Toplumca bu konuda neden önyargılıyız?

Konu: Cinsel Kimlik. LGBT'den herhangi biri olmak. Özellikle toplumumuzda neden garip ve ayıpmış, hastalıkmış gibi görünüyor ki? Bir birey ailesini ve içinde bulunduğu toplumu doğmadan önce seçemiyorsa cinsel kimliğini de seçemiyor. Ben homoseksüel ya da biseksüel değilim ama her zaman onları destekliyorum ve anormal bir şey olmadığını, normal olduğunu anlatıyorum ki burada da defalarca sorularda gördüm ve cevapladım. Neden bir birey ben homoseksüel(eşcinsel), transseksüel ya da biseksüelim dediği zaman yargılıyor hatta zaman zaman dışlıyoruz, ayıplıyoruz ve büyük bir ayıp olarak görüyorum bu lafı git tedavi ol diyoruz? Herkes karşı cinse mi ilgi duymak zorunda? İki erkek sevgili olup evlenemez mi? Ya da iki kadın? Ha bir de git Allah'a tövbe et, dua et, Kur'an oku gibi saçmalıkları da bırakın. Bunlarla düzelmez ya da hormon tedavisi saçmalığıyla. Cinsel kimlik değiştirme çabalarına girenler de sakın sakın boşuna uğraşmasınlar kendilerini oldukları gibi kabul edip yaşamlarına devam etsinler. Çünkü tedavi edilmesi gereken LGBT bireyler değil onlara tedavi ol diyen, aşağılayıp dışlayan ve hor gören homofobikler.

Yeterince açıklayıcı ve uzun olduğunu düşünüyorum sorunun. Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Eşcinsel birini gördüğünüzde ya da öyle olduğunu duyduğunuzda ne gibi tepkiler verdiniz? Ve tabii LGBT olan üyelerimiz varsa yorum yaparlarsa sevinirim. Herkes bu konudaki düşüncelerini yazabilirse sevinirim.

Güncellemeler:
link

link

link

link

Bunları okumanızı tavsiye ederim LGBT'ye SAPIK diyen zihniyet! Daha çok kaynak var ama anlaşılması bakımından Vikipedi'yi kaynak olarak verdim.

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• Güzel bir metin olmuş. Üzerine eklemek yerine size katılıyorum demek istedim.

Muhtemelen sırf bunları dile getirdiğiniz için buradan size birileri hakaret edecek, hatta aşağılamak için sizin de homoseksüel olduğunuz söyleyecekler. Komedi de burada zaten sizin aşağılık bir şey olmadığını söylediğiniz şeyi size hakaret etmek için kullanıyorlar.

Tıpkı bekaret kavramını eleştirdiğimizde allah sana da bakire olmayan bir eş versin diye akılları sıra beddua ettikleri gibi.

Biz insanların cinsel kimlik ve cinsel tercihlerini aşağılamıyoruz onlar gibi. Bize bu kimliklerle hakaret etmeye çalışmasınlar. Bu bizim onlara heteroseksüel dememizden farksız.

0|1
    0|0
    • Kesinlikle haklısınız. Benim eşcinsel ve erkek sevgilisi olan erkek arkadaşlarım var gayet de mutlular ve ben her zaman destekliyorum. Çünkü cinsel kimlik değiştirilebilir bir şey değil ki onları aşağılamak ve farklı gözle bakmak bana göre insanlık dışı bir şey. Çünkü gayet normal ve sağlıklı olan bir şey. Amacım buna dikkat çekmekti ve farkedip yorum yaptığınız için teşekkür ederim. :)

Kızlar Ne Diyor 3

• çünkü toplum yapımız buna onay vermiyor ve o kişilerde sapkın olarak ortaya çıkıyolar çünkü dışlanmamak için gizlenıyolar ve sonrasında saplantılı bir birey halıne geliyolar. bunların tek sorumlusa da o toplumun değer yargıları. o kalıplar yıkılmalı .

1|1
    0|1
    • Kesinlikle. Bu kalıpları yıkmak için de her zaman o bireylerin yanında olup saklanmamalarını, normal olduklarını söylemek, anlatmak gerekiyor. Tabii toplumu da bilinçlendirmek çok önemli.

• bakalım yaa nerelerde olacaz:)

• Çok iyi yerlerde olmanız ümidiyle. :) Ve sanırım bu sene son sınıfsınız?

