• Sor
  • Bence

Esnek kızlık zarının dindeki yeri nedir?

Çok merak ediyorum esnek kızlık zarının dindeki yeri nedir? nasıl açıklanıyor? netten baktım ama kayda değer bir şey bulamadım. Doğuştan defolumu oluyor bu esnek zarlı ya da hiç zar bulunmayan hanımlar? :) toplumdaki cinsellik tabusu malum sonuçta. Bakire değil diye ne ithaflarda bulunuyorlar bayanlara. Hatta doğuda bu bayanları öldürüyorlar bile malesef. Neyse konuyu dağıtmayalım. Din bunu nasıl açıklıyor? Allahın işine karışılmaz mı diyor? bilgisi olan var mı:)

Görüşün nedir?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Görüş

• Tek tanrılı dinlerde din sadece tanrıdan peygambere gelmiş sözler ve peygamberin sözlerinden ibaret değildir. O toplumun gelenekleri, geçmiş kültürü ve yönetenlerin, din adamlarınında etkisiyle oluşan bir kültür ve din oluşur.İslamda yasaklanan evlilik dışı ilişkidir. Bir çok dinde bu yasaklanmıştır. Buna göre henüz evlenmemiş bir kadının bir erkekle ilişkiye girmesi zina olarak kabul edilmekte ve yasaklanmaktadır. Zarın yırtılması veya yırtılmaması önemli değildir. Peygamberin hayatını ve eşlerini incelerseniz ( 30 kadar eşi ve cariyeleri vardır) eşlerinin bir çoğunun eşi ölmüş ya da boşanmış kadınlar olduğunu göreceksiniz. Yani önceden ilişkisi olması değil her ilişkinin dinen resmiyet kazandırılması istenmiştir. Mantıken inanç kişi ile kul arasında olmalı, kişi tanrının buyruklarına uymadığında hesabını inancına göre tanrıya vermelidir. İslama inandığını söyleyen bir kişinin zarını koruyup evlilik dışı seks yapması aklınca tanrıyı kandırmaktan başka birşey değildir. Öte yandan İran gibi şeriat yasalarının olduğu ülkelerde, günlük hatta saatlik evlilikler yaparak cinsel ilişkiye giren çiftler de aslında yazılı yasaların boşluklarını kullanarak zina sayılmadan cinsellik yaşamanın yolunu bulmuşlardır. Onlarda bir şekilde inandıklarını söyledikleri tanrıyı kandırmaktadırlar.Öte yandan bekaret islamdan önceki tek tanrılı dinlerin kültüründe hatta daha katı bir şekilde olduğu gibi, çok tanrılı dinlerde de mevcuttur.Esas olarak bekaret kültürünün insanlık tarihine çıkışı, erkek egemen toplumun oluşması ile olmuştur. Mülkiyet kavramının gelişmesi ile mülkiyetin devrolacağı çocuğun babasının kendinden olduğuna emin olmak istemesi etkin olmuştur. Erkek egemen toplumun oluşması kadını bir mal haline getirmiş, kadının cinselliği de aynı şekilde alınır satılır bir meta haline gelmiştir. Ve erkek kadının cinselliğinin ilk kullanım hakkını elde etmek ister.Bekaret sorularına cevap verirken, dikkat edin, savunanların; "sen bir cep telefonu ya da giysi aldığında sıfır mı olsun yoksa kullanılmış ve eski mi olsun ?" diye sormaları, işte kadını ve cinselliğini mal gibi gördüklerini gösterir. Aynı benzetmeyi bir erkek için duymazsınız. Ya da farkında olmadan peygamberin bazı eşleri içinde 2. el tanımı yaptıklarının da farkında değillerdir.Sonunda öyle bir noktaya gelinirki erkek namus ve ahlakı sadece kadının bacak arasında görür hale gelir.Kuşkusuz bunun bir nedeni de bastırılmış cinselliğin artık toplumsal bir sapıklık haline gelmesidir.

• Açıklama güzel eline sağlık.

