Siz nasıl eşcinselleri yargılayabiliyorsunuz?

Cnemidophorus cinsi kertenkeleler üremek için erkeğe ihtiyaç duymazlar. Partenogenez ile döllenmenis yumurtadan kendi kopyalarını çıkartırlar… İşin garip kısmı yumurtalamak için başka bir dışı ile “seks” yaparlar, lezbiyen seksin neticesinde nur topu gibi yavrular doğar…

Bu yaratıkları da Allah yaratıp bu duruma getirdiyse siz nasıl eşcinselleri yargılayabiliyorsunuz? Allah hata mı yaptı?

Not: Provakatif amaçla değil düşündürme amacıyla sorulmuştur.Hakaret etmeden cevap verebilenler yazsın!

0|0
1128

En İyi Erkek Görüşü

• Cevaplara baktım da bu kadar sığ düşünceli olan kişilerle bu ülke neden ilerlemiyor neden uzaya gidemiyoruz daha iyi anlaşılıyor. Hristiyanlar Allah ile espriler yapıp alaycı filmler bile çekiyor biz de haşa nasıl dersin diye az kalmış kelleni vuracaklar. Ha bir de şu Lut kavminden bahsediyorlar ya başka bildikleri de yok zaten. Anlamadığım Vezüv patlamadan evvel Allah haber mi yolladı bak akıllı olun yoksa sizi yok ederim diye? Sanki sadece Pompei de mi yaşandı bu cinsel sapkınlıklar. Türkiye de sapkınlık yok mu? Eşlerini değişenler erkek ya da kız ağırlıklı grup yapanlar yok mu? Sakarya da, Van da, Erzurum da deprem olması da sapkınlıklar sebebi miydi? Ha buna cevap kırık fay hattı üzerindeler ondan oldu diyeceklerdir. Bende diyorum vezüv zaten yanardağ değil miydi? İlla ki patlayacaktı o dönemde patlamıştır. Neyse susayım yeter bu kadar. Laftan anlayan insan op kadar az ki kim anlayacak?

2|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 27

• eğer bizler de o yaratıklardan olsaydık o zaman kimse yadırgamazdı.onların üreme sistemi farklı bizimki farklı.neden yumurtlamıyoruz demenle aynı mantık bu.eşcinselleri yargılamıyorum belki ben bile gayim sadece mantığın yanlış onu belirteyim dedim :)

0|0
    1|0
    • Ben sistemlerinden bahsetmiyorum Allahın onları böyle yaratmasından bahsediorum.

• Sonuçta eşcinsellik anormal olsa Allah yaratmazdı bu canlıları :D

• :) o canlılar keyif için değil üremek için sevişiyorlar.herneyse bunu tartışamam bence herkes istediğini yaşar ama kimse genetik hata demesin.o zaman katiller de,tecavüzcülerde genetik desin olsun bitsin:)

• asıl provakıtıfcı sensın..buraya gelıp uc bes kızı kandırıp nasıl lebıyen yaparım dıye dusunuyorsun..senı tuketıcı haklarına sıkayet edıcegım..bu kız bızım hakkımızı yıyor rekabet dısı unsurlar kullanıyor dıye.senı bu bıldırı ıle kınıyorum cıddı kınıyorum..kahrolsun hkkımızı yıyen lezbıyenler..

2|2
    0|0
    • Tercih edenlr hetero değil ki hakknz yensin :D bide böyle bak ;)

• yuhhhhhhhhh.ıslıklıyorum senı suan...kızlar bızım hakkımız soke soke alırız...sen burdakı kızları kandır hetoroları bıseksuel yap sonra bız bas kaldırınca onlar hetero dııl de..ıyıymıs valla

• Şimdi güzelim sen kıvırmada ben sana hem soru sorayım hemde soruna nacizene aklımdaki müslümanlıkla cevap vereyim :) kuranı tam manasıyla okuyup anlamış biri olsaydım seni yerin dibine sokar sokar çıkarırdım o bilgilerle :)

bir insanla hayvan bir mi ?

iki hayvana namaz farz kılınmamış insana kılınmış..

egerki insanla hayvan bir olsaydı hayvanada namaz farz olurdu..bi kere insanla hayvanı ayırdık bu noktada..gerçi sen hala hayvanlarla bir tutarsın insanlıgı :)

Allah ın yarattıgını sorgulamak ne senin gibi nede benim gibi aşalık kullara düşmez...vardır elbetki bir bildigi..

bugun camide hoca aynen şöyle söyledi..kapıyı kilitlyorsunuz ve zina yapıyorsun sanıyorsunuz ki ey ahmaklar kimse bizi görmüyor..

