Nasıl bekaretle ilgili böyle bir düşünce yapısına sahip oldunuz?

Ben gerçekten bunu merak ediyorum yani. Herkes tutturmuş bir bekaret gidiyor. Bu konuyla ilgili birşey yazmak istemiyordum ama o kadar çok şey çıktı ki.

Ya insan evleneceği insandan bu yüzden vazgeçer mi ? Yok evleneceği kadın temiz olmalıymış. Temizlik ne demek allah aşkına ? Bunun doğal bir ihtiyaç olduğunu kadınlardan çok erkekler bilmiyor mu nasıl yerleşti bu düşünce kafanıza, kim oluşturdu bu doğruları ?

Evleneceğin, seveceğin, bir ömür geçirebileceğin kişiyi buluyorsun sonra o daha önce biriyle cinsellik yaşamış diye uzaklaşıyorsun. O kadın senden çocuk yapacak ilerde bundan daha önemlisi mi var?

Konuyu dinlerine bağlayacaklar için şimdiden söyleyeyim, Kuran'ı okudum biliyorum ve diyorki bakır erkekler ancak bakire kadınlarla evlenebilir. E şimdi türkiyedeki erkeklerin %90'i müslüman değil mi o zaman?

Çok merak ediyorum yani açıklayın bana nasıl böyle bir düşünce yapısına sahip olduğunuzu.

Güncellemeler:
Ben burda kimseye hakaret etmeden sorumu soruyorum ama ne kadar çok insanın içine dert olmuşki mantıklı düşünme benim inancıma, bekaretime, doğruluğuma yanlışlığıma kadar getirdiler. Her insan kendi düşüncesini savunmada özgürdür ama karşısındaki kişiye hakaret ediyorsa demekki yeterince sağlam güvenceleri yoktur. Ha önemli mi şimdi sizin yargılarınız bana karşı ? Umrumda değil. İsteyen istediği düşünceye göre yaşar kendi hayatı. Ama saygı duymayı öğrenip anlamaya çalışmak lazım.
Nur suresi üçüncü ayet-i kerime "Zina yapan erkek, zina yapan kadınla ya da bir müşrik kadınla evlenir; zina yapan kadın da zina yapan bir erkekle ya da müşrik bir erkekle evlenir."

0|0
17|35

En İyi Erkek Görüşü

• Bak şimdi bişey diyim erkek olarak bende bunu anlamadım hiçbir zaman. " Erkekler çıktıkları kızla yatmak ister, evlencekleri zaman bakire isterler " Ülen herkez çıktığıyla yatarsa bakire kız nerde kalcak?

Kuranda bakir erkek bakire kızla evlenir diye bişey yazmıyor bunuda belirtiyim.

Erkekler hep elinin kiri olarak bakıyorlar bu konuya. Bunu sorun olarak görme. Bence artık o kadarda değil " illaki bakire olsun " değil. Namus bacak arasında değildir. yoksa kızlığı bozdurmadan neler neler yapılır. O zaman evlenince namuslumu oluncak.

bir çok erkek bunu biliyordur bence sen ya büyütüyorsun yada senin erkek arkadaşın büyütüyor konuyu. Seven her türlü kabul eder karşısındakini. Seni istemeyeni salla gitsin.

Saygılar

4|1
    2|4
    • tebrıkler =) aynen konunun cevabı bu

• En mantıklı cevap. Tam dediğim gibi değil haklısın ama kuranda zina edenler zina edenlerle evlenebilir diyor. Bunun anlamıda benim dediğim sanırım.

Erkekler Ne Diyor 34

• Siz nasıl ki yaşam tarzınıza saygı duyulmasını bekliyor iseniz başkalarının yaşam tarzlarına da saygı duymalısınız .

Kendi doğrularınız size başkalarının doğruları kendine .

İsteyen evlenene kadar kendini saklar istemeyen saklamaz , birileri saklamıyor diye herkes saklamasın mantığı çok yanlış , akıl ve mantıktan uzak bir düşünce yapısıdır .