• Öncekileri Göster
    • metluv bir de gayri metluv olmak üzere 2 vahiy çeşidi vardır, yani kur'anda yazan vahyin (metluv) dışında bir de gayri metluv yani kur'anda yazmayan vahiy vardır. sahih hadislerin de kaynağı işte gayri metluv olan vahiydir ki bu durumda peygamberimiz gayri metluv vahiyle indiği şekilde uygulamıştır abdesti namazı vs. bu bilgiler ışığında islam %100 vahiydir. diğer bozulmuş dinler için dedikleriniz çok doğrudur. diğer dinleri insanlar bozdular. Allah islamı kendi korumasına aldı.

• ben inancınıza saygı duyuyorum ama bilmenizde fayda gördüğüm konularda bilgilerimi sunmak istedim. beni asla yanlış anlamayın. yanlış anlaşıldıysam özür diliyorum. ben insanları severim her insan değerlidir insan olduğu için. yeter ki insan olsun.

Erkekler Ne Diyor 13

• Zar konusu eskiye göre daha az önemseniyor. Kırsal kesimi ve güneydoğu kesimini saymazsak.Bazı şeyler bizim sınavımızdır. Güzel olmak çirkin olmak gibi bu da. Ayrıca kızlık zarının esas amacı kadınların ,kızlık dönemlerindeki mikroplardan koruyan bir şey olduğunu sanıyorum.Esnek olduğu için anlaşılmaz diyorsa istediği ile yatıp kalkabilir, ama sadece sevdiği kişi ile de yaşayabilir.Bu biraz kadının karakterine bağlı. Herkes yaptıklarından sorumludur

• beyinler bakir olmadıktan sonra apış arası bakire olsa ne yazar esnek olsa ne yazar :)

• müslümanlık hikaye bu devirde... dul kadın peşinde hepsi.. istediğini alamadığında damgayı yapıtırırlar..

• sonuçta fiziksel bir durum bu esnek olması dini açıdan bir sorun olmaz

• eskenk zar denılen olan zarsızlık değil zarın cinsel birleşme anın yırtılmayacak derecede elastik bir durumda olması ve bu tur kızlar evlendıklrınde gerdek gecesınde ilşkiye grdıklrınde zar yırtılması olmayışı ve kan akamayışından dolayı öküz damat onun patlak oldunu düşünuyo aslında zar esnedeği için yırtılmıyo bu işin tıpdaki veri gelelim dindeki yerine bir insan doğduğu hal uzere dinde meshul tutulmaz örneğin kızlık zarı doğuştan yırtık olması onun gunahkar olduğu anlamnına gelmez dinde temel esas sudur ALLAH ın sana verdiği bir organ kendi iradenle zarar verıyosan o gunahdır ya da yasak koyduğu seyi kendi iradenle ve keyfi yere içiyosan yıyıosan örneğin alkol ve domuz eti eğer farzedelım cöldesin ve sarap ve domuz eti var başkada bişey yok o an onlrı tuketmek zorundasın yemdiğinde gunah sebebide su sen yaşmak zorundasın ama domuz eti değilde başka bir yiyecek de varken tutup domuz eti yersen o gunah kısaca sunu söyleyım dinimiz senden kaynaklı olmayan hiç bişeyde senı sorumlu tutmaz direk kendi iradenle yaptıklrında sorumlusun oda sartlar ve duruma göredir

• evet bende böyle düşünüyorum zaten ama bu yüzden öldürülen insanların küçükücük kızların varlığı benim nefretle dolmama sebep oluyo. Öldüren insanları günahı deyip geçmeyi kendime yediremiyorum. Peki kuranda niye bildirilmemiş bu. bence bildirilse durum böyle olmazdı.

• dinde esnek olan zar olmayan zar diye bir ayırım yok.veya bakiremi degilmi diye bir olayda yok..din sadece nikahlı olup olmadıgına bakar. birde normal ilişkiyi uygun görür.

