyle hemen bir damla ile ile cocuk olmuyor merak etme

0|0
    0|0
    • aynı benim durum. hiçbirsekilde cocuk sahibi olmak istemiyorum, düşünmek bile istemiyorum nelere yol acacagını

• neden cocuk ıstemıyorsun cocuk kadar guzel bırsey yoktur bu evrende

• anne olmak için erken, sorumluluğunu alamam simdi. ilerde olsun tabi, bende anne olmak isterim

• merak ettim sen bu kadar takıntıyla yaptığın seksten zevk alıyormusun.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• takvim metodu fena değil deniyor...

0|1
    0|0
  • prezervatif ve doğum kontrol hapı. zaten test yapıyormuşsun başka korunma yöntemi yok ki. ama bildiğim kadarıyla doğum kontrol haplarının iğnesi var ve haplardan daha güvenilir ve daha güçlü etkili.

0|0
    0|0
  • Hic bir yontem %100 koruma saglamiyor malesef. Arkadaslar geri cekme yontemini soylemisler ama o dier korunma yontemlerine gore daha tehlikeli. Doktorlar kondomu oneriyorlar dierlerine gore en iyisi oymus cunku.

0|0
    0|0
Yükleniyor...