Evlilik arefesi nasıl ayrılsam?

sevgilimle evlilik arefesine doğru ilerliyoruz ama ben bi şekilde ayrılmak istiyorum. ona karşı duygularım eskisi gibi değil ve evlilik için yeterli hiç değil.

ayrılamayışımın sebebei onu çok fazla üzmek.

asıl sebebi ise artık bakire değil.

ne yapmalıyım ?

onu mutlu etmek için evlenmeli miyim yoksa kendimi bu duruma psikolojik olarak alıştırmalı mıyım ?

0|0
25|9

En İyi Erkek Görüşü

• arkadas kızla kız ıcın herseyın ılkını yasamıssın .bence ona saygısızlık yapma kendını alıstırmaya çalıs evlılık kötu degıldır .kızın guzel yanlarını dusun onu sevıyorsun ama şu an an sıkıldıgını sanıyorsun ılerde cok pişman olursun bak .sahip çık kıza ortada bırakma allah yardımcın olsun

2|1
    0|0
    • saolasın dostum çok güzel yorum yapmışsın

• cok hakli. vicdanin varsa sakin yapma. hayatin boyunca hakkina girdigin icin basina gelen her kötü olayda hak ettim diyeceksin. kizin hakkina girme.vebali büyük.evlenmeden önce bu zamanlarda bütün erkekler sorgular sıkılır bunalir kararsiz kalir.sorumluluk alabilirmiyim diye.yan cizsemmi acaba diye. ama evlilik gercekten güzel.ayrica iliskiye girdikten sonra ask biraz bayatlar dogru.ama önemli olan inan bana sevgi ve saygi.sayginiz varsa anlayisliysaniz cok mutlu olursun.cok saglam olur evlilik

Kızlar Ne Diyor 25

• şimdi kız kardesin oldugunu dusun.. sonra aynını yasadıgını.. sonra gidip o adamı bulup öldürdügünü...

Sen o kötü adam olma.. Tekrar seversin evlilikte keramet vardır güzellik vardır ama evlenmezsen ömrünün bir anında muhakkak ahı nı yaşarsın bu senin için hiçte hos olmaz.

2|1
    0|0
  • acele iyi düşün doğru kararı ver.ne kendini kandır nede olnu.unutma boşandığınızda da bakire olmayacak.ve bu durumu tüm çevresi bilecek çünkü bir evlilik yapmış olacak.bana kalsa hepsi normal şeyler de sizin çevrenizi bilemem.

0|1
    0|0
  • hem yaptın hemde bakıre değil diyosun.madem böyle aşağılayacaktın hiç yapmasaydın..yazık kıza.evleneceksın.

3|0
    0|0
  • Seni öldürse yeridir(nokta)

2|1
    0|1
  • oldu sen kızla her haltı yee vaatler ver evlilik arifesinde çek git bidaha asla mutlu olamıcaksınnnnnnnnnnnnn...

5|0
    0|0
  • Belki evlilik artık ciddileştiği için korkmuşsundur. Önce sevgilinden ayrıldıktan sonra mutlu olabilecek misin bunu düşün. Sonra karar ver.

0|0
    0|0
    • çok düşündüm ama çok mutlu olamıyorum, onun kadar mutsuz da olamıyorum.

• o kız sana güvenmiş, duygularına inanmış, bir de burda sanki başkası yapmış gibi yazıyorsun, ayıp yaa.. sende böylesine bi düşünce varken o kızla evlenmemen emin ol kız için daha hayırlı, bütün ömrünü yalan duygular üzerine kurmaz en azından

4|0
    0|0
  • kendi kendini imha et.

3|2
    0|0
    • aslınad en mantıklsıı o

• mantık abidesi artıladım

• Siddetle katiliyorum. Kızı yemis yemis, simdi de evlilik istemese bile vicdan azabindan dolayi kafam karisik numaralari yapiyo. Hay senin erkekligine, töbe töbe...

• şaka mısın? kendin boz sonra da hevesim geçti de... insan önce ne bok yiyeceğine karar verir ondan sonra bi hareket yapar. yiyemeyeceğin bokun başına geçme bi daha.

0|0
    0|0
  • Evlenme arefesine gelene kadar, oturup düşünseydin o zaman kararını verseydin o zaman çocuk oyuncağı mı bu işler kendine gel.

1|0
    0|0
  • duygularından emin değildin madem neden birlikte oldun mecbur hissetme diyecek artık ya benim ya kara toprağınsın diyecek hali yok zor bi karar umarım ilk başta kız için sonra kendin için en iyi kararı verirsin

2|0
    0|0
    • kim ne dese haklı bu durumda.

mecbur hissediyorum.

ve burdaki yorumlardan dolayı da artık sanırım evlilik konusunda karar kılıcam.

