Vajinismus muyum?

gerçekten dalga geçmeden aşşalamadan cevap verin 5 yıldır ilişkim var ve bir kaç aydır birlikte oluyoruz evlendik aslında onu çok istiyorum ama her seferinde canım çok yanığını hissedip çoğu kez sonlanmadan yarım kalıyor bacaklarıma aniden kasılmalar istem dışı bacak kapatmalar ve sanki bir anda vajinam daralıyor ben ilişkiden çok korkuyordum bunun etkisimi ya canımın yanması normal değil farkındaym ama ne olur anlamıyorum sürekli bu yüzden tartışıyoruz eminim ki başına gelen arkadaşlarda vardır :(

0|1
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• Bu durum , adım adım elimine edilmesi gereken çok bilinmeyenli denklem içeriyor.

Öncelikel vajinismus olma ihtimalin zayıf , zira girişe izin verebiliyorsun ama sonradan bastıran bir acıdan , dolayısı ile kaçınmadan söz ediyorsun. Bu durumda giriş sorunu değil devam ediş sorunu hakim .

Bunun birkaç nedeni olabiliyor :

On sevisme ve ıslanmada problem olmadıgını varsayarak ,

- Gerdek gecesi hakkında ilk gençlikte kafalara sokulan acı fikri ile bu raddede birşey yaşamayı engellemeyi hedefleyen ebeveyn dikte'lerinin , bilinçaltı izleri olay esnasında korunma refleksini tetikleyebilir.

-Gerdek gecesinin , zar kalınlığı nedeni ya da başka nedenle oldukça ağrılı gerçekleşmesi ve bunun da bilinçaltına acı verici işlem notunu düşmesi yüzünden , yine korunma refleksini tetiklemesi

-Vajen kanalı içinde ( zor oldu ise olası bir yırtılmadan kalan ) yara bulunması , normal zamanda ısı ve ortam dengesi acıyı susturmuşken eşinin hareketlerinin bu yarayı kanatmadan örseliyor olması ve bir yerden sonra açık tahrişin verdiği alarm acısı yüzünden senin durmak ya da durdurmak zorunda kalman

-Doğuştan vajen kanalının dip kısımlarında burulma / dönme bulunması ve bu noktada oluşan daralmaya gelen basıncın koparırcasına acısı yüzünden daha derine izin verememen

Yapman gereken birkaç şey var :

- Ya direkt bir jinekologa gidip yapısal durum ve yara olasılığını kontrol ettirmen , varsa koter ile kapatmasını saglaman, iyileşmeden sonra rahatça işleme devam etmen

- Ya ne olduğu konusunda daha bir fikir sahibi olmak ve acının başladığı derinliğini anlamak için senin üstte olabileceğin pozisyonu kullanmak ve gerekiyorsa vazelin gibi kaydırıcı da kullanmak ve girişi gerceklestirip gerceklestiremeyecegine dikkat etmek , bu arada kanama olup olmadığına dikkat etmek , ya da olağan dışı bir sıvı gelişi olup olmadıgını anlamaya çalışmak .

- Kanama ya da farklı olağan dışı sıvı hissedilmediğinde ,acının oluştuğu yeri çok hafif ve senin zorlayarak aşıp aşamayacağını denemek ve ağrı geri giderek azalıyorsa , acelesiz sonuna kadar almak ancak , hareket kısıtlayıp alışmayı ve birbirini kabulünü beklemek.

Her cinsel birleşmenin sonuca ermesi , bu koşullarda gereken birşey değil , henüz vücutlar birbirini kabul etmemiş olabilir. Bazılrında hersy nomal giderken , bazılarında bu tarz uyum aşamaları gerekir ve birbirine örnek DEĞİLDİR , herkesin başına gelebilir.

Gecmis olsun

1|0
    0|0
    • öyle ama okuduğum bir takm yazılarda bu tür şeylern psikolojik olduğunu biliyorum vajinismusun üstneden gtmem ise bir çok kişi ilişkiye girip devamnı getremdğini söylyr bu hatalıkta belkide haklısın bir yara ya da zedelenme olabilir zzaten benm kızlık zarmd bir kanama falan olmadı belki kızlık zarm kaln ne bilm bilmyrm aslnda kadnlar cinselliğe erkekler kadar düşkn değil ya da bana öyle geliyor ama bu böyle devam ederse biliyorum benden soğuycak

• söylediklerin çok mantıklı geldi ve içimi rahatlattın teşekkür ederim :)

• Gecmis olsun :) cozum onerilerimi aklına yatan sıraya koy bir dene , bakalım hangisi durumu cozecek :)

