Lütfen üşenmeyip okuyun, yorum yazın, fikir verin; yoksa adam haklı mı?

Evlendiniz .. Aşık olduğunuz kadınla .. İlk zamanlar cinsel açıdan zor günler yaşadınız .. Eşiniz korktu, yapamadı, sizde üzerine gittiniz , anlayışla karşılamak yerine bazen öfkelenip kalp kırdınız .. Çünkü erkeksiniz ya , evlenmenin bir amacıda cinsellik ya, yapamamak sizin canınızı fazlaca sıktı.3 aylık süreç sonunda bu sorunu aştınız , eşiniz çalışmaya başladı yoğun çalıştığı için kimi zaman yemek yapamadı, ev kadını gibi çok temizlik yapamadı. Sizde temizlik takıntısı olduğundan sürekli şikayet ettiniz, eşinizin kadınlığına laf ettiniz,hakaret ettiniz.. Eşiniz size eğer yemek ve temizlik istiyorsan işi bırakıp evimin kadını olayım, ozaman yemekte yaparım temizlikte dedi. Ama çalışırken yetişemiyorum yoruluyorum evliliğimizden önemli değil dedi. Çalış miyim dedi. Ama siz geçim sıkıntısını bahane ederek işi bırakmasına izin vermediniz.. Ve söylenmeye devam ettiniz.. Bu arada eşiniz akşam 9 da eve gelip yemek yapıyor size çay demliyor çok yorgun olduğundan gidip uyuyor sizde KADINLIK yapmadığı için şikayet ediyorsunuz ..heaaa bu arada karınızı tam 5 defa evden kovdunuz, boktan sebepler yüzünden,karınız başka şehirden istanbula geldi evlenirken , ailesini bırakıp. Koca istanbulda bitek siz varsınız..ve eşinizi kovdunuz..ama o eş hiç ailesinin evine dönmedi, kovulduğunu ailesinden gizledi, damatlarından nefret etmesinler diye. Ailesi duysaydı çekip alırdı kızlarını. Ama kadın aşıktı hala.. Kovulduğunda gidip arkadaşında kaldı , bazen kocasının kuzeninde kaldı gizlice.kocasının pişman olmasını bekleyerek. Birkaç güne koca pişman olup ağlayınca evlerine döndüler,kadın aşıktı . Ama sorunlar çözülmedi. Yine temizlik yine yatak yine yemek. Kadın işi bırakayım dedi,adam yine reddetti. Hatta doğum gününde kadının, adam yine evden kovdu,kadın heyecanla işten eve dönüp kocasından sürpriz beklerken eve girdiğinde duyduğu ilk cümle: eşyalarını topla oldu. Neyse bir yıl dolunca bir bayram sabahı kadın ailesine gitti, kocasıyla problem yoktu ayrılırken, ama kadın ben geldim aileme diye haber vermek için aradığında bir daha gelme dedi koca .. KOCA .. Aşıklardı evlenirken.. Ağlıyorlardı sevgiliyken birbirlerini göremedikleri için..ama ne oldu sonu..? Koca bir daha gelme istemiyorum seni, yemek yok temizlik yok, kadınlık görevlerini yerine getirmiyorsun dedi.kadın yuvasını düşündü, aşıktı hala..lanet olası aşk.. Yalvardı yapma diye.. Aileme söylersem biter dedi.. Geri dönüşü yok dedi.. Ama adam kabul etmedi.. Ve kadın gözyaşlarıyla anlattı ailesine.. Anne babası şok oldu, ağladı, nasıl katlandın dediler.. Bağırlarına bastılar kızlarını.. Ezdirmediler.. Kadın şükretti rabbine, böyle bir ailesi olduğu için...dava açıldı anlaşmalı boşanma..5 aydır mahkeme bekleniyor..kadının hala kalbi kanıyor ama alıştı artık.. Yeni bir hayata başladı ailesiyle.. Büyük aşkın bütün izlerini attı çöpe.. ADAMMI .? o çoktan pişman .. Çok pişman..yada belki oda alışmıştır artık, belki de daha mutludur artık .. Her neyyyse ... Sorum şu ; siz olsaydınız ne yapardınız...? Yoksa adam haklımı