Başkaları ne yapıyor yada yapmıyor diye düşünmek yerine kendi yaşam biçiminize önem verin .

Sizi olduğunuz gibi kabul edecek yada etmeyecek insanlar muhakkak ki karşınıza çıkacaktır .

Kimisi haklı sebepler ile ister bunu kimisi şerefsizce adice ve alçakça ister .

3|2
    0|0
  • Bakir erkek sonuna kaadar bakire bir kadın isteyebilir ve bakire olmadıgı için vazgeçebilir bunu tartışmaya hakkımız yok ...

AMa o odun kafalı erkekler yani her haltı yiyip sonra bakire kız isteyenlere bir cift lafım var...

BSG :))

6|1
    0|0
  • Şimdi sen kendi kendini teselli ediyorsun bunu anladımda eleştirin çok agır olmuş, O zaman madem bu kadar geniş bir toplum olmalıyız, madem senin daha önceki ilişkilerinin sorgulanmamasını istiyosun, O zaman sizde su söylediğinizle çelişiyorsunuz , evliliğin kutsal olduğunu söylüyorsunuz, temiz bi çocuk annesi olacağınızı söylüyorsunuz.

Peki evlilikten sonra eşiniz başka kadınlarla ilişkiye girse bunuda normal karşılamanız gerekir, evlisiniz ya evlilik böyle seyleri temizliyor nasıl olsa o mantıkdasınız. o zaman bunuda olgunlukla karşılamalısınız.

Yoksa iddanızın haklı tarafı yok.

1|2
    0|0
  • Bence sen şu İdealist tutumunu bir kenara bırakıp da Realiteleri de bir görüversen... Tamam dediğinde haklı olabilirsin, anacak gerçek şu ki; yarın birgün birini deli gibi taparcasına sevdin ve sevildin, Aşkınızdan biribiriniz için ölüyorsunuz ve Aşkına senin bakir olmadığını ve birkaç kişiyle ilişkide bulunduğunu ( bir kişi desen de hayatta inanmaz..bu sabit ve kesindir) söyledin...Seni dinlemez ve burada yazdıklarını söyleme fırsatı bile tanımadan, acıdan öleceğini bile bile çeker gider...şimdi bu durumda senin bu haklı olarak söylediklerinin ne anlamı kalıyor...?

0|3
    2|0
    • Ben zaten böyle bir adamla evlenmem, birlikte olmam, ondan hayatta çocuk yapmam.

• Diyorsunnnnnnnnnnnnnnnnnnnn...! kih..kih..kih...

• ben bakirim ve bakire birini istiyorum işte senin gibi düşünceler yüzünden artık namus diye birşey kalmadı ben boşu boşunamı korudum kendimi hadi sende yapsaydın diceksin yapmak zorundamıyım ama kızların çoğu yapıyo artık yapmayan birini bulup araştırıpta ayarlamak çok zor zaten onun üzerindende piçler geçiyo yani burda ban sırf bakirliğimi koruyup iyi bir evlilik yapmak istediğim için bok yemek düşüyo ve bunu haketmiyorum ben ve benim gbi olanlar (eğer varsa)

2|3
    2|0
  • bakire kiz bulmak zor. ya oral ya anal ya opusmustur ya elletmistir. ben 28 yasimdayim simdiki genc kizlar erkeklerden beter. neymis okuyacaz kariyer yapcaz... eee evlilik erken 30 a dogru cagdasiz... bu yasa kadar neler neler yapmistir toplum ahlaken cokuyor bunun sorumlusu medyadir

2|3
    3|0
  • Eğer ki müslümansanız zinanın ne demek olduğunu,günahlarını ve dinimizce ne emredildiğini bir öğrenip tekrar yazın yazınızı.

3|2
    2|0
  • Şu konuyla ilgili soru sormaktan bıkmadınız gitti! Ulan kimle sevgili olacaksanız olun, kimle evlenecekseniz evlenin, sizi kimse bağlamaz... Milletin bu konu hakkında ne düşündüğünün ne önemi var? Gereksiz saçma sapan tartışmalar çıkarmak için hala şu soruları gündeme getiriyorsunuz...