Erkekler Ne Diyor 12

• Tıp bilgim yok ama duyduğum bildiğim kadarını söyleyeyim vajinan da kuruluk oluyorsa yanın yanmasıyla her defasında canın acıyacak korkusuyla kaslarını sıkıyorsun bundan gerilme kasma oluyordur öncelikle bir jinekolog uzmanına görün birde ilişkiye girmeden önce partnerin oral yapsın seni rahatlatsın önce hart hurt dalmasın birden ;)

0|0
    0|0
    • zavallı neler yapyor ön sevişte falan sorun yok taki ilişkiye girene kadar işte hep aynı şeyleri söylyrm vajnam dar snnki büyük ama bende bir sorun var farkındaym

• Psikolojik olabilir ama sen yinede o zaman jinekolog uzmanına bigörün derim geçmiş olsun

• teşekkür ederim

• Cinsel isteğin uyanması, ya da cinsel coşku, erkek ve kadın vücutlarının cinsel birleşmeye elverişli hale gelmesini sağlar. Bu, bütün vücutta oldukça karmaşık değişimlerin olması demektir.

0|0
    0|0
    • yani karmaşık biraz ama ne yapcamı bilmiyorumm..

• o teşekkür benden nedemek rica buralarda olursan iletirim

• buralardayım

• Bir arkadaşım senin gibiydi. İstemesine rağmen giriş esnasında içine alamıyordu. Sonra psikoloğa gitti. Çocuk doğurmuş olmasına rağmen vajinismus teşhisi konuldu. bir suni penis önerdi. Eşinden habersiz kullandı. Şimdi iyi normal ilişkiye girebiliyor. Sana da geçmiş olsun.

0|0
    0|0
    • Eğer istersen gerçekten bir insan olarak daha detaylı konuşabiliriz eklersen tabii. Ama aklından başka bişey geçerse asla ekleme kardeşim.

• ya evet böyleleride varmış çok korkuyorum nasıl konuşacağımda bilmyrm napcm ben

• merhaba

anlattıklarına bakılırsa vajinismus değilsin ama çinsel ilişkiden korkuyorsun. vajinismus olsan vajinan kasılır hiç bir şey ile giriş yapamazsın. ama seninki canın yanıyor buda ön sevişme olmadan ve vajinan ıslanmadan başlamandır. tavsiyem ön sevişmeyi biraz uzun tutun ve cinselliği korku değil bir zevk olduğunu düşünün. beyini ona göre odaklayın bilinç altınıza yerleşmiş bir korkudur.

0|0
    0|0
    • önsevişmeyi zaten çok uzun tutuyoruz onda sorun yok bir an esnyr gibi olur ilk başlarda hiç bir şey yapamyrdm sonra aramız kötü olmaya başlynca canım acısada dayanıcm diyorum ve ilişkiye girme esnasında vajnam daralıyor sanki bacaklarım kasılıyor sonra çok canım yanyor ağladığm zamanlar oluyor ne olduğumu bende bilmiyorum doktora gitsem zaten ne dicmm .s

• henz konuşmadım onun açısından bakınca haklı her sefernde acıyor diye bağrp birden ağlayan biri olunca çocukta sönyor tabi 2 hafta dokunmadığı oluyor ama nereye kadar artık dün sende bir sorn var aşkım dedi o söyleyene kadar fark etmedm bende gerçekten vajnam dar diye düşndm ama doğum yaparken bile tek seferde 10 kat büyüyen şey bir kaç kere birleşmede hayli hayli büyür bu kadar can yakmaz

• vajina kasları özeldir durumlara göre değişiklik gösterir. doğum esnasında kendini doğuma göre proğramlıyor. ilişki esnasında ilişkiye göre bir kaç kez birleştin diye genişleyecek diye bir kayde yok. onu birleşmeye hazırlamak lazım o da senin bilinç altında yaşadığın korkudur. bunu oral ilede de deneyin bir kaç kez oral orgazm ol dokun vucudunu tanı nelerden hoşlanır bazen kendi kendine dokun tebkisini ölç. eşinede bu konuda açıklama yap sana yardımcı olur.

• Güzelim yapacağınız bir tek şey var. İkişer duble rakı içip öyle sevişeceksiniz. Göreceksin hiç bişey olmayacak ve hatta geçmiş günlerinize üzüleceksiniz.

0|0
    0|0
    • 70 lik sek votka içtğmde oluyr içtğmle kalyrm sonnda kısır olck ya da erezynu değişck dye korkyrm .s

• Ooo... Votka diye zem zem suyu vermişlerdir sana.Bir Türk gibi RAKI iç. Sulandır, susuz olmaz. Kavun peynir de olsun yanında.

• Geçmiş olsun. Bence bir jinekoloğa git. Vajinismus olabilirsin.

