Bakire olduğum için utanıyorum, Türkler niye böyle?

selamlar herkese.ben 1seneden uzun süredir yurtdışında yaşıyorum. bir süre daha buradayım sonra geri döncem trye.burda herkes çok rahat yaşıyorken bakire olduğum için çok mutsuzum.yabancı erkeklerle flört ediyorum ama sonra bakire olduğumu söylediğimde algılayamıyorlar niye diyorlar toplumsal baskıyı anlayamıyorlar.mesela şimdi birisiyle yakınlaşıyorum türk olduğum için bakire olduğumu tahmin etmiş önceden.ama ben kendimi kötü hissediyorum.neden biz böyle kalmak zorundayız.neden türk toplumu bukadar önem veriyor?mesela normal muhabbet ettiğim insanlar nerelisin diye sorduğunda türküm dediğimde bile bakış açıları değişiyor.bıktım artık bundan.neden türkiyede kadınlara bu kadar baskı uygulanıyor.

0|0
6|34

En İyi Erkek Görüşü

• Bahsettiğiniz durumu Amerikalı bir sporcu kadından okumuştum. O da kendisini evleneceği kişiye saklıyormuş ve erkeklerin aldığı karara saygı duymadıklarından yakınıyordu.

Öncelikle aldığınız karar ne konuda olursa olsun karşınızdaki kişi sizi bu şekilde kabul etmeli. İsterseniz önünüze gelenle yatarsınız, istemezseniz yatmazsınız. Sadece cinsellik değil her konuda bazı seçimler yapar ve bunların sonuçlarını yaşarız. Bu hayat sizin ve bu kararları alacak kişi sizsiniz. Hepimiz aldığımız kararlardan ötürü sorumluluklar duyar ve bunun sonuçlarını yaşarız. Başbakanda olsanız, 5 yaşındaki bir çocuk da olsanız bu seçimleri yapmak durumundasınız.

Bu noktada önemli olan sizin ne yapmak istediğiniz. Canınız ne istiyorsa, neyin doğru olduğuna inanıyorsanız onu yaşamalısınız. İnsanların ne düşündüğüne bakmadan, onların eleştirilerine karşı çıkmalısınız. Farkındaysanız "insanlar" kelimesini kullanıyorum ve hangi grubun doğru olduğu konusunda bir yorum yapmıyorum.

İnsanların size hükmetmesine ve üzerinizde baskı kurmalarına izin vermeyin. Bu hayat size bahşedildi. Ne bana ne de bir başkasına söz söylemek düşmez.

Kendi hayatınızı doyasıya yaşayın.

3|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 33

• Güzelim yanlış düşünüyorsun. Bir kere içinde yaşadığın toplumun kültürel değerleri ve toplum normları farklı. Oradakilere bakirelik çok ayıp ya aptalca bir şey gibi gelebilir. Ona bakarsan afrikada ki bazı kabilelere göre gece gizlice düşman kabilenin köyüne sızıp çadırlarına girip küçük çocukları uyurken içlerinden birinin boğazını kesmek çok büyük bir cesaret örneği olarak kabul ediliyor ve bunu yapana kabile reisleri hediyeler yağdırıyor. Ama aynı şeye biz canilik diyoruz. Kısacası sana göre bana göre ya da avrupalılara göre değişen ve göreceli olan konularda yok utanıyorum yok niye bu böyle diye canını sıkma. Sen kendine göre hareket et. Hayatını insanların görüş ve laflarına göre ayarlama. Eğer canın birileriyle yatmak istiyorsa yat ama bunu millet istiyor diye değil kendin istiyorsan yap. Cinsellik konusunda ne yaparsan yap sonuçlarını da düşünüp göze almayı da sakın unutma. Avrupa da bakireliği pek takan olmaz ; ama olur da bir gün gönlünü bir türke kaptırırsan ve adama da bakire olmadığını söylersen aklına gelecek ilk şey şu olur: ''Ben bu kızı binlerce kez öptüm ama kim bilir öptüğüm yerlere kimlerin penisi değdi ya da kimlerin spermleri yapıştı'' Ve midesi bunu kaldırmayabilir. Kısacası ne olursan ol kendin ol ve kendi kararlının sonuçlarına da katlanmasını bil.

