Kızlık zarım zedelenmiş olabilir mi?

arkadaşlar 19 yaşında bir kızım. yumurtalığımda kist var ve kiste bağlı aşırı yoğun kanamalarım oluyor adetimde ve çok da pıhtı var doktorum uzun testler yaptı iğneli MR ile rahmim incelendi, 6 tüp kan alındı sonuçlar 1 ayda çıktı genetik bilgilerime dek araştırıldı ve doktorum tedavimi değiştirmek zorunda kaldı senin vücudun normalden çok daha fazla pıhtı oluşturabilen bir vücut ve sen hormonal ilaçlar asla kullanmamalısın verceğim ilaç pıhtı oranını arttırabilir bu da senin gibi hastalarımı ölüme bile götürebilir çünkü vucudunun pıhtıya meyili çok yüksek ve bu ilaçla oluşacak pıhtı kalp beyin böbrek vs damarını tıkadığında hastayı kurtaramayabiliriz dedi ve ilaçlarımı değiştirdi. gerçekten adet zamanımda da pıhtı çok. bugün adetimin 2. günü. vajinal bölgemde 5 dk kadar bir yanma, acı hissettim ve lavaboya gittiğimde ceviz büyüklüğünde, hatta daha büyük bir pıhtı geldi. ve aşırı kanama oldu pıhtıdan sonra. ürktüm açıkcası normalde acı, yanma olmazdı acaba bu büyük pıhtıdan ötürü kızlık zarım zedelenmiş, yahut yırtılmış olabilir mi?

Güncellemeler:
Sağlık kategorisinde sorduğum halde neden cinsellik kategorisinde yayımlandı ki şimdi bu soru

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• kardeşim sağlık anlamında pıhtılaşma önemli değil, bu rahim ağzında oluşan iğneli mr sonucu oluşan birikmedir, ancak kızlık zarın zarar görse bile bu sağlık olayları sonrası bunu eşin olacak kişinin dert etmesi saçma derim. bunlar kouşulacak konular bile değil bence. ama bir doktora gidip kontrol ettirebilirsin için rahat olsun diye söylüyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Öncelikle geçmiş olsun acil şifalar diliyorum arkadaşım.

Soruna gelince zedeleneceğini zannetmiyorum hem kanllar farklı hemde farklı olmadığını bile farzetsek o pığtı yumuşak bir doku esnek yani penis gibi sert bir yapıya sahip değil bazın kişilerde penisle bile zarar görmeyen zar o bahsettiğin pığtıyla zarar gelmemiştir büyük ihtimalle tekrar geçmiş olsun.

0|0
    0|0
  • Olamaz adet gördüğün kanamanın olduğu vajina kanalıyla rahim kanalı farklı.

0|0
    2|0
    • adet kanaması vajina kanalı ile atılır bayım. liselerde bile biyoloji derslerinde adet döngüsü konusunda uzun uzun anlatılan birşey. bayanlarda adet kanaması vajinal yoldan atılır, kızlık zarı üzerinde küçücük delikler vardır ve kan o deliklerden çıkar. kızlık zarında hiç bir küçük delik olmayan kızlar adet görmeye başladığında kanı vücuttan atamaz ve cerrahi müdahale zorunlu hale gelir. çok az kızda zar tamamen kapalı olur

• Allah benim belamı versin o zaman!...

• herhangi bir cisim le baskı yapmadınsa kızlık zarında birşey olamaz... vajinanın içerisinde iltihaplanma olabilir...

0|0
    0|0
  • olur her şey olur

0|0
    0|0
  • konuyu doktorunla konuşsan daha iyi

0|0
    0|0
  • hayat bu sürprizlerle dolu.

0|0
    0|0
  • geçmiş olsun doktora git

0|0
    0|0
  • ceviz büyüklüğünde pıhtı geldiyse, sende kızlık zarı kalmamıştır zaten. kontrol etmem gerek.

0|0
    0|0
  • desene seninki an agliyor :-)

bende doktoru degistir ve baska bir doktorun tavsiyesine de bir kulak ver derim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• evet imkanı var ...

0|0
    0|0
  • valla olabilir doktora gitmen lazim ve bunu anlatman gerek.

0|0
    0|0
Yükleniyor...