• Kur'anda her şey geçmez. kur'anda konuların özü geçer. bu konu da zaten peygamberimizin uygulamasıyla açıklanmış. islamda bekaret kavramı toplumumuzun algıladığı gibi değildir. biyolojik bekaretten çok ahlaki bekaret vardır. normalde bir kızı bakire olup olmadığı araştırılmaz bile. bir kız ahlaken bakireyse zaten biyolojik açıdan da bakire kabul edilir. gerdekte kanama olmayabilir, zar kanamasız yırtılabilir veya esnek olup doğuma kadar durabilir bunlar Allahın yarattığı çeşitliliktir. aslında bu erkekler için bir imtihandır eğer erkekler biyolojik bekarete takıp kıza eziyet ederlerse cezasını çekecekler. bu toplumlara da bir imtihandır. bu hayatta her şey imtihandır. kur'an ve sünneti gerçekten içselleştiren herkes böyle düşünür. zina yapıp tevbe eden bayanlar islam hakim iken evlendirilip aile hayatına kavuşturulurdu geçmişleri de unutulurdu zinanın sabitleşmesi için kuranda 4 şahit istenilir. önüne gelen gelip bir bayanı ihbar edemez, hatta o 4 şahit zina olayına tanık olmak zorundadır. öyle bir durumda zina ortaya çıkarsa cezası kur'anda 100 sopadır, recm değildir halbuki 4 şahidin o olaya tanık olması çok zor. cezasını çeken kadın tekrar normal hayatına dönebilir, pişmansa tevbe ederse evlenip yuvasına kavuşabilir. tevbe eden bir insan bakire kabul edilir. islamda önemli olan ahlaki bekarettir yani bir kişi hatasından dönerse elbette bakire/bekar sayılır ve geçmişi asla yüzüne vurulmaz. bizim toplumumuzda malesef töre denen uydurmalar yüzünden İslamı bilmeyenler islamın kurallarında boşluk var sanıyor. iran ve arabistan için şeriat ülkesi derler. şeriat kelimesi kanun demektir. iran ve arabistan islam ülkesi değil ki. arabistan kralın tahakkümünde halkı ezilen bir ülkedir. kral halkı için bazı kuralları uyguluyor olabilir mesela hırsızın elini kesebilir ki bu kralın da işine geliyor ama kralın halkı ezmesi yasaktır islama göre. Ancak kral o yasağı delebiliyor. iran islam ülkesi değil ona ayrı bir parantez açılmalıdır. bu dünyada islam ülkesi yok. islam ülkesi emeviler geldiğinde yıkıldı. emeviler çoktan son verdiler islam ülkesine. bunu bilmeyenler islama mal ederler suçsuz günahsız öldürülen kızlarımızı. kızlık zarındaki yapı nedeniyle bakire olduğu halde sen bakire değilsin diye aşağılanıp geri gönderilen kızlar olduğunu öğrendiğimde hüngür hüngür ağlamıştım. halen de içim titrer. bekaretin bir zarla ölçülmesi, kanın çarşafa bulaştırılıp kapıda bekleyen anababaya gösterilip sergilenmesi en rezil törelerden birisi. bir kişi bir hata yaptığında erkekse genelde hoş görülür ama bayansa öldürülüyor bir de. geçmişinde bir hatadır yapmış ama pişman olmuş ve artık o yanlışının farkında olan bir bayan bu toplumda evlenemiyor bile. hep isterim ki ya bana öyle bir bayan denk gelse geçmişi ile asla yüzleşmeyeceği bir hayat versem ona diye. normalde erkekler hep bakire isterler. aman el değmemiş olsun derler. ama ben bu genelin dışındayım. bence o bayan da bakiredir isterse geçmişi çok ama çok karanlık olsun. o bayanı biyolojik bakirelere tercih ederim

• güzel yazmışsın lakin şuna sende bir bakarmısın? recm yoktur diyorsun sadece yüz sopa vardır diyorsun ama hadislerde durum biraz farklı. Buhari, Müslim kabul gören hadisçilerdir. Bu kadar bilgili olduğuna göre bunu reddetmezsin umarım. link ilk konuyu okumanda yeterli.

• Öncekileri Göster
    • ben de sizin inancınıza elbette saygı duyuyorum. ben araştırmalarımın sonucunu yazdım. mecburen dedim çünkü kadın defalarca geliyor peygamberimiz de geri gönderiyor hepsinde. kadın sürekli gelip duruyor. bu olay sağlam kaynaklarda var. peygamberimiz de istemeden yaptığını zaten belli ediyor. ben size saygısızlık edemem haddim değil. yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. sevgiyle kalın

• yok yanlış anlamadım tabiki teşekkür yorumlarn için:)

• Dinde kızlık zarı bir ölçü değildir Peygamberimiz dul bir kadın ile (Hz. Hatice) ile evlilik yapmıştı önemli olan zina yapılıp yapılmadığı

• +1

• keşke günümüzde de böyle bakılsa. Ben imam nikahlıydım yaptım zina yapmadım desen değişen hiçbirşey olmaz bana göre :) hatta gülerler.

