Gelmiş geçmiş yaşamış bütün kadınlar oradayken yine aynı kadınla niye eveniyorum yine? Bu doğru mu?

Değerli kardeşimiz;

Huriler cennet kızlarına denir. Bu dünyadaki evli eşler ahirette de cennete giderlerse bir birleriyle evlendirileceklerdir.

Dünyada bekar olarak imanlı bir şekilde vefat etmiş bir kadın Cennete girdiğinde, Cenab-ı Hak orada onu mü'min bir erkekle nikahlar. Çünkü, Cennetin zevklerinden birisi de, yeme ve içmenin yanında nikahtır. Kadın da bu nimetten istifade etmelidir. Bilindiği gibi, Cennetteki her erkeğe iki dünya hanımı yanında derecesine göre huri ihsan edilecektir. Diğer taraftan, kadın bakire olarak vefat ettiği gibi, erkeğin de bekar olarak öldüğü vakıadır. Cenab-ı Hak bekar erkekleri de Cennette nikahlayacaktır.

Ayrıca Cehennemlik erkeklerin Cennetlik olan hanımları, Cennet ehli mü'min erkeklere miras olarak kalır. Çeşitli hadislerde ifade edildiği gibi, mü'min erkekler kendi hanımlarından ayrı olarak bir de Cennetlik hanımlardan bu şekilde olanları nikahlayacaktır. (İbni Mace, Zühd: 39)

Güncellemeler:
Benim sevgilim orda bile hurilere dokundurmaz :/

0|0
5|1

En İyi Kız Görüşü

• Öbür dünyada bile yiyişmeyi düşünüyosunuz

0|0
    0|0
    • benim için cenneti ilgi çekici kılan en ömenli şey .

• bi git ya abazan pislik dinide karıştırıyo bu dünyada yetmedi öbürünü düşünüyor

• abazan filan değilim evliliğe doğrugiden mutlu bir ilişkim var.

Kızlar Ne Diyor 4

• yalan o yalan öbür dünyada istediğinlesin.

0|0
    0|0
  • duygular irade dışıdır niyesi olmaz bazen

0|0
    0|0
  • cennete gidersen kıskançlık damarları alıncak rahat ol :D

0|0
    0|0
    • Sahiden o zaman grup yaparım burda günah :)

• Allah'a isyan mı ediyorsun bre zındık!

1|0
    0|0
    • Hayır ama bu sadece bir yorum ?

Erkekler Ne Diyor 1

• ordayken kendi eşini öyle bir göreceksinki yüz defa aşık olacaksın o da sana öyle orda kıskançlık kibir şu bu olmucak ben 70 huri artı 2 eş artı bir köşk ve dilediğin kadar meze diye biliyorum :D

0|0
    0|0
    • benim sevgilim orda bile hurilere dokundurmaz :/

• sevgilinde orda nurileri görünce izin verebilir :D

Yükleniyor...