Var mi benim kadar karamsar olan?

Oncelikle sunu soyleyim ateist olan arkadasimiz varsa konuya hic bakmasin. Cunku mantiksiz gelebilir.Soyle etrafima bakiyorum cogu insanin kimliginde musluman yazmasina ragmen hic alakasi yok. Genc kizlara bakiyorsun hep ona buna ozenme pesinde, ayni sekilde erkeklere bakiyorsun yuzde 90 onu bunu yataga atma pesinde. Evli olanlara bakiyorsun daha cok mal mulk pesinde. Ben suana kadar kimsede sunu gormedim; adamin biri namaz saati cami avlusunda namaz kilarken diger bir vatandas hic icinden demiyor yav kardesim adam ne guzel ahiretine calisiyor biz bos bos dunyalik isler pesinde kosuyoruz. Kimse bunlari ornek almiyor. Herkes daha acik giyinme, daha rahat zina etme pesinde. Is sahibi olmak istiyorsun torpil olmadan kendi ulkende rahat bir iste calisamiyorsun. Butun yuksek yerlerde vatan millet sevgisi, ALLAH korkusu olmayan insanlar calisiyor. Zamaninda haram paralarla maddi guc kazanmis kisilerin evlatlari kok salmis yuksek yerlere.Elin yabancisi bile senin ulkende rahat yasarken senn 30 yasina geliyorsun hala memur olmaya calisiyorsun. Memur olanlarda bu kez aldigi maasi begenmiyor. Kendi abilerimde dahil ben daha gormedim sukur eden.Evlenmek istiyorsun bir bakiyorsun cogu genc kizimizin illaki bir gecmisi var. Burda goruyoruz iste unutamiyor insan. Yani biz bakire isterken vucudu degil oncelikle ruhu bakire olsun istiyoruz. Siz gecmiste birseyler yapiyorsunuz sonra gidip baskasiyla evleniyorsunuz ve cinsel anlamda birseyler yaparken veya duyguysal anlamda hep eskiler akliniza geliyor. Bu adama da yazik degil mi? Insan bir kere sever ama bin defa olur. Ben kesinlikle kimseyi yadirgamiyorum veya yargilamiyorum. Ama ALLAH korkusu olmayan neslimiz yetistikce ahlak yokluguda ortaya cikiyor. Biliyorum bazi herhangi bir dini gorusu olmayan arkadaslar istiyor ki boyle seyler olmasin. Cinsellik , icki icmek, kumar oynamak falan nefes almak gibi olsun ama RABBIMIZ bosa yasaklamamis bunlari. Cok mu sacma dusunuyorum bilmiyorum ama icimden gecenler bunlar. Bu konuyu cok fazla kisinin okuyacagini da sanmiyorum ama yazmak istedim. Belki benimle ayni dusunen insanlar vardir ama kelimelere dokmekte zorlaniyordur. Aslinda aklmda bir suru sey var daha ams yazsam satirlara sigmaz. Hayattan sogumus bir vaziyetteyim ama isyan etmiyorum. Ahiretime calismaya calisiyorum. Hergun dua ediyorum RABBIME ya bu duzeni degistirsin ya da beni en yakin zamansa fazla gunah islemeden cennetine alsin diye.

0|0
5|6

En İyi Kız Görüşü

• Cok guzel aciklamissin tebrik ediyorum da yorum yapmayim kendimle celiskiye duserim simdi sadece su kadarini soyleyeyim maneviyat bu hayatin ana kurali olmali yoksa ruzgar nereye savurursa hepimizde malesef nefis denen seyden var iste onun esiri oluyoruz Allah affetsin diyelim artik

0|1
    0|0
    • Evet kesinlikle. Hani bazen diyorlar ya kimse kimseye karismamali isteyen istedigi gib yasamali diye, ben buna karsyim. Biz hepimiz kardesiz, insan kardesinin goz gore gore cehennem atesinde yanmasina razi gelebilir mi? Benden daha islami dusunen varsa karissin benin hayatima.

