Kız sünneti varmış. İnanamadım tam bir vahşet! Değil mi ?

Afrika ve kuzey ırakta kız sünneti diye bişey varmış arkadaşlar ilk defa duydum. Biraz araştırdım ve resmen cahillik vahşet kokan bir drum. Anladığım kadarıyla kadın cinsel birliktelikten haz almasın diye klitorisi kesiyor ve tahrip ediyorlarmış. Ayrıca bu anlattığım en basit sünnet çeşidi imiş. Tüm dış genital organ kesilişi bile varmış. Erkeklerde penise zarar vermeyen sadece üstte kalan deri alınan sünnet kadınlarda vajinaya zarar verşyor cinsel haz almayı engelliyor ve çoğu zaman ölüme neden oluyormuş.

Ne düşünüyorsunuz bu konuda ? Bu ülkedede gelenek olsaydı olurmuydunuz? İlgilenenler için daha geniş ve ayrıntılı bilgi doktornevra.com/cinsellik/kadin_ve_sunnet.asp (xper seviyem yetmediği için böyle verdim. Kopyala yapıştır yapabilirsiniz.)

0|0
9|17

En İyi Erkek Görüşü

• İşte tüm dünyanın gözünde Türkler de böyle görünüyor.

neden ? Müslüman kesimin içinde olduğumuz için.

Müslümanlığı bunlar zihinlere bu şekilde kazıyorlar o yüzden

Bi haberde yazan :

Ediyorlar. Uzun yıllardır ediyorlar. Hem de bunu Allah adına yaptıklarını söylüyorlar.

Washington Post gazetesinin bir muhabiri, Kuzey Irak’ta Kürtlerin kız çocuklarını nasıl sünnet ettiklerini görüntülemeyi başarmış.

Kendi kız çocuğunu kandırarak, bir ebe kadının evine götürülüşünü görüntülemiş muhabir önce. Yedi yaşındaki Şilan, pırıl pırıl gözleriyle gülümsüyor ilk fotoğrafta. Çünkü annesi onu bir doğum günü partisine götürdüğünü söylemiş. Sonra vahşet başlıyor. Yerler kan olmasın diye kir içinde bir muşamba serilmiş. Enfeksiyona karşı ise bir şişe kolonya var odada.

Sonra yüzünde iğrenç bir ifade olan ebe kadın eline paslanmaz çelikten jileti alıyor.

Şilan’ın henüz gelişmekte olan klitorisini kesip ayırıyor bedeninden.

Hikayenin sonrası çok korkunç olacak Şilan için. Çocukluğunda kendine günlerce acı çektiren cinsel organından nefret edecek. Kadın olmaktan hiç hoşlanmayacak. Evleneceği adam seksten zevk alırken o alamayacak. Kız çocuğu doğurmaktan ödü patlayacak, çünkü aynı kötü şeyin onun da başına geleceğinden emin… Çünkü Kuzey Irak’lı Kürtler arasında çok önemle uygulanan bir gelenek bu.

Şilan acıyla sünnet edilirken toplum rahat bir nefes alıyor. Erkek egemen düzen rahat bir nefes alıyor. Çünkü artık Şilan kendi zevki için değil, kocasının zevki için sek yapacak. Çünkü onlara göre artık Şilan’ın namussuzluk yapması mümkün değil…

Çünkü artık Şilan, kadın değil bir köle…

7|0
    1|0
    • yuh be, cahilliğin sınırlarını zorlamışlar,

• bunun müslümanlıkla alakası yok, işte hıristiyanlar kızlarının klitorisini kestiriyorlar kilisedeki törenden sonra: link 2.12- 2.28 dakikalar arasına bakın.

yine bu videoda klitorisi kesilecek kızın boynundaki haça dikkat et: link 3.25-3.28 dakikalar arası

• Şimdi hristiyanlıkta çeşitli.

Tıpkı bizim müslümanlarınki gibi.

Nasıl ki Alevi'ler Hz.Ali-Hüseyin'i daha çok benimsiyor ? nasıl ki namaz kılmayıp oruç tutmuyorlar

Halbu ki hz.Ali ve Hüseyin,efendimiz Muhammed s.a.v. in yoldaşlarındandı.

Ama bizim alevilerimiz saptırmışlar müslümanlığı.

bunları da aslında yahudiler çelmişler akıllarını ayrı mesele.

tabiki alevilik te çok çeşitli hepsi böyle değil

aynı bu videodakiler de öyle..bunlar yapmış,biz adını çıkarmışız hristiyanlarda yapıyor diye

Erkekler Ne Diyor 16

• kesinlikle vahşet bunun akla mantığa sığan hiç bir savunması olamaz bence.. daha önce ilk duyduğumda hiç inanmamıştım araştırdım gördüklerime inanamadım bir de gururmuş gibi seviniyor annesi ve sünneti yapan hatta sünnet olmayan kızın elinden yemek yemem diyor o kadın.. bunun tek sebebi var kadını tamamen köleleştirmek.. sadece erkeğine ait bir makine yapmak.. iştahını hevesini tatmin etsin kocasının ve ona çocuk versin başkada bişey hissetmesin :s

1|0
    1|0
  • İcten ice kadinlarin cinselligini ve aldiklari hazzi kiskandik tarih boyunca. Oysa onlarin hazzina ortak olsak daha mutlu oluruz.

