Bakirelik sizin için ne ifade ediyor?

Şimdi bakirelik sizin için ne ifade ediyor.

Bayanlarında erkekler kadar özgür bir şekilde yaşaması gerekir mi?

Dinimizde yeri nedir?

0|0
5|28

En İyi Erkek Görüşü

• Dinimizde yeri yoktur.

Tabi inanıyorsan.

Kitabı kaç kişi orjinalinden okudu.

Ama sorarlarsa ülkenin %99 u müslüman.

Onun dışında bakirelik kişiye göre değişir.

Ama ben çocuğumun annesi olacak kişinin birilerinin tek gecelik eğlencesi olmasını hazmedemem.

Düzeyli bir ilişkisi olmuştur sonuca varmamıştır belki, ama sen kaşar gibi kucaktan kucağa gezeceksin sonra bakirelik önemli değil diyeceksin.

Yeak yeaaa kaynatan yakışıklı mı senin?

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• öncelikle kızların erkeklerle kendini mukayese etmesi en büyük hata. bu söylediğim ayırımcılık değil. sebebini anlatayım. birincisi insanlar ayrı ayrı yaratıldı. hiç bir zaman kötü olan örnek alınmaz. erkeklerin yaptığı doğru değil ki örnek alasınız. ahlak dışı davranmak özgürlük değildir.

kadın özel yaratılmıştır. erkeğe çok eşli olmak gibi şartlı izin varken ki şartlı diyorum. normalde erkekte dinen tek eşli olması gerek. çok özel şartlarda izin var. ama kadını paylaşılmaz kılmış. kadına değer vermiş. kadının herkes tarafından paylaşılabilir bir cinsel obje olmasına izin vermemiş.

bir kız önce allahın emri için sonra kendine verdiği değer için bu konuya bakmalı karar vermeli. eğer kendini herkes tarafıneden paylaşılabilir bir cinsel obje görüyorsa kendi tercihi. bu özgürlük değildir. erkekler ahlaksızlık yapıyor bizde yapalım gibi bir mantık olamaz

1|0
    0|0
  • Bakireliğe çok önem veren biri değilim, geçmişinde sevmişindir evlilik umuduyla bir şey yaşamışındır, bunu ömür boyu çekemezsin. Ama her önüne gelenle yatarsa o zaman saygım da olmaz bakış açımda iyi olmaz. (:

1|0
    0|0
  • dinimizde yeri nedir bilmiyor musun? fuhuşun dinimizdeki yeri azaptır. Allah'a karşı gelmektir. ne bayanların ne erkeklerin karşısındaki helali olmadığı sürece bekaretini vermemeli. tabi bu benim inancım. herkez istediğini yaşayabilir ama benim için bu kural önemli.

1|1
    0|0
  • Bu konu hakkında farketmez demiyorum.

Özellikle gençliginde doyasıya sevismis, bakire olmayan bir kadın istiyorum.

Her ikisinle de sevistim. Bakire ve tecrübesiz kız çekilir şey değil.

Kadın dedigin yatakta orspu olacak, sokakta hanımefendi, mutfakta aşçı.

5|0
    2|1
  • bayanlarla bence erkekler aynı kategorıde degıl yanı kıyaslamak yanlıs. bayan zayıftır onun bu dunyadakı rolu farklı. yanı kendını erkekle kıyaslayan bayanlar war onun ıcın yazdım bunu bugun olımpıyatlarda bıle bır byn bır bay yarısları var dımı. sıkıysa bır bayan kazansın karma yapılsın hersey. coook nadır kazanır kazanırsa da kadınlıgından vazgecmesı gerek. yanı bakırelık ve bakırlık bıre bır degerlendırmek bence yanlıs. dınen nasıl bılmıyorum yazarsan ogrenırız. yanı bır ıkı bırsey bılıyorum da emın olmadan dını konularda baskalarını etkılemek yanlıs bence arkadasım.

1|0
    1|0
  • Bekaret önemli. Ben şimdiye kadar eğer fırsatları değerlendirseydim yaşım kadar çoluk çocuğum olurdu. Yapmadım. Eşim olcak hatunun da bakire olmasını isterim. Bu hakkım. Dinde yeri ayetlerle sabit. Hz. Meryem'e Cebrail A.S. çocuk müjdelediğinde yani Hz. İsa'yı müjdelediğinde, Meryam'İn cevabı şu oluyor ; İyi ama elime erkek eli değmemişken, ben iffetsiz de değilken, bu çocuk nasıl oldu ? Dikkat çekilen noktayı gördün ?