• hayırlısı oda çözüm değil evlenipte mutsuz olup kızıda mutsuz edeceksen bir ömür boyu mutsuzluk çekilecek durum değil dahada kötülük yapmış olursun önemli olan evlendikten sonra hem sen hemde kızın mutluluğu bunu sağlayabilecekmisin bunları sor kendine

• tabiki evelenceksın! onun bakırelıgını alan baskası değil ozamn sn evelenip evlenp bosanacakmısın ayrıca o kızın beddualarıyla yasayamassn bıl

• Bir şey söylemek istiyorum ama, neyse kalsın.Bsg.

1|0
    0|1
  • İş ciddileşti kaç bakalım. Ayıp ya...

1|0
    0|0
  • Sen yapmadın mı?hayret bişeysin.şimdi adam gibi sahip çık o kıza!

2|0
    0|0
  • hem onunla birlikte oldun hemde bırakmakmı istiyosun madem bu kadar sevmiyodun bunları evlilik arifesine gelene kadar düşüncektin vazgeçipte o kızın hayatını karartma..belkide evlilik stresinden bunaldın geçer merak etme

1|0
    0|0
  • adam olmaz sizden yeminle git başkasına kızın ahını al kendine gelirsin

2|0
    0|0
  • Madem bisey yaptin arkasinda duracaksin. Evlenmelisin evet. Allah seni affetmez

2|0
    0|0
  • A.B.L bunun açıklamasını bul ödülü kap

0|0
    0|0
  • şimdi sen kıvırıyorsun, nasıl sevdin ki hafifledi ya kendini bilmiyosun ya da evlilikten kortuğun için sevgim azaldı bahanesi yapıyosun, o zaman evlilik aşamasına getirmeyecektin işi, kıza üzüldüm senin gibi kendini bilmezi seviyo galiba :(

0|0
    0|0
  • ne kadar kötü oldugunu farkndamısın kızzın hem bakırelıgını alıosn hemde yarılmak ıstıosun yazık vala

0|0
    0|0
  • hayatınız yalan

1|0
    0|0
  • evlen.seversin yeniden.

0|0
    0|0
  • Level atlamışşsın layığını bulman ümidiyle.

2|0
    0|0
  • Hem kızın ırzına geç hemde caydım ben bu işten de ailesinden birine bu durumu anlatırsa kız ki anlatır anlatmak zorundadır başına geleceği sen düşün.

5|0
    0|0
    • ırzına geçmedim kendi isteğiyle oldu, olduktan sonra da kendini bana mecbur hissetme dedi.

• Kız başkası tarafından kızlığı alınmış desen tamam denilebilirdi kendin sahip olmuşun niye bu kadar tiksindin kızdan

• sebebini bilsem soru işaretim kalmıcak.

• Pes yani pes yazik gunah birakma kizi

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Yapı olarak evliliğe hazır değilim desen anlarım, evlenmek istemiyorsundur saygı duyarım.

Ama bekaretini bozdum,gazı kaçtı,bakire değil diye evlenmek istemiyorum diyorsan , dostum yatacak yerin yok, dürüstçe fikrimizi soruşsan adilik.Kusura bakma seni tanımıyorum,sana demiyorum,bu fikrin sahibi her kimse hepsine diyorum.

4|0
    0|0
    • yapı olarak hazır hissetmiyorum biraz zaman geçse belki fikrim çok farklı olucak.

ama ona bana zaman lazım evliliği erteleyelim desem yanlış anlayıp üzülcek diye korkuyorum.

• bayiliyorum sana <3

• O zaman kızı umutlandırıp utanmazsın değil mi? Sonuçta severek birlikte olmuşsun başka bi nedenle değil.

• Artık bakire değil derken ? Paketi açtım oksitlendi mi diyorsun ?

3|2
    0|1
  • Bence artık mecbursun evlenmeye yani bu noktadan sonra vazgeçmek olmaz..

3|0
    0|0
  • çok yazık olur kıza.

1|1
    0|0
    • eğer uzun bir ilişkinin yarattığı bir durumsa çok çok iyi düşün. pişman olursun.

• onun için çok zor bi durum olur ayrılık.

saol dostum yapıcı fikirlerin için.

• teşekkür ederim. herşey gönlünüzce olsun. ve son olarak; tek taraflı olarak bitirmeye kalkma bu süreci nasıl beraber başlattı iseniz yine beraber bitirin eğer bitecek ise ve ortaklaşa çözümlerle. yoksa her iki tarafta mutlaka zarar görecektir.

• la gardaşım hayatta ev al araba al ama asla bir kızın AHINI alma...

4|1
    0|0
  • kim bilir ne temiz duygularla sevmiştir senii..

3|0
    0|0
  • neden vazgectin?

0|0
    0|0
  • onu yatmadan once dusunecektın guzelım..hep ver hem sevmıyorum de gercı onu bozmaz bu durum ıstedıgını almıs

0|0
    0|0
Yükleniyor...