Çocuğunuz eşcinsel olduğunu söylese ... Ve ?

Oğlunuz ya da kızınız size eşcinsel olduğunu söylese tepkiniz ne olurdu.. ? Ne yapar ne söylerdiniz..

Ve size göre eşcinsellik bir hastalık mıdır ?

Psikolojik ya da farklı bir alanda ...

Güncellemeler:
Malum gizli şahsın biri (ki artık eş cinsel olduğunu düsünüyorum) araştırma yapmış.. Söz de medeni toplumların cinselliğe hastalık gözüyle bakmadığını anlatmaya çalışmış.. :)

Birkaç soru sormustum yorumuna. Simdide birkaç soruyla başlayacağım..

Tedavi edilmesi gerekilen durum hastalık olarak geçer. O literatür dediğin yerlerdede..

Eşcinsellik bir hastalık değilse neden tedavi yöntemleri geliştirilsin ve neden klinikler açılması gereksin ?

Ayrıca o sağlık örgütü bir hastalık olarak görmediği duruma neden normal bir davranış diyemiyor ? Cevap vereceksin umarım.. neyse konuya dönelim.
Bazılarına göre tercih bazılarına göre hastalık olan Bir durum düşünün. Uygulandığı zaman farklı rahatsızlık hastalıklara yol açıyor..

Öyleki karşıt cinslerin bile anal yoldan birleşimi hastalıklara sebep olabileceği halde bir de eşcinselleri düsünün..Anüs yani anal yolla bulasan hastalıkları araştırırsan bulabilirsin.

0|0
19|7

En İyi Erkek Görüşü

• youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=9abXdyyHMho#t=641

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• OMG! Psikolojik sorunlu olduğunu düşünürdüm... Sonuçta bir insan kendi özünü kabullenmeli ve onunla barışık yaşamalı! Açıkcası dönse mutlu olacağını sanar ama olamaz ve bir anne olsam tabiki çocuğum mutsuz olsun ya da hor görülsün istemem ayrıca dinimizcede uygun değil...

0|1
    0|0
  • cükünü keserim serefsizim adghsjak saka bir yana gercekten dusunmesi bile berbat .. psikolojik yardim aldiririm bunu mutlaka asmasini saglarim . uzun bir sure ugrasirim . kendisi boyle kalmak isterse yapicak bisey yok bagrima basarim ana yuregi asfgjshls

0|1
    0|0
  • Bunun yanlış olduğunu anlatırım.Bence psikolojik rahatsızlıktır.

0|1
    0|0
  • hayat onun ne olmak istiyorsa onu olsun ne hissediyorsa onu yaşasın hastalık falanda değil ayrıca tercih meselesi

0|1
    0|0
    • al işte sen şu toplumda gelde eşcinsel ol ama tecavüzcü olsan sorun yok

• rica ederim :)

• Eşcinsellik bir tercih meselesiyle heteroseksüellikte bir tercih meselesidir. Sen heteroseksüel olmayı ne zaman tercih ettin?

• Üzülürüm. Oğlum olsa mesela. Erkek bu yahu. Oğlumla daha doğmadan gurur duyuyorum ben. O zamanda gurur duyarım gerçi. Yeter ki kız gibi kırıtmasın karşımda:D:D

0|1
    0|0
  • desteklerim

0|1
    0|1
    • Destekler misin :)

Oğluna erkek arkadasını da sen ayarlarsın artık.

• Sen ne kadar uc noktada bakıyorsun konuya..

Neyse tamam.. Dediğim gibi fikrine saygı duyuyorum..

Sadece sunu ekliyim öldürmek kesmek değil önemli olan.. Olması gereken için çaba harcamak.. tıbbi destek vermek bunun için ugrasmak..

İyi geceler ve teşekkür ederim yorumlar için.. :)

• Eşcinsellik bir hastalık değildir lütfen down sendromu gibi şeylerle kıyaslamayın.

• Çocuğumun cinsel tercihine saygı duyarım.