• Laik devlet yönetimiyle ilgili bir sorun bu suistimal ediliyor. Hıristiyanlar genelde düğünlerini klisede yaparlar. Evlenileceği zaman sözü devlet yerine önce Allah'a vermek bana daha anlamlı geliyor çünkü evlilik kutsaldır daha sonra kanunlarla güvence altına alınmalı yani iç içe olmalı onları törenlerinde nasıl papaz nikahlıyorsa bizde de resmi nikahlarda imam veya bu işin kuralını bilenlerce ikisi bir arada yapılmalı tabi inanana

• Manevi bir açıklaması yok bunun arkadaşlar,din işi gücü bırakıp oranın esnek olup olmadığı kavramını açıklayacak bir olay değil,kızlık zarının yapısı gereği esnek veya tam oluşmamış olması olayı bu,zaten bunu tabu haline getiren de insan

• TANRI KADINA GUVENSEYDI ORAYA ZAR KOYMAZDI...

• Tanrının öyle bir amacı olsaydı, esnek zar diye birşey olmaz, anüs ve ağza da birer zar takardı. Hatta kafasına bir lamba takardı ilişkiye girenin ki habire yanardı.

• Öncekileri Göster
    • bu söz de yanlış. kızlık zarı bekaret simgesi olarak değil, vajeni gelişim sürecinde evliliğe kadar mikroorganizmalardan korumak için yaratıldı. bunun güvensizlikle alakası yok. tam tersi kadınlar erkeklere nazaran daha çekingendir. erkeklerin zina potansiyeli daha fazladır. aslında Allah kadına güvendiği için koydu desek doğru sayılabilir :) ahlaken bakire olan biri zaten bunu bozmaz. eğer bir hata yapıp da bozarsa pişman olduğu sürece o zaten bakire sayılır yeter ki hatasını anlamış olsun.

• bakirelik bir zarla ölçülmez. hatasını anlamış geçmişini unutmak isteyen bir bayan zarı olmasa da zarı yırtılsa da ahlaken bakiredir bu yeter de artar bile. keşke böyle bir eşim olsa da geçmişi unuttursam ona. Allah hiç olmasa bu vesileyle günahlarımı affeder. kendim için de konuşuyorum islamı ne kadar yaşayabiliyoruz ki bu devirde Allah affetsin. bakirelik zarla ölçenler cahil kesim. bazı zarlar yırtılsa da kanamıyor, bazı zarlar esnek. zar olmasa ne olur olsa ne olur. önemli olan güzel ahlak.

• Dinen Bir Kişinin Zina Yaptığını 3 kişi Gözleriyle Görerek Şahitlik Yapması Gerekir. Buna Dayanarak Diyebiliriz ki Böyle Bir Olay İspatlanmadıkça Dinen O Kişiye İftira atılmıştır. Bu sebepten Öldürülmüş İse ve Allah Katında Şahidi Yoksa vay o kişinin Halineve Dogan Bir Çocuk Kimin Evinde Doğmuş İse ( Kimin Himayesi Altında İse O çocuğun Babası olmuş olur ve Tüm Sorumluluğunu da Üstlenmiş Olur.

• Birden fazla yorum getirebilirim her birinin kendine has sebepleri mevcut. Dinen çok net zina haramdır arkadaşım bunu uzatmaya gerek yok. Bir kızın kızlık zarıda olmaya bilir bu biyolojiktir ve o kız allah katında zaten kızdır! : Dinen şuda çok nettir : İnsan öldürmek en büyük suçlardandır. Ben bu şekilde işleyen cinayetlere dini alet eden cahiller olarak görüyorum ve sonsuza dek cehennemden çıkamayacaklar işte bunlar! Lakin alaycı yaklaşımından dolayı seni kınıyorum. Farkındayım inaçlı biri değilsin belide allahın varlığınada inanmıyorsun ki, söylediklerinden bunu anlıyorum.