1|0
    0|0
  • bakirelik dediğinde aklıma hep "her kadını ellemek ister ama ellenmemişi ile evlenmek ister" diye bir söz var o gelir

4|0
    0|0
  • dinimizde zina işte yani günah ama benim görüşüm şahsen sevgilimin benden önce ne yaptığı değil benden sonra ne yapacağı , ben evlilik öncesi sekse karşı değilim , yaparım da ama karşı olanlara da saygım var , ama ben önüme gelenle seks yapayım sonra bakire kızla evleneyim görüşüne karşıyım

2|1
    0|0
  • bedeni bakire olupta ruhu bakire olmayanlar var bide onlar ne olucak

2|0
    0|0
  • kaliteli olmalı insanlar erkeklerde dahil.

2|0
    0|0
  • Bana göre erkeği kadını farklı değil.Kim nasıl isterse o şekilde yaşasın.Ne yapmak istiyorsa yapsın kime ne ?

Bir erkeğin bakire bir kadın araması onunda aynı şekilde olmasını gerektirir.Aynısını bir kadında isteyebilir.

3|0
    0|0
  • RAhat kafasına göre free takılan biriysen ne önemi olacak. Ama sni böyle bir kocan olduğunda o da free takılcak. Buna önem vermeyen erkekler tek eşle yitinmez bunu bilin. Erkek için bekaret önemlidir. Sizin için tek erkeğin kadını olmak ona eş olmak önemli ise dikkat edin. Haa sevişip sevişip elin adamıyla defalarca boşalıp zarını patlattırmayanlarda bakireyim diye gezmesin ortalıkta çok basit aşağılık bir davranış.

1|0
    0|0
  • 'ruhun o* olduktan sonra bedenin bakire olsa ne olur' sözünün destekçisiyim <3

3|0
    1|0
  • Din olarak düşünmesek de olur, sorun bakirelik değil de değil. Ben insanları geçmişleriyle kabul edemiyorum.

1|0
    0|0
    • Biraz daha aç anlamadm :)

• Her hücresini ben keşfetmek isterim. Keşke diyecek hiçbir şey yapmadım, o yüzden kirli geçmişleri kabul edemiyorum.

Benden önce eski sevgilisyle gitmişse sinemaya, ben de onu götürürüm sinemaya. Bazı anları silebilmek için, kirli hatıralar kondurulmuş dudaklara yeni anılar yazarım..

Pff bu kadar işte :D

• Şimdi oldu güzel :)

• Dindeki yerini bilmem de, ilk öpüşme-ilk aşk-ilk cinsel deneyim vs. bunlar önemli şeyler, her erkek evleneceği kızın her anlamda ilki olmak ister..

3|1
    0|0
  • bakirelik bana göre bir kadının kadın olma kimliğidir..

ben çok özen gösterrim ..nasıl bakirelik önemliyse bakirlikte o derece önemlidir bana göre..

keşke hepimiz hz yusuf kadar ince ruhlu olabilsek ..

4|0
    0|0
  • bu toplumda kadına ve cinselliğe bakış rezalet olduğu için kadının kendini koruması gerektiğini düşünüyorum.benim için bekaretin anlamına gelecek olursak birkaç yıllık ciddi bir ilişkisi olmuştur birşeyler yaşamıştır ona lafım yok da ilk haftadan kucağına atlayanları sevmem.bu işin bir mahremiyeti olması gerektiğini düşünüyorum.ama kimsenin de hayatına karışmam isteyen istediği gibi yaşar o ayrı

2|0
    0|0
  • Bakirelik evleneceğin adamda bozulur. Yani ne arkadan vereceksin ne de önden. İlk ve son kez eşin yapabilecek .!

2|0
    0|0
  • Bir tarafım ciddi düşündüğüm çocuğumun annesi olacak kadının öyle olması ister fakat kendi öz eleştirimi yaparsam bunu hak etmiyorum ben bir çok şey yaşayım ve ileride eşim olacak insanda bunu düşünmem bile ki bana göre namus veya kişilik bir zardan ibaret değil ve hiç bir zaman olamaz

1|0
    0|0
  • dini karışdırma bikere sen kendine sor önce bakirelik önemlimi kısaca herkes kendınden sorumlu bebeğim analdın

