Adet dönemi içinde ilişkiye girersem hamile kalabilir miyim?

Adet dönemi içinde ilişkiye girersem hamile kalabilir miyim?

Hamile kalmak istemiyorum ama ne zaman ilişkiye girmemek gerekiyor tam da bilmiyorum.

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Ben öyle hamile kaldım. Aman hiç güvenmeyin adet döneminde hamile kalınmayacağına. Olmaz diye birşey yok. Bence doktorunuza sorun başka yöntemlerle garantiye alın kendinizi. Ben ilkinden 14 ay sonra ikinci bebeğimi dünyaya getirdim bu şekilde. Simdi iyi ki olmus diyorum ama başta çok şaşırmış ve zorlanmıştık.

0|3
    0|0
    • helal olsun abla ya..ne düşündüm biliyormusun, evlisin ve aşıksın.ve cinsel birleşme oluyor.abla bilmiyorum ama bu muhteşem bi duygu ya..çocuk oluyor belkide planlamıyordunuz ama muhteşem bi duygu bu :) sizleri tebrik ediyorum ,hep mutlu olun inş :)

• adetken nasıl ilişkiye girdiginizi sorsam ayıp etmiş olur muyum kendinize saygınız yok mu

• @emell kendine saygı duyan biriyim. Konular arasında bağlantı kuramadım. Reglimin yoğun olduğu ilk üç gün ilişki yaşamıyorum ama son iki günüm rahat geçtiği için bir sıkıntı yaşamıyorum. Umarım cevabım seni tatmin etmiştir.

Erkekler Ne Diyor 4

• Adet döngüsüne göre gün sayma yöntemine ritm yöntemi denir ve bu yöntem %30 etkilidir, yani hiçbir şey garanti etmez.

Kondom ve doğum kontrol haplarını tavsiye ederim. En yakın eczaneden bir kondom alabilir ve/veya jinekoloğunuza danışarak bir doğum kontrol hapı için reçete yazdırabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • belki mümkündür

0|1
    0|0
  • böyle günde ilişkiye girmek dinen yasak değil mi ama ? hoca değilim ama bildiğim böyle...

0|0
    0|0
  • kalınmaz gibi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Adet döngüsü içinde ilişkiye girilirse hamile kalma ihtimali yok denecek kadar azdır. Yine de yüzde yüz emin olunamaz. Hamile kalmayı önlemek için çeşitli doğum kontrol yöntemleri vardır. Bunların en başında prezervatif ve doğum kontrol hapı gelir.

0|1
    0|0
  • biraz zor ama olabilir sanırım.

0|0
    0|0
  • Çok çok düşük bir ihtimal. Periyodunuzun ilk iki haftasında gebe kalma ihtimaliniz daha düşük. Ama yine de doğum kontrol yöntemlerini kullanmanızı öneririm çünkü hormonal dalgalanmalarınız istenmeyen durumlara yol açabilir.

0|1
    0|1
Yükleniyor...