Türk insanının cahilliği.. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Arkadaşlar ben artık bıktım böyle şeylerden . ben küpe takıyorum ama bizim insanımız okadar cahilki yok küpe takan erkek i*nedir . yok sağ kulağa takan gaydır. sola takılması lazım . yok erkek adam küpe takmaz. abi isteyen küpe takar kime ne ki. yolda yürürken herkez değşik değişik bakıyo sanki kötü bişi yapıyoruz tamamen tarz meselesi. isteyen takar abicim . toplumumuzun neden bukar cahil anlamıyorum. ayrıca her küpe takan erkek gay değildir. bide şu var yok sola takarsa n adamsın. sağa takarsan gay eşcinselsin nekadar saçmadır bu düşünceler uydurmalar allahım ya. siz neler düşünüyorsunuz bu konularda?

0|0
69

En İyi Kız Görüşü

• bakma sen bu mıllete yaa onlara göre gıdecek olsa oooo...

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• Ben küpe takan beyleri, bayanlara özenti olarak nitelendiriyorum. Kusura bakmayın ama bu benim kendi düşüncem.

0|0
    0|0
    • saçma :D

• Egerki bizlere sormuşsanız, saygı duymanızı tavsiye ederim. Yoksa istediğinizi yapsaydınız bize niye sordunuz? ((:

• Kimsenin karışmaya hakkı yok sen küpe takmak istiyosan diğer insanları takma :))

0|1
    1|0
  • cahillik olarak bakmıyorum çevre değiştikçe o insanlarda değişebilir direnen olur kendi kaybeder

0|0
    0|0
  • Cahil insanı komik şeyler ornek vererek susturabilirsin

link bak bakalım kulağına

0|0
    1|0
    • Peki soruyorum kime ait bu resim ?

• He ya he :D Muhammed de takıyomuş küpe ona ne diycen bro

• abi acıyorum size küpe takıyo diye aşağaladığınız insan çoğunuzdan daha adam emin olun. sadece kimseyi çekemiyosunuz . biliyosunuz onun gibi olamıyıcaksınız hiçbizaman ve geri kafalısınız. işin özeti bu

• Küpeyi bayanlar takar abi biz ayakta işiyor muyuz ?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Değerli genç arkadaşım,

tabular yıllar boyu toplumların önlerinde ilerlemeyi engelleyen yapılar olarak durdular. Bunlar zamanla devrilirler ama siz dirayetli olup çaba gösterirseniz. Sabırlı olun ve mücadele etmekten vazgeçmeyin.

.

Tahiti. It’s a Magical Place

0|1
    0|0
    • helal herkez sizin gibi düşünse keşke

• Bu sizin elinizde. Siz insanlara bir kere değil bin kere anlatırlarsanız eninde sonunda anlarlar.

Bakınız, 1960'lı yıllarda camilere hoparlör konmasına günah dediler, yasaklandı. Sonra ne oldu ? mücadele verildi.

Sizde amacınız için insanlara ulaşması ve kendinizi anlatmalısınız. Asla ama asla güçsüz hissetmeyin. Galadriel der ki : hayatta en küçüğümüz bile tarihin akışını değiştirebilir.

• Türklerin Cahilliğiyle alakası olan bişey değil bu şöyleki ; Kendimizi aldatmanın bir manası yok. Gerçeklerle yüzleşmekten korkmayalım. Gençlerimizin bugün küpe takmalarının asıl sebebi tek kelime ile Batı hayranlığına kurban olmalarıdır. Yaptıkları, körü körüne bir taklittir. Dinî ve ahlakî değerlerden alabildiğine uzak, asırlık örf-âdet, gelenek ve göreneklerimize kapalı bir camiada kendine yer bulabilmektedirler bu türlü şeyler. Bizler belki 2 asırdır tarihe özne olamamışız. Zavallı birer nesne olarak hayatımızı idame ettiriyoruz. Ferdî açıdan da bu böyle, içtimaî açıdan da. Dolayısıyla bu sonuca şaşırmamak gerek. Asıl şaşılacak şey, kültürel açıdan yabancıların bunca istilasına rağmen hâlâ ayakta kalışımız olmalı. Bunda da kerameti kendimizde aramayalım. Eğer ortada bir keramet varsa, önce Allah'ın inayeti, sonra inandığımız değerlerin sağlamlığındadır.

