Bugün bu ayet kimin işine yarıyor?

Eğer o sizi boşarsa, Rabbi ona, sizden daha hayırlı, müslüman, inanan, sebatla itaat eden, tövbe eden, ibadet eden, oruç tutan, dul ve bakire eşler verebilir. Tahrim 5 - [peygamberin eşlerine sesleniyor]

0|0
6|8

En İyi Erkek Görüşü

• Birşey desem halkın değerlerini aşağılamaktan hapse girme ihtimali var. Herhalde birşey demiş kadar oldum, bunu diyerek. Varsın müslümanlar da malum kişinin kendi çıkarı için yazdığı her cümleyi meşrulaştırmaya çalışsın. Beni Kureyza katliamına bile kılıf bulabilen bir zihniyetten bahsediyoruz.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• dini nikahta eşler boşanma yetkilerini birbirine verebilir. yani bir kadın isterse boşanma hakkını kendine alabilir.bir peygambere gelecek eş özel olmalı. birçok konuda peygambere destek olmalı. bunu başaramayacaksa boşanırlarsa o kadının yerinde daha yerinde bir hanım gelebilir. demek istenilen bu.

1|0
    1|2
    • hani saygı ? her soruda illa uyarmak mı lazım seni ? kendi fikrinden eminsen yaz geç . emin değilsin ki her cevaba atlıyorsun hala .birazcık büyü !

• mağdur edebiyatında üstünüze yok...

• sizinde cevaplara tahammülünüz yok. soru sormuşsun ve cevap verdim. seninle aynı düşünce olma zorunluluğum yok . zaten soru sormanızın amacı da her türlü düşünceyi görebilmek olmalı kendinizi destekleyecek düşüncelerle doldurmak olmamalı.

• bence bir tefsir oku ayetlerin geliş sebeplerini öğren günümüze göre değerlendirme

1|2
    0|2
    • Örnek olarak bu ayeti sen açıklamak ister misin? Bütün herşeyi yarattığı söylenen bir varlığın bu kadar basit şeylerle uğraşacağını, kendi yarattığı kadını bu kadar küçük düşüreceğini aklım almıyor açıkcası.

• beni yaratmadan önce benim ölene kadar ne yapıp edeceğimi bilmiyor yani allah? beni yaratıp dünyaya gönderiyor, o sırada dünyaya bazı ayetler ve peygamberler göndermiş oluyor, bakıyor ben o ayetlere, peygamberlere uyup yaşayacak mıyım yaşamayacak mıyım? böyle mi oluyor? [yani bir de şu yukardaki ayetin bana nasıl yol göstereceğini de anlamış değilim]

• biliyor dedim evet aynen dediğin gibi imtihan için gönderildik

mesela bu Ayetten hayırlı kadınların hangi vasıfta oluklarını anlayabilirsin

Peygammberimizin hanımlarının da davranışlarına dikkat etmeleri gerektiğini anlayabilirsin

Allahu Teala'nın Peygamberimizin üzülmesini istemediğini anlayabilirsin

bu arada ben çok fazla bilgi sahibi değilim daha iyi anlamak için tefsirlere bakılması gerekir

• Multi eşli olmanın arkasındaki ayet bu muymuş?

Bu zamanda peygamber doğacaksın arkadaş.

0|2
    0|2
    • yok o ayrı :

Nisa 3 - Eğer, (velisi olduğunuz) yetim kızlar (ile evlenip onlar) hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız, (onları değil), size hel?l olan (başka) kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nik?hlayın. Eğer (o kadınlar arasında da) adaletli davranmayacağınızdan korkarsanız, o taktirde bir tane alın veya sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için daha uygundur. [adaletden kasıt maddi olarak kadını geçindirebiliyor olmakdır]

• peygamberin karısı olarak düşünmesek, yani köşeli parantezin içindeki cümleyi görmemiş olsam, şöyle düşünürüm:

tapınacak derecede sevdiğiniz insanlarla birliktelik kurup, ayrıldığınızda, karşınıza tekrar hoş özellikleri olan insanlar çıkabilir. dünyanın sonu değil. yani mükemmel olmayabilir ama tatmin edileceksiniz bir şekilde.

0|0
    0|1
  • biri bakire mi dedi<3

0|1
    0|0
  • olayı çözmene az kalmış. go on

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Bunu buraya sorman hata, ortaya bir şey atılır gibi kutsal şeyleri atmak gibi oluyor. Dalga geçeni de çok olur, yanlış yol göstereni de. En iyisi tatmin olana kadar araştırma yap, oku, not al, tekrar tekrar sorgula.

1|1
    0|0
  • yinede kitleleri arkadan surukleyip gitmek cok zor

heleki medyanın olmadıgı zamanlarda

işin aslı ben kuranı kim yazdıysa ona tapıyorum

allahmı yazdı ona tapıyorum muhammetmi yazdı ona tapıyorum

hiç zor degil yani bu benim için :)

inanıyorum demek

0|0
    0|0
  • bu daha ilginç

111/Tebbet Ebu Leheb'in elleri kurusun. . . Kurudu da!

0|0
    0|0
  • şimdi ki dallamalarda bunu iranda arabistanda orda burda 4 karı alırım diye mi okuyor

0|0
    0|0
  • lütfen kutsal olaylara girmeyelim tartışmayalım Allah'ın(c.c) kelamını tartışmak bize düşmedi

1|0
    0|3
  • zamanında peygamberimiz mıhonun işine yaramış daha ne

cayırt

0|1
    0|2
  • kızım sana söylüyorum gelinim sen anla sözünden ne anlıyorsun

0|0
    0|0
    • Ben hakaret göremiyorum, göster nerde.

• Bir kisinin yalanci oldugunu söylemek hakaret degildir.

• sanane lan o zaman.

Yükleniyor...