• kızlık zarının zaten kendisi biyolojik birşey. Kadının mikrop kapmaması için vucutta bulunur ve reglden sonrada korumasını sürdürmez. Dinen öldürmek büyük suçtur evet lakin şeriat kurallarından haberin var mıbilmiyorum ama şeriat=kurandır. Esnek kızlık olan allah katında da kızdır diyorsun, evet öyledir. Peki bunu gelde aşırı dindar, ya da şeriatla yönetilen ülkelere anlat bakalım. Daha geçen bu yüzden 17 yaşında bir kız öldürüldü ve otopside esnek olduğu çıktı.

• 17 Yaşındaki kıza ve onun gibi ölmüş binlercesine allah rağmet eylesin.. Benim nazarımda bunu yapanlar en büyük en kötü en cahil en lanetlenmiş insanlardır.

• Ve aksine şöyle bir şey daha var kim kötü yola düşmüş bir kadını alır ve o pislikten çıkartır doğru yola sokup helali yaparsa o adama cennet vaadedilmiştir.

• bilim adamları kızlık zarının gereksiz bişey olduğunu bazı insanlarda doğuştan olmadığını bazılarınında esnek olduğunu söylüyorlar

Kızlar Ne Diyor 3

• zar yapısı farklılık gösteriyor , dini boyutu bilmem ama , toplumsal sonuçları çok farklı :)

• Zaten diktirme olayı o kadar yaygınlaştı ki; bekaretin bozulmasından çok da korkulmuyor artık. İlişki sırasında tekrar kanama sağlanan bir organ olduğu için insanlar, bu sorunu halledebiliyor. Durumun önceden bilinmesi yetiyor. Bu durumda kızlık zarının ne kadar bekaret göstergesi olduğu tartışılır durumda aslında...

• o zarı diktirip sonra gerdek gecesinde bozuldugu zaman dikkatli biri bu işlerden anlayan biri tekrar dikildiğini anlar

• evet isi bilen anlar saf bulman lazım oda cok az :D

• ahaha nası anlıcak be saçmalamayın :) kadın istedikten sonra ayakta bile uyutur zerrede ruhu duymaz erkeğin. Ama bu yanlış insan neyse o olmalı ve yaptığının arkasında durmalı. Gerçi zar diktirme olayıda kızları ZAR'dan ibaret olarak gören erkekler yüzünden yapılıyor. Ben yinede doğru bulmuyorum.

• gerçekten alakasını hiç kuramadığım için soruyorum, esnek olup olmamasının dinen neden bir karşılığı, açıklaması ya da hükmü olsun ki? birimizin 1.50 diğerinin 1.90 boyunda olması gibi bir şey bu. dinen bu duruma da bir hüküm getirilmiş, hiçbir dini kaynakta yer verilmiş değil. peki neden esnek zar konusunda bir hüküm olması gerektiğini düşündün ki?

• Bu yorumu okuduktan sonra ben cevap yazmama gerek kalmadı, aynen ve altına imzamı atıyorum. Fikir sahibinin izni olursa tabi ki?

• Öncekileri Göster
    • her din kendi dışında olanların cehennemlik olacağını iddia eder zaten. yoksa buna din denmez. din bir felsefe ekolü değildir. yaratıcının ve onun getirdiği kuralların bütünü olduğunu idda eder din. bunun dışına çıkan, bunlara inanmayan ya da inkar edenlerin de cennete gireceğini söylese din olamaz zaten. ancak o konuda hatırladığım kadarıyla Kuran'da şöyle bir şey var; her kim ki zerre kadar iyilik eder mükafatını görür, her kim ki kötülük eder kul hakkı dışında onun karşılığını da Allah bilir.

• işte burada inanan inanmayan, müslüman ya da gayri müslim demiyor. her kim ki diyerek tüm insanları işaret ediyor. yani bütün ömrünü islam ile savaşmaya, caniliğe, kötülüğe adamış bir gayri müslim ile yanlış da olsa kendi bildiği inancına göre yaşamış, iyilikler yapmış, kimseye zararı dokunmamış bir gayri müslimi de aynı kefeye koymuyor. yapılan şeyin karşılığının verileceği söyleniyor.

Yükleniyor...