Eşcinsellik hakkında görüşleriniz neler?

Özellikle Türkiye'de halkın eşcinselleri yanlış tanıdığını düşünüyorum. Ben kendimi bildim bileli böyleyim. Bu benim seçimim değildi. Nasıl saç rengimiz, ten rengimiz vs doğuştan ise bu da aynı o şekilde. Seçimim olmayan bir şeyden ötürü dışlanmak istemiyorum. İlk başlarda bu durum beni intahara kadar götürdü. Çocukluğum kabus gibiydi. Kendimi hep bir pislik gibi hissediyodum. Belki size görede öyleyim. İnkar ettim hep. Daha küçücük yaşta olgun bir insan gibiydim. Geneldede eşcinseller yaşlarından olgun davranan insanlardır.

Büyüdükçe Allah'a inkar etmeye başladım. Ben neden böyleyim diye. Hep diğer çocukları kıskandım. Onlar gibi olabilmek için hep dua ettim. Her gün ağladım. Çevremden gizledim. Herşeyi içime attım. Artık kabullendim. Ben böyleyim. Size göre belki bir hayvandan farkım yok ama bende bir insanım. BİZde bir insanız. İnsanların bu konuda bilinçlenmesini istiyorum. Sanki böyle olmak bizim kendi seçimimizmiş gibi değerlendirilmesini istemiyorum.

Ne doğduğum yeri seçebildim ne ten rengimi ne saçımı ne de ailemi... Sen gibi geldim bende, ben gibi gideceksin sende.

0|0
63

En İyi Kız Görüşü

• Türkiye'de herşey yanlış anlaşılır sürüye uymayan herkez kötü.

Saçma sapan örf ve adetlerine uymayan herkesi ahlaksız ve dinsiz olarak görmek kabul edip anlamaktan daha kolay onlar için.

Bir kadının bir kadını ya da bir erkeğin bir erkeği sevmesinin kime ne zararı olabilir.

Kapalı ve imanlı diye geçinen kadınların kuytu yerlerde sevişmesi , onlarca kadınla yatan adama ,adamdır yapar denilmesi , gençlerin yüzde %50 nin madde bağımlısı olması bu toplumun ahlakını bozmuyor ama nedense iki insanın birbirini sevmesi ve sadece yargılanmamak istemesi ahlak bozucu oluyo.

Hiç bir zaman bu toplumda kabul görmicez maalesef belki çok ileride ama ona biz yetişemeyiz o yüzden imkanın varsa bir an önce yargılamayan bu durumun anormal olmadığını bilen en azından Türkiye kadar cahil toplumun olmadığı bir ülkeye yerleşmek en doğrusu.

2|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• Escinsellik dogustan gelir. Hastalik ya da ozenti gibi bir sey degildir

Artik ispatlanmisdir, anne karnindaki hormonel dalgalanma sonucu ortaya cikar. Yani sonradan oldu gibi bisi yoktur, dogustan varsa tetikleyecek etkenle ortaya cikar, bu yonlendirme ile alakali yani. Ornegin, bulent ersoyun annesinin kucuklugunden beri kiz kiyafetleri giydirmesi saclarina tokalar takmasi yanindan hic ayirmamasi gibi.

Escinsellik tarihtede vardi hep olacak. Bu gunumuzun kulturel degisimi ile alakali olan birsey degildir. Escinselleri severim.

Tanidigim hepsi kibar ve durust insanlardi. Kendini dislanmis olarak goremedigin icin kendinlede gurur duymalisin.

3|1
    0|1
  • eşcinsellik bir tercih değildir. eşcinsellik olağan birşeydir, doğuştan vardır. ben bir kızım ve gidip bir kızı öpemem ona ilgi duymam. ama ilgi duyan var nasıl oluyor? insan istese seçer miydi? bende inançlı bir insanım ve allah insanları kendi istediği gibi yarattı. boşver arkadaşım sen istediğin gibi yaşa eşcinsellik allah tarafından sana verildi, sen istemedin. benim fikrim bu.

3|1
    0|1
  • İsteyerek böyle olmamış olabilirsin. Durumundan memnun da olabilirsin bizi hiç bağlamaz. Yalnız geçen istiklalde yürürken yanımdan kücük iki çocuk geçti. Eminim 18 yaşında yoklar. Allık sürmüşler, acayip bişeydi. Yemin ederim ağlicaktıım yolun ortasında. Ben kızım, o kadar kırıtık yürümüyorum arkadaş ya. Ne bileyim, yaşaması elbet zordur da görmesi de zor.

0|1
    3|0
  • Çok güzel açklamışsın kendini tebrik ederim. Malesef ülkemizde sadece cinsellik için birbirini kovalayan bayanlar veya erkeklr olarak görünüyoruz ama öyle dğil. Bizimde bir kalbimiz var ve homofobiklerin bunu anlaması lazım.

1|1
    0|1
  • Haklısın ama böyle bir durumda da Allah'a isyan etmemek gerekiyor. Çözümü yok mu? Ve eğer yoksa dinen yanlış şeyler yapma sakın.

1|1
    1|1

Erkekler Ne Diyor 3

• böyle olman senin seçimin olsaydı dinen sizin seçiminiz olmadığından bu dünyada yaptıklarınızdan sorumlu olmazdınız..yok öyle bişey benim seçimim değil falan..yetiştirilme tarzı falan etkiliyor işte..ben eşcinsel arkadaşlara iyi gözle bakmıyorum açık ve net..

1|1
    3|1
  • eşcinselliğin kesinlikle doğal bir şey olmadığını düşünüyorum sonradan olur yani bütün herkesin olma ihtimali vardır ve eşcinselliğe son derece karşıyım

0|0
    3|1
  • bana bir zararı olmadığı sürece herhangi bir problem yok, arkadaşlık bile yaparım

0|0
    2|1
    • Arkadaşlık bile yaparsın :) ne kadar büyük bir erdem teşekkür ederiz arkadaşlık BİLE yapabileceğin için .

Yükleniyor...