0|0
5|22

En İyi Erkek Görüşü

• başarılarını sahiplenip başarısızlıklarında başkalarını suçlayan erkektir. bilinen er kişi görevlerini bile yerine getiremezken karşıdan her daim anlayış bekler, bilmez ki suçunu kabul etmek de büyüklüktür .yetiştirilirken kendisine hiç sorumluluk verilmemiş, yerine getirmesi gereken sorumlulukları hep bir başkası tarafından üstlenilmiştir. yetişip büyüdüğünde de hazıra konmaya alışkın olduğu için sorumluluk almaktan hep uzak durmuş, sorumluluklarını çevresinin üzerine yıkmış olan kişidir. Evlilik ruhen ve bedenen olgun insanların işidir. Bu iddianın ispatı evlilikte eşten istenen şeylerin büyüklüğünde gizlidir. İnsanlar nikâh defterine imza attıkları zaman kendilerine evlilik cüzdanına ek olarak en az evlilik cüzdanı kadar kıymetli bir şey daha verilir. Verilen bu kıymetli şeye ek olarak bir o kadar da önemli bir şey istenir.Verilen değerli şey kişinin eşi üzerindeki hakları, istenilen önemli şey de eşine ve evliliğine karşı olan sorumluluklarıdır.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Çok hayati bir mecburiyet olmadıkça kadın çalışmamalı bence, evinin kadını olmalı, erkeğinin kadını olmalı. Boş eve şeytan girer. O evde bir melek olmalı ki şeytanın girmesine müsaade etmesin. Eee; erkek zaten çalışmakla mükellef olduğu için akşama kadar dışarda, kadın da çalışmak istediği için dışarda, kim var evde? Hiç kimse. Hani melek olacaktı bu evde, hani şeytanın gelmesine izin vermeyecekti? Ne oldu? İş yattı. O yüzden, az önce de dediğim gibi; çok zorunluluk olmadığı müddetçe kadın çalışmamalı. Düşünsene; bir erkek için, eve geldiği zaman kapıyı açıp, ceketini çıkarıp, güler yüzle ''Hoş geldin'' diyen bir kadından başka büyük bir nimet olabilir mi? Tabii ki olamaz!

Ama erkek de her şeyi kadından beklememeli. Kadınlar nazik varlıklardır, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)'in ifadesiyle, ''Kristal'' dir onlar. O yüzden kırmamak lazım, incitmemek lazım, yıkıcı değil yapıcı olmak lazım.

Evlilik konusuna gelince: Evliliğin ilk günleri, özellikle de ilk gecesi cinsel anlamda sıkıntılı geçebilir. Erkeğin tecrübesi yoktur, sıkıntılı geçer; kadının tecrübesi yoktur, sıkıntılı geçer. Bunlar olağan, belki de eşlerin birbirlerini daha iyi anlamaları ve daha çok sevmeleri için olması gereken şeyler. Bu yüzden, kadını incitip onun kalbini kırmak erkekliğin şanına yakışmaz, kadının gücüne gittiği gibi Allah'ın da gücüne gider. Anlayışlı olmak lazım her konuda.

1|0
    0|0
    • Ben evimin kadını olmaya hazırdım , ama adam çalışıcaksın deyince .,

• Söylicek söz bırakmadınız .. Haklısınız ne diyim :/

• Birçok eksiğim olabilir, zil zurna günahkar da olabilirim fakat 6 senedir bekleyip de bulamadığım kadını bulup onunla evlendiğim zaman onu kıracak kadar aptal, kayışları koparmış ve günahkar birisi değilim. Elhamdülillah.

• adama hak verecek birinin çıkacağını sanmıyorum.evlat hariç hiç bir aşk senden daha değerli değil.ben kendimi odun sanırdım melekmişim.allah yardımcın olsun,ailenden razı olsun..moralim bozuldu ya.o adam yüzünden yaşayamadığın herşeyi yaşa.bol süslü pastalı doğum günleri yap.seni bir dakika daha fazla görmek için çırpınan arkadaşlar edin.yapıp pişman olan değil pişman olacağı şeyi yapmayacak adamları sev.kadınlık bekleyen adam insanlık yapmamış ki

1|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim, bende öyle yapıyorum artık .. Daha çok gencim..önümde koca bir hayat var.. Rabbim bu saatten sonra her şeyin hayırlısını nasip eder inşlh .. Herkese ..

• amin.bahsettiğin adamları beddua ederken bile anma ağzına yazık.herşey gönlünce olsun iyi akşamlar

• davanda kesnlıkle haklıısn calısan güzçlü kadınsın kımseye ıhtıyacın yok .madem memnun degıl adam gıbı karısını oturtur evıne bakar .madem yapamıyon konusmıycan hayat kolay degıl kadınlar hayatımızın bır parcası dolayısıyla ben kocanı cok yadırgadım sana cok haksızlık etmıs pışman olması dogal senın gıbı guclu kadını nerden bulacak .ya evde oturup hıc bır sey yapmayan kadın olsaydı yemek ıcmek sıgaradan baska bır sey bılmeyen .bence en dogrusunu yapmısınız yenı hayatıızda basarılar dılerım gecmısı unutun hayat kısa yola devam:)

1|0
    0|0
  • Öye bir zaman dilimi içerisinde yaşıyoruz ki, aslında çevremiz hatta en yakınından kendi ailemiz bir belgesel niteliğinde.