2|0
    0|0
  • Bu bahsettiğin olay kız sünneti olarak Türkçeye yanlış tercüme ediliyor. Doğrusu Female Genital Mutilation Kadın Cinsel Sakatlaması. Vahşet tabii ki. Esik Mısır firavunlarına dayanan bir gelenek. Mısır imparatorluğunun etki alanı olan tüm coğrafyalarda yaygınlaşmıştır. Kız sünneti farklı bişey. Kadının cinsel ilişkiden daha fazla zevk alması için yapılır. Batılılar da yaptırıyorlar.

2|0
    0|0
  • o değilde yaz ne zaman gelcek:Ddddd

1|0
    0|0
  • çok saçma ya...

1|0
    0|0
  • cinsellik hazzını ortadan kaldırmak için yobaz bir yöntem vahşetin ta kendisi

1|0
    0|0
  • oralarda daha ne ilginç şeyler oluyo cahillik işte

0|0
    0|0
  • bizimki kesilince azıcık ucundan diyosunuz.. size gelince vahşet oluyor... bu ne lahana turşusu kuzum

1|0
    3|0
  • aynen saçma bir durum.

0|0
    0|0
  • la biz yine ucuz kurtulmuşuz:)

1|0
    0|0
  • o zaman sex ın ne anlamı kalıo yyaa ıyı kı afrıkalı deılız =))

0|0
    0|0
  • Üzücü bir durum yaşayan kadınlar açısından.

0|0
    0|0
  • o kızlar afrikadan kaçıp sakın türkiyeye gelmesin

0|0
    0|0
  • Sapıtmışlar

0|0
    0|0
  • Kaynağın ve bilgilerin yanlış arkadaş. Onlar sıcak bölgelerde yaşıyorlar. Eğer bu sünneti olmazlarsa kısır kalıyorlar ek olarak kanser olup ölme ihtimali artıyor. Onlarda kısır kalmamak için mecbur sünnet oluyorlar keyfe keder değil. Vahşette değil.

0|0
    6|0
    • Sacma sapan konusma lutfen

• sıcaklık ile kısırlık onunlada sünneti nasıl ilşkilendirdin ? sünet olunca hava kanlları açılıyor sıcaklık hissi mi olmuyor buda kısırlığı mı engelliyor naasıl bir ilşki var ?

• ne alaka, tamammen vahşet.

• çok zaman önce gördüm

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Kizim Afrikada insanlarin yarisindan fazlasi AIDSli onlar Acliktan hastaliktan oluyor. Sex dusunecek halde mi onlar Aclar ac kipirdayamiyorlar bile sen sex den hazdan bahsediosun ...

0|2
    0|0
    • en güzel yorum sanırım

• Hic sorma Irakta orda burda.. Turkiye disinda hangi musluman toplumda kadin kadin gibi ki Afganistanda topuklu ayakkabi giymenin bile yasak oldugu gunleri... Kadinin tek basina sokaga cikamadigi gunleri ne cabuk unuttunuz cok degil bir iki sene var. Bu kadinlar icin ozgurlugun O su yokken biz sexten zevk almalarindan bahsediyoruz. Alsalar ne olcak abi 14 unde 65 yasindaki adama veriyolar bunlari ... Kesmeselerde zevk alacagi yok bence

• warıs dırıenin kitabi anneme mektup oku oda bu hayati yasamıs biri ve bu olaya karsi cikmis amerikaya yerlesmis ve geleneklerimize karsi cıkıyorsun diye tepkiler gormus savas acmis bu duruma ve cok acılar yasamis

0|0
    0|0
  • kiz sünnetlerinin cogu ölümle sonuclaniyor. bu ülkede olsa tabiki de yaptirmazdim cünkü nedeni saglik degil. erkeklerin sünnet olmalarinin sebebi saglik nedenli, bugün bir cok avrupa ülkesinde bile dini kural olmamasina ragmen erkek cocuklari sünnet ediliyor.

1|0
    0|0
  • evet bununla ilgili bi katap vardı da bu sünnetten sonra çok kız ölüyomuş

0|0
    0|0
  • tam bir vahşet allah akıl fikir versin!

0|0
    0|0
  • eskiden müslümanlarda da vardı kocası haz alsın diye yapılıyordu

0|0
    0|0
    • müslümanlarda yoktu. müslümanlarda olan kocası değil, kendi zevk alsın diye yapılanı.

• İğrençliğin daniskası.

0|0
    0|0
  • klitoris i kesiyorlar diye biliyorum

0|0
    0|0
  • bunu bende duymustum afrıka dısında arap ulkelerındede yapılıyor bıldıgım kadarıyla bencede cok ıgrenc bısı tamam dınımızce erkeklerın sunnet olması farz ama kadınlar ıcın bole bısı solenmemıstır eger bole bısı kadınlar ıcın ıyı olsaydı zaten dınımızde bunuda bılırdık dınımızde bole bısı olmadıgı ıcın yanlıs oldugu zaten kesın

0|0
    0|0
Yükleniyor...