Zar kafalı adamlardan şikayetçi isen hayatına sokmazsın olur biter, en güzeli budur. Neyini sorguluyorsun daha?!

4|1
    0|1
  • ben kıskanırım şahsen, biriyle öpüşsün, elele gezsin. bunları kıskanan biriyken sevgilimin biriyle yatması -alt detay vermiyorum- hiç hoşuma gitmiyor. kızları da anlamıyorum şahsen, yatanı vay niye sindiremiyorsun diye laf eder, hiç birlikte olmayanı da vay nasıl başkasıyla birlikte olan birini kabul edersin der. biraz objektif olmak lazım, başkalarının fikirlerine de saygı duymak lazım. gerçekler farklı olsa da herkesin doğrusu kendine. evlilik öncesi seksle alakalı herkesin fikri başka olabilir yavyucum :)

0|0
    0|0
  • önemli olan bekaret değil anlamıyorsunuz sizler cinselliği ilk benim kollarımda öğrenmesini istiyorum sadece benim olmalı merak etme bende onun olmak istiyorum öyle davranıyorum ama kalbime göre tam istediğim gibi birini buldum inşallah sonuna kadar gidicem sen merak etme her ne kadar sallamam desede bir erkek evlenirken bakire arar kasma sen yane!

0|1
    1|0
  • beyler hatun kuran'ı ezbere biliyor. dağılın...

1|3
    1|0
  • Kuranda öyle bir ayet yok uydurma.Ayrıca isteyen bakire bekler isteyen bakir bekler isteyen genelevden evlenir isteyen jigoloyla evlenir bu durumlar kişinin kendisini bağlar ikinci kişiyi bağlamaz

0|2
    1|1
  • bakire kız arayışının doğuda ilk okul çağında ki kızların evlendirlmesi mantığıyla hiç bir farkı yoktur. Aynı b*kun laciverdidir. Hadi bakalım :))

2|0
    2|3
  • kuranda bekaretten bahsetmez, zina yapan zina yapanla evlenmeli der. bencede karşılıklı anlayış güven daha önemli. benim test edeceğim çocuklarımın annesi olabilir mi, sadık olabilir mi, çocukları sağlıklı bir şekilde yetiştirebilir mi. ben anaçlığını, sadakatini, dürüstlüğünü test ederim. ama bakir erkeğin de bakire kız istemesi kadar doğal birşey yok.

1|1
    0|1
  • Nasıl bekaretle ilgili böyle bir düşünce yapısına sahip oldunuz ?

yalnız senin başlıkta bir ince dokundurma var... unutma soru sormak meydan okumaktır. :)

0|0
    0|0
  • erkek bakirse bakire bir hanım istemesi normaldir ama şöyle birşey kadın erkek için fark etmez bu sorun: Her önüne gelenle mi yaptı, yoksa zevki için mi?

0|1
    0|0
  • bekarete önem vermiyorum..seviyorsam eğer iki damla kana önem vermem...

2|0
    3|4
  • Gene mi bekaret kemeri davası ?

Ulan bir gün de şampiyonluk kemerinden bahsedin, misal Klitschko Kardeşlerin sırrı ne hiç düşündünüz mü

1|1
    0|0
  • ey bekaret sen nelere kadırsın once bacak arasındaydın sonra beyınde denıldın sımdı hıcbıryerdesın

1|2
    0|1
  • Sadece benim yaşadığım kadarını yaşamış biri olsa neyse de benden önce önüne her çıkanla yatmış beni de durulup sığınabileceği bir liman olarak görüyorsa kusura bakmasın

0|1
    0|0
    • aman ne onemi var bakiligin. ver gitsin.bak bi suru gariban pusuda.senin icin bekaretin ne onemi var?

• Hayatta başka tutunacak dalı, düşünecek şeyi olmayan boş insanların boş düşünceleri sadece.

