Eşcinsellik hakkındaki düşünceleriniz neler?

cinsellik hakkında ne düşünüyorsunuz ? Size göre nasıl bir şey ? Eş cinsel insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz ?

0|0
15|22

En İyi Erkek Görüşü

• Beni insanları tercihleriyle yargılamıyorum o yüzden onlar hakkında onlara özel bir görüşüm yok ne sempati besliyorum nede antipati.Yoldan geçen birine hangi gözle bakarsanız o gözle bakıyorum yani.Açık görüşlü biriyim en yakın arkadaşım eşcinsel de olabilir yani sorun değil.Bu ne beni nede bir başkasını ilgilendirir diye düşünüyorum

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 21

• 1952’de Amerikan Psikiyatri Kurumu, Teşhis ve İstatistik Kılavuzu’nu (DSM) ilk yayınladığında eşcinsellik hastalıklar kategorisinin içindeydi. Ama hemen sonra sınıflandırma Ulusal Ruh Sağlığı Enstitüsü tarafından yapılan araştırmalarda kritik incelemeye maruz kalmıştır. Yapılan araştırmalar eşcinselliğin bir bozukluk ya da anomali değil normal ve sağlıklı bir cinsel yönelim olduğunu göstermiştir. Araştırmaların sonuçları toplandığında tıp, ruh sağlığı ve davranışsal ve sosyal bilimlerdeki profesyoneller, eşcinselliğin bir ruh hastalığı olarak sınıflandırılmasının yanlış olduğu ve DSM sınıflandırmasının önceki sosyal normlara ve popülasyonu temsil etmeyen hastaların klinik izlenimlerine dayanan bilimsel olarak kanıtlanmamış tahminleri yansıttığı sonucuna ulaşmıştır.

Bilimsel kanıtların tanınmasıyla[79] Amerikan Psikiyatri Kurumu eşcinselliği 1973’te DSM’den çıkartmıştır. Amerikan Psikologlar Birliği 1975’te aynı pozisyonu benimsemiş ve diğer tüm ruh sağlığı profesyonellerini eşcinselliğin uzun süredir bir ruh hastalığı olarak damgalanmasının kaldırılması konusunda teşvik etmiştir. Sosyal İşçilerin Ulusal Kurumu’da benzer prensibi benimsemiştir.[2]

Davranışsal ve sosyal bilimlerin ve ruh sağlığı uzmanlık alanlarının uzun süredir olan ortak görüşü hemcinse karşı duyulan romantik, cinsel çekimlerin ve eşcinsel davranışların insan cinselliğinin normal ve pozitif bir varyasyonu olduğudur.[80] Dünya Sağlık Örgütü, ICD-9’da (1977) ruh hastalığı olarak sınıflandırdığı eşcinselliği 17 Mayıs 1990’daki 43. Dünya Sağlık Kongresi’nin onayıyla ICD-10’da hastalık olmaktan çıkarmıştır.[81][82][83] ICD-10’a psikolojik ve davranışsal bozukluklar nedeniyle cinsiyet kimliğini ya da cinsel yönelimini değiştirmek istemek anlamına gelen egodistonik cinsel yönelimi eklemiştir(F[7]). Çin Psikiyatri Kurumu, 5 yıllık bir araştırma sonunda 2001’de eşcinselliği ruh hastalığı sınıflandırmasından çıkarmıştır.[84] Kraliyet Psikiyatrlar Derneği’nin açıklaması “Araştırmalar gay, lezbiyen veya biseksüel olmanın normal ruhsal sağlıkla uyumlu olduğunu göstermektedir. Ama toplumda ayrımcılığa uğrama ve arkadaş, aile ve diğer kişiler tarafından reddedilme ihtimali LGB’lerde (lezbiyen, gay ve biseksüel) beklenenden yüksek oranda ruhsal zorlanmaların görülmesine neden olmaktadır. Amerika’daki muhafazakar gruplar LGB’lerdeki ruhsal zorlanmaların yüksek oranda görülmesinin eşcinselliğin doğrudan kendisinden kaynaklandığını öne sürse de bu iddiayı ispatlayan bir kanıt yoktur.” şeklindedir.[85]

link

0|0
    1|0
  • allah erkeğe kadını kadınada erkeği yarattı ama insanlık bunla yetinemedi ve yetinemiyecek ...