lezbiyen ilişkimi yaşayacaksın yaşa pamuk tıkanınca görürsün ananın örekesini :)

2|0
    1|0
    • hıı unutmadan..hz Meryem de hz İsa yı döllenmeden dunyaya getirmiştir..senin bilimin iliminde bunu çözsün yavrucugum :)

• Allahın yarattığını eleştirmek kimsenin haddine değil. O yüzden bunu örnek verdim. Ayrıca sende beni eleştirirken Allahın yarattığını eleştiriyosun. ;) kendinle çelişme

• ben senin fiziksel dogalsal bir yönünü eleştirmiyorum fikrini eleştiriyorum fikrimi iletiyorum :) sen kendinle çelişiyosun bence :)

• sadece onlar değil ki boğa yılanlarıda üremek için erkeğe ihtiyaç duymuyorlar...

ama ortada bir sanatkar var dimi hiç bir şey bir toz bulutundan meydana gelmedi çünkü o toz bulutunuda yaratan bir sanatkar var. 1400 yıl önceyi inkar ediyosunuz belgeleriyle hala günümüzde var olan 1400 sene önceyi inkar ediyosunuz ve hiç bir belgesi kanıtı olmayan milyonlarca yıl önceyi kabul ediyorsunuz enteresan...

2|1
    0|0
  • Bu sitede düşündürme amaçlı bir şey soramazsın... düşünenlerin oranı 100 de 10 u geçmez kabaca hesapla... erir gidersin, bilimsel yolla ifade edeyim doğal seleksiyona mağruz kalırsın ;) hani şu belgesellerde yavaş kalan bizonları aslanlar parçalıyorlarya hani :) bu sitede de düşünen kişiler de diğer yırtıcılar tarafından parçalanıyo...ojelerden aşklardan kırolardan bahset sen daha çok severler seni ;)

2|0
    0|0
  • 0|0
    1|0
  • İnsanlar kendı düşmanca fıkırlerını hep tanrıyı bahane ederek gösterdiler dın kitaplarını bence kıtaplar sadece hurafeydı tanrınında bu konudaki fıkrını bılmıyoruz

1|0
    0|0
  • ona bakarsan ölümsüz deniz anası var belli bir evreden sonra gençlik evresine geri gele biliyor yani zamana bırak ölmüyor

kurbagalar da buz tutmuş göletlerde kalplerini durdurup buzlar eriyince yeniden çalıştıra biliyorlar :S

1|0
    0|0
  • Fotosentez aşkına yapmayın :/

Cevap verecek olan buna da cevap verir, gerçi benim yargıladığım yok kim ne yaşıyosa yaşasın kendine.

cut.

0|0
    0|0
  • Provakatif amaçlı değil diyorsun ama Allah hata mı yaptı gibi bir cümle kurarak bize resmen saldırıyorsun. O cümleyi daha doğru yazabilirsin. Senini gibi saygıyı bilmeyenlerle neyi tartışalım. Önce karşıdakine saygıyı olmayı öğren.

2|0
    1|0
    • Ne alaka bende Allaha inanıyorum. Sonuçta onun yarattığını eleştirmek onu hatalı bulmak değilmi?

• Eşcinsellik yargılanacak bişey kesinlikle değil.

Zaten insanın karakterinde olan bişey bu sonradan oluşmuyor.Allah öyle yaratıyo yani.

1|0
    1|0
    • Akıl sahibi insansınız düşünün, Allah öyle yaratıyor insanı karakterinde var demişsiniz. Hiç Allah kulunun öyle olmasını istese, haram kılar mıydı.. Lut kavmini yerle bir eder miydi..

• Dinin emirleri ve kulluk görevi hayvanlar için geçerli değil. Onların insan gibi irade ve sorumluluğu da yok. çok basit bir soru olmuş.

Kertenkeleler de domatesler de insanlar da ürerler. Ama nikah şartı sadece insanlar için geçerli mesela :)

0|0
    1|0
    • Basit canlı diye ayrdklarını da Allah yaratmadıı mı neyi yargılıyosun?

• Yazdığımda ters birşey yok tekrar okursan anlayacaksın bence. Allah onları hayvan olarak yarattı ve nasıl yaşamaları gerektiğini ilham etti doğuştan. Örneğin arılarda erkek arılar (aynı) kraliçeyi döllemekten başka bir iş yapmazlar. Dişi arılar çalışır, bal yapar, kraliçe olur ve kovanı yönetir. ama bu erkek insanların çalışmayacağı anlamına gelmez. Yada eşini başka erkeklerle paylaşmasını normal yapmaz. O hayvanın yaşam şekli odur, başka canlının başka, insanın başka. Anlatabildim mi bilmiyorum

• Offff şimdi burda müthiş bir taşlama yaşanacak..mısırlarınızı hazırlayın

1|0
    0|0
  • "Onlar hayvan çünkü! Bizler hayvan değiliz..." diyenler çıkacak... Ben uzaklaşayım...

