Kondom Dağıtımı ve HIV/AIDS Yasası. Sizin görüşleriniz neler?

Sevgili Dostlar; iyi akşamlar... İki soum olacak.

1. Birilerini Koruma Yasaları(!) sabahın 6.00'larında oylanırken; HIV/AIDS Hastalarını koruma ve Önlem Alma Yasamız yok. Bu ülkemiz için büyük bir kayıp. Muassır medeniyetler seviyesine ahkam kesmekle değil, bu yollardan; çağdaşlıkla çıkılır.

2. Duyumlarıma göre Sağlık ocakları ücretsiz kondom dağıtımı yapıyormuş. Sadece evlilere(!) yapılan bu dağıtım; niçin bekarlara da yapılmıyor. Aslında bu dağıtıma okullarda başlanması gerekmektedir. Görüşleriniz nelerdir. Sevgiyle kalın...

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• her konuda gerekli yasaların hazırlanması gerektiğini düşünüyorum sonuçta bu bir gerçek görmezden gelerek ya da sadece konuşarak sorunu çözemeyiz.

bence okullarda dağıtılması yanlış anlaşılabilir ters tepki yaratıp bu durumun teşvik edildiği söylenebilir ama sağlık ocaklarında sadece evlililere değil de isteyenlere dağıtılmasının akıllıca olacağını düşünüyorum

0|0
    0|0
    • Okul konusunda ileriye gitmiş olabilirim.:) Ancak bize korunmamız gerektiğini söylerlerken, dağıtmaları da mantıklı olur diye düşünüyorum. Sevgiler.

• eğitim şart diyorum sadece.

Kızlar Ne Diyor 1

• haklısın Almanya da dağıtıyorlar herkese bazı organizaszonlar var.

bence bu konuda insanları daha fazla bilgilendirmek gerek HİV yaygınlaşıyor ve milletin haberi bile olmuyor.

korunmayı sevmeyen bir ülke olarak daha fazla açıklanmalar olmalı

0|0
    0|0
    • Bizler de İzmir'imizde dağıttık 1 Aralık'ta... Bırakıp kaçtık masalara :) Böyle organizasyonları her yerde yapamayız.

• tamam da yapılmalı işte ama yok ayıp yok bilmemne ahlakı genişlemiş evlilik dışı seks yapılan bir ülkede şart bu, mahsum bir müslüman ülkesi değiliz artık herşey ortada

Erkekler Ne Diyor 1

• 1.soru cevap:Hasta'lara özel yasa neden çıksın ki ?Kanser hasta'sı sonuç olarak..Bunun için bir yasa'ya gerek olduğunu sanmıyorum..

2.soru cevap:Kondom o kadar pahalı ve zor bulunan bir ürün değil..Bekar'lar bunu kendi'leri temin edebilirler..Evli'lere dağıtımın daki amaç sanırım aile planlaması maksadı ile devlet'in yaptığı bir hizmet...

0|0
    0|0
Yükleniyor...