Adana'da neden bekaret yaşı çok düşük?

Arkadaşlar ilk öğretim ve lise hayatımı adana'da geçirdim üniversitede için istanbul'a geldim, lakin bizim orada cinsellik çok rahat yaşanıyordu genelleme yapıyorum elbette tümü değil ama yaygındı lisede v.s hatta mahalledeki kız arkadaşlarım ile bile birlikte oldum bir çoğuyla ama istanbul'da dahi bu kadar geniş değilken neden adana bu kadar geniş sizce?

0|0
5|9

En İyi Kız Görüşü

• Insanların kısıtlamasıyla alakalı bir durum aslında.

Sen onu ne kadar yasak, günah, kötü olarak empoze edersen karşı taraf o kadar merak eder ve yaşamak ister.

Istanbul'da pek baskı olmadığı için yaşayıp yaşamamak kişiyle alakalı oluyor.

Muhtemelen Adana'da bu tarz konularda çevrenin de, ailenin de yoğun bir baskısı vardır.

Temel sorunun bu olduğunu düşünmekteyim açıkçası.

1|3
    0|0
    • ben böyle olabileceğini düşünüyorum. belkide nem oranı ve sıcaklık ile ilgili küçük yaşta olgunlaşıyor kızlar

Kızlar Ne Diyor 4

• Hangi liseydi ya da hangi mahalle

0|0
    0|0
  • bu şehirlerin büyüklüğü ve küçüklüğüyle alakalı bir durum değil.tamamen toplumun algısıyla alakalı..mesela uşak küçücük bir yer.ama bu iş çok sıradan bişeymiş gibi yapılır..

0|1
    0|0
    • geliyorum bekle beni uşak o zaman karşılar mısın beni orda

• ben orda yaşamıyorum ama sen git karşılayan çok olur.o...pu kaynıyo orası..

• Kac kıza göre genelleme bu

0|1
    0|0
    • yani ben lisede 5 kız arkadaşımla birlikte oldum, keza çevrede de öyle lisede belki 2-3 arkadaşımız bakireydi mezun olduğum yıl 2011 bu arada lise'den

• yani çoğunu biliyordum o açıdan bir çoğuyla birlikte olmadım ama olan arkadaşlarımda vardı.. sen adanadımısın?

• Hyr da boyle genellemeler. Beni üzüyor o ile bakışım değişiyor

• bende orda okudum ama çevrem senin anlattıklarına benzer olmadığından görmedim hiç.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 9

• dostum sen bir kaç kızla yatmışsın bütün adanayı geniş kültürlü yaptın öyle birkaç kız her yerde var.demekki istanbulda çetin cevizler çıkmış karşına ama adanayı sanmam kültürünün bu kadar geniş olacaığını

0|0
    0|0
  • o taraflar biraz öyle

0|0
    0|0
  • Bilmiyom valla ben pek duymadım genelde tutucu bilirim onları

0|0
    0|0
  • büyük şehirlerin hepsi öyle nüfus genişledikçe mezhepte genişliyor :)

0|0
    0|0
  • çok yiyişken bir memleketten bahsediyorsun şuan

0|0
    0|0
  • Kardeş bende Adana'lıyım ve bende bu durumdan şikayetçiyim, nasıl düzelir bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • Kim demiş İstanbul geniş değil diye yer yer değişiyor

0|0
    1|0
  • Benim tecrübelerimde denizli, aydin civarinda bu tür olaylar fazla gibi, ama bu da demektir sahsi tecrübelerimize göre her yer adana, heryer İstanbul olabiliyormus. Fakat bunu yinede genellemek yanlis sanirim. Diyarbakir, trabzon, sivas bile kimisine göre farkli degildir

0|0
    0|0
  • bende adanalı kızlarla konuştuğum zaman sekse düştün ve bakire olmadıklarını anlıyorum. hatta işin ilginci adanaya okumaya giden üniversite öğrencisi kızlar da orda bekaretini bozduruyolar ne hikmetse havasından mı suyundan mı

0|1
    0|0
    • nem ve sıcak hava ile ilgili olabilir belkide

Yükleniyor...