1|1
    2|0
  • kızım kimseye baskı uygulandığı yok. ne halin varsa gör. sen herkes tarafından paylaşılmak istiyorsan paylaştır kendini. bu seni bağlar.

unutmaki bakirelik meselesi türklerin bir kuralı değil allahın koyduğu bir kural. herkes kendi inancı ve onuru için yaşar ona göre davranır. biz türkiyede kimsaya baskı yapmıyoruz. insanlarımızın kimse ile paylaşılmamış bir kadınla kendisini bir cinsel obje olarak görmemiş kendini kullandırmamış bir kadınla hayatı paylaşmak istemesi gayet güzel ve doğal bir tercih. neden rahatsız oluyorsun ki. sen istediğine cinsel obje ol herkesle kendini paylaş. kimse sana baskı yapmaz. o senin tercihin. topluma suç atma.

0|1
    1|1
  • Aşağıda bakire olmazsam evlenemem gibi bir yorum yapmışsın sana en az çevremde bakire olmadan evlenen ve kocalarını kendilerine köpek eden hatun gösterebilirim ve en az 100 tane de bakire olarak evlenip kocaları tarafından köpek kadar değer görmeyen hatun da gösterebilirm . çok yanlış düşünüyorsun çok...

2|0
    1|3
    • şimdi mesela ben biriyle birlikte oldum diyelim ileride birine aşık oldum ve evlenme aşamasına yaklaştık bakire olmadığımı öğrense evlenmezki türklerin çoğu öyle.bu sitedede çok soruldu.mutlaka kullanıp atma meraklısı millet

• Ve seks sadece vajinal seksten ibaret değil ki sevişmek denen bir şey var oral seks denen bir şey var anal seks denen bir şey var ama tabi anal seksi deneyimli olmayan bir erkekle asla yapmanı tavsiye etmem deneyimli bir erkekle inanılmaz zevk alırken deneyimsiz bir erkek sadece acı verecektir...

• yahu pazardan arkadaşım yere düşen bişeyi kimse yemez neden ? çünkü ayak basılmıştır o ayakla tuvalete girilmiştir pislik bulaşmıştır..kimsede kaldırıp o yere şeyi yemez..

kız zaten git gel içerisinde sen niye ayakta dur pisliğe bulaşma demek yerine pislige itiyorsun ki kızı ?

kızım sende aklını başına topla aşka inana bir yapın var aşık oldugun evlendigin adama kendini sakla ve ilk geceni onunla utanarak degil mutlu olarak geçir..

• İnsanlar özgürlük bilincinden yoksul meleğim üzgünüm. Bunun ciddi anlamda boy gösterdiği ülkelerden biride Türkiye. Her hangi bir Din'e inanabilirsin. Bu senin özgür düşüncelerini gerçekleştirdikten sonra sana kötü gözle bakılıp kınanması anlamına gelmez. Fakat bunu Türkiye'de yapıyolar. 18 yaşını doldur birisi ile evlen çocuğun olsun ve sonra 25 senelik bir pişmanlık. Geçen bir gece kulübünde tanıştığım kız 16 yaşında olmasına rağmen evine kör kütük sarhoş gittiğimizde babası saat 3 gibi buzdolabında birşeyler ararken bize kızgın bakışlarla sorduğu tek soru. ''Yoksa sizde mi açsınız'' oldu.

3|0
    0|0
  • nedenı ne biliyormusun herşeyden önce MÜSLÜMANLARDA NAMUS ÖNEMLİ eger deger vermıyorsan düşünmüyorsan nıye bunca zaman bekledın pekı olsaydın bırıyle o zaman evlenınce kocanı da aldatırdın emınım ben ya nasıl bir türk bunu dıye bılıyor hala aklım almıyor yazıklar olsun ...

0|2
    2|1
    • sen bakir misin

• Kizi hakli bulmuyorum ama senide bulmuyorum.evleeden once birseyler yasayanlar evlenince niye aldatiyorlar? Niye bunu kizlara yapistiriyoraun tanimadan

• ben haklıyım demıyorum sadece müslüman ve namustan bahsettıgı için sinirlendim o kadar yoksa ben haklıyım demıyorum yazılarımı dikkatlı okursan sevınırım ...!