1|0
    0|1
  • offfff ne eşcinsellikmiş arkadaş niye bu kadar tartışıyonuz istiyen eşcinsel olsun istemeyen olmasın bu kadar basit

1|0
    0|0
  • Onlar öyle yaratıldı fakat insan onun gibi yaratılmadı. Zaten bir insanın kendi cinsi ile ilişkide bulunmaması konusunda birçok hadis var. Geri gelelim biz hayvan değiliz. O kertenkele kendi cinsi ile çoğalıyorsa onu mu örnek alalım ya da onamı benzemeye çalışalım ki ?

0|0
    1|0
    • Anlatmak istediğimi anlamak istemiyorsun anladm. :) Allah eşcinsel yaratıklar yaratıyorsa Allahn yarattığı eşcinsel insanlar da anlayışla karşılanmalıdr!

• Anlayışla karşılanabilir. Fakat o hayvanlar üzerinde normal bir durum insanlar üzerinde anormal. Bir

sığır nasıl bağırıyorsa biz de öyle mi bağıralım yani. Bu anormal olmazmıydı.

• İslam da eşcinselleri yargılama amacı yoktur . Kuran da da belirtildiği gibi eğer hormonal ise sorun yok. Zevk için yapıyorsan sorun var.

...

1|0
    1|0
  • Sadece onlarda değil bir çok hayvanda cinsiyet değiştirme var veya eşcinsel ilişki var İnsanda olunca neden kötü ? Müslümanlar bunu da cevaplayın

1|0
    1|0
  • ben yargılamıyorum

hatta yürüyüşlerine bile katılıyorum

1|0
    0|0
  • o sadece kelebekte te yok ki.. agacalrın aynı dalının yparaklarının çiçekleri biri dişi iken digeri erkek olabiliyor.. ve tek hucreli canlılarda da bu var. burada yine allahın buyuklugu var eğer mesajı alabilirsen. bn istediğm gibi halk ederim özellik veririm.. diyor sankii.. .. ama allah yok demek kadar sacma bir sey de yok galıba..

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 11

• İşte her şeyi sorgulama cürretini kendilerinde buldukları için bazı kullar ateist veya kafir. O yüzden sen bir kulsun, yoktan var edilmişsin. Her şeyi sorgulamaya çalışırsan ya müslümanken, murted olursun ya da kafir olarak hayatını devam ettirirsin.

Ayrıca Yüce Allah'a inanmayan bir insanın böyle bir soruyu sorup kendine pay biçmesi çok doğal.

2|1
    1|2
    • Ben Allaha inanmadığmı mı söyledim? Olayı çok farklı boyuta taşımadan cevap verebilicek misin acaba.? :)

• evet bende aynen öyle söyledimm kendisi blir ben en azndan görevimi yaptım diyorum gerisi ona kalmış

• hayvanlarla insanları nasıl bir tutarsın ? canlı olabilirler ama o kadar .akıl ve iradesi yok . ne yaptığını bilmez sorgulayamaz. kendinize kılıf uydurucaksanız doğru bir şeler bulun.

ayrıca sorun provakatiftir.

1|1
    1|0
    • Allah sorgulayabilir yaratsaydı bile fizyolojik olarak bu şekilde yaratıldklarından yine böyle üreyeceklerdi. Ama biz insanlar sorgulayabildiğimiz halde yaratldığımız şekilde ( eşcinsel veya biseks vs.) yaşamaya çalışınca yarglanıyoruz bu adil mi sence?

• Benim kılıf uydurmam gerkmiyoki. Ben biseksim. Eşcinsellrin durumunu da biliyorum heterolarn da. önemli olan yarglamamak diorum.

• bana bulaşırsa yargılarım. bence hastalıktır. insanın doğasına aykırıdır. bu da benim görüşüm.

• Canı nasıl isterse öyle yaratır bize mi soracaktı ya!

Eşcinselleri yargılayanlar da hata yapıyor. Kime ne kimin nasıl olduğu. Önce kendini temizlesin herkes.

1|0
    0|0
  • Doğadaki bu tip örnekler eşcinselliğe özendirmek ya da onu meşru kılmak için değil görmesini bilen gözlere Yaratan'ın mutlak gücünü göstermek için mevcuttur..

2|0
    0|2
    • Bütün bilim dünyası hastalk olmadığnı kabul etti bir siz anlayamadnız napsak ki size?

• napsak ki ? :)) hastalık demedim rahatsızlık dedim..bu terimi de bile bile kullandım..ikisi farklı kavramlardır..