Öyleyse, dert bu olduğuna göre, derman apaçık ortada; öze dönme. Bizi biz yapan değerlerle yeniden tanışma, buluşma, kaynaşma ve hayata taşıma. İşte o zaman bu ve benzeri meseleler kendiliğinden hall u fasl olacaktır.

ŞUNU DA BİL İSTERİM ...

“Peygamberimiz (S.A.V.), ‘Kadınlara benzemeye çalışan erkekler ve erkeklere benzemeye çalışan kadınlar Allah’ın rahmetinden uzak olsun’ (Buhari, Libas, 61-62) buyurmuştur. İslam alimleri, erkeklerin küpe gibi kadınlara özgü takıları takmalarını tahrimen (yapılması hoş görülmeyen) mekruh saymışlardır.”

KArar SeNin ...

1|0
    0|2
    • düşüncülerinin hiçbi kısmına katılmıyorum burası özgür bir ülke . sadece insanları çok geri kafalı düşünceleri cahilce. ne var kardeşim isteyen takar hoşuna gitmiştir takar. kimse kimseye karışamaz

• +1 aynen katılıyorum birde arkadas turk insanı diyip duruyor sen alt kimlikmisin ki türklüğü bu kadar yeriyorsun cehalet diyorsun ama neyse uzatmaya gerek yok

• türk insanı diorum çünkü çoğu ülkede kimse böyle sıkıntılar çekmiyo herkez istediğini yapabiliyo insan insandan anlıyo. bazen gerçekten alalha diorumki keşke Türk yaratmasaydın

• İnsanların dediklerine aldırma.

Çünkü onlar; yaptıklarının doğru olup olmadığına değil, kendilerine bir yararı olup olmadığına bakarlar.

1|1
    0|0
  • sen nerelerde takıyosun bu küpeyi..benim kulakta 3 kıkırdakta 2 tane vardı..hiç öyle sana düşündükleri gibi düşünen görmedim..

0|0
    0|0
  • Türk insanı cahil degildir kardeşim benim, kadınların bile bir tane takması gerekir kupe Türk insanın kadınları küpe taktıkları için hoş görmezler bende oglan diyorum küpe takanlara ne gerek varki onu takmaya kız dusurmek icin mi bir kac aksesuar kullanarak kız düşürürsün ama küpe takarak gerçek kadını bulamazsın unutma onların seni küpen için degilde kendin oldugun icin sevmeleri lazım

0|0
    0|2
  • ben hiç duymadım ya öyle belki üniversiteye gidersen o arkadaşlarında giderse kimsenin kimseye karışmadığını anlarsın

0|1
    0|0
  • Banada satanist diyorlar. Takma bunları. :D

0|0
    0|0
  • bende bazen gotik giyiniyorum şimdilik bişey diyen çıkmadı ama kesin içlerinden bişeyler diyorlardır

0|0
    0|0
  • Dostum tek konu küpe olsa keşke, inanılmaz derece cahil bir toplum. Benim babam İngiliz ve İngiltere'den geldim Türkiye'ye annemin yanına keşke gelmeseydim burada depresyona girdim. İnsan ilişkileri ancak bu kadar hastalıklı olabilir insanlar fiziki açıdan ancak bu kadar çirkin olabilir giyim tarzları ancak bu kadar berbat olabilir nefret ettim Türk insanından. Bu ülke Atatürk'ün ilkelerini benimseseydi inan bana çok modern bir ülke olurdu Türkiye ve Batı'dan bile güçlü olurdu, fakat insanlar nankör.

0|0
    0|0
Yükleniyor...