• kadınlara baskı yok...bak yasakilişki dedigimiz şey yani nikah olmadan girilen ilişkiler herkesin hoşuna gider...

aynı içkinin haram oldugunu bile bile içmek gibi

aynen havadan gelen haram paranın tatlı oldugu gibi

farkındayssan insanın hpoşuna giden ama zararlı olan herşey yasak dinimizde...sen şimdi bekaretini verdin başkasına...hoşunada gitti aldıgın zevk...ya yarın evlendiginde kocanın altına yattıgında aklına o zamanki aldıgın zevk gelirse ve kocanla mutlu olamazsan ? ya da kocan senden önce başkasıyla birlikte oldugundaki zevki sende yaşayamazsa mutlu olabilirmisin...bide burdan bak

1|0
    1|0
  • aynı durum amerkida başıma geldi,

2|1
    0|1
    • bakire misin sende?

• dneiyorum zaten 23 yaşımaca kaçtım ama artık karakterine göre sevgili seçmek istiyorum dine ırka göre değil

• peki bu sevgili seçerken var mı bir kriterin,hem karbuz mu seçiyon sen

• Kusura bakma ama sen toplum yüzünden kendini kısıtlıyorsan bunda senin de suçun var.Toplumdan önce kendinden utanmalısın, bu ülkede her türlü baskıya rağmen kendi istediği gibi yaşayan takdir edilesi çok fazla kadın var.

2|1
    0|2
    • evet ama ben okadar güçlü olamıyorum.çünkü bu tamamen bütün hayatı değiştiren bir karar

• Eğer böyle yaşamak içinden gelmiyorsa, istemiyorsan yaşamıcaksın o zaman.O kadar gücün yoksa da gücünün yeteceği hayatı isteyeceksin.Hayaller aleminde dolaşıpta burada isyan etmekle hiçbir şey değişmez!

• boş ver onlar o değerin ne olduğunu bilmez çünkü onlar meziyeti geniş adamlar adam karısı ile yatıyor karısı adamın arkadaşı ile yatıyor ama adam hala rahat

1|1
    1|0
  • Sen kendi kültürüne ve toplumun ortak değerlerine göre yaşamalısın.Yoksa dejenere olur gidersin.Ahlak değerlerini,kültürel farkları algılayamıyorsan o senin eksikliğin.

Bakire olduğun için utanıyorum demek tam bir saçmalık.Ozaman ver gitsin bekaretini.Yabancı erkekle de evlen madem bizlerden utanıyorsun.Kimse sana bakire değilsin diye başka gözle bakmaz.Anal -oral seks yap,sonra bakireyim diye ortalarda dolan.

Yaşadığın ülkede rahatça seks yapamıyorum diyebilirsin ama bizleri aşağılayamazsın.

1|0
    3|0
  • Örümcek kafalı zihniyet namusu bacak arasında sandığından kaynaklanıyor

3|0
    1|2
    • örümcek kafalı zihniyet dedin ya EVLİMİSİN ?

Evli değilsen evli olsan eşinin başka birisi ile cinsellik yaşamasını kabul edermisin ?

• Neyin kafasını yaşıyorsunuz gelen cevaplara bak

• sen neyin kafasını yaşıyorsun..namus bacak arasında degilde nerde?

hıı ben çok iyi insanım istedigime veririm ama benim ruhum temiz :) bu mudur senin namusun :)

• kimse kimsenin şeyini tutmuyor ,kilit vurmuyor,istediğine verebilirsin,bakire kalmak zor geliyorsa ver kurtul,isteyen istediğini yapar senin hayatın,senin düşüncen,senin kavramların , evlenme hayalin varsa ve bu insan türkse biraz zor kabul görürsün orasıda ayrı,

0|1
    1|0
    • bi erkek olarak bunları söylemen doğal evet fiziksel bir kilit yok ama psikolojik olarak ağır bir baskı var.

• baskı yok bence isteyen istediği yerde olur ve istediği bir çok şeyi yapar...kazanacağın ve kaybedeceğin şeyleri listeleyip ayrıntıla... baskın olanı uygula...

• Bizde mi orspu olalım? Bizde üvey annemizi sklm. Bizde akrabmızı sklm. bizim kızlarmızda mı 13 yşnda kızlığnı bozdursun. yok Kalsın. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

1|3
    2|1
    • türkiyede ensest ilişki olmadığını tecavüz vakalarının olmadığını mı savunuyorsun?