• Cinsel kimlik karmaşık bir konu. Henüz net bir tanımı yapılabilmiş bile değil. kanser olan birine tümörünle mutlu mesut yaşa tedavi de olma diyebilir miyiz? Ya da intihar etmek isteyen birine yürü be kim tutar seni diyebilir miyiz? Aynı şey cinsel kimlikler için de geçerli. Tamam, kişi kendisine ya da çevresine zarar vermediği sürece istediğini yapsın, kime ne. Peki kişinin iç dünyasının, ruhsal durumunun kişiye ve topluma olan etkileri? Kişi ben buyum dedikten sonra istediğini yapsın. Kendi adıma farklı cinsel kimlikleri yargılamam, dışlamam, insanlara insan oldukları için saygı duymasını da bilirim. Diğer taraftan cinsel kimlik bozukluğu denilen bir durum var. İster yaşanılan tecrübelerden ister hormon bozukluklarından kaynaklansın fark eder mi? Bu kişilerin bir uzmandan yardım almalarında ne sorun olabilir? ergenlik döneminde olan gençlerde cinsel yönelim sorunları çevremde de pek çok kez şahit olduğum bir durum. Ya da bazı endüstriyel maddelerin hormon bozukluklarına yol açtığı bilinmekte. Gizli gizli karısının, annesinin, ablasının çorap, çamaşır vesairesini giyen birinin bir uzmandan yardım almasında ne sakınca olabilir? Olayları sadece toplumsal yargılar, din, ahlak gibi kısıtlamayıp her açıdan incelemek gerekir sanırım.

0|0
    0|0
    • Cinsel kimlik bozukluğu farklı bir şey. Cinsel kimlik bozukluğu dediğimiz şey; kişinin kendi biyolojik cinsiyetinden duyduğu kalıcı rahatsızlık duygusu. Fakat cinsel kimlik ya da cinsel yönelim benim söylediğim şey çok farklı. Sizin söylediğiniz şeyler de Parafililer veya seksüel bozukluklar. Çok farklı iki kavram bunlar ki cinsel kimlik de karmaşık olmayan ve net olarak tanımlanmış şeylerdir. Cinsel sapkınlık(Parafili) farklı, CİNSEL KİMLİK farklı.

• Yine de karmaşık bir konu... Şöyle söylersek yanlış mı olur? Kadın ya da erkek olmak cinsel kimliktir. Karşı cinse, kendi cinsine ya da her ikisine ilgi duymak yönelimdir. O zaman eşcinsellik de kimlik değil yönelim olur. Kişi kendisini karşı cinsle özdeşleştirir ya da karşı cinse benzemeye çalışırsa bozukluk olur diyebiliriz.

• Sizin söylediğiniz biyolojik cinsiyet aslında ve söylediğiniz şey kısmen doğru denilebilir. Cinsel yönelim ya da kimlik diyebiliriz benim söylediğime. Kişi kendini karşı cinse benzetmeye çalışıyorsa ya özdeşleştiriyorsa o birey transseksüel de olabilir. Bunu kişiyi tanımadan bilemeyiz. Eğer kişi transseksüel değil de fantezi ya da cinsel haz anlamında, sapıklık olarak bu durumu sürdürüyorsa o zaman bozukluk var diyebiliriz.

• Homofobi aklaksızlıktır. Yanlış yoldasınız arkadaşlar gelin tedavi olun. Söz, yargılamicaz :)

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• kardeşim süslü lafları bırakın. cinsel kimlik ne demek yahu. cinsel kimlik kişinin kendi cinsidir. bitti bu kadar. sapık ilişkileri legal hale getirmek için kılıf aramayın

ayıp mı sorusunu sorman bile hata. elbette ayıp elbette sapıkça elbette doğal değil. elbette insanlar karşı cinsle ilişki kurmalı. adı üzerinde arkadaşlar. cins diyoruz. allah iki ayrı cinsten insanları oluşturmuş doğal yapı bu. kural bu. sistem bu. allah bu kadar acizmiydi tek model insan yaratıp ondan çoğalma sağlamaya. bunca kainatı yaratan acizmiydi. eğer ki cinsiyet oluşturdu ve sistemi bunun üzerine kurduysa debelenmenin sapkın çıkışlar yapmanın ve bunlara kılıf aramanın anlamı yok.

kuralı kim koyar yahu. siz kendinizi allahtan daha mı üstün kılıyorsunuz. kendi kendinize kural koyuyorsunuz. harama günaha ayıba siz nasıl da "ayıp mı?" diye sorgularsınız. aklınızı başınıza alın.