3|0
    0|2
  • bazı insanlar için önemli bazıları için önemsiz bi konu. müslüman olmayıp buna önem veren de vardır. olup da vermeyende vardır. aslında tartışmak bile gereksiz

1|0
    0|1
  • Böyle bir düşünce yapım yok şahsen

0|0
    0|0
  • ben vaz gecerim kımse kusura bakmasın

1|0
    0|0
    • yorumu yazdıktan sonra düşündüm de midem bulandı allaha büyüktür bende büyük konuşmayım ama böyle biriyle evlenceğime ölsem daha iyi

• sitede en fazla tartışılan konu oldu umarım sonuca ulaşırsınız !

1|0
    0|0
  • genelleme yapma roxannee

0|1
    0|1
    • Sorum öyle olanlara zaten öyle olmayanları anlamakta güçlük çekmiyorum.

• tamam o zaman, ayrıca öyle olanları anlamak için bir çaba sarfetme, o düşünceye sahip olanlar bencilliklerinden çatlayacak insanlardır.

• çok sert sormuşsun tırstım biraz .)

0|0
    0|0
  • kadının erkeğin eşit olduğunu düşünmek zor olmasa dedim...ben yaparsam..o da yapar mantığı

0|0
    0|0
  • bekaret onemsiz diyenleri bagrima basmaya hazirim:)

0|1
    2|2
  • Tabi ki evleneceğim kadın temiz olmalı başkasına dokunma düşüncesi bile beni delirtir çünkü bende kimseye dokunmadım ayrıca biraz ağır olacak yada yorumumu silecekler ama öyle bi kızdan çocuk yapmam nesil zaten bozuk iyice bozulmasın anladın emrah durumuna düşmesin çocuk

1|1
    1|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 17

• Dinde bu böyle kimsenin kafasına başka biri sokmadı bu yüzyıllardır böyle. Erkeklere de yasak kadınlara da ama yapanlara yapma deyince eski kafalı olunuyor o ayrı bir mevzu.

2|10
    2|0
  • malesef insan kendisi ne yaparsa yaptığının tıpkı aynısını karşındakinden bekler...

nasıl derler kör kendinden bilirmiş, bu yüzden kıskançız kıskançlık kendinin yapabileceğin şeyi yapmasanda karşındaki sevdiğinden beklemektir.

birde %90 demişin bence bunu %98 e çıkar sen. Müslümanlık ile alakası yok bunun ahlak ve namus palavrası yapıp kendini bilmeyen şahsiyetler bekler böyle şeyleri canım.

benim için bekaret değil önemli olan karakter ve ahlak yapısı!

güzel sorun için 5puan!

1|0
    1|0
  • bakire olmayanların kendilerini haklı çıkarma çabasının bir ürünü bence bu yazdıkların...kendini kandırırsın sen...

4|3
    2|0
  • Eskiden gelen örf adetler bunlar.ben de erkek olsam önem veririm tabiki.devir deyişti diye kafa yapımı degiştiremem

2|1
    1|0
  • bende Kurani okudum ama Bakir erkekler bakir kadinlarla evlenir diye bir sey hatirlamiyorum.. Bundan emin misin bana referans verebilir misin acaba cok merak ettim. Hangi aye sure?

Benim bildigim bekar insanlarin zinasi 30 sopadir. Evliler icin daha fazla.. Yoksa illa kadin bakire evlencek v,s, diye bekaretle ilgili bir sey yok benim hatirladigim.

0|0
    0|0
  • aa neden öyle diyorsun ki, erkek iliskiden sonra gusl abdesti alinca temizleniyor. kadina gusl abdesti de islemiyor.

O erkegi yetistiren yine bir kadindir, o düsünceleri kadin sokar yine erkegin beynine.

3|1
    2|2
  • çok haklısın maalesef toplumumuzun eğitim seviyesi , yaşadığı yer, aile yapısı bekaret kavramını çok önemliymiş durumuna getiriyor, halbuki bilmiyorlar ki bekaret'in bir et parçası değil belli belirsiz bir zar parçası olduğunu, ayrıca birçok kız bekaretini korumak için başka yollardan cinselliği yaşamaya çalışıyor, ileride bu durumun kendisine ruhen ve bedenen ne gibi zaralar vereceğini farkında olmadan.