• İstisnalar kaideyi bozmaz. Yabancı ülke namusunu koruyan yok mu zannediyrsn? Onlarda istisna. Tecavüzcüleri seyinden tavana ascaksın. ben onları savunmuyrm! Ama bir insan bakireliğinden utanıyorsan yazık derim! Git kimnle yatyrsan yat. Eğer genissen sorun yok. Ama bana dar kafalı diceksn blyrm. Evet dar kafalılık buysa ben dar kafalıyım! Bundan memnunum. Herkesn namusu kendinden sorumludur.

• Utandığın tek şey bakirelik olsun sayın bayan.

0|2
    1|0
  • bakire olduğundan utanıyorsan ya da sıkılıyorsan ver birisine kurtul.

NEden vermiyorsunki bakireliğini

1|1
    0|0
    • çünkü ileride türkiyede bir aile sahibi olmak evlenmek istiyorum.ama eğer bakire olmazsam trde evlenme ihtimalim yok denecek kadar az.

• Evli değilim fakat evleneceğim insanın geçmişi umurumda olmaz önemli olan birlikte olduğumuz dönemdir Fakat bir ilişkide kimse 3. birini istemez bunun zihniyetle alakası yok eşini tek kıskanmayan hayvan domuzdur

• o zaman geçmişide seni ilgilendiriyor demektir. sen ne kadar geçmişi beni ilgilendirmez desen boş yani...

• Türk Milleti Olarak Namusumuza Ve Şerefimize Düşkün Olduğumuz İçin Namusumuzun Bizim Şerefimiz Olduğundan Olabilirmi

0|1
    1|0
  • Her toplumun kendine göre kuralları gelenekleri görenekleri vardır türk olmaktan kendini kötü hissediyorsan başka hüviyete geçebilirsin.

0|0
    1|1
  • burası türkiye ve bizde bu toplumun birer parçasıyız...bizim geleneklerimiz ve dinimizden gelen kurallar var...ama genel olarak biz böyle mutluyuz.

1|1
    1|0
  • nasıl istiyorsan öyle yaşa kim engelliyorki seni?

1|1
    0|0
  • Arkadaşım bakire olmak el degmemis olmak en büyük şereftir.. Allah'ın senin hakkında ne dediği önemli.

Insanları takma.

Doğru yolda ilerlemeye devam et

1|2
    2|2
    • Peki sence hangisi namuslu 1.si bakire fakat erkekler ile her türlü fanteziyi yapmış ellenmedik yeri kalmamış 2.s birisine güvenmiş sevmiş onun doğru kişi olduğunu zannedip onunla yatmış Sence kim daha namuslu ?

• O zaman senin zihniyete göre ben ve tüm çevrem namussuz

Güzelmiş

• Benim dinim bunu söylüyor.

Senin dinin yoksa onu bilemem

• Bak eger senin istedgn gbi bir hayat olsaydı kızlık zarı diye bişey olmazdı. Yüce rabbimiz böyle istemiş ve bunu sorgulamak bize düşmez. Bizde bu kurala uyarak yaşıyoruz namuslu ve temiz olalım diye. Tam olark anlatamadım belki ama umarm işine yaramıştr

0|0
    1|0
  • Öyle düsünme ya rahat ol bir sıkıntı yok kasma

1|0
    0|0
  • ya sen ilişkiye girmek için bahane arıyor gibisin bence sen bunu sorun olarak mı görüyorsun!

0|1
    3|0
  • bukadar kötü hissediosan kendini..bakireliğini boz ve öyle tanış

1|0
    0|1
    • o öyle kolay değil işte ozaman bir türkle evlenme ihtimalim sıfır oluyor

• öyle bir türkiye yok!