0|0
    0|0
  • doktora git canım

0|0
    0|0
  • gecmis olsun

0|0
    0|0
  • eski sevgilimde öyleydi. Kendisinin hasta olduğunun farkında değildi. ben söyleyene kadar. benim de farketmem biraz geç oldu gerçi. Gecelerce tartıştığımızı hatırlıyorum. canım istemiyo demeye başlamıştı bir ara hatta. ve sonrası doktora gitmeye ikna ettim onu. Doktor ciddi bir şekilde ilgilendi kız arkadaşımla. o sıralar kız arkadaşım saçmalamaya başladı. Paranoyak oldu onu aldatcağımı sanmaya başladı. ben de bu paranoyaya dayanamadım bağırdık çağırdık hatta kültablası attı kafama ben yine elimi kaldırmadım, suratına bakmadan çekip gittim. Herneyse sonuç olarak inceldiği yerden koptu. hani bu hastalık sadece cinsel bir hastalık değil. psikolojiyle başlayan bir hastalık ve sonu farklı bir psikolojik hastalıkla bitiyo seni de karşındakini de bitiriyo. bir an önce doktordan randevu al. tedavisi o kadar zor değildi benim gördüğüme göre. Sana zor gelse bile katlanmalısın.

1|1
    0|0
    • Kesin tedavi yöntemi. Mutlaka kafasında başka bişeyler var. Bende yukarıda bahsettim. +1

• Suni penis öneren olmadı ya çünkü kız arkadaşımın düzeyi biraz farklıydı. doktor hem psikologluk yaptı hem de jinekologluk bizde. ha doktor güzel bir çözüm sunmazsa biraz daha araştırın derim. Jinekoloji konusunda artık master seviyede doktorlar var

• Evet anladığım kadarıyla sendeki sorun psikolojik olabilir gibi görünüyor öncelikle

1)geceleri uykuda aşırı terleme görülüyormu?

2)Adetinde fazla ağrılar veya düzensizlik varmı?

3)Herangi bir ilaç kullanıyormusun?

4)Ne kadar sıklıkla ilişkiye giriyorsun?

5)Yakın zamanda seni etkileyen veya korkutan olay oldumu?

6)eşinle aranda seni huzursuz eden sorunlar varmı?

Ilişki haricinde vajina bölgende ağrı veya yanma hissi oluşmuyorsa halk arasındada söylendiği gibi ıslanma sorunu yaşıyor olabilirsin yapılacak testlerde fiziksel sorun saptanamaz ise psikolojik tedavi görmeniz gerekebilir.

0|0
    0|0
    • zaten problemli bir ilişkimiz vrdı ona kalsa her gün ilişkiye gircez ama ben hafta 1.e bile dayanamyrm ama onu çok sevyrm uzun yıllardr birlkteyz

• On sevismeyi maksimum seviyeye cikartin. Oral yaparak gevsemeyi ve yumusatmayi deneyin. Ve ansizimyapmasini soyle habersiz, ;)

0|0
    0|0
    • emin ol hepsini denedm özellikle son zamanlarda daha çok kasılmalarm ve acımalar oluyor onu sevmediğimi istemedğimi düşünyr ama öyle değil işte .s

• Ön sevişmeyi uzatın, fazlasıyla uzatın yani, vajina hazır olur böylece.

0|0
    0|0
    • uzatıyoruz saatlerce önsevişmeyle geçiyor taki pen... vajnama girene kadar sana bırakyorm sen istdn zaman olsun ön sevşmedn sonra diyor ama çok canm yanyor bu çok saçma 10 kere nerdeyse birlkte olduk birden midem bulnyr .s

• Psikolojik olarak kendini hazırla o halde. Anlaşılan bu konuda biraz korkutmuşsun kendini, rahat bıraksan aslında herşey çözülür kendiliğinden ama benim buradan rahat bırak demem kolay tabi :)

Ha bide herkes yapmaz herhalde ama kendi kendine birşeyler ile deneyebilirsin, o korkuyu azaltır belki.

Kızlar Ne Diyor 3

• canın acıyorsa kadın doğuma gitmelısın...intihap,yara,vs olabılır o yuzden gozukmelısın..buyuk ıhtımal saydıklarımdan brisi vardır..ılıskı sırasında canın acıyor ve kasıyorsun kendını ve doğal olarak zevk alamıyorsun..dayanmaya calısyorsun aama sankı her ılskıye girdgnde ılk defa giriyor gıbı acı hiissedıyrsn..eger söyledıklerım gıbıyse dr gozukmende fayda var..

0|0
    0|0
    • evett öyle oluyorr .s

• dr git guzelım ilaç vericek buyuk ıhtımalle ıntıhap var..hap veriyor ve bir krem 1 ay da gecıyor..krem sanırım travacort du..Dr a derdını guzel anlatrsan guzel çözumler bulucaksındır..ilaçların ısmını söylemek isterım ama dr ada gozukmeden kullanmanıda tavsıye etmem canım..

• sanırım vajinismussun bence hemen doktora görün

0|0
    0|0
  • kaslarında sorun var . .evett

0|0
    0|0
Yükleniyor...