şeytanın yatağında uyandı 2 çift. ..kimisi hastalığa bağladı kimi doğuştan dedi kimide aşk'a

kimide zorla oldu diyenler ...bu olacaklar dünyada kalıcaklar ama yapıcak birşey yok diğer dünyada kavrulacaklar...

0|2
    1|0
  • hastalıklılar benzin dökülüp yakılmalılar

0|1
    2|0
  • Tiksiniyorum . Iki taraftanda . ALLAH insanlari birbirine es yaratmis . Insanlarin neden esleri yerine hemcinslerini sectiklerini anlamam. Ve mantiksiz gelir.

0|1
    2|0
    • Birincisi bu bir seçim değil, ikinciside herkes Allah'a inanmak zorunda değil.

• Birlikte olmak bir seçim olabilir ama hissettiğmiz duygusal, romantik, cinsel çekim bir tercih değildir. Eşcinsellikte zaten fiili, eylemi değil, hissi tanımlar.

• Olm bana sacma sapan aciklamalarini yapma sen degil profesor soylese bunu inanmam .

Cunku ilim artasada esseklik baki kaliyo . O nedenle kendim gorduk KURAN I KERIM den sizin gibilerin cikacagini esseklerle ugrasacak vaktim yok o nedenle

• herkesin özgürlüğü ve hür iradesi var. yargılamak kimseye düşmez. özgürlüğünüzün sonuna kadar arkasındayım

1|0
    0|0
  • hormon hastaları...

0|1
    2|0
  • Eşcinseller iyidir otur sohbet et makara yap pasifcd lez biseks kızlarla oturup sohbet etmişliğim oldu her şeyde kötü algılamamak lazım

1|0
    0|0
  • kadın eşcinselliğini normal karşılıyorum ama erkek eşcinselliğini normal bulmuyorum...

0|0
    2|2
    • Ne kadar saçma saygı duyacaksan hepsine duy neden sadece lezbiyenlere?

• saygı hepsine duyarım o ayrı ama sonuçat iki kadın sevişirse kadınlıkları gitmiyor ama bir erkek homoseksüelse sonsuza kadar erkekliği gidiyor yani geri dönüşü yok hem ben tüm lezbiyen kadınların aslında bisex olduklarını düşünüyorum sadece aradıkları erkeği bulamamışlardır o kadar... aradıkları erkek ya da erkekleri bulduklarında sorun çözülecektir ...

• HErkesin kendi tercihi. Saygı duymak gerek. Dışlamak saçma.

1|0
    0|0
  • valla erkekse sıkıntılı bir durum diye düşünüyorum..

0|0
    0|0
  • çok normal tercihlerini bu yönde kullanmışlar

1|0
    1|1
  • benden uzak dursunlar :)

0|1
    1|0
  • en azından diğer insanlardan farklı olarak kendilerini biliyorlar, tebrik ediyorum onları

1|0
    0|1
  • geylere lafım yok lezbiyenleri sevmem

kişi başına düşen kız sayısı azalıyor (klasik abaza cevabı gfkjhdlbsh)

cayırt

0|0
    1|2
  • Saygı duyuyorum.

1|0
    0|1
  • hepsı nalet olası pıslık..

0|1
    2|0
  • Onlara saygı duyuyorum. Lezbiyen bayanları ayrıca çok çekici bulurum.

0|0
    0|0
  • galba sende es cınselsın ısmıne bakılırsa

0|0
    0|0
  • Eşcinsel olduklarını düşünüyorum. O kadar.

0|0
    0|0
  • bişey düşünmüyorum ::D

0|0
    0|0
  • lut kavmi gibi helak olmasak bari nasıl bir sapıklık bu

0|1
    2|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Benim eşcinsel arkadaşlarım var tek bildiğim cinsel tercihleri ne olursa olsun içindekileri saklamayan ve arkadan konuşmayan insanlar.Dürüst insanlar. Cinsel tercihlerini onaylamıyorum fakat saygı duyarım. Onlarla zaman oldukça zevkli geçer yani erkeklerin yanında çekinmeden istediğinizi giyebilirsiniz sizin ile alakadar olmazlar.Kızlarda zaten biri varsa hayatlarında size dönüp bakmazlar. Herkesin cinsel tercihi sorunum yok onlarla fakat cinsel tercihlerini tasvip etmiyorum fakat onlardanda nefret etmiyorum.Sonuçta bana en çok iyiliği dokunmuş insanlar. Sizi sevmezlerse takılmayalım der...Aman istemiyorumda sülük gibi arkamda deyip arkadan konulmazlar...Benim tanıdıklarım en azından böyle...

