Esnek kızlık zarının dindeki yeri nedir?

Çok merak ediyorum esnek kızlık zarının dindeki yeri nedir? nasıl açıklanıyor? netten baktım ama kayda değer bir şey bulamadım. Doğuştan defolumu... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Tek tanrılı dinlerde din sadece tanrıdan peygambere gelmiş sözler ve peygamberin sözlerinden ibaret değildir. O toplumun gelenekleri, geçmiş kültürü ve yönetenlerin, din adamlarınında etkisiyle oluşan bir kültür ve din oluşur.

İslamda yasaklanan evlilik dışı ilişkidir. Bir çok dinde bu yasaklanmıştır. Buna göre henüz evlenmemiş bir kadının bir erkekle ilişkiye girmesi zina olarak kabul edilmekte ve yasaklanmaktadır. Zarın yırtılması veya yırtılmaması önemli değildir.

Peygamberin hayatını ve eşlerini incelerseniz ( 30 kadar eşi ve cariyeleri vardır) eşlerinin bir çoğunun eşi ölmüş ya da boşanmış kadınlar olduğunu göreceksiniz. Yani önceden ilişkisi olması değil her ilişkinin dinen resmiyet kazandırılması istenmiştir.

Mantıken inanç kişi ile kul arasında olmalı, kişi tanrının buyruklarına uymadığında hesabını inancına göre tanrıya vermelidir. İslama inandığını söyleyen bir kişinin zarını koruyup evlilik dışı seks yapması aklınca tanrıyı kandırmaktan başka birşey değildir.

Öte yandan İran gibi şeriat yasalarının olduğu ülkelerde, günlük hatta saatlik evlilikler yaparak cinsel ilişkiye giren çiftler de aslında yazılı yasaların boşluklarını kullanarak zina sayılmadan cinsellik yaşamanın yolunu bulmuşlardır. Onlarda bir şekilde inandıklarını söyledikleri tanrıyı kandırmaktadırlar.

Öte yandan bekaret islamdan önceki tek tanrılı dinlerin kültüründe hatta daha katı bir şekilde olduğu gibi, çok tanrılı dinlerde de mevcuttur.

Esas olarak bekaret kültürünün insanlık tarihine çıkışı, erkek egemen toplumun oluşması ile olmuştur. Mülkiyet kavramının gelişmesi ile mülkiyetin devrolacağı çocuğun babasının kendinden olduğuna emin olmak istemesi etkin olmuştur. Erkek egemen toplumun oluşması kadını bir mal haline getirmiş, kadının cinselliği de aynı şekilde alınır satılır bir meta haline gelmiştir. Ve erkek kadının cinselliğinin ilk kullanım hakkını elde etmek ister.

Bekaret sorularına cevap verirken, dikkat edin, savunanların; "sen bir cep telefonu ya da giysi aldığında sıfır mı olsun yoksa kullanılmış ve eski mi olsun ?" diye sormaları, işte kadını ve cinselliğini mal gibi gördüklerini gösterir. Aynı benzetmeyi bir erkek için duymazsınız. Ya da farkında olmadan peygamberin bazı eşleri içinde 2. el tanımı yaptıklarının da farkında değillerdir.

Sonunda öyle bir noktaya gelinirki erkek namus ve ahlakı sadece kadının bacak arasında görür hale gelir.

Kuşkusuz bunun bir nedeni de bastırılmış cinselliğin artık toplumsal bir sapıklık haline gelmesidir.

• Açıklama güzel eline sağlık.

• Öncekileri Göster
    • metluv bir de gayri metluv olmak üzere 2 vahiy çeşidi vardır, yani kur'anda yazan vahyin (metluv) dışında bir de gayri metluv yani kur'anda yazmayan vahiy vardır. sahih hadislerin de kaynağı işte gayri metluv olan vahiydir ki bu durumda peygamberimiz gayri metluv vahiyle indiği şekilde uygulamıştır abdesti namazı vs. bu bilgiler ışığında islam %100 vahiydir. diğer bozulmuş dinler için dedikleriniz çok doğrudur. diğer dinleri insanlar bozdular. Allah islamı kendi korumasına aldı.

• ben inancınıza saygı duyuyorum ama bilmenizde fayda gördüğüm konularda bilgilerimi sunmak istedim. beni asla yanlış anlamayın. yanlış anlaşıldıysam özür diliyorum. ben insanları severim her insan değerlidir insan olduğu için. yeter ki insan olsun.