0|0
    1|1
  • Bakire olmayanı almam diyenlerin derdinden ölüyormusunuz kızlar sallayın herkesin bir alıcısı olur

1|0
    1|8
    • Almasına alırlar da yağlamak için alırlar :) yada moruk yaşlı erkekler alır aile yuva kurmak için değil de ihtiyaç giderme hesabı :) ileride anlarsın nedesem boş :)

• Teşekkürler by bilgin style

• Ya erkekler soyle diyor. Asiksam bakire olmasina gerek yok.Ama asik degilsem bakire olsun.

• on sene sonra daha farklı konuşuyor olacağız..

0|0
    0|0
  • bunun asıl nedeninin güvensizlik ve hazmedememe duygusu olduğunu düşünüyorum...

0|1
    0|0
  • helal olsun sonuna kadar katılıyorum.

2|0
    2|4
    • bu ayet nu suresinde vardır:: Zina eden erkek, zina eden veya müşrik olan bir kadından başkası ile evlenemez; zina eden bir kadınla da ancak zina eden veya müşrik olan erkek evlenebilir. Bu, müminlere haram kılınmıştır. kuranın türkçe meali açıklamasıdır... onun için erkeklere söylüyorum önüne gelen kızlarla yatıpta sonra evleceği kızı bakire istemeye hakkı yoktur . ama hiç beraber olmamışsa evlenceği zamanda bakire bir kız isteme hakkı vardır

• bakirse bakire isteyebilir mantığı da saçma geliyor bana

2|0
    1|4
  • güzelmiş

0|0
    0|0
  • bilmiyordum

0|0
    0|0
  • Walla ben bakire bir erkekle evlenmeyi hic istemem..Size garip gelecek ama bana cok itici geliyor. Tamam play boy olsun demiyorum... Ama yine de benden cok sey bilsin isterim. Zaten belli bir yasa gelip de sifirsa ben ondan suphe ederim escinsel mi diye.

Yani ben de super sex tecrubesi sahibi degilim... Yani aslinda hic gercek anlamda sex yapmadim. Ama yine de ben bakireyim demek sacma. Yani opustugum kisi sayisini karistiriyorum. Bir suru hakaret de edebilirsiniz. Bu yuzden kotu de dusunebilirsiniz hakkimda ama mesela dans ederken hic tanimadigim biri beni opmustu... Sarhos felan da degildim.. Ismini bile bilmiyorum. Zaten kendimi cektmistim.. SImdi benim icin guzel bir ani yani :)

Kocam bunu bilse benden nefret mi edecek... :) Gunahkar mi oldum? Bir sey soylim mi hic pisman degilim...Dunya da oyle gunahlar var ki ona mi kaldim kime zararim oldu...

Belki cok asik olsaydim, belki de birlikte olurdum birisiyle .Ama oyle bir sey olmadi simdi marifet gibi kalkip da ben bakireyim mi dicem... Cok komik geliyor. Sevgilimle uyudum bile gecelerce... Simdi kocam karim bakire diye gurur mu duyacak :)

Kim kimi kandiriyor Allah askina hepimiz birbirimizi kandiriyoruz bence.. Hepimizin sonu hayir olsun..

0|0
    1|0
    • sizin gibiler yüzünden erkek her boklu yıyor sonra erkekelr neden böyle

• şimdi insanlar kadınlarda bi et parçası olduğunu görmüşler. bakmışlar bu ne işe yarıyo diye anlamışlar bi işe yaramıyo. olur mu bunun bi işe yaraması lazım. ne yapsak ne yapsak. bekaret diye bişey uyduralım kadınların burnundan getirelim demişler. hikaye böyle başlamış işte.

1|0
    3|3
  • inancım da bekaretim de kendime. tartışmak bile yersiz. kime ne diyip geçiyorum ben, boşver sen de.

4|1
    1|7
Yükleniyor...