1|0
    0|0
    • Eşcinselliğe tercih diyorsun. Peki sen heteroseksüelliği ne zaman tercih ettin?

• Eşcinsellik bir yönelim/eğilim olarak görülüyor. Tercih olarak görülmüyor. Yaşanılmış bir durumlada alakası yok. Aşağaki linklerden bu konuda bilgi alabilirsiniz.

link

link

• Merak etmeyin, ben bunları yeni değil, çok uzun zamandır biliyorum. Bana hatırlatma yaptığınız için teşekkür ederim. Fakat etrafında psikolog arkadaşları olan biri olarak oldukça fazla bilgiye sahibim. Bazı şeyler sonradan olur.Her eşcinsel eğilimli doğmaz.Bunuda söyleyeyim.

• Hala bunu tercih sananlar var.

Çok yazık.

Elbette saygı duyuyorum ve beni rahatsız etmiyor.

3|0
    0|1
  • bunun bir hastalık olup olmaıdgı konusunu hala kavrayabilmiş değilim ama tek bildiğim çok iğrenc oldugu.

0|3
    2|0
  • Öncelikle belirtmek istediğim ilk şey hastalık olmadığını biliyor olmam.

İnsanları tercihleri (eşcinselliği tercih etmişler anlamında kullanmıyorum) hakkında yargılamam.Özel hayatına karışmam kimsenin.Beni rahatsız eden bir durum yok.Homofobik bir insan değilim.Herkes gibi onlarda özgür.Saygı duyuyorum.

1|0
    0|0
  • Eşcinsellere bir lafım olmaz onların tercihi. kötü gözle bakmam yani.

1|0
    0|1
    • Peki sen heteroseksüelliği ne zaman tercih ettin?

• kendimi bildim bileli böyleyim. belki de hatırlamadığım bir zamanda bunu tercih etmişimdir. ben etrafımdaki eşcinsellere göre bunu diyorum. sonradan kendi cinsinden hoşlandığının farkına varan ve buna göre seçimini yapan var.

• Kimseyi elestirmem herjesin tercihi kendine

1|0
    0|0
  • Kendi secimleri sadece duygularını cok farklı yönlendiriyorlar diğer yollarıda görmeliler saygı duymaktayım

1|0
    0|0
  • zor be gülüm, böyle gizli saklı da yaşanmıyo ki ya la...kaçıjam buralardan, gidijeam..adsfs

1|0
    0|1
  • Normal insandır, kimseden farkı yoktur.

1|0
    0|1
  • Ruh hastaları. Tek dusuncem bu.

0|3
    4|1
    • Eşcinsellik bir hastalık değildir. En üstteki yorumumu okuyun.

• Tarih konusunda tam emin değilim, daha erkende olabilir o yüzden tam tarih vermeyeyim.Arkadaş zaten alıntı bir sayfadan kopyala yapıştır yapmış o yüzden. Adres aşağıda

www.psikoloji.gen.tr

• Linki yazmış :)Hiiihiii görmedim. :) Kendime ne güldüm şimdi:) arkadaşın linki vikipedide ama ben aynısı aşağıda verdiğim adresten okumuştum:)Zaten bizim millet hep kopyala yapıştır yapar, hiçbir sayfada değişik birşey göremezsiniz.Aaaa hala gülüyorum kendime tabi gece kafam bulandı sanırım:)

• Sevgi cinsiyete bakmaz, normal gayet

1|0
    0|0
  • Herkesin kendi tercihi .

1|0
    0|1
  • hiç iyi şeyler düşünmüyorum^^

0|1
    2|0
  • gaylarle sorunum yok lezbiyenlerden korkuyorum:/

0|0
    1|1
  • İnsanlar hala hastalk Annediyo bunu dogustan geldigini neden kabul etmiyolar anlamıyorum. Kse es cinsel olmak istemez ama bencede gayet normaller. Ozellikle gayler cok esprililer :)

2|0
    0|0
Yükleniyor...