Seçim, seçeneklerden birini göremeyeceğin kadar uzağa yollamaktır

demişim vakt-i zamanında. şimdilerde üzerinde düşündüğüm mevzular, şizofrenik bir eğilimle de olsa bunu haklı çıkarıyor. gerçi canım, hiç şizofren olmayacağımı söyledin de bence beni sevdiğinden iyimserliğin. neyse.

bilinçaltı zarının incelmesinden midir nedendir, sık yabancılaşma yaşanıyor bazen. bir anda bıçak kadar keskin bir düşünce otların dibinde beliriyor. gerisi yangından mal kaçırmayla kol kola. neyse yakınlarda zarın yalnızlık üzerine bilinenler kısmının inceldiğini düşünüyorum. hal böyleyken ( içeriden gelen kahkahalarla taciz edilmesem daha toparlı olacaktı ya) bazı önkabullerin ışığında, yakışıklı mı sohbet edilebilir biri mi? ikileminde kalıyorum. ikilem olması yeni duruma adaptasyon açısından önemli. varyantları da artırmak istemeyiz gerçi bu da var. bir neyse daha. kesin olan tek şey, düzenli bir ilişkiye başlama isteği, daha normal görünüyor ondan. kimse aklının sınırlarını sonradan farketmek istemez değil mi? bu noktada şunu bilmek verimlilik açısından önemli olacaktır:

yalnızlığı kanıksadık. bir noktada yeniden ve hep yalnız olacağımızı biliyoruz.

öyleyse soruya geçmek neredeyse münasiptir:

yakışıklı/güzel biri mi akıllı/ açık fikirli biri mi?

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Yaşanmışlıklarınıza saygı duyarak düşündüklerimi dile getirmek istiyorum izninizle.

Şöyle diyeyim şizofren eğilimindeki bayan; Yaşınız gereği midir bilmem (ben kıtım biraz suçu size atıyorum) sizi anlamakta zorluk çekiyorum. Fakat anlamaya çalışırken zevk aldım resmen :D

Anladığımı teyit ederseniz sevinicem. Anlamadım çünkü :)

Şizofreni eğilimde olduğunuzu ve bazı "daha önceden kafanızda anlam bulmuş yargıların" kaybolduğunu mu söylüyorsunuz? :D Bende de değişir o yargılar arada öyle değişmezse sıkıntı zaten.

Sonra yalnızlık hakkında yazmış olduğunuz şu cümle (yalnızlığı kanıksadık) beni düşündürdü. Bu zamana kadar (yaş 97; yol bitmiş patikaya çıkmışsınız) yalnız mıydınız? Sizi bu denli yalnızlığa iten sebep neydi?

Sonunda yalnız kalacağımı bilsem bile, düzenli bir ilişkiye başlama isteği, şu yaşımda bana da normal göründüğünden bir "akıllı / açık fikirli biri" arayışına girdim bile.

Sizi kırmak istemem ama "Seçim, seçeneklerden birini göremeyeceğin kadar uzağa yollamaktır." düşüncesinde çok haklısınız bence. Ama görmediğimiz yerlere daha hızlı gidebiliyoruz günümüzde. Bence pişmanlık değil her şeye rağmen bir umut olmalı insanın içinde.

Bu arada beni seçmezseniz sevinirim :D

0|0
    0|0
    • mesela göremediğin yer, paralel evrense ne yapabilirsin?

• okuyacaktır:)

• Muhteşemsin.

Erkekler Ne Diyor 2

• "İceriden gelen kahkaha sesleriyle taciz edilmesem daha toparlı olacaktı ya." :)

Daha önce de demiştim, parantez içlerini seviyorum. Yalnız bir öncekileri sen yazmamıştın, arkadasın yazmıştı. Fakat bu senin.. Güldürüyor beni senin kendinle konuşman.

Diğer vatandaşla konuşmandaki "Allahım soy soy bitmiyor" lafına da bastım kahkahayı. Tatlı yapmış o cümle seni. Ayna karşısında giysi soyarmış gibi yapay kişiliklerini de kabuk gibi soyman hoşuma gitti. Yani, kurduğun cümle.. Yoksa banane canım senin kendini soymandan. Hah.

Biliyor musun, aslında kendini herkese böyle sunmak gerekmiyor.

Yani, edebiyatı ve zekayı seven herkes şuan seninle sevişebiliyor, hiç düşündün mü bunu?

Sen gibiler senin şu milletin -ve bir aralar benim de- boktan saydığı cümleleri okurken seninle sevişiyor. Hatta alttaki konuştuğun vatandaş ta yazını okurken haz alıyor falan. :)

Kendini herkese sunuyorsun aslında. Yapmak isteyen senin zekanla sevişiyor, bedeninle değil.

En güzeli de bu.

Çünkü düşüncelerin orgazm uç noktası yok..

0|0
    0|1
  • bakısın anahtar sözlerin kilit,akıllı biir insan fikirlidir fikirli olan insan acıktır, acık olansa bişey bişeydiir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...