0|1
    0|0
    • 5 yorum aşağıdaki konusmaları yineliyorum.. :)

• Eşcinsellik bir tercih değil bir yönelim/eğlimdir. Bir kişiye solak olduğu için saygı duymak ne kdr saçmaysa eşcinsel olduğu için saygı duymakta o kdr saçmadır.

• saygı duyarım

0|1
    0|0
  • Saygı duyarım. Herkesin kendi hayatı,kendi tercihi.

Psikoloğa götürmeyi teklif ederim.

0|1
    0|1
  • sanırım tamamen psikolojik... bunu ona iten nedenleri konuşur sorunlarını çözmeye çalışırdım...bu hastalık değil...kişilik kabullenmemesi...

0|1
    0|0
  • bence bı psıkolejk hastalık şoke olurum dusunsene abi oglun var erkeklere bakıyo ıyyy çok kötü bişi bu allah kımseye vermesın

0|1
    0|0
  • Saygi duyarim ama babasi keser ..

0|1
    0|0
  • Tercih meselesi ama kabullenebilir miydim bilmiyorum. Profesyonel yardım alırdım sanırım.

0|1
    1|0
  • Annesine çekmiş kerata

0|1
    0|0
  • Devamı,

5)Eşcinselliğin hastalık kapsamından çıkarılmasının sebebi konusunda Amerikan Psikiyari Kurumu, Amerikan Psikologlar Birliği ve Sosyal İsçiler Kurumu açıklama yapmıştır. Önceden eşcinselliğin hastalık olarak sınıflandırılması önceki normalara ve popülasyonu temsil etmeyen deneklerin klinik izlenimlerine dayanıyordu. Bilimsel değildi. Eşcinsellik üstünde doğru dürüst bilimsel araştırmalar yapılınca eşcinselliğin hastalık olmadığı anlaşıldı.

6)Eşcinsellik=anal seks demek değildir. Anal seks sevmeyen eşcinseller olduğu gibi anal seks seven heteroseksüellerde vardır. Doğru yapılırsa da zarar görme ihtimali düşüktür. Bize genetik olarak yakın türler olanda şempanzerelerde anal seks, oral seks yapmaktadır.

0|0
    1|0
    • Vs..vs..vs.. :)

Peki haklısın eşcinsellik doğanın bir döngüsü.. ALLah'n ya da tanrının diyim yarattığı birşey .. hatta bir ödülü..

Hayat bana bildiğinden şaşmayan insanları bildikleriyle bırakmayı da öğretti.. Seni de bildiklerinle bırakıyorum.. :)

Mutlu kal.. Eşcinsel insan..

• Önceki gizli kişiyim Tekrar cevap veriyorum.

1)Dinler sadece bir inançtır. İspatlanabiliriği, kanıtlanabilirliği yoktur. Dini siteleri verip durma.

2)Nevzat Tarhan dinini ön planda tutan gerici birisidir.. Solculuğu da hastalık olarak görmektedir. Eşcinsellikle verdiği bilgiler yanlıştır.

link

3)NARTH yine bilimsel değil dini bir kuruluştur. Joseph Nicolosi bilim dünyasında rezil edilmiş her yerden kovulmuş birisidir. Eşcinselliği tedavi ettiğini iddia eden derneklerin çoğu dini kökenlidir ve bilimsel olmayan metodlar kullanılmaktadır. Tüm önemli sağlık kuruluşları eşcinselliğin bir hastalık olmadığı, bu metodların bilimsel olmadığı ve kişilere zarar verdiği konusunda uyarı yapmaktadır.

link

link

4)Birde eşcinselliği tedavi ettiği ettiğini iddia eden hüseyin kaçın ve cem keçe vardır. Hüseyin Kaçın yine dinini önde planda tutan psikologtur. Cem Keçe ise para kazanmak için eşcisnelliği tedavi edebildiğini söyleyen bir dolandırıcıdır. Uzmanlık alanı dışında çalışma yaptığı için Türkiye Psikiyatri Kurumu'ndan ceza yemiştir.

link

5)Eşcinselliğin normal bir davranış olmadığı bilgisi cem keçe, nevzat tarhan gibi kişilerin uydurmasıdır.

