Doğum kontrol hapının zararları var mıdır ?

Doğum kontrol hapının zararları var mıdır ?

1|0
9|6

En İyi Erkek Görüşü

• zararları ilerde ortaya çıkar... ilerde çok zararını görürsün... kndom kullanmayı deneseniz.

0|0
    0|0
    • eşim kullanmak istemiyor

• oda kondomu bu yüzden istemiyor içine boşalmak istiyorum sıcağını hissetmek istiyorum diyor

• evet içine boşalmak harika bir durum. bu zevk anlatılmaz ama kullanmamakta fayda var... şöyle yapabilirsiniz. eşinle bir anlaşma yapın.. belli dönemlerde içine boşaldığında hamile kalma riskiniz hap kullandığınız dönemle hemen hemen aynı riske ship olunan dönemde içine boşalabilir. diğer günlerde ise kondom kullansın.

Erkekler Ne Diyor 5

• Kullanmaması gererken bazı kişiler var.O grupta ise kişi zararlı olur tabiki.Onun için doktora danışmadan başlanması sakıncalı.

0|0
    0|0
    • sadece korunmak amaçlı

• Bazı kişilerin kullanması uygun değil bu haplari.O yüzden jinekoloğa danışmadan kullanma derim.ilk bir ay koruma başlamaz zaten.

• kilo aldırır

0|0
    0|0
    • ciddi misin çok fena

• daha çocuk yok yeni evliyiz

• bir süre kullan yasmin işte sonra ara verirsin

• Kullandın mı ? Yas kac ?

0|1
    0|0
  • olmaz mı .karı camış gibi şişiyo.sonrada herif başka karılara gidiyo.

0|0
    0|0
  • çok uzun süreli kullanımlarda evet kanıtlanmış yan etkileri var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• doktora danışılmadan kullanılan herşeyin zararı var..

Doğum kontrol hapları ara kanama yapar, kilo aldırır,migrene neden olur,libidoyu düşürür..her doğum kontrol hapı herkes için uygun değildir..

Doktorunla görüş..

0|0
    0|0
  • her ilacın bir zararı vardır mecbur olmadıkca ilac kullanmanı tavsiye etmem kullanman gerekiyorsanda doktorun yazacağı ilaçları kullanmalısın

0|0
    0|0
    • başka bildiğin var mı önereceğin falan

• evliyim yeni daha

• evlenmeden önce sizi aile planlamasına göndermedilermi

• Ben kullanmıştım. bir 10 kg aldım kullanmanı tavsiye etmem.

0|0
    0|0
    • karaciğer üzerinede olumsuz etkı yapıyo hormonel dengeyı bozuyo bırakıldıgında da her ınsanda aynı hızda toparlkanmıyo falan bir ton olumsuzluk

• anladım teşekkürler

• yan etkisi çok fazla zararlı yani dışarıdan alınan bir hormon netice de

0|0
    0|0
  • Var var var

0|0
    0|0
  • En belirgin yan etkisi kilo aldırmasıdır..

0|0
    0|0
  • bilindiğinin aksine faydası var.kadınları rahim kanserinden koruyor.yan etki kilo gibi sanılsada bu sadece geçici bir ödem birikmesi.

0|0
    0|0
  • serviks ve karaciğer kanseri zemininde rol oynuyor maalesef

0|0
    0|0
  • var tabiyki. hormonlarını etkiliyor. düzenli kullanınca bir süre sonra sinirli biri olabiliyorsun, varise yatkınsan varis oluşumuna katkı sağlıyor, bazen mide bulantısı yapıyor, olur olmaz şeylere kızıyorsun başka ne vardı baya olmuş kullanmayalı. saç ve cildi güzelleştiriyor.

0|0
    0|0
    • bacaklarımda hiç damar yok gözükmüyor pürüzsüz bacak. yine mi varis olur

• o kadarını bilemiyorum ama yatkınsan ilerletebiliyor.

• hiç yok bende damar bile yok

Yükleniyor...