• var..biliyorum ve yaşıyorum

• Ole sacmalik mi olur ya onlarin amaci farkli

0|0
    0|0
  • sende elin gavuruyla flört etme bakire olduğunu hissetmesin o zaman

0|1
    1|1
  • baskı felan yok buraya gelsene sen :D

0|0
    0|0
  • verceksen bana werr :D eklee

0|0
    1|2
  • o senının terchıhının kımısıs korurur ılk erkgeını evlendıngındee kımsıdee yapaprrr yanı tabıkı yanı türkıyedeeee öyleee

0|0
    0|0
  • kendı ırkından bukadar rahatsız oluyorsan gıt ne bok yıyosan ye orda baskıdanda kurtul bıze ne

0|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 6

• kusura bakma ama seni gerçekten kınıyorum. biz türküz diye değil müslümanız diye namusumuzu koruyoruz. ve evlilik öncesi ilişkiyi kabul etmiyoruz. eğer sen kendi dininden utanıyorsan diyecek bir şey yok. ama bunu türklerin üstüne atma. ki gerçi o baskı kalmadı bile.sizin gibi insanlar avrupaya özendikçe daha neler gelir başımza bilemiyorum.

4|7
    2|4
    • gerçekten tebrik ediyorum size düşüncelerınızden dolayı ...

• yaa soruyu soranda bir kere müslümanlıktan ,türklükten bir haber sen boşa konuşuyorsun

• Amma saçmalamışsınız he kusura bakmayında ben bakire kalmalıyım ama kocamın geçmişi beni ilgilendirmez ne bu ya tamam bende evlilik öncesi ilişkiye karşıyım ama aynı şey erkekte de olmalı erkeğin geçmişi de temiz olmalı aksi takdirde haksızlık olur bu. İşte boşuna demiyorlar kadının düşmanı yine kadındır diye ne olursa olsun asla kınama birini sana benden tavsiye

• iffet ve namustan mı utanıyorsunuz? Ahlaki değerler ne zamandan beri utanç sebebi olmuş?

4|6
    1|2
  • Çünkü bu ülkede hala , ataerkil zihniyet var.
    Hala mini etekten tahrik olduğunu söyleyip ördeğe , damacanaya hallenen erkek dolu. Çünkü burası cinselliğe aç olan bir ülke , burası evlilik kurumumun zerre değer görmediği bir ülke.(neden derseniz sayısızca eşini aldatan erkek dolu burası) , bu ülke hala kadınların bir et parçasıyla değer gördüğü bir yer.

Herşeyi bir kenara bırak.
    Hangi erkek "bakir" ?
    Eşitlik var mı , sen onu söle :)
    Tabi ki yok.
    Not ; o çok beğenilen , Seksi olan hatunların içi giden tüm erkekler bakir değil. Kendi halinde olanları zaten de biz istemioruz. Sonuç , aynı yere geliyor yani ;)

Ayrıca ; o dokunun amacı, kadının cinsel geçmişini belirlemek değil.
    Ergenliğe ulaşana dek vajinanın mikrop kapmasını önlemek.
    Ayrıca dokunun yapısı da , kişiden kişiye farklılık gösteriyor.

Son olarak ; bakire olup , bundan utanan bir sürü kadın var çevremde.
    -sen sormadan ben söyliyeyim.
    Türkiye'de yaşıyorum :)
    Bence de bakire olmak utanılacak bişey. Sadece cinsellik de değil , herşeyde / her konuda tecrübesiz olmak kötüdür. Yaşadığın durum çok zor biliyorum. Ama böle düşünürsen de vajinismus olursun. En iyisi bir jinekoloğa git ve o dokuyu ameliyatla aldır. Vajen girişini de genişletebilir doktor bir ameliyatla. Gitmeni öneririm.

Ve şunu söylemeliyim ki ;
    Kimle evlenirsen evlen , bakire de olsan bunu kimseye söyleme.
    Zarperest erkeklerden uzak dur.
    Et'ine değil , insanlığına değer vereni ancak bu şekilde bulabilirsin.

Mutlu kal.

#Apple

0|0
    0|0
  • dinimzce zina haram erkek olsan kırk kişiyle yatmış bir kadını karı yaparmıydın kendine acaba onu söyle ?

2|5
    1|1
  • ben 16 yaşında kaybetmiştim

2|0
    0|0
  • bende yurt disinda kaliyorum, bunun türklükle hic alakasi yok! müslümanlikla var canim benim. sen helalin olmayan birisiyle iliskiye girersen namus diye birsey kalirmi? haram! günah! bunu anlamak bukadar mi zor? mantikli düsünün biraz! gicik oluyorum sizin gibi düsünenlere, cayir cayir yanacaksiniz cehennemde vallahi…

1|0
    2|0
Yükleniyor...