• senin derdin ne ve sorguladığın kim ? her insan eşcinsel sevmek zorunda mı ? benim midem bulanıyor bu kadar açık söylüyorm ya midem bulanıyor midemi bulandıran birini neden seveym ?

1|0
    1|0
    • Öyle demeyelim kimseyi kınamayalım. Rabbim de yaşatmasın inşaallah uzak etsin diye dua edelim bence.

• Sana göre yanlış olan gerçekten yanlış olmayabilir. Nerden biliosun böyle yaratılmadklarını hiç eşcinsel hislerin oldu mu?

• HİSLERDEN BAHSETMİYORUM HİSLERİ DEĞİŞİR İNSANIN BİR GÜN BAŞKA BİRİNE HOŞ DUYGULAR BESLERKEN ONA KARŞI HİSLERİN DEĞİŞEBİLİRR YARATILMAK AYRIDIR SENİN YARATILIŞIN KADIN OLARAK :) AYNADA BAKTIĞIN ZAMAN KADIN OLARAK AMA HİSLERDE BİR BOZULUK VAR HİSLER TAM TERSİNİ GÖSTERİYOR BU DURUMDA SEN BİŞEYDEN ETKİLENMİŞSİN DEMEKTİR KAÇ YAŞINIZDA BÖYLE HİSLERİNİZ OLDUĞUNU FARK ETTİNİZ ?

• Herkes istediğini yapmakta özgür. Kimseyi yargılamam bu tip konularda allah yaratmış deyip geçmek en iyisi

1|0
    0|0
  • banane eşcinsellerden ? ama kızdığım bir nokta var benm bir cocuğum olsa eşcinsel biri cocuğumn gözü önünde ona yanlış örnek olsa çok kızardımm ve internet ortamında da bunu yeterince yapıyolar eşcinsel isen diğer insanlarında yaptığı gibi özel hayatını gerçekten özel olarak yaşıyacaksınn lafım sana değil elbette özel hayat yaşıyorsan :)

0|0
    0|1
  • O onun yaradilis sekli. Cogalmasi icin Rabbin ona vermis oldugu durum. Sen bir kizla o isi yaptiginda turunu devam ettirebiliyo musun? Senin icin erkek yaratilmmis. Yaratilisinda kadinlik varsa Rabbe muhalefet mi olunacak?

2|0
    0|0
    • Üremem şart değil ki. Hayvanlarn aksine insanlar seçim yapabiliyor. Ürememeyi seçebilir insan!

• Ben diorum ki Allah nasıl eşcinsel hayvan yarattıysa ,aynı şekilde eşcinsel insanları da yaratmış bu sebeple onları yargılamak doğru değil.

• yaratılmak farklı tercih farklı birşey ki İslam'ı bilsen yaratılışında çift cinsiyet olanlar yargılanmadığını bilirsin.

• Senin kalbin zaten muhurlenmis. Rabbim seni hidayete getirir inshallah.

1|0
    1|0
  • Başkasının inançlarından önce kendi inançlarınızı yargıdan geçirin. Ama her yönüyle yapın bunu. İşe yarıyor, herşeyi yargılamaktan vazgeçip işinize bakıyorsunuz...

0|0
    0|0
  • Ben olaya öncelikle ilgi alanım olan yönden başlayacağım...

Örnek doğru, ama eksik. Partenogenez döllenme çok çeşitli bir döllenme şeklidir. Birçok canlı bu şekilde çoğalır, bitkilerde de görülür. Bahsettiğin canlı bir hermafrodittir. Yani çiftleşmede hem erkek hem dişi rolü üstlenebilir. Her iki üreme organına da sahiptir ve hem yumurta hem de sperm üretebilirler. Yani dişilerle çiftleştiğinde de üreme sağlanabilir, çünkü bunun için gerekli donanıma sahip bir canlıdır. O yüzden insanla bir tutulamaz. Bu konu çok geniş bir konu, o yüzden kısa kesiyorum.

Onun dışında, asıl sorguladığın şeye gelirsek... Bence örneklendirmeye bile gerek yok. Bir kişinin hemcinsinden hoşlanması garipsenecek bir şey olmamalı. Duygular, cinsiyete değil de yüreğe bağlıdır. Bu yüzden bunu kimse sorgulayamaz, yadırgayamaz. Sokakta bir erkeğin bir kadını dövmesi normal karşılanıp durup izlenirken bu iki kişi öpüştüğünde yuhalanan bir ülkede, Türkiye'de, bu konularla ilgili hoşgörü beklenmesi ütopik olur. Herkes tercihlerinde özgürdür, diye düşünüyorum.

1|1
    0|0
Yükleniyor...