Her saat, her gün bu belgeselde hayatın gereksinimleri hakkında fikir ediniyoruz. Çevremizi perdeleyen diğer insanların yaşamlarına kapılarımızı açtığımız gibi biz de onların kapılarından içeri girip yaşanmışlıkların isyanlarını, çaresizliğini, sorunsalları ve çözümlerini kavrıyoruz.

Aşk, dizginlenemez tutku, hasret, mutluluk, ilk çatışmalar, hakaretler, ilk tokat, ilk kan, ağlamaktan kızarmış gözler ve ışığını kaybeden evlilikler.

Bunların hepsi bizim için çok önemli bu belgeselde, çünkü bu sayede kendi geleceğimiz için daha dikkatli adımlar atıyoruz.

Nitekim bazı insanlar malesef bunları uygulamakta güçlük çekiyor.

Misal kendi ailemden bile gelecekte ki eşim için, evliliğimiz için doğru ve yanlışları çok iyi görebiliyorum. Yaşayarak,tadarak,hissederek.

Keşke o erkek bu bilince sahip olsaydı, keşke giderek zorlaşan şu hayat şartlarında"evlilik müşterektir" sözünü biraz daha iyi idrak edebilseydi.

Çünkü geçip giden günlerin,ayların ve yılların telafisi mümkün olmuyor..

0|0
    0|0
    • Zamanı gelince anlicaktır ama ozaman geçmiş ola ..

gelecekteki eşim için doğru ve yanlışları görebiliyorum demişsiniz onu pek anlayamadım

• Evlilik aslında, parça tesirli duygularla dolu bir mayın tarlası gibidir. Düşünmeden ve anlık öfkeyle atılan tek bir adım bile büyük parçalanmalara yol açabilir. Bu yüzden doğrular ve yanlışları dile getirdim..

• Adamın sıkıntılarını ve anlayışsızlığını bir nebze anlarım da 5 kere evden kovmak nedir, gidecek yerin yokken kovdu ve nerde olduğunu merak edip sormadı mı? Ona yazık olmuş, ayrılmakla sen de kurtulmuşsun ne denebilir ki geçmiş olsun, umarım mutlu bir yuva nasip olur..

1|0
    0|0
  • adamdan dinlemek lazım bu hikayeyi bide..senin açıdan sen haklısın..

1|0
    0|0
    • Ona sorsanız o haklı zaten ..bütün hata bende ona göre..

• Bizimkisi oyun gibi oldu zaten ... İstediği zaman git, istediği zaman gel , paşamızın keyfine göre

• hee yok olmaz öyle..kadınına sahip çıkacaksın git gel falan sağlam işler değil..

• böyle kadının eli öpülür böylesine erkek denmez yavşagın önde gideni g.t herif

2|0
    0|0
  • Şu yazdığında bile geçmişin izleri var kırgınlık var hayali kurulup yaşanmamışlara özlem var bu durumdan kurtulup artık geleceğe daha umutlu bakma vaktin gelmiş bu yazdıklarını konu hakkındaki son konuşmanmış gibi düşün ve bir daha açılmamak üzere kapat yoksa bu konu senin geleceğini mutluluğu engelleyebilir.

0|0
    0|0
    • evet içimde hala bir parça kırgınlık vb var ama emin ol ben o başlangıcı çoktan yaptım.. yeni sayfa çoktan açıldı .. ama haklısın ... buraya taşımak gereksiz ..

• deniz olsun.. birtek deniz olsun bana bişicik olmas :) başka bişi istemiyorum :)

• :) Tamam olsun

• Adamın haklı tuttulabilecek yeri yok ailene söylememekle evli kalmakla çok büyük hata etmişsin bahsetmemişisn çocukta yoksa eğer kurtulduğun için bir sadaka ver.

sakın bir hata yapıp dönme sakın o evden atıldığın günler gelsin aklına

0|0
    0|0
    • Çok şükür ki çocuk yok .. Dönemem zaten , ailem asla izin vermez, ki zaten bende istemiyorum artık.. Bu kadar şeyden sonra yüz yüze bakamayız..

• sevindim hayat iyileri karşına çıkarırı umarım . . ..

• nerde o erkek dövesim geldi gerçi ona erkek denmez yavşak i*ne gibi seyler denmesi daha uygun olur

1|0
    0|0
  • o ne biçimmiş adammış. ama beklerim bu toplumdan.