1|0
    0|0
  • cok ince bir yol herkes kendince haklı

1|0
    0|0
  • Bakın dostlar, öncelikle herkesin görüşüne sonsuz saygı duyduğumu belirtmek isterim... Bir erkek ile bir kadın hukuki ve yasal anlamda eşit olsa da yaratılış olarak eşit değildir, iki cins birbirinden ayrıdır. Bir erkek, kadının yapabildiklerini ve özelliklerini taşımaz, bir bayan da bir erkeğin özelliklerini taşımaz... (istisnalar hariç) Türk toplumunun övünülecek kadar güzel ve hayatı anlamlı kılan örf, norm ve tabuları vardır... Batılılaşmak derken, batının çığırından çıkmış, özgürlük adı altında hayvanileşmeye kadar koşan yozlaşmış toplumunu örnek almıyoruz... Atatürk'ün dediği gibi ilim, bilim, irfan konusunda Batının iyi yanlarını alıyoruz... Yarın Doğu gelişir, doğunun iyi yanlarını da alırız memleket için... Amma velakin Bakirelik önemlidir. Bizi ve toplumsal yapımızın, aile bağlarımızın sağlamlığının temelidir. Kandırılmış, infal edilmiş bayan kardeşlerimiz elbette olmuştur, Allah onları kandıranları bin beter etsin, fakat açılan kapı kapanmaz anlayışı ile hayatlarına devam etmesinler... İnsan görsel eğilimlidir, gördüklerini yaşadıklarını unuttum dese de unutmaz, beyni kaydeder... Bu sebeple değerli akranlarım bay-bayan arkadaşlarım... Mutlu bir evlilik istiyorsak, seyirlik değil ömürlük olsun diyorsak evlilik öncesindeki yaşadığımız tüm duygusallıklarda temkini elden bırakmayalım... Bende dahil dikkatli olalım... Erkek arkadaşlarımız da biraz sağ duyulu olsunlar, temiz bir bayanı yalanlar ile kirletmesinler... Vebalini çekerler bir ömür... Benden söylemesi... Tabi şunu da eklemek lazım, terslikle araç sürerken birisini ezerek öldüren ile, bir seri katil bir olmaz... Duygularımı içtenlikle paylaştım kimse yanlış anlamasın, Atatürkçü, Dinine Düşkün, sıradan hatta hatta hakir bile görülebilecek kadar sade bir Türk genciyim ben... Sözlerimi Mehmet Akif ERSOY'un kısa bir dörtlüğü ile sonlandırıyorum...

-Sakal yobaz işi, top sakal ise medeni,

-Sen ne de çabuk unuttun ehl-i sünnet dedeni?

-Medeniyet dediğin açmak ise bedeni,

-Desenize hayvanlar bizden daha medeni...

Allah'a emanet olun...

0|0
    0|0
  • Erkeklerde dinimize göre özgür yaşayamaz soran arkadaş. Namusun kadını erkeği yok.

4|0
    0|1
  • Dinimizde erkege ayri ,kadins ayri bir sekil yoktur kadina haram olan erkegede haramdir ,zina cok buyuk bir gunah ve seriat kanunlarinda olume bile sebebtir ,su an malesef bataklik tarzi bir hayat yasiyoruz kulagimiza kadar pislige batmis bulunuyoruz

1|0
    0|0
  • hayır yaşamaması gerekir. aslına bakarsan erkeklerinde yaşamaması gerekir.madem müslümanız diyoruz... ama türk kültüründe erkekler yapınca çapkınlık oluyor. kınanma olmuyor ya da hor görünme. ama yanlış bence.

1|0
    0|0
  • evlenecegim kız kesin bakire olacak arkadasssss !

1|2
    2|1
  • bakir ve bakire kalabilmek güzel bir şey

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• Özgür yaşayan özgür biri ile birlikte olduktan sonra mesele yok ikiside özgürdür. Mesele şu ki:

Kendi hayatında kavrulan birini de bu b*kun içine sürüklemeye çalışıyorlar kız olsun erkek olsun kendi b*k hayatında bogulsalar mesele değil.

2|1
    0|0
  • Turk erkegi gururuna yedirmez esinin ondan once beraberligini.

Benim icin namus bakirelikten gecmiyor. Ha ama Turkiyedeki feministlerde son zamanlarda bakirelik cok on planda. Resmen bakire kalmayin gidin sevisin mesaji veriliyor. Yani sirf tabulari yikmak icinde onune gelenle birlikte olmak ne kadar mantikli bilmem. Ozgur kadin olmak sevismekten gecmiyor bunu anlamiyor turkiyeli feministler.

2|3
    0|1
  • ben özgürüm dinde özgürlük der , hesabı da ayrı tabi ..

1|1
    0|0
  • Cinsellik bir ihtiyaç.Neden kadını bu şekilde bir aşağılama vardır ki ya yazık. Eğer bakire bir kız istiyorsan sende bakir olacaksın. Eğer bir sürü kızla yatmış sonra gel ben "bakire kız istiyorum ben her ortamı gördüm temiz kız istiyorum." deme lüksünüz yok beyefendiler. Lütfen önemli olan ruh ile aldatmaması karakterinin düzgün olması.

3|3
    0|0
  • dinimiz cinsellik için nikahsız her ilişkiyi haram kılmıştır nikah tabi sadece resmi nikahla sınırlı olmayacak

2|1
    0|1
    • Dini nikah gerekli sanırım

• evli kişilerin dini nikahı kıymaları daha uygun olur sonuçta resmi nikah var deyip önemsememek olmaz sonuçta dinimiz bunu emretmiş

Yükleniyor...