• Bende hakkiyla Islami yasayanlara imrenmisimdir hep sadece gosteris icin yapanlarida elestirmem acikcasi bizim insanimizin en buyuk hatasi diye dusunuyorum insan once kendine bakmali birilerini elestirmeden once ama malesef kotunun iyisiyim mantigi iste herkes herkese muhalefet benim kendime cok ozelestiride bulunurum bu konuda ama uygulamak zor bide yetisme tarzi aileden alinan egitim cok onemli gercekten sonradan cok zor olabiliyo Allah herkesi islah etsin insallah

Kızlar Ne Diyor 4

• arkadasim cok guzel yerler parmak basmissin...gercektende boyle insanlar cok...muslumanim diyip muslumanli disinda her seyi yapanlar...boyle deyincede savunmaya geciyolar ..muslumanmisin ewet naptin simdiye kadar? Bi suru soru isaredi ..kimse yanlins anlamasin tabiki musluman kardeslerimiz var edebiyle muslumanligin gerekcelerini yerine getiren ama azaldi boyle insanlar...kimseyi dusunmeyin...her koyun kendi bacagindan asilir nasil olsa..

0|1
    0|0
  • suan suizanda bulunman hos bisey degil. kimsenin icini bilemezsin. belki mecburiyetten yaptiklarini sakliyordur birileri.
    zaten bu saydiklarin ahir zaman alametleri. yil 1430 lar surada ne kaldi ki kiyanete? cok yakin hemde cok... bana da dua etsene ya cok ihtiyacim var :p

0|0
    0|1
  • kardeşim sen iyi bir insan olmaya bak, "insanlardaki kusurları örtmeye çalış" sevdiğin kişileri veya umrunda olan kişileri doğru yola yöneltmeye çalış, diğerlerinden sanane, insanlar istediğini yaşar. bana görede uçlarda olan insanlar çok, benim zıttım olan ya da sevmediğim kişilikte insan çok ama ben hiç bir zaman bundan dolayı ne üzüldüm ne isyan ettim,
    herkes kendi içi nasıl rahat ediyosa öyle davransın.

0|0
    0|0
  • Ya bilmiyorum bole dusunnler varmi ama dibine kadar haklisin ben de bole dusunuyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• daha bunlar başlangıç gün gelecek insanlar sokak ortasında zina yapacaklar ve biri çıkıpta kardeşim biraz git ilerde yapta millet görmesin diyen adam bile sorgusuz sualsiz cennete gidecek
    bu zamanları göreceğiz ya da bizden sonrakiler görücek ama ben bu aralar kendimde gelişme görüyorum övünmek gibi olmasın ama allahda bozmasın dine çok uzak değilim bu aralar namazada başladım 5 vakit olmasada kılıyorum allah kurtarsın herkesi diyecek ve yapacak birşey yok hadi allaha emanet

0|1
    0|0
  • Vakti zamanında ben de senin gibi düşünüyordum. Çağım toplumun başkalaşım geçirdiği bir döneme denk geliyor. Ben depolama ayak uydurmak için imansızlığı seçerek manevi açıdan kasıtlı olarak kendimi kirlettim ve imansızlığı seçtim. Aşağıdaki konuma bakarak değerlendirme yapabilirsin.

link

0|0
    0|1
  • ey mşlh.

cevabım çok kısa dedi..ee soruya göre normal.

0|0
    0|1
  • çevreni değiştirmen lazım.yüzde 90 ı öyle değil çevrendekilerin yüzde 90ı öyledir

0|0
    0|1
  • evet arkadasim eline diline saglik cok guzel konusmussun helal olsun iste gencligin sonu kotuye gidiyor herkes para mal mulk seks pesinde imanli insanlar da var ama onlarin da cogu faizcilik yapiyo yani cift tarafli insanlar da var :((((

0|1
    0|0
  • herkesin inancı kendinedir. allah ile kul arasına giremezsin.

0|0
    0|1
Yükleniyor...