Bipolar bozukluk (manik depresif) ilaç kullanmadan tedavi edilebilir mi?

Bu hastalik varmis bende

Cinsel isteksizlik , asiri asabiyet ve alinganlik var.. ilac kullaniyorum ama ilaclarinda aptal gibi halisilasyonlari ve titretmeleri var... Ve sorunuma cozum mu ondan bile emin degilim... Bu rahatsiztan etkilerinden kurtulmam icin ilaclara mecbur myuum sizce baska yolu yontemi yok mu

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Yan etkiler bir süre sonra yok olması lazım.Hangi ilacı kullanıyorsun ? Risperdal bipolar bozukluk tedavisinde çok iyi ama cinselliği bitiriyor.Şok tedavisini deneyebilirsin geçme ihtimali var ama kesin değil.Hastaneye yatman lazım bunun için 15-20 gün süreli.Anestezi altında uygulanıyor ve yan etki olarak sadece kısa süreli hafıza kayıpları yaşıyorsun

0|0
    0|1
    • 3 ayi biraz gecmistir herhalde..

• Ne alaka değiştirmezmiş.İlacın dozu azaltılarak bırakılır ve gerekirse değiştirilir.Bu arada 3 günde bir ilacı kullanman ilacın etkisini olumsuz yönde etkiler.Bende bazen alamıyordum ilaçlar etkisini kaybetti gidip mecburen değiştirdim ilacımı.Yan etkisi seni rahatsız ediyorsa değiştirebilirsin.Başka bir doktora görün istersen.İstanbuldan mısın ya da adanadan mısın bir psikiyatrist önereyim sana

• Ilac kullanmak istemiorm o yuzdende uc gunde bir e dusurdum birden ...aslinda direkt birakacaktmda 2 gun alkol almam olumsuz etkiledi sureci sanirim 3. Gun yuzumde bir uyusma falan olunca korktm :) ilac doktor degildi istegimde xaten... Beli ki baska cozm yokmus.. en guzeli milleti kirmak garip tikli bir insan olmaktansa... Tsk yinede

Erkekler Ne Diyor 4

• depresyon ilaçları ağırdır. bipolarda kolay kalp kırarsın. bazen sakin sesiz olursun bazende aniden patlarsın. adamla normal konuşmaya başlar sonra dayak atabilirsin. istemeden olur.sonra pişman olursun.bazen duygusal ağlarsın, sonra kahkahayı basarsın.kendi kendine düzelmiyorsa ilaç kullan. halüsülasyon olur, çok uyursun, unutkanlık olur.

0|0
    0|0
  • iyi para verip terapiyle halletmeye çalışabilirsin

ben bu tür hastalıklarda asla ilaç kullanımını desteklemiyorum

ilaç firmalarını zengin etmek için psikiyatrlar ilaç yazıp gönderiyor sonu da gelmiyor

eğer paran varsa dediğim gibi yapmanı öneririm

cayırt

0|0
    0|1
    • Değerli kardeşim hastalık hakkında bilginiz yoksa yorum yapmayın.terapiyle falan geçmez bipolar bozukluk.ömür boyu süren geçmeyen bir rahatsızlık.Ama elektro şok yoluyla geçme ihtimali var.Bunun dışında kesin bir çözümü yok.

• tamam haklısın

• Keske saygi cercevesinde yorumlar yapsaydiniz. Hakeret etmeden... Yine de tsk

• Var en büyük ilaca sahipsin, her türlü psikolojik sorun beyinle yok edilir seni sıkan şeyleri kendinden uzaklaştır özellikle dikkat et seni sıkan her şeyin senin için artılarını bul ve kullan bolcada dua et, geçmiş olsun.

0|0
    0|1
  • Nasıl Bir Hastalık bu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bilemiyorum ama özellikle depresifken kullanman lazım çünkü intihara meyilli kişiler oluyorsunuz

0|0
    0|1
    • :) intihari dusundugum donem hic olmadi int. Takip ettigim kadari ile hastanede yatanlar falan da varmis acaba yanlis teshis mi koydu doktor

• bi dönem aşırı mutlu neşeli esprili libidosu yüksek olman lazım akabinde depresyon olması lazım arka arkaya bu şekilde takip eden ataklar olmalı

• Psikolojik rahatsızlıklarda ilaclardan cok sosyal yasantının daha fazla faydası dokunacagını düsünüyorum. Sevdiklerinle vakit gecirmen sana iyi gelen arkadaslarınla birlikte olman. Ama eger bu hastalıgın cevrendekilere zararı dokunuyorsa kendini geri cekmelisin.

Birde bagımlılık yaratan herseyden uzak dur.Ilaclarınıda düzenlı kullan genelde 5-6 ay sonra tam olarak tedavı etkısını gösterır.

0|0
    0|1
Yükleniyor...