Çocuklara ergenlik çağında cinsel eğitim verilmesi taraftarı mısınız?

Biliyor sunuz hepimiz ergenlik çağını atlattık ya da ergenlik çağındayız. Fakat ne bir bilgi aldık ne bir eğitim. Tek aldığımız bilgi çevremizdeki belki yanlış belki doğru bir kaç bilgi.

Kızlar bu eğitim ve bilgiden daha yoksun. Şöyle bir düşündüğümüz de cinsellik hayatımızın bir parçası, hatta en önemli sosyal aktivitelerden birisi.

Bu konuda bilgi alamıyor, eğitilemiyor olmamız sizce doğru mu yoksa yanlış mı? Zaten öğrenecek cinselliği ne gerek var, ergenlikten aklını bulandırmasın çocuk mu diyorsunuz yoksa cinselliğin erken yaşlarda öğrenilmesi cinsellik hayatında yaşanacak pisikolojik bozukluklar olsun bir çok kötü durumları önleyebilecek toplumun bilincini arttıracak bu yüzden faydalı mı diyorsunuz?

Genel olarak bir ele alalım.

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• Zamanı gelince öğrenmeliler. Öğrendikçe yaşamak isterler. İlkokula giden çocuklar çocuk nasıl yapılır biliyor hale geldi. bu çok yanlış.onun zihninde oyunlar ,arkadaşlıklar olmalı. cinsellik değil

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• evet.

0|1
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum kardeşim sana bu ülkede cinsellik bir tabu, bence de her iki cinsin eğitilmeleri ve bilgilendirmeleri gereklidir dediğin gibi saçma sapan bilgilerle insanların aklı karıştılmamalı temelden verilecek basit ama anlaşılır şeylerle bu gayet yapılabilir bir durum ki ben ileride çaocuğumla konuşacağım teşekkürler anne baba benimle konuştukları için ;))

0|0
    2|0
  • okulda değil ama aileler eğitmeli kesinlikle tabulaştırılmamalı

0|1
    0|0
    • aileler ne derece bilgiliki bu konuda ?

• herkesin bastırılmış duyguları var aileden uzaklaşınca ne hale dönüşüyorlar biliyormusun bunun tek sebebi aile ve bu konuyla ilgili yanlış tutumları...

• Demek ki ailede bastırılmış duyguları, bastır bastır bir anlamı olmuyormuş. Çünkü ailen sonsuza kadar yanında kalmayacak.

• bence kızlara bu eğitimin adam gibi verilmesi lazım erkeklere teslim olmamaları için

2|0
    1|0
    • Ya arkadaş sanki dünyanın hazinesi sizdeymiş gibi davranmayı bırakın artık.

• cinsellik benim hayatımın bir parçası değil. neden ben elime mahkumum! ya da herkes neden seks yapıyor mastürbasyonla yetinmek yerine :( çok dertliyim.

0|1
    1|0
  • İşte Atatürk kafası farkı .

0|2
    0|4
    • Atam ne soktuysan bu zihniyete helal olsun hala çığlıkları kesilmedi.

• ATATÜRK'le ne alaka. Size nikah sağladı, seçme seçilme hakkını verdi, okulu zorunlu etti diyemi bu kafa.

• Ben kötü bişey demedım ki

Erkekler Ne Diyor 6

• Eğitilmesi gerekir bir kere kız veya erkek belli bir yaşı aştığında ister istemez cinsellik ile alakadar olmaya başlıyor ve ailede tabu olduğu için internette iyi bilgiler olsa bile bir o kadarda gereksiz ve zararlı bilgi var 1. ağızdan hiç bir bilgisi olmadan kendisi öğrenmeye çalışıyor özellikle erkekler eğer ilk deneyimini bir hayat kadınıyla yaptıysa hepten yandı ondan sonra güvensiz ve seksin kötü bir şey olduğunu hissine kapılır kızların zaten durumu ortada ilk ilişki nasıl olur ? gibi soru işaretleri olur kafasında

Aslında bu gene iyi olanlar üniversite yıllarında çok gördüm hamile kalan kız yaşı küçük olduğundan gerçek manada korunmayı bilmeyen çiftler sonra kürtaj yapabilecek doktor aramaya başlıyorlar vb bir çok kötü örnek var.

0|0
    0|0
  • Evet verilmesi gerekir. Yoksa çocuklar arkadaşlarından yarım yamalak duydukları ile doldurur beyinlerini. Zaten evde erkek çocuğa babası, kıza annesi anlatmalı herşeyi. Ne mahsuru var. Ha karşıdan karşıya nasıl geçilri öğretmişiz ha cinsel yaşamı.

0|0
    0|0
  • benim zamanımda ortaokulda fen kitabında üremeyi anlatıyordu meb.Her nedense fen hocası pek üzerine durmamıştı bu konunun :D

0|0
    0|0
  • Heralde yani saçma sapan şeyler ögrenmelerinden iyidir

0|0
    0|0
  • avrupa ülkelerin çoğunda cinsellik dersi veriliyor .. türkiyede de verilse acaba ne hale gelirr :))

0|0
    0|0
  • evet bence kizlara ayri erkelere ayri sekilde ders verilmesi gerek ve hersey uslubuna göre anlatilmasi gerekiyor bence.

bu sayede bilgili olmalari bir ihtimalle var, hastalik,vücüddati degisiklik,o an psykoloji vs vs.

0|0
    0|0
Yükleniyor...