Amerian Psikiyatri Kurumu'nun resmi sitesinden:

link

"Is homosexuality a mental disorder?

No, lesbian, gay and bisexual orientations are not disorders. Research has found no inherent association between any of these seksual orientations and psychopathology. Both heterosexual behavior and homosexual behavior are normal aspects of human seksuality."

Türkçesi

"Eşcinsellik bir ruh hastalığı mıdır?

Hayır. Eşcinsel ve biseksüel yöneilmler bir bozukluk değidlir. Araştırmalar bu yönelimlerle psikopatoloji arasında bir bağlantı bulamamıştır. Hem heteroseksüel hem eşcinsel davranışlar insan cinselliğinin normal ve pozitif bir varyasyonudur."

0|0
    1|0
    • Ben sana simdi sen eeşcinselsin desem ona da karşı çıkarsın.Eşcinsel değilsin dediğimde karşı çıkacağın gibi..

Israrla bana bana yabancı insanların görüşlerini sunuyorsun.. Cinsel yaşamlarından sosyal yaşamlarına kadar bir çok konuda hastalıklı görüslere inançlara sahip olanları.. Ama din sana saçma geliyor trajikomik şekilde.

Sizin kafadaki insanlar dünyanın en büyük doğrusunu karşına alıp sen yanlış diyebilecek kapazitededir.. Ben sana o kadar bilgi verdim karsılığı sadece o dinci bu dinci :)

• Dini kitapların dedikleri bilimsel değildir. Ayrıca yabancı vermemden rahatsız oluyorsan al bunlara bak.

link

link

link

• Tamam sen haklısın.. Yobaz dar düsünceli anlayışsız biriyim.. Daha ne söyleyebilirim tatmin olman için ? Din kitaplarıyla her yüzyıl değişen kişilerin kendi amaçları doğrultusunda şekillendirdiği kuralları karıştırıyorsan sana diyecek hiç birşeyim yok.. Siyasetten bir bok anlamadığın belli zaten..

• Tıpta rahatsızlık olarak geçer demişin. Senin sanırım tıp literatüründen haberin yok. Eşcinsellik başta dünya sağlık örgütü ve amerikan psikiyatr kurumu olmak üzere hiç bir önemli bilimsel kuruluş tarafından hastalık olarak kabul edilmiyor. İnsan cinselliğinin normal ve pozitif bir varyasyonu olarak kabul ediliyor.

link

Ayrıca binlerce hayvan türünde eşcinsel davranış görülür. Yani senin deyiminle erkek aslanı düzen erkek aslanlar var : )

link

link

Yapılan araştırmalar cinsel yönelimin genetik, hormonal ve çevresel faktörlerin kombinasyonu olduğunu destekliyor. Aşağıdaki linkte cinsel yönelim üstüne yapılmış önemli araştırmaları görebilirsin.

link

0|0
    1|0
    • Ne güzel birşeyleri araştırmana sebep olmak.. :)

Ama atladığın bir kaç yer var.. Wikipedia sitesine saygım sonsuzdur.. Lakin o site sadece en son bilgileri paylasır ön adım olarak..

Hiç merak ettin mi neden yabancı kesimler eşcinselliğe hastalık gözüyle bakmıyor ? .. :)

1993 yılına kadar hastalık sayılan şey neden bir anda hastalık sayılmadığını ya da ?

Bir çok bilgi görmüssündür ama fikrine hizmet edenleri seçmişsin anlasılan .. :)

Güncellemeyi takip et..

• Evlilik : link

Birkaç bilgi : link

Bir bilgi daha: link

• Dünyaca ünlü ve sadece bu alanda araştırma yapan biri : link

Ayrıca yararlı olabilecek bilgiler. : link

• doğal karsılardım ama midesinden kuşku duyardım... :D başa gelmeden bilemem

0|1
    0|0
  • doğuştan gelen bir şey ama inanç bazında değerlendirirsem bnu aşmasını isterdim

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

Yükleniyor...