1|0
    0|0
  • Hala onunlayım, deseydin eğer aptalın tekisin diyecektim sana ama.. Eh.

Yazıyı boku bokuna okutturdun bize.

Bir şey yok bunda.

İyi yapmışsın, aferim.

Şimdi 5 dk.mı geri ver bana.

0|0
    0|0
    • Sen bu sitede nden dolaşıyorsun ? Sitenin amacı bu değil mi, herkes birbirinden fikir alıyor, görüş alıyor ;) hadi benden sana hediye , git o beş dakikada thurisaz dinle , şarkının adı endless ..değicek ;)

• Ne desem ki..

Gerçekten etkiledin beni.

Tek sıkıntı, nasıl oldu da bu kadar erken evlenebildin? Bu durumun düşünülebilmesi için daha çok erken olduğunu nasıl düşünemedin?

• Samimi söylüyorum çok aşıktım. Ve yine samimi söylüyorum oda bana aşıktı. Farklı şehirlerde olduğumuz için sık görüşemiyorduk, tek çare evlenmekti.2 yılın sonunda evlendik..

ama sonunu hiç böyle hayal etmemiştim ..

• bunları okuyunca sen haklısn ama yanına birde adamın yorumları olsaydı ama yazdıkların doğru ise fedakarlık yapmışın bir çoğu senin kadar çaba göstermezdi belkide senin için en güzeli bu olmuştur

0|0
    0|0
    • Ona sorsanız o haklı. Hem çalışıp hem temizlik yemek benim kadınlık görevimmiş, hepsine yetişmem gerekmiş, robotumya ben ;)

• olmaz öyle yardımcı olsun biraz ya da görmezden gelsin eksikleri

• içini dökmüşsün de ne bileyim madem böyle bir kişilik vardı nasıl sevgililik sırasında farkedilmez ki :S korktum ya evlilikten

0|0
    0|0
    • Haha bencede korkmalısın :)

ben mesela artık çook zor düşünürüm.. Ağzımın payını aldım.. Evlilik dışardan kolay görünüyor ama gerçekten zor.. Herkesin harcı değil

• Şans .. Tabi bide akıllı olucaksın.. Benim gibi aşığım deyip evlenirsen işin yaş , iyi düşün, iyi karar ver

• valla akıllı olmak tabiki lazım ama kısmet birde ybence ne diyelim hayırlısı :)

• adam sevmiyor belli sevgisi varsa da zamanında şuan bitmiş gibi görünüyor çok zor bir durum ama ilerde sorunlar daha da artacak ve psikolojik derin hasarlar oluşacak zaman kaybetmeden bu işi bitirmek makbul olandır bence

0|0
    0|0
  • üşenilmeyecek gibi degil ya dur okuyacam ama yinede

0|0
    0|0
  • Adam sıkıntılı anlattığına göre. Kadının köle olmadığını fark etmesi gerek.

0|0
    0|0
  • ne kadar mal bir kadınmış bu kadın

0|1
    0|1
  • okuyunca şaşırdım ...

0|0
    0|0
    • ne bileyim kişilik demekki sevgililik aşamasında farkedilemiyormuş senin anlattığın gibiyse senin eşin çok afedersin ama insan gibi davranmamış.böyle davranan birisi sevgiliyken nasıl insan gibi görünebiliyor.

• Karşı tarafıda dinlemek lazım, eski eşinde buraya üye olsun birde ondan dinleyelim.

0|0
    0|0
  • Adam gayet haklı.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 5

• aşkta bir yere kadar adamın yaptığı saygısızlık çekilmez öylesi bu kadar üzülmez kendime eziyet etmezdim onun için boşardım gider .

1|0
    1|0
  • çok sabırlıymışsın. Allah yardımcın olsun

1|0
    0|0
  • o kadar şikayetçiyse gitsin eve hizmetçi tutsun.Ne anlayışsız o ev ikinizin sonuçta utanmadan bide kadınlığına laf etti...İki kişide çalışıyorsa evde kadın erkek ayırt etmeksizin bu işler paylaşılmalı .

1|0
    0|0
    • Aynen öyle.. Ama adam olan anlar bunları .. Anlayışsız insana ne kadar konuşsan da fayda etmiyor ..

• Eğer senin anlattığın gibiyse sen haklısın.Adam bencil pislik herifin teki başka tabir bulamıyorum.Emin ol sen daha iyilerine layıksın ve o insan çıkacak karşına çünkü fedakar birisin ve eminim seni gerçekten biri çıkacak karşına.

1|0
    0|0
  • doğru olanı yapmışsın ben senin kadar çabalamam

1|0
    0|0
Yükleniyor...