Norlevo - Her Ay Kullanmak ve Sorunları ?

Merhabalar;

Ben nişanlımla sadece aydan aya bir kez ilişkide bulunuyorum ve norlevo hapınıda nişanlım ayda bir kez alıyor toplamda 11 ay kullanmıştır ama bir keresinde 1 hafta geçmeden 2.norlevo hapınıda tekrar kullanmıştı,norlevo hapının ileride oluşturabilecek sıkıntıları var mı? Evlendikten sonra hapı kestiğimizde eşimde gebelik sorunu gibi sıkıntılar oluşabilir mi ?

Ayda bir kez ilişkide bulunduğumuzdan doğum kontrol hapı yerine norlevo ilacını tercih etmemiz doğrumu ?

0|0
5|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben geçen ay kullandım bütün dengemi bozdu hamilelik riski stresi + adetin gelmemesi. sanırım kullandığım norlevo ve stres herşeyimi mahvetti.1 buçuk aydır adet olmuyorum. Kız arkadaşınıza bravo ne cesaret her ay.. Ben bir daha asla kullanmam şu adetim gelsede kurtulsam..

0|0
    0|0
    • evet aynı sorunlar benim kız arkadaşım da oldu adet düzeni bozulmuştu ama şuanda eski haline döndü ilacı bırakalı 2 ay oldu,yumurtalıkların bir zarar görmesinden korkuyorum ve kısır kalmış olmasından

• Sanmıyorum.. Ama gerçekten çok çok acil durumlarda kullanılması gerekir. Bize yaşattıklarını bu ilacın anlatamam..

• teşekkür ederim vakitlerinizi ayırıp beni bilgilendirdiğiniz için,yinede bir doktor görmesi gerek teste girmesi şart tabi onuda yakın zamanda götüreceğim.

Kızlar Ne Diyor 4

• cok cok cok cokkkk zararlı. Yılda 1 kez bile kullanılması zararlıyken her ay kullanmıs kız arkadasınız. Bu ilac dogum kontrol ilacı degil, yuksek dozda hormon iceren bir ilac. Butun hormonları alt ust eder ve cok ciddi hasarlara yol acar. Valla simdiden cok gecmis olsunbir doktora gorunun.

0|0
    0|0
    • ne gibi zararları olur ileriye dönük

• Adetleri de duzenliymis zaten merak etmeyin bence. Iciniz rahatlayacaksa bir jinekologa gorunsun kontrol amaclı. Ama norlevonun kısırlastırma gibi bir etkisi yok dedigim gibi. Iciniz rahat etsin yani. Gecmis olsun :)

• Zaman ayirip bilgilendirdiginiz icin tsk ediyorum

• iyi böyle giderse hiç kullanmanıza gerek kalmaz

0|0
    0|0
    • neden ? ilaç hakkında kesin net ne biliyorsun,kullandınız mı

• onu doktorunuza sorun artık.ama karaciğere bişi olmaz kendini çabuk yenileyen bir organ kondom kullanmak istemiyosanız doğum kontrol hapı kullanıcak

• kondom kullanmak en iyisi artık ya da baya bir ara vermek

• ben bir kere kullanmıştım o da tam 5 gün reglimi geciktirdi ve dayanamamıştım hiç çok ağrılı geçmişti. nişanlının da regli etkilenmedi mi? bilinçsiz kullanmışsınız, regli etkilediğinde kesseydiniz bari. ben bir kere dayanamadım dediğim gibi hormonlarımın içine etmişti nişanlın dirençli kızmış valla..

0|0
    0|0
    • çok fazla etkisi olmadı açıkcası onda olsaydı bana söylerdi sadece adet düzeni bozulmuştu ama şuanda düzeldi herşey tek korkumuz yumurtalıkların bir zarar görmesinden korkuyorum ve kısır kalmış olmasından

• Tabi mutlaka gideceğiz tsk ediyorum bilgilendirdiginiz için

• rica ederim.. basit bir kan testi bile söyler hormonların ne durumda olduğunu

• Norlevo hapını dogum kontrol hapı yerine kullanmayın sadece gerektiğinde kullanılmalı. Hormonsal zararlar gösterir vücuda nasıl böyle bilincsiz olabildiniz?

Ayrıca 1 ay ıcınde 2 kere kullanması regl döngüsünü olumsuz etkıler.

0|0
    0|0
    • ilacın reçetesinde ayda bir kereden fazla kullanmanın zararlı olduğu yazıyordu,bizde aydan aya kullanma kararı almıştık,ilacın ne gibi bir etkisi olmuştur peki kısırlık olasılığı varmıdır ?

• Doğum kontrol hapları bıle hormonsal bozukluga yol acabılıyor artık yapabılcegınız tek sey bundan sonra dogum kontrolu ıcın prezervatıf veya spıral kullanmak. Nısanlın bır jınekologa gıtsın o ona uygun olan dogum kontrolü yolunu belırler.

• kestik zaten 2 aydır kullanmıyor,teşekkür ederim bilgiler için

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...