0|1
    1|1
    • İstesen de istemesen de biz varız :)

• Zerre kadar beyin olmayan, ahlakın ne olduğunu bilmeyen insanlar olarak öncelikle gidin tedavi olun. Ayrıca Clock21 sen çok ahlaklısın ya hakaretmiş gibi "kafir gaylar" diyorsun. Bence sen önce git beyin nakli için bilimi takip et. Ya da beynindeki samanı söyle boşaltsınlar.

• saçma sapan düşünen sensin. allahın sözlerine koyduğu kurallara saçma sapan diyebiliyorsan sende hem iman hem akıl yok. saçmalayan sizlersiniz. şuna bakın ya kendini allahtan üstün görüyor ve allahın sözlerine saçma diyor. ben koymadım kuralları. yaratanın kuralları bunlar. neyse daha fazla senle muhatap olmayacağım. umarım bir gün tövbe eder doğru yola girersiniz

• öyleyse ensest ilişki yaşamakta gayet normal, insanlar bunu istiyo ve bu şekilde yaşıyo kımseye bı zararıda yok. o yuzden ahlaksızlık değil, ya da farklı türlerle cinsel ilişkiye girmeninde kımseye bı zararı yok. adam tutsun eşeğiyle köpeğiyle ilişkiye girsin, alan razı veren razı toplumu ne ılgılendıryo dıyelım.

bunlar sapıklıktır hastalıktır ve bı derecede ahlaksızlıktır, ve tedavi olmaları gerekir.

(not:ateistim)

1|0
    1|1
    • İnsanların kendi isteği veya kendi seçimi değil. Cinsel yönelim ya da cinsel kimlik doğuştan gelen bir şey. Bu değiştirilecek, tedavi edilecek bir şey değil. Ahlaksızlık, o kişiler hasta ya da sapıktır tedavi olmalıdır denilemez. Asıl bunu düşünenler tedavi olmalı. Verdiğiniz örnekle bu aynı şey değil. Ensest, zoofili(hayvanlarla ilişki) gibi şeyler sapkınlıktır ve ahlaka aykırıdır. Ama cinsel kimlik ve cinsel yönelim ahlaka aykırı değildir. Sapıklık ve tedavi edilmesi gereken bir şey hiç değil.

• erkeklikte dişilikte hormonlarla alakalı bir olgudur. eğer erkek birey kendıni kadın gıbı hıssedıyor boyle davranıyosa bu hastalıktır, sırf zevk ugruna bunu yapıyorsa da bu sapıklıktır.

eğer bir erkeğe belli peryotlarda ostrojen hormonu verilirse bir süre sonra erkekte göğüsler büyümeye başlar sonra kadınımsı davranışlar ortaya çıkmaya başlar. sonra ben anne olmak istiyorum gibi sözler duymaya başlarsınız, yanı olay tamamen hormonlarla alakalı bir durum

• Cinsel kimlikle cinsiyetin ne alakası var? Bir kişi biyolojik olarak kadın ya da erkek olabilir fakat bunu kabul etmez ve cinsiyet değiştirir. Buna da Transseksüellik denir ve yine anormal olmayan bir şeydir bu durum. Sonuçta insanların davranışları ve duyguları yargılanamaz ve sapık denilemez! Erkeğe dışarıdan hormon vermeyle cinsel kimlik aynı şey değil. Sen ya da ben heteroseksüelsek ve kimse bize sapık demiyorsa LGBT bireylere de sapık denilemez senin benim kadar normal o insanlar da.

• Fıtrata aykırı olan şeyler.

Allah'ın lanetledigi bir şeyi hoş görmek ne haddime ?

Burası Müslüman ülkesi.

Rahat edemiyorsaniz gidin başka ülkelere.

Milletin ahlakını da bozmayın !

0|1
    1|2
    • eksilemek yerine akla mantığa uygun bir cevap yazmak çok zor değil mi toplar

• biraz okuyun öğrenin. tüm dinlerde eşcinsellik haramdır. çünkü dinlerin sahibi allahtır ve her din gönderişinde bu konuyu yasak olarak bildirmiştir. islama ait değil allaha ait kuraldır.

• pekı onları kım yarattı söyler mısın onlar kendı keyflerınce mı o durumdalar . güneşi gördüm fılmını izle

Yükleniyor...